Dubai: Poternica za 12 MOSSAD-ovih agenata

Nemo' da polemišeš sa taurunum444-i, on kada polemiše on to ne radi kao drugi - on bukvalno razvaljuje.

Ja sam se neku noć budio 4 puta očekujući njegov odgovor.
Zaspao sam tek oko pet kada sam skužio da je moderator zaključao temu.


:lol: Pre nego sto sacekas odgovor,proveri da li je tema zakljucana.....prijateljski savet.:lol:
Inace,kazi vreme pa da otvorimo temu i ispricamo se lepo.Samo da najavimo modovima da ne bude banovanja,posto ce biti kako smo ono rekli ''razvaljivanje''.;)





Znamo mi Srbi ko su nam prijatelji,ne morate vi muhamedanci da nam to govorite.:bye:

Momcino,nemas ti pojma.Niko nam nije prijatelj.Ajd u zdravlje....:bye:
 
Svi maloumni antisemiti mogu sami sebi da popuse svoj debilni *****.

6a00cdf3a9bf0ecb8f0110162ece5b860c-500pi

knitcap_tzahal_logo.jpg

Pepe,kakav je to recnik?! Mislim stvarno....;)


Ma neće do Vaskrsa ... eto njega čim moderator zaključa temu.

Aj,opet.Pre nego sto sacekas odgovor pogledaj da li je tema zakljucana.Lakse je.:lol:
Kazi vreme,da najavimo modovima,otvorimo temu i konacno da docekas to ''razvaljivanje''...ovako se kidas sam,to mi nije gust.;)
 
taurunum444 - Pre nego sto sacekas odgovor,proveri da li je tema zakljucana.....prijateljski savet.
Inace,kazi vreme pa da otvorimo temu i ispricamo se lepo.Samo da najavimo modovima da ne bude banovanja,posto ce biti kako smo ono rekli ''razvaljivanje''
Oooooj taurunume
(sam se sebi divim kako sam na tvom primjeru upotrebu vokativa doveo do savršenstva)

eto ovom prilikom upućujem javnu molbu moderatorima i administratorima da ponovo otvore temu Ukrajinci,Poljaci,Litvanci i Jevreji i da ti time daju priliku da kao prvo razvališ moju malenkost, a posredno, preko mene i Aristotela, kojeg sam se ja usudio parafrazirati.

Slutim da će to razvaljivanje poprimiti epske razmjere i ući u anale.
Polemika taurunum protiv Aristotela (kojeg ću ja, nedostojan čak jednog električnog impulsa u neokorteksu velikog mislioca, pokušati dostojno predstavljati) zadiviće cjeloukupnu naučnu javnost.

I da ti još nešto kažem, kada nekom kažeš da je patetičan time ne izričeš sud o tačnosti ili netačnosti onoga što je neko rekao ili napisao, nego daješ ocjenu njegovog stila, a stil ni u kojem slučaju ne utiče na ispravnost ili neispravnost iznesenog.
 
Oooooj taurunume
(sam se sebi divim kako sam na tvom primjeru upotrebu vokativa doveo do savršenstva)

eto ovom prilikom upućujem javnu molbu moderatorima i administratorima da ponovo otvore temu Ukrajinci,Poljaci,Litvanci i Jevreji i da ti time daju priliku da kao prvo razvališ moju malenkost, a posredno, preko mene i Aristotela, kojeg sam se ja usudio parafrazirati.

Slutim da će to razvaljivanje poprimiti epske razmjere i ući u anale.
Polemika taurunum protiv Aristotela (kojeg ću ja, nedostojan čak jednog električnog impulsa u neokorteksu velikog mislioca, pokušati dostojno predstavljati) zadiviće cjeloukupnu naučnu javnost.

I da ti još nešto kažem, kada nekom kažeš da je patetičan time ne izričeš sud o tačnosti ili netačnosti onoga što je neko rekao ili napisao, nego daješ ocjenu njegovog stila, a stil ni u kojem slučaju ne utiče na ispravnost ili neispravnost iznesenog.

Hvalite me usta kad nece niko drugi...elem imas na pp poziv gde da se uputis,posto sam se raspitao kod nadleznih i rekose mi da to javno nije moguce.:( tako da ona nasa diskusija na pomenutoj temi ne moze da se nastavi,na zalost.
Da li cemo zadiviti naucnu javnost?Ne verujem.Ali,o tom potom.
 
