Други славе српске устанке

Svavim Božić, Krsnu Slavu, sve Crkvene praznike, pa i značajne datume vezane za moje članove porodice.

Ostalo, MRŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ

Eto ti cak nisi ni nedicevac. Nema cak ni one toboznje brige za srpske zivote. Vec samo sebicluk najobicniji. Ja i moji a vas sve van kuce ko j.ebe.

To je bese taj liberalizam?
 
Pa sta bre ako je Srbin ubio Srbina? Koji ste bre vi moroni, vi poentu borbe protiv fasizma dozivljavate kao nekakvu nacionalisticku baljezgariju i nacionalno oslobodjenje:dash:

Антифашизам је синоним за патриотизам и борбу за национално ослобођење. Није антифашиста онај који мрзи патриотизам, није антифашиста онај који пљује на породичне и тррадиционалне вредности. И треба разликовати истински антифашизам од овог западног лажног ,,антифашизма" који у Србији представљају разне ,,антифе" и сличне будалетине.

- - - - - - - - - -

Tacno obzirom da je bilo dosta zajednickih akcija cetnika i partizana narocito do novembra 1941.

Да наравно, слажемо се. :ok:
 
Антифашизам је синоним за патриотизам и борбу за национално ослобођење. Није антифашиста онај који мрзи патриотизам, није антифашиста онај који пљује на породичне и тррадиционалне вредности. И треба разликовати истински антифашизам од овог западног лажног ,,антифашизма" који у Србији представљају разне ,,антифе" и сличне будалетине.

Ne, nije. Mislim, znam da tebi jeste, posto si glupa i ogranicena osoba, ali antifasizam nije nikakva prica o nacionalistickim glupostima.

A sto se tice toga da pljujes po ovim antifa momcima i devojkama, pa dobro, znamo da su tebi blizi ovi sa nacistickim vrednostima u drustvu, ne moras to da naglasavas.
 
Poslednja izmena:
Гадно је то било на територији Краљевине, било неколико десетина различитих војски, отишао антифашизам и борба против окупатора у други план, није се знало ко кога коље на верској, националној и идеолошкој основи. Борба против психопата (Хрвата, муслимана и Шиптара) била је преча. Немци претпостављам у почетку били задовољни, а после се усрали да их не прогута хаос коме су сами кумовали, али који је било немогуће контролисати.
 
Гадно је то било на територији Краљевине, било неколико десетина различитих војски, отишао антифашизам и борба против окупатора у други план, није се знало ко кога коље на верској, националној и идеолошкој основи. Борба против психопата (Хрвата, муслимана и Шиптара) била је преча. Немци претпостављам у почетку били задовољни, а после се усрали да их не прогута хаос коме су сами кумовали, али који је било немогуће контролисати.

Pa i to je fasizam i hvala NOVJ pa su i svi ti koljaci pocisceni.
 
Mislim da bi Srbi trebalo da imaju jedan dan drzavnosti, Sretenje je dobar izbor, jer tada je formirana Srbija Milosa Obrenovica koja je izrasla u danasnju Srbiju, i mislim da bi trebalo da slavimo 9. maj dan pobede nad zlom zvanim nacizam.

Inace ovaj julski datum je za mene sinonim za katastrofu i pocetak gradjanskog rata u Srbiji, a ne nekog otpora okupatoru.

Bitno je sto je Srbin ubio Srbina, jer nije uzviseni ustanik ubio slugu okupatora kao sto komunjare zele da nam prikazu, nego je pijana budala ubila policajca koji je dosao da prekine kafansku tucu koju je pijandura zapocela, ali je pijandura bila istaknuti clan KPJ, a Hitler je vec napao SSSR, pa su komunjare to iskoristile za pocetak njihovog otopra u Srbiji- iako se narod vec naveliko u Sremu koji je deo Srbije borio protiv ustasa, a i cetnici su u centralnoj Srbiji vec 2 meseca sacekivali Svabe po sumama.

Iako ne bih ni pocetak cetnickog ustanka uzeo kao dan borbe protiv fasizma jer su kasnije saradjivali sa Nemcima, i jos gore, postali su koljaci i pilicari.

A sta nam je doneo taj ustanak? Na desetina hiljade nepotrebno ubijenih od jula do kraja '41.

Ustanak je trebalo organizovati 1944, kad su stigli Rusi, i zajedno sa njima oslobadjati a do tada cutati.

