Dvanaest predvidjanja unistenja sveta

Daleko su od merodavnosti, ali zasto im se zakonom ili nekim drugim aktom ne zabrani da uracunavaju ovo nebesko telo u planete, jer ce neko misliti da jos postoji.
Па нигде у свету им не ограничавају деловање, али много чешће него код нас их исмевају и критикују.
На ту тему пре неколико година је у Србији изашла књига ел. инг. Воје Антонића ,, Да ли постоје ствари које не постоје?".
Занимљива, добро научно образложена али духовита књига а није ни нешто скупа(око 1000-).
 
Čekajte ljudi, da li ste vi ozbiljni kada spominjete veštačku inteligenciju? :eek: I spontanu evoluciju veštačke inteligencije? :eek:
Jel stvarno mislite da čip, koji je čovek stvorio, može da "zameni" ćeliju - kao osnovnu jedinicu gradje i funkcije živog organizma ( i nemoj da se neko 'vata za Firuse, koji nemaju ćelijsku gradju, jer se još lome koplja jesu li oni uopšte živi organizmi ili ne )?
Zaista, ali zaista poštujem svačiji stav, i ako se nekad i našalim, to je zaista samo to - šala, a nikako omalovažavanje nečijeg stava i verovanja u bilo šta. Ali, da mašina oživi i spontano evoluira... s oproštenjem na izrazu - men' je to čisto seruckanje. Kako bre zamišljate da kompjuter oživi? Kako da me vidi, kako da me čuje, kako da zna da prilazim da mu ištekam sondu iz želuca... mislim kabl iz struje?
Bio svojevremeno na "ultri" crtać na tu foru, gledala ja sa klincima kada sam imala vremena. Bilo i filmova, nije da nije. Ali da se ozbiljno razmatra mogućnost smaka sveta usled osvete oživelih, pa poludelih mašina, ne kapiram.
Nemoj da se neko vredja zbog ovog mog pisanija, nije mi to bio cilj. Više bih volela da mi neko pokuša objasniti na koji bi to način mašine oživele i na koji bi način sprovodile svoj teror, ali da bude iznad nivoa Holivudskog blokbastera, ako može :ok:
 
Čekajte ljudi, da li ste vi ozbiljni kada spominjete veštačku inteligenciju? :eek: I spontanu evoluciju veštačke inteligencije? :eek:
Jel stvarno mislite da čip, koji je čovek stvorio, može da "zameni" ćeliju - kao osnovnu jedinicu gradje i funkcije živog organizma ( i nemoj da se neko 'vata za Firuse, koji nemaju ćelijsku gradju, jer se još lome koplja jesu li oni uopšte živi organizmi ili ne )?
Zaista, ali zaista poštujem svačiji stav, i ako se nekad i našalim, to je zaista samo to - šala, a nikako omalovažavanje nečijeg stava i verovanja u bilo šta. Ali, da mašina oživi i spontano evoluira... s oproštenjem na izrazu - men' je to čisto seruckanje. Kako bre zamišljate da kompjuter oživi? Kako da me vidi, kako da me čuje, kako da zna da prilazim da mu ištekam sondu iz želuca... mislim kabl iz struje?
Bio svojevremeno na "ultri" crtać na tu foru, gledala ja sa klincima kada sam imala vremena. Bilo i filmova, nije da nije. Ali da se ozbiljno razmatra mogućnost smaka sveta usled osvete oživelih, pa poludelih mašina, ne kapiram.
Nemoj da se neko vredja zbog ovog mog pisanija, nije mi to bio cilj. Više bih volela da mi neko pokuša objasniti na koji bi to način mašine oživele i na koji bi način sprovodile svoj teror, ali da bude iznad nivoa Holivudskog blokbastera, ako može :ok:
Мрежа.
Сви умрежени компјутери, а у блиској будућности ће бити још много моћнији и са већим упливом на наше животе, још боље умрежени, још неопходнији...
А еволуција је свест и самоспознаја себе на нивоу софтвера који се ,,врти" на довољно јаком и моћно конфигурисаном хардверу са мноштвом сензора и свих доступних података.
 
sem na bugarsku bakutu, na koje jos to cuvene proroke mislis?

