Država "udara" na jutjubere, influensere i sve druge koji imaju bilo kakav prihod iz inostranstva: Platite sami porez pre pokretanja postupka

Та прича око здравственог осигурања је још једна подметачина фриленсера.

У Србији сви имају здравствено осигурање. Једино неке категорије морају мало административно да се помуче.

Знате ли некога да му није оверена здравствена књижица у свом окружењу?

(осим наравно, оних млађих који могу коњу реп да исчупају, а мрзи их да се цимају по редовима или да скупљају папире)
 
Jeste isto, važno je šta neko radi.

Ja koliko vidim lenseri ne rade ništa. Po svoj prilici bave se kriminalom
Није, јер није исто ако неком крпиш гуму на BMW-у, и ако имаш фабрику где се BMW производи.
 
frilenceri su zahvaljujuci svom pristupu zaradili taj odgovor. Njihov odgovor na harac drzave bio je kako drugi imaju super ogromna prava. A bolji pristup bi bio frilenceri u tim i tim zemljama placaju toliko i toliko poreza, mi zelimo ista prava kao i na ostatak evrope, a ne da se u svojim glupim argumentima pozivaju na tetkicu.

Ceo pristup je pogresan jer frilenseri, ako jesu obrazovaniji deo drustva, treba da ukazu na manjkavosti poreza u Srbiji i da traze da i svi drugi ne treba da placaju porez dok se ne uvede poreski red i izvrsi reforma na drzavnom nivou.
 
Znaš kako, ako frlensuješ nemaš za poreze i doprinose za svaki mesec. Kad si zaposlen razboliš se plaća poslodavac, pa država. Kad si frilenser ništa nemaš.

To mi je jasno. Interesuje me šta frilenser u Srbiji, koji nema redovan prihod, dobija ukoliko plati doprinose(izuzimam porez)? Recimo uplati za godinu dana 300(od 700 zarađenih) evra za penziono i zdravstveno? Ti kažeš da nije regulisano a Sisti da jeste.
 
Znaš kako, ako frlensuješ nemaš za poreze i doprinose za svaki mesec. Kad si zaposlen razboliš se plaća poslodavac, pa država. Kad si frilenser ništa nemaš.

И не тражи ти се за порезе и доприносе сваки месец.

То је поента.

НПр. предузетнику се тражи сваки месец, чак и да има 0 динара прихода.

Фриленсеру се тражи проценат од уплаћене зараде. Ако је зарада 0 тих 6 месеци му нико ништа не тражи. А предузетнику се тражи сваки месец у тих 6 месеци у којима је имао 0 прихода.
 
Није, јер није исто ако неком крпиш гуму на BMW-у, и ако имаш фабрику где се BMW производи.
Možeš da posmatraš stvarne predmete (soliter) kao odvojenu stvar od novca (brojeva).
 
Ceo pristup je pogresan jer frilenseri, ako jesu obrazovaniji deo drustva, treba da ukazu na manjkavosti poreza u Srbiji i da traze da i svi drugi ne treba da placaju porez dok se ne uvede poreski red i izvrsi reforma na drzavnom nivou.
Мањкавости? Та реч делује смешно у систему где се страним инвеститорима поклања земљиште и дају субвенције, а домаћа памет и младост се пљачка.
 
Možeš da posmatraš stvarne predmete (soliter) kao odvojenu stvar od novca (brojeva).
Можеш да посматраш рад као производни и услужни, рецимо зато су Неци испред нас, или Турака, иако Турци имају одличан doner
 
Da ali ja znam da je obtain-isanje tuđih, a posebno povoljnih, državljanstava i prebivališta -- très komplikovano.

Zato smatram da je Čist Blef to čime takozvani frilenseri* prete otadžbini.
Mjok.
Kolega je ovde radio za 3k evra, nije imao nameru da se seli, deca, zena.

Onda su radikali poceli da smatraju nesto sa testom samostalnosti, pa je dobio ponudu iz Ceske za 60k godisnje i Svedske za 72k.

Odabrao je Svedsku, sad su svi tamo. A njegovih 36k u Srbiji nisu, c'est la vie.
 
To mi je jasno. Interesuje me šta frilenser u Srbiji, koji nema redovan prihod, dobija ukoliko plati doprinose(izuzimam porez)? Recimo uplati za godinu dana 300(od 700 zarađenih) evra za penziono i zdravstveno? Ti kažeš da nije regulisano a Sisti da jeste.

Здравствено добија у пуном капацитету, као и рецимо онај што је у току године уплатио 3000 евра за годину дана.

Пензијско добија сразмерно уплаћеном. Нпр. ако је мало уплатио, за годину дана, добиће 2 месеца стажа (ако су толике уплате).
 
.
Не може.

Фриленсер уговара сваки посао појединачно и не зна да ли ће и када добити следећи посао.

И када је на одмору, свим садашњим и потенцијалним клијентима оставља своје контакте и проверава пошту да ли је нешто стигло.

То је озбиљан и неизвестан посао...

.
naravno da može i da raducka i da odmarucka...masa njih tako i radi.
 
Kako to.

Ja kao čistačica plaćam PDV kad kupim Penti hulahopke ručni rad visoki sjaj
Ali ti za usluge ciscenja plati policajac koji dobija platu iz budzeta, pa ste samo obrnuli novac koji kruzi po Srbiji.

Ko realno puni budzet da bi policajac dobio platu i platio ti?

Onaj moj ortak u Svedskoj.

Salim se, ne puni vise.
 

Back
Top