I tako, svasta je trebalo, ali su Srbi opet ispali idioti, a vi ste pomahnitali i nalozeni.

- - - - - - - - - -

Sad ce komunjare da da histericno odgovaraju da je Zikica bio neki Rambo, da su partizani svetinja, a i cete ce da se mrste sto sam ih potkacio.

Mrs bre sa vasim ideologijama iz 19. veka i divljim ostrascenostima.
 
  • Podržavam
Reactions: 903
Sve je pocelo tako sto je Srbin ubio Srbina, ne znam koliko je pametno to slaviti. To je bio pocetak ne samo borbe protiv okupacije, vec i bratoubilackog rata.

Dok su rvati punili logore srpskom decom, Srbi su se ubijali medjusobno, zasto? Radi ideologije. :udriglavu:

To je zalosno i tragicno.

U pitanju je borba protiv fašizma i nacizma.
To što su neki Srbi pod komandom Ljotića i Nedića pristupili okupaciji svoje države u ime nacističke Nemačke i Hitlera znači da su se prodali i da su upotrebljeni kao direktno sredstvo protiv svoga naroda.

To što su krajem 1944.g. nedićevce počistili ustaše a ljotićevce Rusi je veliki greh na grbači srpskog naroda jer nikada nismo saznali kako se zaista obračunava sa kvislinzima i izdajnicima. Da smo to mi tada uradili, danas ne bi smo imali pojavu đinđića, tadića, nikolića, vučića, dačića .... i ostalih izdajnika koji u ime Amerike vrše opet okupaciju Srbije sa ciljem njenog daljeg uništvanja. Svakom od njih bila bi prvo pred očima slika Nedića i Ljotića pre nego što bi krenuli putem prodaje srpskih interesa za šaku papira.

Zato, sada kada se osloboodimo ovog najnovijeg kolonijalnog ropstva i okupacije PAMET U GLAVU !!!
Svoje smeće mora naša ruka da čisti da bi svakom sledećem pokolenju bilo jasno kako prolazi ljudski smrad i otpad kome je milija tuđa čizma za vratom od slobode.

PS
I nije pucao Srbin na Srbina !!! Pucao je Srbina na svog okupatora. A da li je on Srbin, Nemac ili neko drugi to je najmanje bitno. Bitno je samo onima koji bi da danas od izdajnika, kvislinga i okupatora naprave "junake" i izvrše reviziju istorije po Nemačkom naređenju.
 
Poslednja izmena:
По мени би требало за тај дан узети неки датум када су четници и партизани заједно напали окупатора. Тиме би се ставила тачка на поделу из другог светског рата и ставио би се наш антифашизам у први план. И то треба прослављати на државном нивоу. Као Руси. Угледајмо се мало на њих. Они форсирају свој антифашизам а ми се свог скоро па одричемо. То користи само нашим непријатељима, а не нама Србима.

Пошто сте ви комунисти одлични лажови, можете да измислите тај датум. Наравно постоје поштенији комунисти који никада неће прихватити небулозу о којој причаш.

п.с. Слоба је био највећи борац против исламизма, а твоји брозовци су им дали сва права и етнички очистили КиМ да би шиптарска багра могла да се шири.
У КП има најмање Срба.
 
Пошто сте ви комунисти одлични лажови, можете да измислите тај датум. Наравно постоје поштенији комунисти који никада неће прихватити небулозу о којој причаш.

п.с. Слоба је био највећи борац против исламизма, а твоји брозовци су им дали сва права и етнички очистили КиМ да би шиптарска багра могла да се шири.
У КП има најмање Срба.

Пошто сте ви љотићевци издајници и слуге окупстора и убице Срба, онда би требало да ћутите о томе. О томе треба да говоре само следбеници антифашиста- четници и равногорци. Ви, слуге убица Срба треба да ћутите о томе.

- - - - - - - - - -

U pitanju je borba protiv fašizma i nacizma.
To što su neki Srbi pod komandom Ljotića i Nedića pristupili okupaciji svoje države u ime nacističke Nemačke i Hitlera znači da su se prodali i da su upotrebljeni kao direktno sredstvo protiv svoga naroda.

