Druga Srbija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel tvoje rešenje da se borimo za Kosovo do poslednjeg?
Što se makar ne prijaviš u Rusku vojsku u Ukrajini ako imaš dovoljno godina?
Zašto ste uvek jaki samo na tastaturi?
Ja da sam tolika paljevina ja bih se prijavio...
I kad sam bio rusofil nisam bio toliko anti-NATO već sam razmišljao u stilu "Jesu kreteni, ali moramo sa njima i ne smemo sada da ratujemo za Kosovo"
A vi ste jaki na rečima, osvojili bi ceo svet maltene..., a ono da vas neko priupita za šta se borite i kad krećete u rat malo morgen biste i mrdnuli.
Pre bih ja otišao u rat nego ti, tako mi deluje...
Predati Kosovo i Metohiju ne znači samo izgubiti deo teritorije, istorije i čast. Tako bi se i ostale teritorije lako rasparčale (Niš, Raška, Vojvodina itd.) Ja mrzim ratove i sve što se može bez rata super je, KiM će verovatno morati da se reši ratom, ali tako je kako je. Neću ići u Rusiju da ratujem, oni već imaju dovoljno svojih vojnika, potreban sam da branim ovo ovde ako nas iko ikada napadne ili ako pođemo u pohod na oslobađanje Kosova i Metohije!
 
Pa pojasni mi šta je to ,,autonacionalizam". Nacionalizam je ljubav prema svome, šovinizam je mržnja prema drugima osim svome, autošovinizam je mržnja prema svome. Šta je onda autonacionalizam?
Autonacionalizam je verovanje da drugi ne mogu da ti se prišljamče.

Recimo ti si mržnju prema Srbiji nazvao autošovinizam, a bez da si me pitao da li pristajem da sebe lično smatram osobom uvezanom u pojam Srbija.


Time si prekršio postulat autonacionalizma, na krajnje šovinistički način (mržnjom prema drugome a.k.a. onima koji mrze Srbiju)
 
Autonacionalizam je verovanje da drugi ne mogu da ti se prišljamče.

Recimo ti si mržnju prema Srbiji nazvao autošovinizam, a bez da si me pitao da li pristajem da sebe lično smatram osobom uvezanom u pojam Srbija.


Time si prekršio postulat autonacionalizma, na krajnje šovinistički način (mržnjom prema drugome a.k.a. onima koji mrze Srbiju)
Ти ниси Српкиња, већ припадница мањине која стално пљује по српском народу.

Ти јеси националиста, али ниси српски националиста.
 
Autonacionalizam je verovanje da drugi ne mogu da ti se prišljamče.

Recimo ti si mržnju prema Srbiji nazvao autošovinizam, a bez da si me pitao da li pristajem da sebe lično smatram osobom uvezanom u pojam Srbija.


Time si prekršio postulat autonacionalizma, na krajnje šovinistički način (mržnjom prema drugome a.k.a. onima koji mrze Srbiju)
Apsolutno nigde na netu ne piše da ta reč postoji, dakle izmišljaš. Ti ako sebe ne smatraš Srbinom/Srpkinjom ne znam šta ćeš onda na ovoj temi? Usput normalno je da mrziš onoga ko tebe mrzi ja mislim
Ti mrziš mene i ostatak Srba i Srbije, ja naravno da ću se protiviti takvim osobama.
 
Под термином друга Србија сматрам издајнике државе Србије, оне који подижу запад и исмевају све наше или источно. Највише се приметило од кад је почело ово у Русији. Кренули су да пљују Русију. Ја се слажем да је рат лош, али човече ти као један Србин да пљујеш Русију? Нема смисла. Првенствено Руси воде антифашистичку борбу, друго Руси су нам помагали увек, чак нам и данас помажу, иако наша политика иде против њих, забадамо им нож у леђа. Да сам из Русије, не бих волео Србе, баш зато јер Срби не поштују своје савезнике/браћу. Ужас ми је кад видим да је бар 15-20% становништва део друге Србије. Успут ако вам се толико гади Србија, што само не одете из ње и оставите нас који је волимо на миру.

