društvenjo or ličnjo

i šta je poenta?
ćutite ljudi, nemaa veze što mi zet pegla kćerku, ne valja da se sazna, loše za reputacija..
neka otrpi par ćuški ili nešto žešće, važno da ne blamira familiju razvodom.

poenta je da pokazes zube jer to niko nece uraditi u tvoje ime
ili ime tvog djeteta/sestre/brata...u nedostatku bolje opcije ovaj ce narod morati nauciti brinuti sam o sebi
 
kako da kažem..da vas ne rasrdim
već nekih x dana razmišljam povremeno, zašto je lakše žen/ilimuškarcu/ na forumui napisati temu kako komšija maltretira sopstvenu ženu, a ona pristaje na sve /može umesto komšija da se navede kolega, rođak, drugar, prijatelj/i na temi iskaljivati agresiju prema toj nekoj nečijoj ženi-devojci-švalerki-mami-babi u smislu-ko joj je kriv kada je glupa, neću da se mešam.
Druga opcija je-ukazala sam joj-ne vredi.
Mišljenja sam da se ljudi češće slade i maste pičkaste brke, kada treba komšinici-drugarici-rođaki-koleginici da ukažu na švaleraciju, njenu ili njenog partnera-onda obožavaju da se mešaju,
ALI
ako je reč o zlostavljanju neke osobe iz isth tih krugova, onda se prave slepi, ne žele da reaguju.
Da li razlikujete društvenu odgovornost koju imate kao čovek od one lične, kada treba nekome sabiti?
Ovi što ne bi ni ovo ni ono, aj neka se jave, odmah mi je jasno da bi ono prvo, ako ne direktno, ono indirektno.

uopšteno rečeno žene će pre da oproste i nasilje i kockarske dugove nego prevaru
ne podržavam prevaru ali ima mnogo težih muških grehova
i ne lažu kad kažu bolje da mi je šamar opalio nego što me je prevario


a to što neko ženi kaže, to smatra da joj je uslugu učinio.

- - - - - - - - - -

Ovo je suština svega. Nivo obrazovanja, šanse da se osamostališ i brineš o deci.

istarživanja su pokazala da i žene doktori nauka trpe nasilje, samo ga veštije prikrivaju, msms posledice nasilja - modrice i sl


ja sam svojoj drugarici rekla da cemo je podrzati
i da odjebe lika koji je mlatio
i nasla joj kontakt da sve lijepo prijavi pandurima koji ce stvarno odreagirati jer bez toga nije islo dalje od toga sto su ih oboje priveli
ona mu se nakon svega toga vratila

naravno da se vratila
takvim brakovima, dakle i mužu i ženi treba lečenje, mame mi
mužu da ne reaguje nasilnički na to što mu je sipala vruću supu i slične gluposti
a ženi da ne trpi to.
jer i da se rastanu, ona u najvećem broju slučajeva nađe novog nasilnika, a on drugu koju će da bije
 
Slažem se da treba prijaviti anonimno
E sad imala sam situaciju kada sam reagovala bilo je maltretiranje u kolima na parkingu i pozvala sam muža da izađe i zove miliciju
Generalno imam otpor da se mešam u bilo šta ali savest mi proradi pa razmislim koliko sam ugrožena u datoj situaciji i reagujem
Nisam imala nasilje u zgradi ali ako bi to bilo strasno verovatno bi me crv naterao da reagujem
Istina je da većinu ljudi boli bas a bilo bi bolje da svi reagujemo
Inače je muž reagovao kada su hvatali besno kuce niko nije smeo čak ni panduri koji su došli
Sve heroji uključujući policiju
 
verovatno je to bilo malkice ranije, pa čak i da je tako sada, a nije /plus nisam za Vučića, da me neko ne smatra botom/ sada može anonimno.