To što su krajem 1944.g. nedićevce počistili ustaše a ljotićevce Rusi je veliki greh na grbači srpskog naroda jer nikada nismo saznali kako se zaista obračunava sa kvislinzima i izdajnicima. Da smo to mi tada uradili, danas ne bi smo imali pojavu đinđića, tadića, nikolića, vučića, dačića .... i ostalih izdajnika koji u ime Amerike vrše opet okupaciju Srbije sa ciljem njenog daljeg uništvanja. Svakom od njih bila bi prvo pred očima slika Nedića i Ljotića pre nego što bi krenuli putem prodaje srpskih interesa za šaku papira.

Zato, sada kada se osloboodimo ovog najnovijeg kolonijalnog ropstva i okupacije PAMET U GLAVU !!!
Svoje smeće mora naša ruka da čisti da bi svakom sledećem pokolenju bilo jasno kako prolazi ljudski smrad i otpad kome je milija tuđa čizma za vratom od slobode.

PS
I nije pucao Srbin na Srbina !!! Pucao je Srbina na svog okupatora. A da li je on Srbin, Nemac ili neko drugi to je najmanje bitno. Bitno je samo onima koji bi da danas od izdajnika, kvislinga i okupatora naprave "junake" i izvrše reviziju istorije po Nemačkom naređenju.

Слажем се, љотићевци су били олош који је водио Србе пред немачке пушчане цеви. Ови данас на власти суз само њихови наследници.
 
Пошто сте ви љотићевци издајници и слуге окупстора и убице Срба, онда би требало да ћутите о томе. О томе треба да говоре само следбеници антифашиста- четници и равногорци. Ви, слуге убица Срба треба да ћутите о томе.
Скини онда Слобину слику, ако сам ја Љотићевац. Ти ниси ни прави комуниста.
 
Svaki vid borbe protiv okupatora i njegovih slugu je dozvoljen.

U svakoj državu, koju neko okupira, prvi i osnovni zadatak je da nađe pripadnike okupiranog naroda koji bi svesno da legalizuju tu okupaciju i daju legitimitet.
Na potpuno istom principu razbijena je i SFRJ !

Postoji ona starorimska poslovica : Divide et impera - Zavadi pa vladaj
To znači da su još stari Rimljani na isti način okupirali teritorije drugih naroda i tuđih država. Kako su prošli oni tako su na ovim prostorima na kraju prolazili i svaki drugi osvajači ...
Rimljani, Turci, Austrougari, Nemci, nacisti .... a na kraju će i amerikanci.
 
Poslednja izmena:
Ne, nije. Mislim, znam da tebi jeste, posto si glupa i ogranicena osoba, ali antifasizam nije nikakva prica o nacionalistickim glupostima.

A sto se tice toga da pljujes po ovim antifa momcima i devojkama, pa dobro, znamo da su tebi blizi ovi sa nacistickim vrednostima u drustvu, ne moras to da naglasavas.

Антифашизам подразумева и патриотизам и љубав према свом народу. Фашизам је идеологија која је покоравала друге народе и наметала им своје лажне вредности, стране тим народима. Фашизам је такође тежио уништавању других народа. И наравно да је све што је патриотско било усмерено против фашизма.Данас исту ствар ради глобализам- и он тежи да покори друге народе и да им наметне своје лажне вредности и настоји да уништи непослушне народе. Зар ти није чудно да смо ми Словени (нарочито Срби и Руси)= на удару глобализма, као и некад фашизма? Поука: глобализам је пресвучени фашизам, а једина алтернатива том злу је патриотизам, родољубље и националне врдности.

А што се тиче тих ,,антифа момака и девојака"-то нису никакви антифашисти, већ скуп наркомана, педера, педофила и осталог шљама. За њих је фашиста свако ко се залаже за нормалне, моралне и националне вредности.
 
Скини онда Слобину слику, ако сам ја Љотићевац. Ти ниси ни прави комуниста.

Као прво нећеш ти мени да наређујеш шта ћу ја да радим. Слободана поштујем као великог државника и као патриоту и стаљинисту, тако да ако ти то смета онда је то твој проблем. И Слоба је настојао да уједини све Србе без обзира на идеологију, док ти радиш поптпуно супротно-ти свађаш Србе, делиш их и изазиваш сукобе међу патриотама у Србији.. А љотићевац јеси јер си на другим темама величао и бранио љотићевске хијене које нису ништа друго радиле, него служиле окупатору и убијали српске родољубе.

ПС: ја сам стаљиниста и као такав залажем се за јединство свих српских патриотских опција, а не ко ти да делим патриоте и ширим свађу међу њима.
 