Ja pod terminom Druga Srbija smatram period od stvaranja druge moderne Srbije.. Srbije od 1995. godine pa na ovamo. Period od pada Jugoslavije i komunizma u Evropi pa na dalje.

Nisam baš mnogo čuo pljuvačine na stranu Rusije, ali sam čuo dosta pljuvačine na račun Putina. Takođe dosta pljuvačine na Rusku invaziju, na bratoubilački rat, ali samo u tom kontekstu rata.

Pljujem i ja Putina bitangu antislovensku. Za ova antislovenska i antipravoslavna dela više nikad neće kod mnogih ljudi povratiti onu čast i ugled koji je imao kada je došao na čelo Rusije. To više nije isti čovek. Ovo je sad jedna obična protuva i budaletina koji je izgleda i agent one globalne političke struje koja stalno izaziva nemire, krize i ratove u svetu zarad svojih interesa i stvaranje univerzalne svetske vlade, a Putin je njihov klovn koji je preuzeo zadatak da Rusiju dovede na nivo nekog otpadnika, lošeg momka iz holivudskog filma koga niko ne voli. Da Rusiju izoluje od sveta a da on postane novi reinkarnirani doživotni Staljin.

Ovo što svako malo on ili njegovi delegati prete nuklarnim oružjem... sramota! Rusiju je spustio na nivo Severne Koreje.

Ne vode oni nikakvu antifašističku borbu... ta priča je za budale i klovnove.

Rusija nam jeste puno puta pomagala, ali nam NIJE uvek pomagala, a bilo je i mnogo situacija gde nam je radila o glavi.
 
Niko nije predao KiM.
Sloba se borio za njega i uspeo da izdejstvuje nakon bombi 1999. da ono ostane u Srbiji. To što tvoje Dosmanlije nisu prstom mrdnuli posle, ni 2004 ni 2008, apsolutno nije Slobin problem. Čovek je uradio sve što može da održi KiM u Srbiji, nije kleknuo čak ni pred Amerikom/NATO trupama.
Da nije potpisao na kraju mirovni sporazum, pitanje je šta bi bilo sa nama, s obzirom da su pretili da sravne Beograd, a ipak sami protiv celog sveta.. teško!
Pokleknu je posle 2 meseca, i jos mesec dana cinculiranja sta i kako ttreba da preda...
 
Ma bjež što bi rekli... čovek nema blage veze o životu šta piše. Slobina garda malo zalutala u vremenu i prostoru...

To je jedan od onih kome su roditelji držali Sobinu sliku kao ikonu u kući, ili je on taj roditelj.

Treće nema...
Moj otac je bio pristalica antiSlobinih protesta. Kaže da se pokajao jer je bio dep toga, jer su posle Slobe došli izdajnici i lopovčine, naspram njih Sloba je političar svetske klase.
 
Pokleknu je posle 2 meseca, i jos mesec dana cinculiranja sta i kako ttreba da preda...
Morao je, pretili su da će sravniti Beograd, to nije za igru. Ali je uspeo da izdejstvuje da KiM na papiru ostane u Srbiji. Ponavljam on je sačuvao KiM. KiM je ovakav, kakav je zbog DOSmanlija i SNS-a koji nastavlja Dosmanlijsku vlast i ne brine za KiM.
 
Moj otac je bio pristalica antiSlobinih protesta. Kaže da se pokajao jer je bio toga, jer su posle Slobe došli izdajnici i lopovčine, naspram njih Sloba je političar svetske klase.
Nije bilo lose od 2000-2012, uopste nije bilo lose... ne ono sad da cveta cvece, ali je inflacija bila skoro ne postojeca, GSP je funkcionisao,
jedino sad sto se Tadic prsio, al sad kad bolje pogledam, zao mi je sto sam glasao za Nikolica. Sada imamo 25% standarda ko 2012.
 
