Quantcast

Dvanaest predvidjanja unistenja sveta

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Mala digresija i pojašnjenje - u tradicionalnim varijantama astrologije kao što je Đjotiš (tek da se zna) se transcedenti (Pluton, Neptun i Uran) ne uvažavaju kao isporučitelji karme, i ne uzimaju se u obzir prilikom tumačenja. Što ne znači da drevni mudraci nisu bili svesni njihovog postojanja. Tek, uzimanje u obzir samo određenih plenata i samo određenih sazvežđa ima pre svega filozofsku i duhovnu podlogu - tada se stvari nisu posmatrale isključivo astronomsko-materijalistički.
Tada astrologija nije služila "za pogađanje" (ne služi ni danas, no to je druga tema, da ne odužujem sa digresijom).
Naravno, tema nije Pluton, ali u to vreme i nisu mogli da se sluze "sporim" planetama jer naprosto nisu bile otkrivene.

Poruka
60.356
Definitivno globalno zagrevanje.Polako ali sigurno idemo ka propasti, zahvaljujući ubrzanom napretku čovečanstva.
:rotf::zcepanje::hahaha:
Немој се љутити, није пакостан смех, али само да те потсетим да је у холоцену који је почео пре 10-так хиљада година и завршио се почетком 4. века нове ере, било јасно топлије, није било никакве емисије угљен диоксида, а преко свега и развиле су се цивилизације(Кинеска, Месопотамсака, Египатска, Индијска, Хетитска, Грчка, Римска...).
Мало ми знамо о клими и узроцима њене промене.
Тако да без панике, ништа од пропасти света!

blooser

Veoma poznat
Poruka
10.134
:rotf::zcepanje::hahaha:
Немој се љутити, није пакостан смех, али само да те потсетим да је у холоцену који је почео пре 10-так хиљада година и завршио се почетком 4. века нове ере, било јасно топлије, није било никакве емисије угљен диоксида, а преко свега и развиле су се цивилизације(Кинеска, Месопотамсака, Египатска, Индијска, Хетитска, Грчка, Римска...).
Мало ми знамо о клими и узроцима њене промене.
Тако да без панике, ништа од пропасти света!
Zapravo po nekima bi trebali da pravimo paniku - ali oko predstojeceg globalnog zahladjenja!!! :zima:

Djika junior

Domaćin
Poruka
3.721
Odkako je sveta i veka ljudi iz nekog cudnog razloga imaju potrebu da iščekuju smak sveta. Ja, lično sam preživela do sada tri, meni poznata:
1999 tokom pomracenja, ce neka sila pasti na Pariz i unistiti planetu
2000 s obzirom da je novi milenijum, pa je red da bude smak sveta
06.06.2006. inspirisan brojkama takodje je mogao da izazove kraj covecanstva

tu je negde izmedju pretio i treći svetski rat, uglavnom sada iščekujem 21.12.2012., ali izgleda da će i njega odložiti za 2019.

Svaki od ovih dogadjaja je navodno predvideo i Nostradamus.

Ako ikada dodje do kraja sveta, to će izazvati sami ljudi, a ne priroda.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.760
Kada bi izbila Epidemija Ebole pomrlo bi 90% stanovnistva za manje od godinu dana....
Kako je virus veoma agresivan i ljudi umiru o roku od nekoliko dana, mislim da bi to bio najbolji nacin za eliminaciju covecanstva.

Asteriod da udari, *** moze a i nemora biti opasno. zavisi od velicine, sastava, ulaznog ugla....

Globalno zagrevanje mi je sumnjivo, jos uvek nije dokazano da zaista postoji ili su temperaturne oscilacije posledica pojacane aktivnosti Sunca. Samo znam da su Ameri odustali od Kjoto Sporazuma....

Zombi? Nesto tipa kao film 28 days ili Legend? Sumnjam u to...

Za divno cudo kao opcija ne nalazi se napad neke vanzemaljske rase. Zar to nije jedna od mogucnosti ili smo se ogradili od mogucnosti postojanja dovoljno napredne i osvajacki nastrojene vanzemaljske rase?

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.