Država "udara" na jutjubere, influensere i sve druge koji imaju bilo kakav prihod iz inostranstva: Platite sami porez pre pokretanja postupka

cena rada je previsoka. Sljakera ne mozes da nadjes ispod 30evra dnevno. A recimo traktorista svaki trazi minimum 35evra i plus hrana i cigare. Tako da se ne isplati drzati radnike. Pre 2 godine sam drzao i do 10 radnika, a ove godine najvise cetvoricu i to uglavnom mestani. I isto zaradis.
Ускоро ћеш имати широк избор миграната.
 
cena rada je previsoka. Sljakera ne mozes da nadjes ispod 30evra dnevno. A recimo traktorista svaki trazi minimum 35evra i plus hrana i cigare. Tako da se ne isplati drzati radnike. Pre 2 godine sam drzao i do 10 radnika, a ove godine najvise cetvoricu i to uglavnom mestani. I isto zaradis.

Сто пута је лакше да се ћаска са кинешчићима из дечје собе него да се цепају дрва.

То је ваљда свакоме јасно.
 
Аха...фриленсери су нека ковид елита којој треба да кажемо хвала што су корисни Србији, за разлику од нас осталих, па онда треба да их ослободимо плаћања пореза који сви ми остали плаћамо.

Uopšte nije u pitanju porez nego tzv. doprinosi.
 
To nije nikakva privilegija, nego im se jednostavno tako zalomilo.

A zašto ti njima hoćeš da uzmeš 45% od onoga što im je neki dobri čovek iz inostranstva uplatio? Nemoj samo poput De Sistija da mi kažeš ''I mene isto toliko globe''.
pa zato sto imamo princip baziran na solidarnosti. Neko mora da izdrzava sve te stare i bolesne, a i da plati za njihovo skolovanje.
Kome se to ne svidja moze slobodno da ide. I onako stizu devize od migranata.
 
Uopšte nije u pitanju porez nego tzv. doprinosi.

А то није скоро исто?

Шта...написао сам порези а нисам доприноси, па си ми оборио тезу? А да сам додао ово "и доприноси", шта би онда било?

Оћеш да изменим горњи пост, па да додам "и доприноси" после речи "порези"?
 
Znaš, glupo je da neki Čvarkov kaže ,,zašto bih ja plaćao porez i doprinose" a frilenseri ne" kada u životu nije dinar jedan zaradio.
To je druga priča, nije moja.
Kad govorimo o "vrednosti" nečijeg zarađenog prihoda, tj o tome kako je vrednost frilenserskog evra neizmerno veća od bilo čijeg, meni se postavlja pitanje, da li to važi i za budžetski evro koji zarade glavni inžinjeri u TENT, Đerdapu, neurohirurzi, vatrogasci koji spasavaju decu iz požara, ekipe Hitne pomoći, zaposleni na Torlaku i more drugih mali običnih smrtnika bez čijeg rada bi sav naš rad bio besmislen?
Ne može se vrednost nečijeg zarađenog evra meriti samo po osnovu uticaja na trgovinski bilans.
 
Аха...фриленсери су нека ковид елита којој треба да кажемо хвала што су корисни Србији, за разлику од нас осталих, па онда треба да их ослободимо плаћања пореза који сви ми остали плаћамо.

Ал' ето, они који ништа не плаћају држави су кориснији од оних који плаћају држави.

Uopste nisu bitni frilenseri, oni su samo tebi trn u oku jer jbg, nemas sta da ponudis npr.

Zapravo, svako ko unese evro, dolar, funtu i franak je nacionalni heroj.
 
А то није скоро исто?
Шта...написао сам порези а нисам доприноси, па си ми оборио тезу? А да сам додао ово "и доприноси", шта би онда било?
Оћеш да изменим горњи пост, па да додам "и доприноси" после речи "порези"?

Ogromna je razlika. Verujem da bi porez većina platila ali ovo drugo jok.
Izmeni.
 
cena rada je previsoka. Sljakera ne mozes da nadjes ispod 30evra dnevno. A recimo traktorista svaki trazi minimum 35evra i plus hrana i cigare. Tako da se ne isplati drzati radnike. Pre 2 godine sam drzao i do 10 radnika, a ove godine najvise cetvoricu i to uglavnom mestani. I isto zaradis.

To je ok, onda tovaris sam :ok:
 
Uopste nisu bitni frilenseri, oni su samo tebi trn u oku jer jbg, nemas sta da ponudis npr.

Zapravo, svako ko unese evro, dolar, funtu i franak je nacionalni heroj.
Ne.

U pitanju su ordinarne dileje, koje sad plaču da duguju porez a do pre 3 meseca su pisali kako mlate 40,000 maraka
 
Uopste nisu bitni frilenseri, oni su samo tebi trn u oku jer jbg, nemas sta da ponudis npr.

Zapravo, svako ko unese evro, dolar, funtu i franak je nacionalni heroj.
ti heroji ce slati pare i kad odu vani da rade, a nece da koriste nikakve usluge drzave srbije . tako da je winwin situacija.
 
To je druga priča, nije moja.
Kad govorimo o "vrednosti" nečijeg zarađenog prihoda, tj o tome kako je vrednost frilenserskog evra neizmerno veća od bilo čijeg, meni se postavlja pitanje, da li to važi i za budžetski evro koji zarade glavni inžinjeri u TENT, Đerdapu, neurohirurzi, vatrogasci koji spasavaju decu iz požara, ekipe Hitne pomoći, zaposleni na Torlaku i more drugih mali običnih smrtnika bez čijeg rada bi sav naš rad bio besmislen?
Ne može se vrednost nečijeg zarađenog evra meriti samo po osnovu uticaja na trgovinski bilans.
Kada si Norveska, onda - da.

Kada si Srbija, onda se meri bas tako, to je razlika.
 
Зато што не приходују.

Фриленсери приходују.

Aha, znači vidimo da neko dobija redovne prilive iz inostranstva pa daj da mu to uzmemo.

Takvi postupci gotovo nikada nisu doneli sreću onome ko otima. Edmond je lepo objasnio.
 
To je druga priča, nije moja.
Kad govorimo o "vrednosti" nečijeg zarađenog prihoda, tj o tome kako je vrednost frilenserskog evra neizmerno veća od bilo čijeg, meni se postavlja pitanje, da li to važi i za budžetski evro koji zarade glavni inžinjeri u TENT, Đerdapu, neurohirurzi, vatrogasci koji spasavaju decu iz požara, ekipe Hitne pomoći, zaposleni na Torlaku i more drugih mali običnih smrtnika bez čijeg rada bi sav naš rad bio besmislen?
Ne može se vrednost nečijeg zarađenog evra meriti samo po osnovu uticaja na trgovinski bilans.
Упореди третман страних инвеститора са слободњацима па ће ти бити јасно, јер обе категорије раде исту ствар.
 

Back
Top