Антифашизам подразумева и патриотизам и љубав према свом народу. Фашизам је идеологија која је покоравала друге народе и наметала им своје лажне вредности, стране тим народима. Фашизам је такође тежио уништавању других народа. И наравно да је све што је патриотско било усмерено против фашизма.Данас исту ствар ради глобализам- и он тежи да покори друге народе и да им наметне своје лажне вредности и настоји да уништи непослушне народе. Зар ти није чудно да смо ми Словени (нарочито Срби и Руси)= на удару глобализма, као и некад фашизма? Поука: глобализам је пресвучени фашизам, а једина алтернатива том злу је патриотизам, родољубље и националне врдности.

А што се тиче тих ,,антифа момака и девојака"-то нису никакви антифашисти, већ скуп наркомана, педера, педофила и осталог шљама. За њих је фашиста свако ко се залаже за нормалне, моралне и националне вредности.

Antifasizam je kada ides da jbes nanu naninu onom huliganu koji je izasao na ulicu da bije pedere. A ne da mu terciras i ohrabrujes ga sa strane, govoreci mu kako je zrtva gej lobija.

Jbali te Sloveni. To za globalizam se obrati hriscanjima, oni su imali prvi globalisticki projekat u ljudskoj civilizaciji.

Antifa momci i devojke, ma koliko pogubljeni bili po nekim pitanjima, su skroz u pavu kada se bore protiv nacionalisticke i sovinisticke, tj. nacisticke bagre.
 
Antifasizam je kada ides da jbes nanu naninu onom huliganu koji je izasao na ulicu da bije pedere. A ne da mu terciras i ohrabrujes ga sa strane, govoreci mu kako je zrtva gej lobija.

Jbali te Sloveni. To za globalizam se obrati hriscanjima, oni su imali prvi globalisticki projekat u ljudskoj civilizaciji.

Antifa momci i devojke, ma koliko pogubljeni bili po nekim pitanjima, su skroz u pavu kada se bore protiv nacionalisticke i sovinisticke, tj. nacisticke bagre.

Не то није антифашизам. То је искривљење антифашизма. Антифашизам је кад се бориш за свој народ, за њгова права и вредности. Кад се бориш против окупације своје државе и кад се супростављаш издаји. То је антифашизам. А што се тиче педера-они су ти били највећи заговорници фашизма. Ако не верујеш поогледај ко је чинио глчавну структуру Хитлеровових СА-одреда, погледај како је геј-лоби у немачкој подржавао нацисте, и прочитај књигу ,,The pink svastika". Ту књигу је написао један Јеврејин. Да нећеш и њега можда да прогласиш ,,фашистома"?

****** тебе Немци и остали ,,Аријевци".

Антифа момци и девојке су дегенерици и једино против чега се они боре је нормално размишљање, моралне и националне вредности српског народа.
 
Зар ти није чудно да смо ми Словени (нарочито Срби и Руси)= на удару глобализма, као и некад фашизма? Поука: глобализам је пресвучени фашизам, а једина алтернатива том злу је патриотизам, родољубље и националне врдности.
Jaooooo koја лаж човече. Па Пољаци су после Руса највише страдали, не рачунам Јевреје, јер причам о словенским народима. Да си написао ми Православци смо на удару глобализма, слично као фашизам који је убијао православне и католичке Словене, то би већ имало смисла.

Фашизам је увек у служби неке нације, па реци ми којој нацији у Европи сада служи овај глобализам ? Глобализам има сличности са трећим рајхом, али још више са СССР и нечим што је својствено том поретку, али ти све гледаш црно-бело. Свет данас није такав, ти живиш у свом свету лажи, заблуда, стереотипа и незнања.

Што је најгоре причаш да си неки комуниста, а држиш слику нашег националисте, а подржаваш титоисте.

ја сам стаљиниста и као такав залажем се за јединство свих српских патриотских опција, а не ко ти да делим патриоте и ширим свађу међу њима.
Ако си прави патриота прихвати све патриоте, јер ти први делиш патриоте и лепиш НАТО етикете.

Ево рецимо шта имаш против најекстремнијег примера српског национализма, А то је Горан Давидовић и његов забрањени покрет. Грчки пандам је Златна зора, само што су они далеко екстремнији. У ствари шта имаш против грчке Златне зоре ??? У чему је твој проблем ???
 