Јевреји су нам се дебело замерили, узмимо само пример Медлин Олбрајт, па је доста, о другим УС дужносницима јеврејског порекла и њиховом утицају на дешавања у разтовима 90-тих да не говорим.

Ми смо се њима замерили вишегодишњом подршком разно-разним анти јеврејским организацијама од ПЛО па надаље, то јест била СФРЈ, али били смо део исте!

Лично јевреји су ми ближи од арапа, јер арапска/исламска политика ме плаши! Мада вероватно су подједнако ненормални и једни и други!

Ih, pa razume se da Jevreji imaju kolektivnu svest, pa sta misli Medlen, misle svi Jevreji sveta.

Ne znam samo zasto onda nisu krenuli iz Izraela da nas rokaju, nego sve nekako ovi Amerikanci u igri.

A Kolin Pauel? Mislim, mora da po toj logici postoji i neka crnacka zavera protiv nas... :think:
 
Izvor:Tanjug

[ 11:49 / 02.03. ]

Afera 'Dubai likvidacija'

Ubice Hamasovog komandanta imale američke kreditne kartice

Od 27 osumnjičenih za ubistvo komandanta Hamasa, 13 je posedovalo pripejd kreditne kartice Masterkard, kojima su platili avionske karte i hotelski račun, koje je izdala američka Metabanka, objavio je danas list Ujedinjenih Arapskih Emirata "Nešenel njuzpejper".

List se poziva na izvor pri američkoj obaveštajnoj agenciji Federalni istražni biro (FBI) i na policiju Dubaija, prema kome je zatraženo od američke institucije da proveri ove podatke, preneo je Rojters. Šef policije Dubaija Dahi Kalfan Tamim je izjavio da je identifikovan jedan od članova tima od ukupno 27 ljudi koji su u luksuznom hotelu 19. januara ubili komandanta Hamasa Mahmuda al Mabhuha, dan nakon što je doputovao iz Damaska. Policija Dubaija, navodno, poseduje desetine dokaza o umešanosti izraelske tajne službe Mosad u to ubistvo. Tim ubica je imao falsifikovane pasoše, uglavnom evropskih zemalja, a posedovali su šest britanskih pasoša na ime ljudi koji su se uselili u Izrael.

http://www.rtvpink.com/vesti/vest.php?id=28928
 
12. 06. 2010. 23:11h | Vestionline

U Poljskoj uhapšen agent Mosada?


Nemački zvaničnici saopštili su da je u Poljskoj uhapšena osoba za koju se sumnja da je špijun izraelske tajne službe Mosad, umešana u ubistvo jednog pripadnika Hamasa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE).

Muškarac koji koristi ime Uri Brodski, osumnjičen je da radi za Mosad u Nemačkoj, i da je pribavio lažni nemački pasoš za drugog pripadnika Mosada.



Veruje se da je taj drugi obaveštajac u januaru u Dubaiju učestvovao u ubistvu agenta palestinske organizacije Hamas Mahmuda al-Mabhuha, rekao je za AP predstavnik Federalnog tužilaštva Nemačke.


69853_4_f.jpg


Fotografija koju je objavila policija Dubaija navodno prikazuje dve osobe osumnjičene za ubistvo pripadnika Hamasa Mahmuda al-Mabhuha







Po rečima tog predstavnika koji ne želi da mu se objavi ime, Brodski je uhapšen početkom juna u Poljskoj, na osnovu evropskog naloga za hapšenje koji je izdala Nemačka, koja sada traži njegovo izručenje.



Nemačke vlasti su započele istragu moguće umešanosti u taj slučaj jedne strane obaveštajne agencije, pošto je otkriveno da je osoba povezana sa ubistvom u Dubaiju koristila nemački pasoš.



Prema policiji iz UAE u ubistvu jednog od osnivača Hamasovog vojnog krila - al-Mabhuha učestvovalo je 25 ljudi, od kojih je većina imala lažne pasoše evropskih država.



Šef policije iz Dubaija naveo je da je "skoro 100 odsto" siguran da iza ubistva al-Mabhuha stoji Mosad.



Predstavnica poljskog tužilaštva potvrdila je hapšenje muškarca, identifikovanog kao Uri B. zbog povezanosti za ubistvom pripadnika Hamasa u Dubaiju.



Ona je dodala da je osumnjičenom određen pritvor od 40 dana, ali nije imala informacije o mogućem izručenju.



