Drstvenjaci i Gejmeri

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Postoje dva tipa tinejdzera
1.nocne ptice,drustveni,imaju dosta prijatelja i non stop upoznavaju neke nove,sve u svemu vole zabavu i dobar provod
2.gejmeri,pomalo povuceni,uzi krug prijatelja vole igrice,tehnologiju,sve u svemu zabavu vise nalaze u igricama i fantaziji


Naravno tu ima i kombinacija ta dva tipa (oni su cool najvise po meni)

E sad moje pitanje je sledece.Zasto Oba tipa tinejdzera smatra one druge za klosare,gubitnike itd.

Zar nije jednostavnije prihvatiti razlike i postovati ??
 
Mogu reci da sam negde izmedju, nisam zaludjen igricama, cak sta vise nemam ni slobodnog vremena zbog fakulteta, mada sam voleo da igram, nemam bas previse prijatelja i ne verujem svakome toliko da mogu odmah da se sprijateljim. Malo vise me zanima tehnologija, razmisljam dosta o programiranju i racunarima, ali nista preterano. Imam prijatelje, ali ne previse. Sto se tice toga sta mislim za obe strane, nemam nista protiv ni za prve ni za druge, mada dobro, slazem se da bi se vise trebalo druziti, i proziveti zivot zaista, a ne provesti igrajuci igrice i biti zaokupljen time. Od kada sam prestao da ih igram shvatio sam da nista posebno nisam dobio od toga, i osecam kao da sam protracio to vreme. Eto, mogu samo da kazem da mi se ne svidja kad neko posveti zivot igricama i samo igricama, nista drugo, izgleda monotono. A kad prodju godine, shvatis u cemu ti je protekao zivot i da nista nisi proziveo, ali tada mozes samo da zalis sto nisi malo vise uzivao u zivotu i doziveo vise toga, jer se samo jednom zivi. Moram priznati da me je ovo razmisljanje trgnulo iz mrtvila poslednje 2-3 godine mozda.
 
Oba slucaja su ekstremi. Igrice su shit,pravi zivot je mnogo zanimljiviji i to ga moras igrati na nepredvidiv nacin. ;)
Naravno,nema nista lose u tome ponekad kad ti je dosadno opiciti nesto,ali da ti to bude smisao zivota i da tako provodis vreme je krajnje debilno.
 
Е кад смо већ код гејминга
дајте неке на стару платформу

Прешао ам виетконг

било ме среамота да погледам врата вијетнамца у чочо колико сам вијетнмаца побио

:sad2:
 
Postoje dva tipa tinejdzera
1.nocne ptice,drustveni,imaju dosta prijatelja i non stop upoznavaju neke nove,sve u svemu vole zabavu i dobar provod
2.gejmeri,pomalo povuceni,uzi krug prijatelja vole igrice,tehnologiju,sve u svemu zabavu vise nalaze u igricama i fantaziji


Naravno tu ima i kombinacija ta dva tipa (oni su cool najvise po meni)

E sad moje pitanje je sledece.Zasto Oba tipa tinejdzera smatra one druge za klosare,gubitnike itd.

Zar nije jednostavnije prihvatiti razlike i postovati ??


Ja sam mešavina te dve vrste, noćna sam ptica, može se reći da sam društven, volim dobru zabavu i provod(mada možda ne mislimo na isti provod), ali imam uži krug prijatelja i nisam neko ko olako stvara prijateljstva, uvek sam pri početku na ćao ćao dok malo bolje ne upoznam osobu...

Zato što ljudi imaju različita viđenja kako bi život trebalo živeti. Ima onih koji smatraju druge gubitnicimaa, ali ih prihvataju takvima kakvi jesu. Jbg, ne bi bilo zanimljivo da smo svi isti.

Ja recimo za svakoga imam razumevanja, ali ne i poštovanje. Većina ljudi su smarači, nezanimljive pojedinke sa svojim glupim forama i glupim pričama. Najgori su mi oni koji po 10x pričaju jednu te istu priču i očekuju da ti bude smešno. :neutral:
Živi život kako želiš samo nemoj mene da uvlačiš u to i ne traži mi ništa.
 
Postoje dva tipa tinejdzera
1.nocne ptice,drustveni,imaju dosta prijatelja i non stop upoznavaju neke nove,sve u svemu vole zabavu i dobar provod
2.gejmeri,pomalo povuceni,uzi krug prijatelja vole igrice,tehnologiju,sve u svemu zabavu vise nalaze u igricama i fantaziji


Naravno tu ima i kombinacija ta dva tipa (oni su cool najvise po meni)

E sad moje pitanje je sledece.Zasto Oba tipa tinejdzera smatra one druge za klosare,gubitnike itd.

Zar nije jednostavnije prihvatiti razlike i postovati ??

Vau
kako si sveo sve ljude na 2 tipa
svaka ti čast :lol:
 
Ovo prije svega nije tačna podjela, jer ja jako malo znam ovakvih ekstrema.
Ja evo recimo imam manje društvo, do 10 ljudi s kojima redovno izlazim (nikad svi u grupi). Igram igrice podosta, mislim ne po 5 sati dnevno, ali tokom godine kratki su periodi kada ništa ne igram, makar po pola sata.
Upoznajem nove ljude, mada kod 95% to ostane samo na poznanstvu.
Pa logično da smatraju, kad većina i jesu zabravo gubitnici. Dobar dio tih što izlaze se samo bjesomučno opijaju i rade gluposti čisto da bi ih radili, a gejmeri su ovi novokomponovani ateisti koji pljuju svakog ko vjeruje u bilo šta, a sami su goveda koja u životu dupetom nisu makli i kod drugih traže alibi za svoj nerad.
 