:hahaha::ok: Pa ne zna ni ona sama.

Па нигде у свету им не ограничавају деловање, али много чешће него код нас их исмевају и критикују.
На ту тему пре неколико година је у Србији изашла књига ел. инг. Воје Антонића ,, Да ли постоје ствари које не постоје?".
Занимљива, добро научно образложена али духовита књига а није ни нешто скупа(око 1000-).

Hvala lepo, gledacu da nadjem tu knjigu.:ok: :)
 
Познавалац ствари
Индукција која би спржила кола у искљученом рачунару већ би пре тога одувала атмосферу Земље, а уосталом не мораш ништа да исштекаш из утичнице, ако буде фрка једноставно се раздвоје растављачи по енергетским трафоима.

Немаш ти везе. И одакле ти тај податак да би таква индукција одувала атмосферу? Није довољно да глумиш и замипљаш овде да си Воја Антонић или слични. Образложи свој став када га већ износиш на такав ауторитаран начин.

:hahaha::ok: Pa ne zna ni ona sama.
Hvala lepo, gledacu da nadjem tu knjigu.:ok: :)

Имаш то ђубре од књиге бесплатно на интернету на његовом сајту. Ради се о делу ала Џемс Ренди у коме типус сиромашног духа који не види даље од свог носа и чији је мозак заменила епрувета и реторта ( како каже Ниче за научнике) покушава се подсмевати најнаивнијим цинизмом нечему у шта блене као теле у шарена врата јер није способан да разуме.

Наравно, ако има негде шарлатанства то је у области ткз. "паранормалног" али сирови скептици нису ти који ће то раскринкавати .... из простог разлога што не умеју да мисле и што таквим темама нису дорасли.
 
Poslednja izmena:
Познавалац ствари


Немаш ти везе. И одакле ти тај податак да би таква индукција одувала атмосферу? Није довољно да глумиш и замипљаш овде да си Воја Антонић или слични. Образложи свој став када га већ износиш на такав ауторитаран начин.
Ozi, zar ti zamišljaš da ću se badrcati sa nekim ko je obalavio halucinirajući o ravnoj zemlji, a najveći intelektualni domet mu je da tera inat zarad inata???
:hahaha::zcepanje::rotf:
Pretpostavljam da si ti, prevalivši se preko ruba Zemlje-tepsije pao UVIS zbog vlastitih problema nepriznavanja gravitacije i da sada padaš u pravcu HLADNOG Sunca!!!
:bye:
 
Ozi, zar ti zamišljaš da ću se badrcati sa nekim ko je obalavio halucinirajući o ravnoj zemlji, a najveći intelektualni domet mu je da tera inat zarad inata???

А јел ти замишљаш да ћу се ја "бадрцати" са неким ко априори одбацује нечије аргументе само због креираног става о ономе ко их је изнео.

А највећи интелектуални домет му је кежење на брашно или ткз. "ад хоминем"
 
Dvanaest predviđanja uništenja sveta

Globalno zagrevanje
Bez obzira da li verujete da globalno zagrevanje postoji ili ne, planeta je zaista sve više vruća - temperature zabeležene od 2005. do 2010. godine bile su najveće u istoriji, pa postoje oni koji tvrde da je ovaj proces zagrevanja nepovratan. Ako se globalno zagrevanje nastavi, klima Zemlje će postati nestabilna, što će dovesti do katastrofalnih klimatskih posledica. Osim porasta temperature, nedostatak hrane i kvalitet vazduha pojačaće širenje bolesti, a Svetska zdravstvena organizacija tvdi kako od posledica klimatskih promena godišnje umre oko 150 hiljada ljudi.



http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/236774/Dvanaest-predvidjanja-unistenja-sveta


A sad...sta je sa onim naucnicima i "teoreticarima" zavere koji kazu da ulazimo u novo ledeno doba, mozda je covekova ativnost to samo malo odlozila.
Sta je zabelezeno u poslednjih nekoliko godina je tako malo relevantno, postoje i kraci ciklusi sa malo hladnijim,i malo toplijim periodima
 
А јел ти замишљаш да ћу се ја "бадрцати" са неким ко априори одбацује нечије аргументе само због креираног става о ономе ко их је изнео.

