Ducic o Hrvatima...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
aj da se igramo malo..

„Срби су народ без закона и без вере. То је народ разбојника и терориста”.
(Изјава Жака Ширака, председника Француске, за ручком, јуна 1995. поводом састанка Шефова влада држава чланица ЕУ)

Znam za tu izjavu... I necu je ovde komentarisati... Ako zelis da pricamo o Srbima, otvori takvu temu... Ne bezim ja polemike...
 
"Hrvati su najhrabriji narod na svetu ne zato sto se nicega ne boje, nego zato sto se nicega ne stide" - Jovan Ducic

Sta mislite, posmatrajuci hrvatski narod kroz primere tokom istorije kao i u sadasnjem trenutku, da li su ove Duciceve reci opravdane...

Koji Hrvati ?- Postoje Starohrvati koji su narod kao i svaki drugi ali je ta etnička grupa u Hrvatskoj u manjini i bez uticaja na politiku.Ovo što je napisao Dučić odnosi se na Novohrvate ,konglomerat nesrodnih etničkih grupa koje s Starohrvatima nemaju nikakve veze osim što su iste rimske vjere a srpski književni jezik im služi za međusobno sporazumijevanje.
 
Jadno je kako uzivate u pljuvanju na drugi narod ...Ljubomora,mrznja sta li je vec ... Hrvati su ljudi kao i svi mi,ima dobrih i losih,kao i u svakom narodu ....

kada se navode slicni citati koje su izgovorili neke poznate licnosti o srbima, onda je ta osoba debil, mrzitelj srbstva, itd.itd. ali ako se tako govori o hrvatima, onda su to najveci mislioci, genijalci itd. itd
 
frankopani,draskovici,subici,jelicici,trenkovi....malo li je.


Pa,ko im dade te titule?Sami sebi?:eek:

Nece biti da je tako..Nego su morali na poklonjenje austrijskom caru kao i svi ostali.Pa u Vojvodini je isto toliko zasluznih grofova,barona i sl.koji su od austrijskog cara dobijali titule.

Eh,hrvati da vas nema ne bi bilo smeha...;)

mi smo barem imali svoje ."vashi" vladari su se zvali ataturk,begirbeg,serdar murat..:mrgreen:
 
Nije se pokatolicio , To se pokatolicio neko tvoj cukun deda , pa su ti pra- dede bile u ustasama , ( ili partizanima ) , sto je , kad su hrvati u pitanju isto . A onda ti je tata ceko svoje vreme , da bi ti sad baljezgao na srpskom forumu .

yebe mi se dal se je pokatolcio,poturcio,poarbanasio ili otisho u neku sektu.bitno je da je bio i ostao Hrvat...moj romski prijatelju,samo to je meni bitno.
 
kada se navode slicni citati koje su izgovorili neke poznate licnosti o srbima, onda je ta osoba debil, mrzitelj srbstva, itd.itd. ali ako se tako govori o hrvatima, onda su to najveci mislioci, genijalci itd. itd

ademe,zivish medju srbima vec ohoho godina,valjda znas kako funkcioniSHU..(cast izuzecima,nadajmo se najvecim djelom)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top