Jaooooo koја лаж човече. Па Пољаци су после Руса највише страдали, не рачунам Јевреје, јер причам о словенским народима. Да си написао ми Православци смо на удару глобализма, слично као фашизам који је убијао православне и католичке Словене, то би већ имало смисла.

Фашизам је увек у служби неке нације, па реци ми којој нацији у Европи сада служи овај глобализам ? Глобализам има сличности са трећим рајхом, али још више са СССР и нечим што је својствено том поретку, али ти све гледаш црно-бело. Свет данас није такав, ти живиш у свом свету лажи, заблуда, стереотипа и незнања.

Што је најгоре причаш да си неки комуниста, а држиш слику нашег националисте, а подржаваш титоисте.


Ако си прави патриота прихвати све патриоте, јер ти први делиш патриоте и лепиш НАТО етикете.

Ево рецимо шта имаш против најекстремнијег примера српског национализма, А то је Горан Давидовић и његов забрањени покрет. Грчки пандам је Златна зора, само што су они далеко екстремнији. У ствари шта имаш против грчке Златне зоре ??? У чему је твој проблем ???

Рекао сам-Словени су стртадали од фашизма. Дакле, Словени а ту спадају и Пољаци. Ми Срби смо много страдали од фашизма. Или ти мислиш да то није тако?

Фашизам и нацизам су расистичке доктрине које су се залагале за стварање једне светске аријевске над-државе и уништавање свих ,,нижих народа". То је био крајњи циљ фашизма-нови светски поредак. Иначе, Хитлер то није ни крио-он је стално говорио да му је циљ стварање ,,новог поретка". Хитлер и његови идеолози су били први заговорници стварања глобалистичке институције ЕУ. Погледај ко се залагао за ,,уједињену Европу". Да ти не помињем Хитлеровог злочинца Курта Ваалдхајма који је касније био секретар УН.

Лаж је да је фашизам служио некој нацији-он је служио само светским глобалистима и банкарима чији је инструмент био, створен са циљем да уништи Словене, пре свих Русе. Глобализам наставља политику фашизма, и што је интерстно опет смо ми Словени на тапету, опет нас желе да униште глобал-фашисти. Опет им Русија смета, као што им је сметао СССР, опет им Путин смета као што им је сметао Стаљин. Зар ти то ништа не говори да се манеш ћорава посла и величања некаквог фашизма који је само пуки глобалистички експеримент. И препоручио бих ти књигу ,,Нацистички корени ЕУ" да се мало едукујеш.

Слоба је био стаљиниста и национал-комуниста (то је идеологија која се наслања на Стаљиново и совјетско наслеђе у руској историји). Едукуј се мало пре него што почнеш да лупаш.

И ја не елим родољубе ја подржавам све патриотске опције у Србији- Двери, СНП 1389, СНП НАШИ, СРС, ДСС, КП итд). Ако те баш занима-моји су били верни гласачи Слобиног СПС-а и после Шешељеве СРС. Толико, а остале глупости које си написао не бих да коментаришем јер немају везе са истином.
 
Mislim da bi Srbi trebalo da imaju jedan dan drzavnosti, Sretenje je dobar izbor, jer tada je formirana Srbija Milosa Obrenovica koja je izrasla u danasnju Srbiju, i mislim da bi trebalo da slavimo 9. maj dan pobede nad zlom zvanim nacizam.

Inace ovaj julski datum je za mene sinonim za katastrofu i pocetak gradjanskog rata u Srbiji, a ne nekog otpora okupatoru.

Bitno je sto je Srbin ubio Srbina, jer nije uzviseni ustanik ubio slugu okupatora kao sto komunjare zele da nam prikazu, nego je pijana budala ubila policajca koji je dosao da prekine kafansku tucu koju je pijandura zapocela, ali je pijandura bila istaknuti clan KPJ, a Hitler je vec napao SSSR, pa su komunjare to iskoristile za pocetak njihovog otopra u Srbiji- iako se narod vec naveliko u Sremu koji je deo Srbije borio protiv ustasa, a i cetnici su u centralnoj Srbiji vec 2 meseca sacekivali Svabe po sumama.

Iako ne bih ni pocetak cetnickog ustanka uzeo kao dan borbe protiv fasizma jer su kasnije saradjivali sa Nemcima, i jos gore, postali su koljaci i pilicari.