Postoje dva tipa tinejdzera
1.nocne ptice,drustveni,imaju dosta prijatelja i non stop upoznavaju neke nove,sve u svemu vole zabavu i dobar provod
2.gejmeri,pomalo povuceni,uzi krug prijatelja vole igrice,tehnologiju,sve u svemu zabavu vise nalaze u igricama i fantaziji


Naravno tu ima i kombinacija ta dva tipa (oni su cool najvise po meni)

E sad moje pitanje je sledece.Zasto Oba tipa tinejdzera smatra one druge za klosare,gubitnike itd.

Zar nije jednostavnije prihvatiti razlike i postovati ??

upoznavaju

upoznavaju

upoznavaju
 
Ovo prije svega nije tačna podjela, jer ja jako malo znam ovakvih ekstrema.
Ja evo recimo imam manje društvo, do 10 ljudi s kojima redovno izlazim (nikad svi u grupi). Igram igrice podosta, mislim ne po 5 sati dnevno, ali tokom godine kratki su periodi kada ništa ne igram, makar po pola sata.
Upoznajem nove ljude, mada kod 95% to ostane samo na poznanstvu.
Pa logično da smatraju, kad većina i jesu zabravo gubitnici. Dobar dio tih što izlaze se samo bjesomučno opijaju i rade gluposti čisto da bi ih radili, a gejmeri su ovi novokomponovani ateisti koji pljuju svakog ko vjeruje u bilo šta, a sami su goveda koja u životu dupetom nisu makli i kod drugih traže alibi za svoj nerad.

Postoji razlika između gejmera i nolajfera. Neki gejmeri imaju porilično dobar socijalni život, a nolajferi ga nemaju uopšte. Nolajferi su ti na koje većina vas cilja na ovoj temi. Sve je to okej, svako može da bira šta će da bude i niko mu to ne može da osporava, ali sada kada mi uhvati neki nolajfer da priča o tome kako ih niko ne razumije, ne voli, prodaje priče o socijalnom životu kao da je prošao i sito i rešeto, stani malo rođače...


Dok sam ja još piko igrice, to je još bio osnovnjak i nešto malo srednje, imao sam poprilično dobar društveni život. Izlazio sam, družio sam se, šprdo i opet sam nalazio vremena za igrice. Lično sam poznavao likove sa istim osobinama. Onda kada je došla srednja, ono malo pred kraj prvog razreda igrice su mi dosadile, stekao osjećaj da sam to prerastao i da mi to više nije tako zanimljivo. Sve se to može uskladiti ali ako ti igrice postanu smisao života, eh tu je onda belaj...
 
Meni je glupo kad neko tako lupi "Ne igram ja igre, ja imam socijalni život, ne treba meni to"
Sve je u balansu :)
Ja i dan-danas volim da odigram nešto valjano, no to se uglavnom svodi na ponovno igranje Bioshocka jer je igra legendarna, ebeno remek-delo. Nikad nisam gotivio ona srranja preko neta, po mom mišljenju to jeste bolest. Ostalo je podnošljivo, u umerenim dozama. Čak preporučjivo, na taj način se oslobodiš stresa stvarnog sveta. Sad postoji ogroman problem što nam je virtuelni svet postao blizak stvarnom zbog socijalnih mreža, ali on ga više oponaša nego što ga dopunjuje; A realno, bolje je da neko 4h igra nešto nego da isto vreme provede na fejsbuku, ako ćemo tako xD
 
Od kada sam prestao da ih igram shvatio sam da nista posebno nisam dobio od toga, i osecam kao da sam protracio to vreme.

znas sta je ruzno i pateticno? gejmer (ili uopste covek) koji pati od grize savesti. kako mozes za nesto sto ti je pruzilo ogromnu kolicinu radosti u proslosti da kazes da je "tracenje vremena"? nisi dobio nista od toga lol. nego sta si dobio? dobio su ogromnu kolicinu radosti, sto nikako nije mala stvar. znas sta je problem? to sto si uz tu rados dobiot i mnogobrojne kritike "odraslih" i "pametnijih". a posto nisi bio dovoljno mentalno snazan ("tvrdoglav" sto bi se reklo) da odbijes sve te glasove od sebe, no si upio svaki od njih, onda ti je sva ta radost presela i sad mislis kao nisi dobio nista. kad posledica svega toga, sad mislis posto si pametniji. u realnosti, medjutim, postao si gluplji, bas zato sto si se PRIMIO na baljezgarije matorih fejlova od zivota i sto se KAJES (kao da si ti imao izbora oko toga sta ces da radis u svom zivotu lol.)

mislim, da se razumemo, nemam ja nista protiv tebe licno, imenjace moj, ovo je globalni fenomen.

off-topic, ali ova pesma je neverovatno zarazna:


cuo dok sam igrao fifu.
 

Back
Top