Država "udara" na jutjubere, influensere i sve druge koji imaju bilo kakav prihod iz inostranstva: Platite sami porez pre pokretanja postupka

Pa, ŠTA?
Je li treba spomenik da se podigne?

Možda bi i trebalo jer nije isto uneti novac u Srbiju od klijenta iz Nemačke i kao neki mirno krkati državni budzet. Razlika postoji.
Svejedno, ukoliko ne bude pameti kod onih u Srbiji koji odlučuju o ovom problemu odoše i te pare.
 
To mi je jasno. Interesuje me šta frilenser u Srbiji, koji nema redovan prihod, dobija ukoliko plati doprinose(izuzimam porez)? Recimo uplati za godinu dana 300(od 700 zarađenih) evra za penziono i zdravstveno? Ti kažeš da nije regulisano a Sisti da jeste.
dobija mirnu savest.Svi uplacuju doprinose a vecina do pedesete ode kod lekara jednom u pet godina
Subota 16.01. delimicno oblacno temperatura -4 do -1 .Ko je u mogucnosti treba da podrzi protest, ne zbog frilensera nego zbog promena koje su neophodne
 
Možda bi i trebalo jer nije isto uneti novac u Srbiju od klijenta iz Nemačke i kao neki mirno krkati državni budzet. Razlika postoji.
Svejedno, ukoliko ne bude pameti kod onih u Srbiji koji odlučuju o ovom problemu odoše i te pare.
pa odese i ljudi, ne samo pare i to ne samo frilenceri bezi ko god stigne.
 
Možda bi i trebalo jer nije isto uneti novac u Srbiju od klijenta iz Nemačke i kao neki mirno krkati državni budzet. Razlika postoji.
Svejedno, ukoliko ne bude pameti kod onih u Srbiji koji odlučuju o ovom problemu odoše i te pare.
Zašto je ili-ili svodi na izbor između frilensera i Čvarkova?
Ja ukazah na primer izvoznika, čini mi se?
 
Неко горе рече, легло ми укупно 100€ ове године, ак оплатим здравствено, имам дакле право а се лечим? За цирка 25€ што сам уплатио или колико већ дође?

Да ли знаш неког у СРбији ко нема здравствено осигурање?

Осим младих људи који могу волу реп да исчупају па их мрзи да се цимају око администрације и редова?

У Србији сви имају (тј. могу да имају) здравствено осигурање.
 
Можеш да посматраш рад као производни и услужни, рецимо зато су Неци испред нас, или Турака, иако Турци имају одличан doner
Da, onda zaključujemo da Propali Frilenseri ne proizvode ništa.
 
Mjok.
Kolega je ovde radio za 3k evra, nije imao nameru da se seli, deca, zena.

Onda su radikali poceli da smatraju nesto sa testom samostalnosti, pa je dobio ponudu iz Ceske za 60k godisnje i Svedske za 72k.

Odabrao je Svedsku, sad su svi tamo. A njegovih 36k u Srbiji nisu, c'est la vie.
I sada u Švedskoj plaća porez 70%

Good thinking
 
Ali ti za usluge ciscenja plati policajac koji dobija platu iz budzeta, pa ste samo obrnuli novac koji kruzi po Srbiji.

Ko realno puni budzet da bi policajac dobio platu i platio ti?

Onaj moj ortak u Svedskoj.

Salim se, ne puni vise.
To si sve pogrešno razumeo, jaani.

Državna potrošnja se uopšte ne vrši poreskim dinarima.
 
Зашто само њима хоћеш да даш ту привилегију, а нама осталима не?

Је л' зато што су они ковид елита?

Па они не смеју да изађу из дечје собе јер су болесно асоцијални.

To nije nikakva privilegija, nego im se jednostavno tako zalomilo.

A zašto ti njima hoćeš da uzmeš 45% od onoga što im je neki dobri čovek iz inostranstva uplatio? Nemoj samo poput De Sistija da mi kažeš ''I mene isto toliko globe''.
 
Da skratimo pricu. Ako je Srbija dovoljno bogata da moze sebi da priusti gubitak cistih deviznih sredstava, sta je problem?

Bice tako i okej, na polzu vecine.

Oni koji znaju, vrede i imaju sta da ponude, otici ce sa lovom da placaju porez npr. Svedskoj, jer ne postoji nacin da me neko primora da zivim u Srbiji i ovde placam porez, moze samo da me PRIVOLI.

Ali u Svedskoj ce im se deca besplatno skolovati na Karolinska Institutu jer su za to placali porez, a ne na fckn Pristinskom Univerzitetu lol

Oni koji nemaju i zaradjuju crkavicu, ugasice se postepeno i to bi bilo to.