- - - - - - - - - -



ma super, pustite je da je iseče na rezance, jer ona to želi.
ako zakon ne deluje sto bi mi naebali,evo bas imam neko rociste gde sam savesno prijavio komsiju,umesto da ga iskasapim zasluzeno,panduri su mi tom prilikom pretili krivicnom prijavom,hapsenjem i novcanom kaznom 25 000 za ponovni izlazak na teren,a sta kazes
 
Mislim da glavni problem lezi u razlozima za ostajanje pored nasilnika....problem je samo verovanje da drugacije ne moze, da je situacija zasluzena...
To je najcesce jedan patoloski, ovisnicki odnos, u kojem zlostavljani mora shvatiti da je zapravo zrtva i odresiti ruke onima koji zele da pomognu..
Svakako bih reagovala na nasilje, ali smatram da onaj koji istinski zeli da promeni nesto, moze dobrovoljno pomoci u centru za soc rad...
 
- - - - - - - - - -



istarživanja su pokazala da i žene doktori nauka trpe nasilje, samo ga veštije prikrivaju, msms posledice nasilja - modrice i sl


Ali kad reše da odu imaju kud. Pod uslovom da su pristojno plaćeni.
Kad pročitam da je žena nakon šest meseci boravka u sigurnoj kući završila kurs, našla smeštaj i sad traži posao da bi se brinula o svoje troje dece koja su njoj pripala pretrnem. Prima neke pomoći koje su kod nas takve kakve jesu.
 
zato sto su mehanizmi podrske i formalno nikakvi
a sebi rijetko ko hoce natovariti odgovornoscu za tudji zivot...tipa prijavis pa dodju panduri i privedu vas sve zbog remecenja javnog reda i mira, al te puste kad kazes da si samo komsija uz opasku - sta se onda mijesas : (

mog prijatelja krivicno gone jer je prekoracio samoodbranu
pomagao je zeni koja je bila zlostavljana na ulici
supruznici su se pomirili
a on i dalje dokazuje (ne) krivicu
 
pojedinac cini drustvo, nije drustvo neka imaginarna pojava, ali realno boli me patka za moju drustvenu odgovornost. mada ja nisam imala slucaj da bas komsija pored.mene bije zenu. mozda. ih reagovala, jer bi meni smetalo dranje i svadja. ali opet pozoves jednom dva puta, posle je glupo zvati ako se ne resi situacija...js bi ispalo da ja izmisljam.

ovako na ulici ili nekom slicnom mestu bih prosla.
 
mog prijatelja krivicno gone jer je prekoracio samoodbranu
pomagao je zeni koja je bila zlostavljana na ulici
supruznici su se pomirili
a on i dalje dokazuje (ne) krivicu

Ovo mi je bas strasno.
Ona trpi iz njoj znanih razloga, ali ne mogu da shvatim kako moze nekoga ko joj je hteo pomoci dovesti u nepriliku. Bar zbog njega i njegove dobre volje da odreaguje ispravno je trebala smoci snage i izgurati to. Razumem da cutis i trpis, ali da pustis da jos neko ispasta, e to ne razumem nikako.

Inace, citala sam stavove... Verovatno ima slucajave gde su vze izmedju zrtve i nasilnika nama neobjasnjive pa i neraskidive. Ali sam ubedjena da vise njih trpi iskljucivo iz straha. I za sebe i za druge. Pa kada izvaga prihvati da ispasta ona, bolje tako nego jos neko pored. Mislim, nasilnik bukvalno nametne svoju dominaciju i zaista verujes da nema mesta na kom te nece pronaci, da nema godina ni kilometara nakon kojih ce te ostaviti na miru. I kada se izvuces, i kada prodje vreme... bojis se da je to samo zatisje nakon kog ce opet bura. Pa zivis, mirnije, ali i dalje sa strahom. Pretrnes kada ti neko iz daleka zalici na njega, obazrivo ulazis u ulaz zgrade, trzas se nocu ako komsije duze otvaraju svoja vrata jer ti se ucinilo da neko pokusava obiti tvoja,...
Znam zenu koja bivseg muza nije videla preko 20 godina. Nedavno je on umro i kaze da tek sada opusteno hoda ulicom. To u strasne stvari. I kada si slobodan, krade ti slobodu na neki nacin.

Nije isto ali slicno... Isla sam u razred sa crnkinjom. U jednom periodu su je mnogi iz razreda izbegavali. A ona je htela bas njihovo drustvo, nije se zadovoljavala onima koji je prihvataju. Kao da je prezirala nas a zelela paznju onih koji je sikaniraju. Sada mi deluje da je nasla srecu :heart: Ali mi ta potreba tada nikada nije bila jasna...