А највећи интелектуални домет му је кежење на брашно или ткз. "ад хоминем"
:hahaha:
:bye:
 
Мрежа.
Сви умрежени компјутери, а у блиској будућности ће бити још много моћнији и са већим упливом на наше животе, још боље умрежени, још неопходнији...
А еволуција је свест и самоспознаја себе на нивоу софтвера који се ,,врти" на довољно јаком и моћно конфигурисаном хардверу са мноштвом сензора и свих доступних података.

Ok, sa prvom rečenicom se slažem. Ali o kakvoj se svesti može govoriti kod mašine, zaboga? Gde i šta je okidač da samospoznaja i evolucija računara počne, šta je inicijator? Znaš, u hemiji, kada npr. prečišćavaš neku supstancu, pa je rastvoriš u pogodnom rastvaraču i ostaviš da kristališe, često se desi da, iako su ispunjeni svi uslovi za kristalizaciju, ona jednostavno neće da otpočne. E, tada ubaciš u rastvor tzv. centar kristalizacije, odnosno jedan jedini kristal te supstance i to bude okidač da sva supstanca u rastvoru počne da kristališe. A šta je ovde okidač? I koji će to kompjuter, od mnogo miliona umreženih, da počne da se budi? šta je sa serverima?

Ipak, u redu. Hajde da razmotrimo malo i tu potencijalnu situaciju. Veštačka inteligencija počinje da se budi. Direktno zavisi od izvora napajanja, tj. od struje. Šta biva kada se rezerve struje istroše? Neće valjda računar da sidje u okno i vadi ugalj, i neće valjda računar da radi u termoelektrani posao koji samo ljudi mogu da obave - npr. utovar i istovar uglja, ubacivanje uglja u peć i slične stvari? Bez toga nema struje, zar ne? Slične začkoljice se mogu pronaći za bilo koji izvor struje - hidroelektranu, nuklearku...
Hajde da zamislimo da je i taj problem rešen. Hipotetički, koji od mnogobrojnih servera će preuzeti ulogu vodje? Dalje, šta biva kada se desi, po današnjim standardima, banalan kvar, tipa crkne matična ploča ili napajanje? Ko će to da mu popravi i kako? Mislim, nije morska zvezda da mu izraste novo napajanje :) Dalje, mi nismo veštačka inteligencija, pa se "trošimo", organi oboljevaju i na kraju telo umire. Kako bi mašine prevazišle ovaj problem? Naslućujem da bi odgovor bio nešto vezano za mrežu. U redu, ali šta kada se ovo desi i serverima? Ima tu još pitanja za analizu, evo jednog možda i malo banalnog, a opet važnog - kako će tu inteligenciju da razmnožavaju? Niko nije večan, mašina sa svojim napravljenim delovima pogotovo. Kada jednom ta mašina odradi svoje i postane mašinski leš, ko će da je nasledi?
I tako dalje i tako dalje...
Ne odbacujem ja ništa smisleno a priori, mada mi je ova teorija... ne pije vodu na duže staze gledano, zar ne?
ne treba prihvatati stvari zdravo za gotovo, a dobar broj onih koji imaju sklonosti i veruju u što-šta natprirodno, jednostavno zaborave na kritički i analitički duh. A potreban je, još kako. :ok:
 