Morao je, pretili su da će sravniti Beograd, to nije za igru. Ali je uspeo da izdejstvuje da KiM na papiru ostane u Srbiji. Ponavljam on je sačuvao KiM. KiM je ovakav, kakav je zbog DOSmanlija i SNS-a koji nastavlja Dosmanlijsku vlast i ne brine za KiM.
Nije morao. nikakvo sravnjivanje Beograda njega nije pokolebalo, nego to sto su poceli da gadjaju direktno njega, pa se prepao za sebe i svoju porodicu...
 
Nije bilo lose od 2000-2012, uopste nije bilo lose... ne ono sad da cveta cvece, ali je inflacija bila skoro ne postojeca, GSP je funkcionisao,
jedino sad sto se Tadic prsio, al sad kad bolje pogledam, zao mi je sto sam glasao za Nikolica. Sada imamo 25% standarda ko 2012.
GSP i sada funkcioniše? Bilo je loše. Odnosno bolje nego sada, ali to je jer ne može odjednom sve da se sroza. 1999 kad su nam uništili bombama svašta već je dosta opalo ekonomski. Onda od 6. oktobra 2000. pa do danas su isprodavali sve što se prodati može. Od čega mi živimo ne znam, kaže moj profa demografije da živimo od entuzijazma ljudi. Ali ozbiljno užas je. Isti ti je đavo SNS ili DOS. Podjednako samo štete Srbiji.
 
Nije morao. nikakvo sravnjivanje Beograda njega nije pokolebalo, nego to sto su poceli da gadjaju direktno njega, pa se prepao za sebe i svoju porodicu...
Nah. Ima negde ako nađem poslaću, al ja mislim da je to u dokumentarcu Težina Lanaca 1. Neki Nato političar ili možda Klinton ne znam sada tačno, rekao je da će sravniti Beograd da bude ravan kao sto ako ne potpiše.
 
GSP i sada funkcioniše? Bilo je loše. Odnosno bolje nego sada, ali to je jer ne može odjednom sve da se sroza. 1999 kad su nam uništili bombama svašta već je dosta opalo ekonomski. Onda od 6. oktobra 2000. pa do danas su isprodavali sve što se prodati može. Od čega mi živimo ne znam, kaže moj profa demografije da živimo od entuzijazma ljudi. Ali ozbiljno užas je. Isti ti je đavo SNS ili DOS. Podjednako samo štete Srbiji.
Ma jok, bombardovanje nas uopste nije unazadilo, jedino sto se osetilo su sruseni novosadski mostovi, ali ostalo nista…. GSP je od 2014. sa 3 minuta produzio na 10 minuta razmakom i sve je gore. Tramvaji uopste ne funkcionisu… to im lezi na dusu, zaista, razdelili su besplatno skupo gradjevinsko
zemljiste… no sad sta je tu je, ovi sve unakazise...
 
Nah. Ima negde ako nađem poslaću, al ja mislim da je to u dokumentarcu Težina Lanaca 1. Neki Nato političar ili možda Klinton ne znam sada tačno, rekao je da će sravniti Beograd da bude ravan kao sto ako ne potpiše.
Moja drugarica koja radi u DB mi je prenela da ceo DB bruji da se Milosevic ukenjao i da je sve gotovo, jedno mesec dana pre kraja bombardovanja...
 
Ma jok, bombardovanje nas uopste nije unazadilo, jedino sto se osetilo su sruseni novosadski mostovi, ali ostalo nista…. GSP je od 2014. sa 3 minuta produzio na 10 minuta razmakom i sve je gore. Tramvaji uopste ne funkcionisu… to im lezi na dusu, zaista, razdelili su besplatno skupo gradjevinsko
zemljiste… no sad sta je tu je, ovi sve unakazise...
Okej što se GSP tiče ne mogu pričati, nisam iz Beograda, tako da tu ću prepustiti palicu vama iz Beograda. Očigledno jedino u čemu se većina Srba slaže je da današnja vlast je užas i ne prija nikome, ali takođe da i ,,opozicija" nije nikakva.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top