- - - - - - - - - -

NIsam nikad bila u situaciji
Ne znam nikoga ko mlati zenu ili zenu koja trpi nasilje
Ali znam zenu koja maltretira muza

Jeste li mu pokusali pomoci?
 
Petoonijo.....op...
Zezznula si se u pitanju pod 2... trebalo da je da ih pitaš.. da je u pitanju vaša druarica....da li biste reagovale...

- - - - - - - - - -

ako zakon ne deluje sto bi mi naebali,evo bas imam neko rociste gde sam savesno prijavio komsiju,umesto da ga iskasapim zasluzeno,panduri su mi tom prilikom pretili krivicnom prijavom,hapsenjem i novcanom kaznom 25 000 za ponovni izlazak na teren,a sta kazes


.....kako znaš da je tolika kazna...toe prekršaj....kakvo ročište?

I, da, nema veze što si ti pozvao policiju, ako si sam učesnik u kavgi....

- - - - - - - - - -

Tužio te naknadno komšija po priv. tužbi?
 
Moram.da budem ucesnik.ako sam ostecen,a da sam na bilo koji nacin kriv ne bi ih ni zvao jel,a te informacije su mi dali panduri koji su dosli i to nije ni prvi ni poslednji put da neduzni najebu
Aha... dobro... Pa čovek ima potrebu da zove kad mu neko upadne u posed, otima njegovao...čak i da premlati napasnka..al, ybga, nije ovo Amrika, nažalost po tom pitanju nepovredivosti priv. svojine

Ništa..Đole, zaboravi da sam pito ...
 
Poslednja izmena:
Naravno prvo ugrozavanje zivota stafordom pa poseda i pretnje,i ja lepo ne predjem granicu loma nego kulturno pozovem stoku koja mora da odglumi strucnost,prvo i osnovno sto uvek rade je da ostecenog postave na mesto,ja sam ih zvao znaci prvo su kod mene dosli,drugo balvani sto kazu je da ih mi ne ucimo njihovom poslu,to je taj sablon,trece imate li oruzje,kazem mogu da nabavim,kazem sta je staford koji je dodatno u garazi nonstop i sta moze biti a prethodno mi 2 nedelje ulazi svakodnevno u dvoriste i nisam reagovao,i sve oni to sto sam im objasnio njemu ponove,opasan pas,vezan,korpa ali nikako da sam ih ja naucio poslu pa opet fejk da me postave na mesto pretnjom privodjenja i novcanom kaznom
 
Naravno prvo ugrozavanje zivota stafordom pa poseda i pretnje,i ja lepo ne predjem granicu loma nego kulturno pozovem stoku koja mora da odglumi strucnost,prvo i osnovno sto uvek rade je da ostecenog postave na mesto,ja sam ih zvao znaci prvo su kod mene dosli,drugo balvani sto kazu je da ih mi ne ucimo njihovom poslu,to je taj sablon,trece imate li oruzje,kazem mogu da nabavim,kazem sta je staford koji je dodatno u garazi nonstop i sta moze biti a prethodno mi 2 nedelje ulazi svakodnevno u dvoriste i nisam reagovao,i sve oni to sto sam im objasnio njemu ponove,opasan pas,vezan,korpa ali nikako da sam ih ja naucio poslu pa opet fejk da me postave na mesto pretnjom privodjenja i novcanom kaznom

Mogu samo obojici prekršajnu, okej je što si zvao, računa se.... kod sudije za prekršaje....al nemoj pred debilnim pandurima da se kurčiš, da su nešto ne bi se time bavili, njima je to odbrambeni mehanizam ujedno i za neznanje,,,,,,,,,, i nemoj sa seljacima da se raspravljaš.... budi lukav eto ti tvoje...izađeš i ubereš svežu smokvu za doručak...... ogradi plac..... barem za početak... msm da nisi tamo gde treba dozvola za ogradu. elt ako.. aj, baš mi krivo da se yebeš sa organi i seljaci....
 
Ne.
Ona mi je drugarica

Али је насилна.

И ово је један од проблема. Мој брат. Мој син. Моја другарица. Моја сестра. Па се ћути. Моје је па је мање страшно. Није.