Ok, sa prvom rečenicom se slažem. Ali o kakvoj se svesti može govoriti kod mašine, zaboga? Gde i šta je okidač da samospoznaja i evolucija računara počne, šta je inicijator? Znaš, u hemiji, kada npr. prečišćavaš neku supstancu, pa je rastvoriš u pogodnom rastvaraču i ostaviš da kristališe, često se desi da, iako su ispunjeni svi uslovi za kristalizaciju, ona jednostavno neće da otpočne. E, tada ubaciš u rastvor tzv. centar kristalizacije, odnosno jedan jedini kristal te supstance i to bude okidač da sva supstanca u rastvoru počne da kristališe. A šta je ovde okidač? I koji će to kompjuter, od mnogo miliona umreženih, da počne da se budi? šta je sa serverima?

Ipak, u redu. Hajde da razmotrimo malo i tu potencijalnu situaciju. Veštačka inteligencija počinje da se budi. Direktno zavisi od izvora napajanja, tj. od struje. Šta biva kada se rezerve struje istroše? Neće valjda računar da sidje u okno i vadi ugalj, i neće valjda računar da radi u termoelektrani posao koji samo ljudi mogu da obave - npr. utovar i istovar uglja, ubacivanje uglja u peć i slične stvari? Bez toga nema struje, zar ne? Slične začkoljice se mogu pronaći za bilo koji izvor struje - hidroelektranu, nuklearku...
Hajde da zamislimo da je i taj problem rešen. Hipotetički, koji od mnogobrojnih servera će preuzeti ulogu vodje? Dalje, šta biva kada se desi, po današnjim standardima, banalan kvar, tipa crkne matična ploča ili napajanje? Ko će to da mu popravi i kako? Mislim, nije morska zvezda da mu izraste novo napajanje :) Dalje, mi nismo veštačka inteligencija, pa se "trošimo", organi oboljevaju i na kraju telo umire. Kako bi mašine prevazišle ovaj problem? Naslućujem da bi odgovor bio nešto vezano za mrežu. U redu, ali šta kada se ovo desi i serverima? Ima tu još pitanja za analizu, evo jednog možda i malo banalnog, a opet važnog - kako će tu inteligenciju da razmnožavaju? Niko nije večan, mašina sa svojim napravljenim delovima pogotovo. Kada jednom ta mašina odradi svoje i postane mašinski leš, ko će da je nasledi?
I tako dalje i tako dalje...
Ne odbacujem ja ništa smisleno a priori, mada mi je ova teorija... ne pije vodu na duže staze gledano, zar ne?
ne treba prihvatati stvari zdravo za gotovo, a dobar broj onih koji imaju sklonosti i veruju u što-šta natprirodno, jednostavno zaborave na kritički i analitički duh. A potreban je, još kako. :ok:
Отприлике, да си само пре једног века неком причао о овом што се данас дешава и како се живи и докле је наука, техника и технологија добацила, врло би те чудно гледали.
Готово све што је данас још увек мануелни посао преузеће овако или онако машине врло ускоро.
Зашто би ико уопште имао посла са угљем када ће то бити одрађено машински, чак можда се угаљ уопште неће ни користити.
Отприлике то ти је и са самом машином.
Постаће нека врста механичко силиконски обновљивим и унапредивим ентитетом.
А иницијални програми који ће развити свест и самоспознају...
Па можда нису потребни онако како ми то замишљамо, а можда ће то бити и неки алгоритми нашег размишљања имплементирани на машинама...
Ја већ двадесет+ година играм шах за екипе по Војводини које су углавном у рангу друге српске.
Оно што су били програми из 1985. су бела кафа спрам данашњих.
На обичном рачунару класе од испод 1000 евра, програм Фриц 12 је велемајсторске снаге и сматра се да само нешто око 70 велемајстора од преко 200, може са истим програмом, колико-толико, играти равноправно.
Мене убије у цугеру скоро увек, а у дугопотезним партијама од 2h по играчу неки пут успем да не изгубим.
Не сме се потцењивати будућност, као ни развој вештачке интелигенције.
 