S druge strane, Ministarstvo spoljnih poslova Izraela je saopštilo da taj slučaj tretira kao bilo koji drugi koji se tiče nekog državljanina Izraela u inostranstvu.


Nemački nedeljnik Špigel (Der Spiegel) objavio je da je hapšenje u Poljskoj već izazvalo diplomatski incident, jer je izraelska ambasada tražila od poljskih vlasti da ne izruče Brodskog.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/60206/U-Poljskoj-uhapsen-agent-Mosada
 
Kanbera proterala izraelskog diplomatu


Ubijeni Mahmud al Mabhuh bio je uticajni operativac radikalne palestinske organizacije Hamas
Izraelska vlada trvdi da nema dokaza koji bi ukazivali na njenu umešanost u ubistvo hamasovog lidera ali vlasti u Dubajiu kažu da su 99,99 odsto uverene da je Mahmuda al Mabhuha likvidirala izraelska tajna služba Mosad.
Australija je proterala jednog izraelskog diplomatu nakon što je došla do dokaza da je Izrael falsifikovao australijske pasoše koji se dovode u vezu sa ubistvom jednog od radikalnih palestinskih lidera januara ove godine.

Orginalni pasoši su pripadali Australijancima koji žive u Izraelu.

Australijski ministar inostranih poslova Stiven Smit rekao je da je policijska istraga utvrdila da je grupa ljudi koji su, u Dubaiju, ubili operativca organizacije Hamas Mahmuda Al Mabhuha, koristila četiri lažna australijska pasoša.

Istraga je, tvrdi se u Kanberi, nedvosmisleno došla do zaključka da izraelske vlasti stoje iza zloupotrebe i falsifikovanja australijskih putnih isprava.

Po rečima šefa australijske diplomatije, postupak Izraela nikako ne spada u delo prijatelja.

Izraelsko ministarstvo inostranih poslova je odluku australijskih vlasti nazvalo razočaravajućom.

Velika Britanija je sličan potez povukla marta ove godine kada je došla do zaključka da je Izrael falsifikovao i britanske pasoše koje su koristili neki od ljudi za koje se veruje da su umešani u ubistvo Mabhuha.

U operaciji u Dubajiu korišćeni su i pasoši Francuske, Irske i Nemačke.

Izraelska vlada trvdi da nema dokaza koji bi ukazivali na njenu umešanost u ubistvo hamasovog lidera ali vlasti u Dubajiu kažu da su 99,99 odsto uverene da je Mahmuda al Mabhuha likvidirala izraelska tajna služba Mosad.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2010/05/100524_australia_israel.shtml
 
Najnovije
Poljska izručuje izraelskog agenta Nemačkoj

Vesti Glasa Amerike Sreda, 07 Jul 2010
Izraelski državljanin Uri Brodski u Varšavi
Foto: AP

ap_poland_uri_brodsky_480_07Jul10.jpg


Izraelski državljanin Uri Brodski u Varšavi

Jedan sud u Poljskoj naredio je izručenje jednog osumnjičenog izraelskog tajnog agenta Nemačkoj, kako bi se suočio sa optužbom za falsifikovanje nemačkog pasoša u vezi sa januarskim ubistvom jednog komandanta Hamasa, u Dubaiju.

Poljska je uhapsila Izraelca, Urija Brodskog, prošlog meseca na varšavskom aerodromu, na osnovu medjunarodne potrenice koju je izdala Nemačka. On je osumnjičen da je falsifikovao jedan nemački pasoš korišćen u Dubaiju, kada su, kako se smatra, agenti izraelske obaveštajne službe Mosad, ubili komandanta Hamasa, Mahmuda al Mabhuha, u jednom hotelu.

Poljski sud je danas stao na stanovište da Brodski može da bude izručen Nemačkoj da bi se suočio sa tom optužbom. Za sada nije poznato da li će njegovi advokati podneti žalbu na tu odluku.

Dubai optužuje izraelsku špijunsku agenciju Mosad da je poslala navodne ubice Al Mabhuha u taj emirat sa lažnim pasošima i ukradenim identitetima australijskih, britanskih francuskih, nemačkih i irskih državljana. Izrael nije negirao niti potvrdio umešanost u to ubistvo.

http://www1.voanews.com/serbian/news/GERMANY-ISRAEL-HAMAS-07-07-10-97958394.html?refresh=1
 

Back
Top