Лично, да сам у таквој ситуацији, рекла бих другарици да морам реаговати. Да и њој треба помоћ. И да ћу бити ту док проблем са агресијом не реши. Али да нећу мирно гледати како друге малтретира.
А да ми је неко још ближи насилан, дете рецимо... Е ту бих била најригорознија. Ја га родила да друге малтретира? Нисам. И лично бих то решила!
 
Mogu samo obojici prekršajnu, okej je što si zvao, računa se.... kod sudije za prekršaje....al nemoj pred debilnim pandurima da se kurčiš, da su nešto ne bi se time bavili, njima je to odbrambeni mehanizam ujedno i za neznanje,,,,,,,,,, i nemoj sa seljacima da se raspravljaš.... budi lukav eto ti tvoje...izađeš i ubereš svežu smokvu za doručak...... ogradi plac..... barem za početak... msm da nisi tamo gde treba dozvola za ogradu. elt ako.. aj, baš mi krivo da se yebeš sa organi i seljaci....

njegovo prvo dobar dan komsija je bilo da uradim ogradu od 200e:lol:e pa neces si ga majci napusio sam ga i sam je odradio ispred gde sad pusta psa ali opet meni stize rociste i da se jebavam s olosem i svaki sledeci put i neko sranje da se desi ja ih ne mogu zvati nego sam moram da resavam a to se naravno zavrsava u hronici
 
Pošteno....al pitanje je...jer ti se ne družiš sa nasilnim ženama.....viš kako je bolje kad se svede, da je neko koga znate i ko vam je blizak..

pa sve i da je drugarica, ako trpi nasilje, mora sama da reaguje u smislu da zeli da se oslobodi nasilnika. ne mogu ja da je oslobadjam...srecom moje drugarice nisu sklone da biraju nasilnike.

mislim da prosto zrtva isijava nesto sto privuce nasilnika, oni se jednostavno nadju.
 
njegovo prvo dobar dan komsija je bilo da uradim ogradu od 200e:lol:e pa neces si ga majci napusio sam ga i sam je odradio ispred gde sad pusta psa ali opet meni stize rociste i da se jebavam s olosem i svaki sledeci put i neko sranje da se desi ja ih ne mogu zvati nego sam moram da resavam a to se naravno zavrsava u hronici

Pa indijanac, gledao da te zaebe seljački da sam platiš... po zakonu, komšije dele troškove ograđivanja..,

- - - - - - - - - -

pa sve i da je drugarica, ako trpi nasilje, mora sama da reaguje u smislu da zeli da se oslobodi nasilnika. ne mogu ja da je oslobadjam...srecom moje drugarice nisu sklone da biraju nasilnike.

mislim da prosto zrtva isijava nesto sto privuce nasilnika, oni se jednostavno nadju.

I da je sestra, možeš da staneš ii zapretiš tom zetu, al šta se zapravo dešava između njihovih zidova, to samo oni znaju.....pre ćeš da ostaneš bez kontakta sa sestrom, nego što će da se raziđu u većini slučajeva....

Druga stva je kad neko maltrerira slabijeg na javnom mestu , pa ti nisi jedini svedok i nisi na osnovu rekla-kazala, pa ljudi reaguju,,,,
 
Pošteno....al pitanje je...jer ti se ne družiš sa nasilnim ženama.....viš kako je bolje kad se svede, da je neko koga znate i ko vam je blizak..

Али сам била у ситуацијама ( не на ову тему, на друге) када сам скретала пажњу па се чинило да заузимам другу страну. А само сам била објективна. Као што сам толико пута и сама истрпела критике блиских људи. Када ти неко чије мишљење вреднујеш и у чије пријатељство не сумњаш укаже на грешке пре се замислиш. То и јесте пријатељство, да саспеш и непријатну истину и будеш спреман да је чујеш.
Уопште односи, квалитетни односи, нису само смешкање и аминовање. Није слика из нашег угла једина, и лепо је када неко може да ти је опише и из свог. Од кога ћу добити конструктивну критику ако не од пријатеља, партнера,...? Ако им је стало указаће ми на грешке и тиме дати прилику да нешто исправим или побољшам. Односе уништава равнодушност. Али и понос и сујета.
 

Slične teme


Back
Top