Јетсе, када би тебе питали да ли ти се свиђа да тако нешто може или не може? Јел ти читаш шта човек пише?

1859. godine, solarna oluja za samo 17 sati i spržila telegrafske žice u Evropi i Severnoj Americi. а таква иста соларна олуја данас би направила незамисливу штету на елктроинсталацијама и уређајима на којима данашња цивилзиација почива.

Dobio si odgovor.

Откуд знаш да би се нашао лек тако брзо? Данас нису нашли лек за многе болести и баш ће наћи за неку нову када се појави одмах.

Napisao sam da je moguće
Za mnogo više nih su našli..uostalom bilo je mnogo teških bolesti pa nijedna nije istrebila potpuno čovečanstvo.

Зато што се пре пар година неки џабалбароши тако одлучили..а да сам те питао пре тога да ли је Плутон планета наравно да би уз смешак рекао да јесте...јел тако?

Nisu džabalbaroši nego astronomi..Bih, da si me pre 1000 god pitao rekao bih da je zemlja ravna ploča, prihvati nove činjenice.

Зашто је промена полова смешна када је доказано да се то већ дешавало. Природа земељиног магнетног поља није објашњена ако ниси знао. Много непознаница ту има

Pa ima nepoznanica, ali su ipak pametni ljudi dosta rasvetlili magentno polje zemlje.

Занчи глобално загревање није никакав проблем... ради се на решавању. Сада свет може да одахне када си ти то замислио.

Da radi se. Ne, nisam ja zamislio, otkud ti to? Sada svet treba da promeni ekološku svest a onda može da odahne.

Смешно. Ти знаш када може доћи до супернове..

A ti znaš šta je supernova? Da znaš zano bi kako može da se predvidi, ovako ti je i okrugla zemlja smešna pojava.

Зачи нема због чега да бринемо

Pa kakva korist od toga da brinemo? Brinulo mi ili ne ono će se uagsiti. I svet će nestati, ili u ledu slikovito se kaže "smrt u jecaju" ili u plamenu, slikovito "smrt u kriku" Mrzi me da ti ovo objašnjavam.. mogu samo da ti predložim literaturu.

Ако достигну интелигнцију неће више бити програмирани..јел тако?

Odgovorio sam

Хоћеш рећи да би астероид сагорео у атмосфери?

Sasvim normalna pojava
 
Original postavio picololeone
Zasto ga onda astrolozi jos uvek ubrajaju u planete premda je 2006 god. i zvanicno izbacen iz spiska planeta?

Zato što su astrolozi budale, a astrologija budalaština. Izvinjavam se ako ovde ima astrologa :mrgreen:

Hvala na komplimentima. :rtfm:

Ne znam da li ste svesni koliko veze sa zivotom nema kako cemo zvati i klasifikovati Pluton. Mozemo ga zvati planeta, planetoid, stolica, on ce biti to sto jeste. Tako da je ovaj argument da li je Pluton planeta ili ne prilicno besmislen.
Osim toga ta varijanta smaka sveta, u kojoj se pominje Pluton, zapravo se odnosi na Planetu X, tako da Pluton ni sa tim nema bas nikakve veze.

Cisto za record.
 
Hvala na komplimentima. :rtfm:

Ne znam da li ste svesni koliko veze sa zivotom nema kako cemo zvati i klasifikovati Pluton. Mozemo ga zvati planeta, planetoid, stolica, on ce biti to sto jeste. Tako da je ovaj argument da li je Pluton planeta ili ne prilicno besmislen.
Osim toga ta varijanta smaka sveta, u kojoj se pominje Pluton, zapravo se odnosi na Planetu X, tako da Pluton ni sa tim nema bas nikakve veze.

Cisto za record.