A sta nam je doneo taj ustanak? Na desetina hiljade nepotrebno ubijenih od jula do kraja '41.

Ustanak je trebalo organizovati 1944, kad su stigli Rusi, i zajedno sa njima oslobadjati a do tada cutati.

I tako, svasta je trebalo, ali su Srbi opet ispali idioti, a vi ste pomahnitali i nalozeni.

- - - - - - - - - -

Sad ce komunjare da da histericno odgovaraju da je Zikica bio neki Rambo, da su partizani svetinja, a i cete ce da se mrste sto sam ih potkacio.

Mrs bre sa vasim ideologijama iz 19. veka i divljim ostrascenostima.

Policajac mu je, inače odrađivao ženu dok je ovaj bio u Španiji.
 
.
Drugi slave srpske ustanke

255x160_41199-cetnici_i_partizani.jpg


Nekada je u Srbiji mesec jul obeležavan kao početak borbe protiv okupatora, a danas država nema antifašistički praznik.

Srbija, uprkos velikim žrtvama protiv nemačkih i drugih okupatora u Drugom svetskom ratu, zvanično ne proslavlja početak oružanog otpora.

To što su predstavnici jedne od partija vladajuće koalicije, SPS, 7. jula učestvovali u obeležavanju 72-godišnjice antifašističke borbe u Srbiji, samo je ponovo otvorilo polemike o tome da li bi čuveni događaj u Beloj Crkvi zaista trebalo da slavimo kao dan ustanka ili se tada zapravo odigrao zločin u kojem je jedan Srbin iz političkih motiva ubio drugog.

Posle petooktobarskih promena, Dan ustanka u Srbiji 7. jul je ukinut kao praznik, a očekivalo se da će tačku na slučaj staviti i presuda Okružnog suda u Šapcu. Ona je rehabilitovala dvojicu žandarma, koje su komunistički heroj Žikica Jovanović Španac i Cvetin Soldatović upucali na seoskom vašaru u Beloj Crkvi. Pretresanjem događaja, dokumenata i propitivanjem svedoka stiglo se do dokaza da na "Dan ustanka" nisu ubijeni okupatori, već nedužni predstavnici tadašnjeg državnog sistema. I da Žikičin čin nije bio herojski, nego bratoubilački.

"Srbija bi trebalo da uspostavi novi Dan ustanka, ali ga je teško odrediti s obzirom na to da su podele između četnika i partizana i dalje snažne. Činjenica je da su u samoj Srbiji, ustanak protiv okupatora podigli i partizani i Jugoslovenska vojska u otadžbini, kao i da se partizanski i četnički odredi nisu sukobljavali sve do pred kraj 1941. godine. Čak je bilo i zajedničkih akcija", objašnjava istoričar dr Dragan Petrović.

Istoričar dr Momčilo Pavlović ističe da antifašizam ne može da se prišije isključivo jednom pokretu ili vođi, već da je u pitanju antifašizam naroda.

"Možda bi dobar datum za Dan ustanka bio 27. mart kada je došlo do erupcije antifašističkih osećanja, kako komunista, tako i monarhista. Doduše, sam događaj je po mnogima bio i nepromišljeni čin, ali je ipak poslao nedvosmislenu poruku da srpski narod ne prihvata fašizam", kaže Pavlović.

Komunistički režim u bivšoj Jugoslaviji poigravao se činjenicama i kada su u pitanju ostali julski ustanci u bivšim republikama.

To što su Srbi podigli ustanak protiv ustaškog režima u Srbu 27. jula 1941. danas ne sprečava državu Hrvatsku da ovaj datum obeležava kao Dan antifašizma u Hrvatskoj. Nedavno je pokrenuta i inicijativa da 27. jul ponovo postane državni praznik u najmlađoj članici EU.
Dan ustanka je i dalje zvanični praznik u Sloveniji, dok se u BiH ne slavi, iako se ove godine navršava 70 godina od bitaka na Sutjesci i Neretvi. U Crnoj Gori Dan ustanka 13. jul se slavi kao Dan državnosti, jer je na ovaj datum 1878. godine na Berlinskom kongresu priznata nezavisnost Knjaževine Crne Gore.
"Svi ustanci u bivšim jugoslovenskim republikama, izuzev onog u Sloveniji, uglavnom su bili antifašistički pokreti srpskog naroda, a ne hrvatskog, muslimanskog ili crnogorskog, kako se to kasnije interpretiralo. Jer, upravo su Srbi bili najviše ugroženi okupacijom strane vojske, ali i od marionetskih tvorevina na njegovom etničkom prostoru kao što je NDH. U Crnoj Gori se srpski narod masovno odlučio na ustanak baš 13. jula, samo dan posle proglašenja marionetske vlade pod Sekulom Drljevićem na Cetinju", ističe Dragan Petrović.

