Orhideja kao poklon

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
340.645
Orhideje su sve popularnije i cesto se poklanjaju osobama u raznim prilikama.
Sutra je 8.mart i ako želite nekome da poklonite orhideju ili je dobijete za poklon,
evo šta znace njene boje :

128320035_211474217114782_4038981414303069603_n.jpg

Plavom orhidejom osobi šaljete poruku da ona za vas predstavlja raritet, unikat, jedinstveno stvorenje.
Ona jeste simbol ljubavi ali u kombinaciji sa plavom bojom emocije prožima spiritualnost,
pa je u pitanju nesvakidašnja veza, nešto što se ne nalazi baš tako često.

Belom orhidejom šaljete jasnu poruku koja glasi “drag/a si mi”, jer ona simbolizuje lepotu i eleganciju, a poseduje i dozu nevinosti koja ne obavezuje.

Cliporh.jpg

Crvena orhideja će naglasiti vašu strast, odlučnost, istrajnost i neskrivenu ljubav, dok će njeni
Ružičasta orhideja akcenat stavlja na sreću i radost kojom vas ispunjava vreme provedeno sa dotičnom osobom.
Žutom orhidejom onom kome je poklonite dodeljujete titulu najboljeg, posebnog prijatelja, jer je upravo ona simbol prijateljstva ali i novih početaka.

51260343_2287043824883419_1409228269315686400_n.jpg

Orhideje u boji lavande obično poklanjaju majkama ali i svim ženama koje za nas predstavljaju oličenje elegancije, gracioznosti, i ženstvenosti.
Ljubičaste orhideje vezuju se za autoritet, poštovanje i divljenje, pa ih možete pokloniti nekom koga smatrate svojim uzorom ili nekoj uglednoj osobi.

152489_profimedia0104052911_ff.jpg

Ovoje baš ženska tema, bolja nego da li vam je zagoreo luk , a niko ni rec..valjda nisam ubola temu
Da li volite orhideje, imate li ih , uspeva li vam nega jer one traže posebno mesto i negu
Koju boju orhideje najviše volite , poklanjate li ih vama dragim osobama

Ovoje baš ženska tema, bolja nego da li vam je zagoreo luk , a niko ni rec..valjda nisam ubola temu
Da li volite orhideje, imate li ih , uspeva li vam nega jer one traže posebno mesto i negu
Koju boju orhideje najviše volite , poklanjate li ih vama dragim osobama
Ја ову тему први пут видим :eek:
Волим их, добијала сам на поклон, али не у саксији, него баш упаковано за 8. март...наравно да нису дуго трајале.
А и не знам да ли би то мени успело, читала сам да су тешке за одржавање.
Чини ми се да је Чичкава имала много орхидеја...или Афро?
Неко је сликао поред прозора много саксија и све цветају.

Ја ову тему први пут видим :eek:
Волим их, добијала сам на поклон, али не у саксији, него баш упаковано за 8. март...наравно да нису дуго трајале.
А и не знам да ли би то мени успело, читала сам да су тешке за одржавање.
Чини ми се да је Чичкава имала много орхидеја...или Афро?
Неко је сликао поред прозора много саксија и све цветају.
Kod mene je vrlo neujednačena temperatura u dnevnoj sobi, a sasvim lepo opstaju.

Ne volim. One su po meni toliko "razmazene" da ja za njih nemam volje. Lijepe su za vidjeti ali nikad nisam pozeljela da kupim ni sebi ni nekom kao poklon. Cvijece treba da me veseli a ne da mi stvara stres hoće li opstati .

Ne volim. One su po meni toliko "razmazene" da ja za njih nemam volje. Lijepe su za vidjeti ali nikad nisam pozeljela da kupim ni sebi ni nekom kao poklon. Cvijece treba da me veseli a ne da mi stvara stres hoće li opstati .
Мени свако ствара стрес :rotf:
Оно што треба да цвета се увек фино зелени, али никако да процвета...

Моја ћерка би сад рекла Стварно, и биљку си купила :rotf:
Купка Дав са мирисом ваниле, млеко за тело са мирисом ваниле, освеживач за ауто са мирисом ваниле, освеживач за кућу... наставите. Све што постоји са тим мирисом моје је.

Back