Što se tiče astrologije, to je moje iskreno mišljenje.
Što se tiče Plutona, zadovoljite se time da je on najveći objekat u Kajperovom pojasu. Po definiciji planete, on se ne uklapa sa trećom tačkom definicije ako se dobro sećam. Dovoljan razlog da se više ne smatra planetom. I dosta pre 2006 mnogi astronomi ga nisu smatrali planetom, ali je 2006. to uradjeno zvanično.
 
Što se tiče astrologije, to je moje iskreno mišljenje.
Što se tiče Plutona, zadovoljite se time da je on najveći objekat u Kajperovom pojasu. Po definiciji planete, on se ne uklapa sa trećom tačkom definicije ako se dobro sećam. Dovoljan razlog da se više ne smatra planetom. I dosta pre 2006 mnogi astronomi ga nisu smatrali planetom, ali je 2006. to uradjeno zvanično.
Јесенас сам у електронском издању ,,Астрономског магазина" нашао податак да је, да ли Седна или нека од тих малих планета из Кајперовог појаса, масивнија од Плутона.
 
Јесенас сам у електронском издању ,,Астрономског магазина" нашао податак да је, да ли Седна или нека од тих малих планета из Кајперовог појаса, масивнија од Плутона.

Nisam za to čuo..Wiki kaže da je Pluton najveći. ALi nije ni bitno, da ne skrećemo sa teme.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pluto
 
Što se tiče astrologije, to je moje iskreno mišljenje.
.

То је твоје убеђење а не искрено мишљење; убеђење изникло из немогућности поимања било чега што се не може уклопити у материјалистички и позитивистички поглед на свет.

Наравно та немогућност поимања спречава вас да појмите своју сопствену ограниченост па зато са епруветама и ретортама машете около попут пајаца а што је најгоре мислећи сами о себи да сте изнад оних људи слободног духа којима нисте ни до малог прста.
 
То је твоје убеђење а не искрено мишљење; убеђење изникло из немогућности поимања било чега што се не може уклопити у материјалистички и позитивистички поглед на свет.

Наравно та немогућност поимања спречава вас да појмите своју сопствену ограниченост па зато са епруветама и ретортама машете около попут пајаца а што је најгоре мислећи сами о себи да сте изнад оних људи слободног духа којима нисте ни до малог прста.

Nereazvijenom ljudskom umu je lakše da veruje u natpriododno nego u priorodno. Natprirodno je interesantnije, misitčnije, privlačnije a kada se govori o prirodnim stvarima većina prespava čas fizike a formule nikad ne nauči.Dovoljno je da pogledaš posećenost pdf natrpirodne pojave i priorodne nauke pa da vidiš o čemu pričam.
 
A sad...sta je sa onim naucnicima i "teoreticarima" zavere koji kazu da ulazimo u novo ledeno doba, mozda je covekova ativnost to samo malo odlozila.
Sta je zabelezeno u poslednjih nekoliko godina je tako malo relevantno, postoje i kraci ciklusi sa malo hladnijim,i malo toplijim periodima

Ne znam sta je sa njima, ali fakat je da je i zvanicno usvojen plan u oviru globalnog otopljavanja od strane UN.

Zato što su astrolozi budale, a astrologija budalaština. Izvinjavam se ako ovde ima astrologa :mrgreen:

Mozda. Medjutim, bas zato sam i pitala jer i ja koliko znam jedna je (novootkrivena) planeta veca od Plutona. Bolje nju da "uvedu".
 
Mala digresija i pojašnjenje - u tradicionalnim varijantama astrologije kao što je Đjotiš (tek da se zna) se transcedenti (Pluton, Neptun i Uran) ne uvažavaju kao isporučitelji karme, i ne uzimaju se u obzir prilikom tumačenja. Što ne znači da drevni mudraci nisu bili svesni njihovog postojanja. Tek, uzimanje u obzir samo određenih plenata i samo određenih sazvežđa ima pre svega filozofsku i duhovnu podlogu - tada se stvari nisu posmatrale isključivo astronomsko-materijalistički.
Tada astrologija nije služila "za pogađanje" (ne služi ni danas, no to je druga tema, da ne odužujem sa digresijom).
 