Nažalost, ulogu srpskog naroda u antifašističkim ustancima poslednjih godina falsifikuju i pojedini zapadni istoričari.

"Stručni istoričari u Evropi znaju istinu, ali postoje i oni poput Žorž - Mari Šenija, prvog ambasadora Francuske u Zagrebu, a zatim i visokog predstavnika EU za Mostar. On je 2002. godine objavio naučni rad sa stavom da je, "suprotno tradicionalnom uverenju u Francuskoj kako su Srbi izneli na Balkanu i Prvi i Drugi svetski rat, najveći deo partizana zapravo bio iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine i da su etnički partizani najčešće bili Hrvati, Bosanci i Jugosloveni". Upravo zbog toga naša država mora da promoviše sve relevantne istorijske podatke o Drugom svetskom ratu, ali i da posveti veću pažnju datumima koji obeležavaju našu borbu protiv fašizma", zaključuje Petrović.


Славити/обележавати све ове датуме? Неки од њих? Неки сасвим други, неспоменут у тексту?
.

U Republici Srpskoj se Dan ustanka protiv fašizma redovno obilježava.

--------------------------------
NARODNI ZBOR U MILIĆA GAJU
Subota, 28 Jul 2012 11:35 |
Tradicionalnim narodnim zborom u Milića gaju juče je obilježen Dan ustanka protiv fašizma u BiH u Drugom svjetskom ratu, koji je u knešpoljskom kraju počeo je 27.jula 1941.godine napadom na žandarmerijsku stanicu u Knežici.
Program obilježavanja u Milića gaju počeo je polaganjem cvijeća na partizanskom groblju u Knežici.
Vijence su položili, u ime predsjednika republike, ministar unutrašnjih poslova Stanislav Čađo, ministar rada i boračko invalidske zaštite Petar Đokić, delegacije Narodne skupštine, Vijeća naroda, predstavnici ambasade Srbije, republičkog i opštinskog SUBNOR-a, delegacije opštine Kozarska Dubica, Boračke organizacije RS i druga udruženja.
http://www.dub-radio.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2042:narodni-zbor-u-milia-gaju&catid=34:vijesti
--------------------------------

Prasetina + janjetina + ladna piva + pjevaljka - sve to na astalu u debeloj hrastovoj `ladovini. :lol:

A vi slobodno nastavite da se koljete.
 
Не то није антифашизам. То је искривљење антифашизма. Антифашизам је кад се бориш за свој народ, за њгова права и вредности. Кад се бориш против окупације своје државе и кад се супростављаш издаји. То је антифашизам. А што се тиче педера-они су ти били највећи заговорници фашизма. Ако не верујеш поогледај ко је чинио глчавну структуру Хитлеровових СА-одреда, погледај како је геј-лоби у немачкој подржавао нацисте, и прочитај књигу ,,The pink svastika". Ту књигу је написао један Јеврејин. Да нећеш и њега можда да прогласиш ,,фашистома"?

****** тебе Немци и остали ,,Аријевци".

Антифа момци и девојке су дегенерици и једино против чега се они боре је нормално размишљање, моралне и националне вредности српског народа.

To uopste nije antifasizam, to je bilo kakav oruzani ustanak i pobuna.

Po toj definiciji, i Karadjordje i Dzord Vasington su bili antifasisti, ali nisu. Oni su bili samo ustanici, pobunjenici, i to je sve.

Antifasizam je jedan poseban nacin razmisljanja koji podrazumeva da moras da cenis sav ljudski zivot, i da su svi ljudi jednaki, i da im moras iskazati isto postovanje, bez obzira na to da li su belci, crnci, Srbi, Jevreji, Romi, Nemci, Rusi, ******, lezbejke, zdravi, bolesni, imaju Daunov Sindrom ili natprosecnu inteligenciju.

Jer to je suprotno od fasizma koji je ljude delio u kategorije "vrednosti" i pozeljnosti.
 

Back
Top