Dvoličnost

Друго су немци,они су се цивилизовали за разлику од неких којима су раније помагали.

Rec je o tome da je i u onim periodima kad je pocinjen najgori zlocin u istoriji covecanstva bilo mnogo Nemaca koji su bili protiv fasizma.

Tako su i Hrvati imali partizanske jedinice koje su se borile protiv ustaskog rezima.

Osim toga, i vrhovni komandant NOVJ bio je Hrvat.

Rec je o tome da je i u onim periodima kad je pocinjen najgori zlocin u istoriji covecanstva bilo mnogo Nemaca koji su bili protiv fasizma.

Tako su i Hrvati imali partizanske jedinice koje su se borile protiv ustaskog rezima.

Онај који се у ww1 борио на страни аустроугарске.

Poslednja izmena:
a rusi su nam pomogli u p.m. Tema nema veze sa istinom
to je jos gore, znaci Hrvati (i Srbin Novkovic sa njima ) znaci imaju vece pokrice za dupeuvlakacki odnos prema Nemcima, jer su im oni realno dosta pomogli u zadnjih 20 godina , dok je nase uvlacenje Rusima teko eto samo radi uvlacenja posto su nam oni "pomogli u pm " :think:

to je jos gore, znaci Hrvati (i Srbin Novkovic sa njima ) znaci imaju vece pokrice za dupeuvlakacki odnos prema Nemcima, jer su im oni realno dosta pomogli u zadnjih 20 godina , dok je nase uvlacenje Rusima teko eto samo radi uvlacenja posto su nam oni "pomogli u pm " :think:

ja im se nisam nikada uvlacio ali cu ih uvjek voljeti i postovati 100 puta vise od licemjera sa zapada
Svaki Srbin bi kad se pomenu Hrvati trebao da ima na umu šta je rekao o njima vojvoda Mišić.
:)

Познато је како је немачка помогла хрватима и на који начин су дошли до независности.
Разлика између нас и њих је што смо ми далеко цивилизованији,па нећемо ваљда као комшије да геноцидом и погромом долазимо до неких циљева,да се спуштамо на ниво примитивних кољача без мозга па да нас после цео свет гледа као на неку примитивну багру.

Bas smo se civilizovanima pokazali u zadnjim ratovima.....

Mi ni nemamo nacionalni program, mi ne znamo šta ćemo sa sobom i sa svojom državom, ne znamo čemu stremimo i kuda idemo, ponašamo se poput gusaka u magli.
Bože al me sramota, a morala sam ovo napisati.

Cudno, ali svet nas je i pored toga dugo gledao (ili jos uvek gleda) kao bagru...

Cudno???
Pa potrudili smo se....
Sta tu ima cudno.?
Sto rece jedan moj prijatelj 1990: Dosta su nas klali-hocemo mi da koljemo....

Bolje licemer sa istoka nego licemer sa zapada - je li tako???

licemjer sa istoka ti nije iskoristio mladost u ww1 i u ww2 kao zapadni. da bi te sahranio devedesetih, bombardovao i ponizio
to je tek dio sitnica po kojima su te dvije stvari neusporedive. to sto neko ima potrebu da se uvlaci onom koga hebe u zdrav mozak je njegov problem

Prilikom Titovog susreta sa Čerčilom u Kazerti 1944 Tito je govoreći o svojoj vojsci rekao da su u početku u njoj bili skoro isključivo Srbi,
„Moramo ovdje povući činjenicu da se u redovima Narodnooslobodilačke vojske i partizanskih odreda Jugoslavije, od samog početka pa do danas nalaze u ogromnoj većini baš Srbi, umjesto da to bude obratno. Baš srpski, crnogorski, bosanski i lički partizani i brigade, koje su bile sastavljene gotovo isključivo od Srba
, vodile su i danas vode nemilosrdnu borbu ne samo protiv okupatora, već i protiv četnika Draže Mihailovića i ostalih neprijatelja naroda.“

ali da je sada (to jest 1944) sastav višenacionalan. Na to se Čerčil okrenuo Šubašiću i Kosanoviću koji su mu klimajući potvrdili Titove reči. U Hrvatskoj će se Hrvati, uglavnom iz Dalmacije, prvi put početi uključivati u partizane tek od druge polovine 1942 ;ta pojava će među Dalmatincima biti raširena uoči i nakon kapituacije Italije 1943. A 1944 kad je već bilo jasno pitanje pobednika prelazak Hrvata u partizane bio je masovan , naročito posle Titovog obećanja da će amnestirati sve pripadnike kvislinških formacija ako do 1.septembra 1944 pređu u partizane. Tad u partizane prelazi veliki broj domobrana pa čak i neke bivše ustaše. Na kraju rata (kraj 1944) kada se redovi partizana pune bivšim domobranima i ustašama, među partizanima u Hrvatskoj je Hrvata dva i po puta više nego Srba mada doduše čak i tada Srbi učestvuju u sastavu partizana duplo više nego što bi se moglo očekivati na osnovu njihovog učešća u broju stanovništva Hrvatske.

:eek: Па шта ако је то рекао твој пријатељ,мислиш да сви треба да се поистовете са њим ?

ma on se nije poistovetio- to je bila Ironija :per:
,ali mnogi jesu......

licemjer sa istoka ti nije iskoristio mladost u ww1 i u ww2 kao zapadni. da bi te sahranio devedesetih, bombardovao i ponizio
to je tek dio sitnica po kojima su te dvije stvari neusporedive. to sto neko ima potrebu da se uvlaci onom koga hebe u zdrav mozak je njegov problem

Istocni nas je zagrlio 1944,pa smo uzivali ,najvise do 1948, a i posle.A sto su nas branili....
Ако се ниси просветло досад сад је касно.

Blago tebi, a tesko meni......

Briga mene.Ko ne veruje nek' se uveri sam.

Ma pitam te za Misica ,sta se otresas????

Bilo je i Srba koji su se borili protiv Jugoslavije.

Bilo ih je koji su se borili za AU.

Srbin iz AU upucao je Ferdinanda i zenu mu.

Bilo je Hrvata koji su se borili protiv AU.

Bilo je svega.

Било је и хрвата који су се борили против српског народа иако су живели у истој држави.
...
А било је и свега.

Back