A sad...sta je sa onim naucnicima i "teoreticarima" zavere koji kazu da ulazimo u novo ledeno doba, mozda je covekova ativnost to samo malo odlozila.
Sta je zabelezeno u poslednjih nekoliko godina je tako malo relevantno, postoje i kraci ciklusi sa malo hladnijim,i malo toplijim periodima

Gledao sam emisiju gde je predoceno da Zemlja zapravo krece u ciklus odaljavanja od Sunca, tj zahladjenja klime, i to u skladu sa Milankovicevom teorijom (ako se ne varam). I to bi trebalo dosta brzo da se pokaze (zahladjenje), tako da cemo videti.

Sto se tice otopljavanja, negde sam citao, mozda cak i na forumu, da je upozorenje o podizanju nivoa svetskog mora, koje je izdalo neko udruzenje na nivou sveta (zaboravih koje), zapravo krajnje namesteno, i bazirano na podacima sa svega par bova koje su pokazale veci nivo porasta. Ovo je naucno obican diletatnizam jer se merenja koja znatno odstupaju od proseka, a ima ih jako malo, odbacuju, ali su potpisnici na kraju priznali da su bili prinudjeni da manipulisu i namicu te rezultate. Drugim recima, nivo mora se uopste nije promenio, u svakom slucaju ni priblizno toliko koliko je predstavljeno tim cuvenim izvestajem. Ali je neko zeleo da se tako predstavi svetskoj zajednici.

Ovo ne navodim zbog nivoa mora, na kraju ledenjaci se tope i ta voda sigurno mora negde otici, vec da istaknem da zapravo ne mozemo verovati nikome. Mnogo interesa je upleteno, i prakticno svuda treba ocekivati manipulaciju.

Vi sad zakljucite sami za globalno otopljavanje.

Kao sto se vidi, i naucna i nenaucna strana, sto se mene tice, imaju (nemaju) isto kredibiliteta kod prognoziranja i tumacenja globalnih dogadjaja. Ne zbog toga sto ne znaju (ni to ne iskljucujem uopste), nego sto ja ne znam sta one zapravo zele (od mene, tj. nas) (a sto je zapravo predstavljeno ovakvim ili onakvim izvestajima, teorijama, prognozama i sl.)!

Stoga treba biti oprezan i pokusati da se cita izmedju redova, jer postoje ljudi koji znaju mnogo vise nego sto se javnosti poredstavlja, a sve sto se javno emituje opet ima neki cilj (zasto je bas to izneseno). Verujem da smo vecinom svi na ovom forumu kako bi pokusali, ZAJEDNO, da dodjemo do nekih zakljucaka koji nisu tako lako vidljivi vecini obicnih ljudi (koji pretezno gledaju dnevnik i citaju novine, uzimajuci servirane informacije zdravo za gotovo).
 
Mala digresija i pojašnjenje - u tradicionalnim varijantama astrologije kao što je Đjotiš (tek da se zna) se transcedenti (Pluton, Neptun i Uran) ne uvažavaju kao isporučitelji karme, i ne uzimaju se u obzir prilikom tumačenja. Što ne znači da drevni mudraci nisu bili svesni njihovog postojanja. Tek, uzimanje u obzir samo određenih plenata i samo određenih sazvežđa ima pre svega filozofsku i duhovnu podlogu - tada se stvari nisu posmatrale isključivo astronomsko-materijalistički.
Tada astrologija nije služila "za pogađanje" (ne služi ni danas, no to je druga tema, da ne odužujem sa digresijom).


Lepo receno. :super:

I Pluton zaista nije tema nijednog od Dvanaest predvidjanja unistenja sveta, tako da predlazem da ga ostavimo na miru.
 

Back
Top