Dušom i srcem u Srednjoj zemlji

Evo i mene. Jeva cekam raspust! Jos par dana, i to je to. Cudi me da se Feanor nije vec pojavio, ali sigurno ima razloga... U svakom slucaju, ja cu napisati mali rp, cisto radi reda... Hehe

Put je bio izuzetno iscrpljujuc, ali Findalin je nekako uspevala da drzi korak sa vilenjakom. Odmarali su se retko a napredovali izuzetno brzo. Zemlja je bila pusta, ali opasnost je vrebala u vazduhu. Kako su prolazili hdalni Karadras, Findalin je u cudu gledala njegove ledene padine, a sam vrh crneo se. Losthir je pokazao ka tom vrhu:
"Ovde se odigrala borba izmedju Gandalfa i Balroga. Zato je vrh onako crn." objasnio je videvsi pitanje u njenim ocima.
Findalin je samo klimnula glavom gledajuci i dalje u cudu. Dan kasnije, trcali su kroz sume Lothloriena dok je vilenjak sa tugom u ocima gledao drvece Malorna koje je starilo polako ali sigurno. Predeli su se menjali, jedni za drugim, i prosavsi vodopade Raurosa, stigli su najzad u zemlju Rohansku. Vec na granici, zaustavili su ih, ali videvsi Findalin, Eothir, kapetan granicarske garde propusti ih.
"Kralj Elfvajn porucio je da ti dam tvog konja ako se vratis, i obavezno da ga posetite."
"Mozete li dati konja i mom saputniku?"
"Svakako, ali obavezan je da ga vrati. Kralja cete naci na granicama Fangorna. Otisao je u lov pre nekoliko dana."
"Hvala ti na vestima i konjima, Eothire, i ako moj brat svrati, reci mu da krene u Minas Tirith. Tamo ce me naci." i sa tim recima, Findalin se pokloni i oni skocise na konje.


Ma, eto, toliko od mene. REci cu Feanoru da nastavi. On ionako bolje pise od mene... [/u]
 
Vazi, pokusacu... E, da, imam ozbiljniji problem sa kompom, pa reko da pitam nekog od vas ako moze da mi da savet. Ne mogu uopste da otvorim moju hotmail adresu. Jednostavno nece da mi otvara... Takodje ni neke sajtove. Ne samo da ne mogu zbog toga da proveravam postu (a imam poprilicno poruka), nego ne mogu ni da odgovaram na poruke na onim stvarnim msn lotr forumima. Totalno mi komp u haosu, pa zna li neko od vas u cemu je problem. Mozda sam snimila nesvesno neki program ili mi je upao virus ili tako nesto... Stvarno ne razumem u cemu je problem, pa ako vi znate, molila bih vas da me posavetujete sta da uradim.
 

Back
Top