"држава" тражи 3 милиона динара, од корисника социјалне помоћи

Ko? Koja partija? Ima li neka partija od aktivnih da se nije kompromitovala nekim svojim postupcima, članovima, glasanjima, ponašanjem uopšte?
Ko je čist od aktivnih političkih strana?

СРС није ослободила хиљаде шиптарских злочинаца као што су то урадиле демонократе нити би икада СРС то урадио, СРС није распродао Србију као демонократе нити би то икада СРС урадио, СРС није се на штету Србије улизивао западу нит би то икада СРС урадио, СРС није попљувала српске жртва као што су то урадили демонократе нити би то икада СРС урадио, СРС није увалила Србију у огромне дугове као што то демонократе раде нити би то икада СРС урадио.
 
Fali para u budžetu. Za očekivati je da se uzme još neka sića da bude para za bitnije stvari.
Recimo za priče poput one iz uvodnog posta?

A zašto nema para u budzetu ?!
Pa nedavno su se ministri posvadjali oko toga koliki je zapravo budzet .
Oni čiji je posao da znaju koliki je budzet ne znaju !
Njihov posao je da znaju , ja mogu da ne znam , oni moraju da znaju , za to su plaćeni , a očekuje se od njih da reše druge probleme !
Hej , ne znaju koliki je budzet Srbije , šta dalje da pričamo ?! :roll:
 
Sve je to lepo, ali ja ne vidim šta posle. A koliko mi se čini, ne vidiš ni ti niti iko ovde. Osim lokalnih ekstremista, s njima je jasna stvar.
Neću da razrušim npr. kupatilo, a da nisam spremio nove pločice i ostalo za novo, ili da nisam skupio pare da pazarim novo.

Normalno da ne vidis kad si clan demokratske stranke.
 
Vi stvarno mislite da bi neko drugi da je na vlasti, radio i ponašao se drugačije?

Drugi , a ne isti iz istog plemena....

Treba opravdati i jominija, jer sa ovakvim narodom i ovakvim postavljenim javnim medijima , drugi bi trebao da pobedi u igri sam protiv svih....

Dakle jedno je da li ima onih koji bi bili kako treba i srbija ne bi izgledala ovako ni priblizno....
A drugo da li bi promenom ovih i random izborom dobili drugacije.....random izbor u srbiji bi verovatno doneo isto, jer verovatnoca je na strani seljackog lobija (na zalost cim stigne autobusom u Beograd, on je beogradjanin, nije vise seljak....)
 
pare fale u budzetu jer vlast i svi u vlasti kradu. da ne kradu bilo bi para u budzetu ne da podmiri sve potrebe nego bi i preteklo.

Ma ne kradu.......mislim problem je dublji.......ne moze toliko da se pokrade........problem je u tome sto od kad su srusili Slobu samo prodaju preduzeca i fabrike.........i nema vise nista..........gotovo.
 
17-v.jpg


Još nema dobrog rešenja za problem samohranog nišlije Nikole Krstića

Svi bi da pomognu, ali niko ne da pare

Petak - 03.04.2009
Nikola Krstić (17) iz Niša naći će se uskoro pred teškom dilemom: ako prihvati da nasledi imovinu svog nedavno umrlog oca, ostaće mu krov nad glavom, ali i veliki poreski dugovi zbog kojih će se svejedno ubrzo naći na ulici.

Zasad, Nikola je bezbedan zato što je maloletan. Ali, kada za nekoliko meseci napuni 18 godina, moraće da odluči šta da radi sa sobom i trošnom kućom koju mu je ostavio otac Radomir jer nasleđivanje doma podrazumeva i nasleđivanje dugova koji su napravljeni u davno ugašenoj porodičnoj buregdžijskoj radnji.
Nikola će, naprosto, morati da plati sve očeve dugove. Brzo. Kuća u kojoj dečak živi sam posle smrti roditelja otići na doboš ukoliko ne plati oko tri miliona dinara neplaćenog poreskog duga sa kamatama.
Nikola, koji još ide u srednju školu, i mesečno prima svega 2.500 dinara pomoći, jednostavno nema odakle da plati toliku sumu, pa mu ni plaćanje na 12 mesečnih rata (što je jedina olakšica koju velikodušno nudi Poreska uprava) ne znači apsolutno ništa.

- Krstić sada nije poreski obveznik, ali će biti dužan da ispuni porez obavezu ako nasledi kuću. Ja se nadam da će grad Niš, ako se Nikola prihvati nasledstva, naći neki način da se taj dug otplati - rekla nam je Olivera Premović, direktor Poreske uprave u Nišu.
Nikola brine sam o sebi već dve godine. Mnogi su se javili sa željom da pomognu, ali konkretne pomoći još nema. Navodno se i iz Amerike javio jedan dobronamernik srpskog porekla sa obećanjem da neće dozvoliti da jedno skromno i vredno dete poput Nikole ostane na ulici.
Iako kampanju pomoći podržava i gradonačelnik, još se ne zna da li će i grad finansijski pomoći Nikoli.
- Mi smo već počeli kampanju privlačenja pojedinaca, javnih preduzeća i ustanova da finansijski ili na bilo koji drugi način pomognu Nikoli, ali u ovom trenutku ne mogu da kažem da li postoji stavka u gradskom budžetu odakle bi mogla da se uzme tolika svota - kaže Dušica Davidović, gradski većnik Niša.
A Nikola kaže da i pored svega što mu se dešava i neizvesnosti koja mu preti poštuje dobru nameru da mu se pomogne.
- Bilo bi baš dobro ako bi grad mogao da pomogne - kaže skromno dečak.
Za razliku od nadležnih institucija, komšije nude Nikoli konkretnu pomoć. Doduše, ne baš odmah, ali u doglednoj budućnosti.
- Čim bude završio školu, ja ću ga zaposliti u mojoj pekari - kaže Goran Jovčić.
Ovih dana, Nikola je dobio još jednu dobru vest: tokom aprila trebalo bi da dobije i porodičnu penziju od oko 8.000 dinara.

http://www.alo.rs/vesti/13759/Svi_bi_da_pomognu_ali_niko_ne_da_pare
 

Back
Top