Svi u Yuru, pelene pod misku, maljciki :D
 
To nije nikakva privilegija, nego im se jednostavno tako zalomilo.

A zašto ti njima hoćeš da uzmeš 45% od onoga što im je neki dobri čovek iz inostranstva uplatio? Nemoj samo poput De Sistija da mi kažeš ''I mene isto toliko globe''.

А зашто они да не плаћају порезе а сви остали да плаћају?
 
Toliko je realna da ti se niko ne javlja :zcepanje: Da si nekad natovario taj kamion zna bi.
cena rada je previsoka. Sljakera ne mozes da nadjes ispod 30evra dnevno. A recimo traktorista svaki trazi minimum 35evra i plus hrana i cigare. Tako da se ne isplati drzati radnike. Pre 2 godine sam drzao i do 10 radnika, a ove godine najvise cetvoricu i to uglavnom mestani. I isto zaradis.
 
Зато што су изјавили да неће да плате ни цвоњка и хоће да обарају државне сајтове и да се селе одавде.

Кад их питамо колико би они да плаћају и шта би да плаћају, ћуте.

Ако и неко каже неку цифру, а онда кад кажемо...хајде онда тако да буде и за све остале запослене, предузетнике, власнике предузећа, пољопривреднике...они кажу...а...не може...ја сам елита...ја зарађујем за СРбију у иностранству и трошим овде...без мене бисте поцркали...ја морам да будем ковид елита, само за мене посебна правила.

Jedina istina je da ste ti, De Sisti i Džeg na strani gospodina Malog koji je rekao ''45% da se uzme tome i tome iako nije u radnom odnosu, 5 godina retroaktivno'', samo zato da bi komšiji crkla krava.
 
Da skratimo pricu. Ako je Srbija dovoljno bogata da moze sebi da priusti gubitak cistih deviznih sredstava, sta je problem?

Bice tako i okej, na polzu vecine.

Oni koji znaju, vrede i imaju sta da ponude, otici ce sa lovom da placaju porez npr. Svedskoj, jer ne postoji nacin da me neko primora da zivim u Srbiji i ovde placam porez, moze samo da me PRIVOLI.

Ali u Svedskoj ce im se deca besplatno skolovati na Karolinska Institutu jer su za to placali porez, a ne na fckn Pristinskom Univerzitetu lol

Oni koji nemaju i zaradjuju crkavicu, ugasice se postepeno i to bi bilo to.

Svi u Yuru, pelene pod misku, maljciki :D
По ко зна који пут, циљ је овде сломити у старту сваку делатност где си самосталан и не молиш власт за било шта.
 
Da skratimo pricu. Ako je Srbija dovoljno bogata da moze sebi da priusti gubitak cistih deviznih sredstava, sta je problem?

Аха...фриленсери су нека ковид елита којој треба да кажемо хвала што су корисни Србији, за разлику од нас осталих, па онда треба да их ослободимо плаћања пореза и доприноса који сви ми остали плаћамо.

Ал' ето, они који ништа не плаћају држави су кориснији од оних који плаћају држави.
 
Poslednja izmena:
To nije moja tema. Ja nisam na budžetu.
Izvoznici, takođe.

Nisam ni mislio na tebe nego generalno. Znaš, glupo je da neki Čvarkov kaže ,,zašto bih ja plaćao porez i doprinose a frilenseri ne" kada u životu nije dinar jedan zaradio. Drugo, u Nemačkoj i Švedskoj i u još nekim zemljama(čini mi se) poreska stopa zavisi od ostvarenog prihoda a ukoliko si ispod neke donje granice ne plaćaš doprinose(naravno onda ništa od penzije). U Srbiji sve to ide linearno i to 50% od zarade. Nije realno da to iko plati.
 
Da skratimo pricu. Ako je Srbija dovoljno bogata da moze sebi da priusti gubitak cistih deviznih sredstava, sta je problem?

Bice tako i okej, na polzu vecine.

Oni koji znaju, vrede i imaju sta da ponude, otici ce sa lovom da placaju porez npr. Svedskoj, jer ne postoji nacin da me neko primora da zivim u Srbiji i ovde placam porez, moze samo da me PRIVOLI.

Ali u Svedskoj ce im se deca besplatno skolovati na Karolinska Institutu jer su za to placali porez, a ne na fckn Pristinskom Univerzitetu lol

Oni koji nemaju i zaradjuju crkavicu, ugasice se postepeno i to bi bilo to.

Svi u Yuru, pelene pod misku, maljciki :D
Sad sa ovim korona-suverenizmom, više nije samo stvar u bodljikavoj žici koju postavlja SRJ, nego je postavljaju i mnoge druge zemlje za ulaz.

Tako da će freečobani morati da plaćaju preko 100% akciznu markicu
 

Back
Top