drogirate se?

Prvo zelim da cestitam autoru na pitanju. Jedno od najboljih pitanja na svim forumima. Droga jeste nesto strasno i uzasno ali u nju ne treba svrstavati cigarete i alkohil! Drugo ne treba praviti razliku izmedju lakih i teskih droga tjs. vutre i kokaina. Vutra je samo predjelo za kokain! Ovime apelujem na sve da ne pomisle ustavicu se na vutri i apelujem na sve da ne dozvole da ih drustvo sredina ili neko razocarenje odvede do droge. Droga nikome nije donela nista dobro a mnogima je uzela sve!
 
Guliverr:
Prvo zelim da cestitam autoru na pitanju. Jedno od najboljih pitanja na svim forumima. Droga jeste nesto strasno i uzasno ali u nju ne treba svrstavati cigarete i alkohil! Drugo ne treba praviti razliku izmedju lakih i teskih droga tjs. vutre i kokaina. Vutra je samo predjelo za kokain! Ovime apelujem na sve da ne pomisle ustavicu se na vutri i apelujem na sve da ne dozvole da ih drustvo sredina ili neko razocarenje odvede do droge. Droga nikome nije donela nista dobro a mnogima je uzela sve!

ma vazi...a kako ti to znas da je "Vutra je samo predjelo za kokain! ".
da mozda nemas dug narkomanski staž?
 
Negress:
Guliverr:
Prvo zelim da cestitam autoru na pitanju. Jedno od najboljih pitanja na svim forumima. Droga jeste nesto strasno i uzasno ali u nju ne treba svrstavati cigarete i alkohil! Drugo ne treba praviti razliku izmedju lakih i teskih droga tjs. vutre i kokaina. Vutra je samo predjelo za kokain! Ovime apelujem na sve da ne pomisle ustavicu se na vutri i apelujem na sve da ne dozvole da ih drustvo sredina ili neko razocarenje odvede do droge. Droga nikome nije donela nista dobro a mnogima je uzela sve!

ma vazi...a kako ti to znas da je "Vutra je samo predjelo za kokain! ".
da mozda nemas dug narkomanski staž?

Ma decice draga, samo se vi drogirajte. Popili ste svu pamet ovog sveta, pa tacno znate i sta je droga i kad cete da prestanete i sve ostalo. A kad budete u blizini, svratite do neke ustanove gde se lece narkomani, cisto da vidite kako im je lepo i kako uzivaju.

Moja dva druga su umrla kao narkomani. Jedan od prekomerne doze, drugi od side. Divota jedna. Pri tom su toliko bili jadni poslednjih godina svog zivota da je to bilo tuzno. Jedan od njih je stalno visio ispred lokalne prodavnice i zickao lovu, sav u nekakvim krastama, mrsav, crn u licu. Frajer za pozeleti. Drugi je jurio kevu oko kuce i plakao i molio je za kintu.

Toliko. Doduse, u oba slucaja je bio heroin u pitanju.

Sto se tice vutre, i to slobodno uzimajte u sto vecim kolicinama. I mozda ce vam u pocetku biti lepo, podigne vam rapolozenje pa zaboravite kako ste jadni. A jel znate nekoga ko duva godinama? Jel znate kakav je efekat marihuane posle dugogodisnjeg uzimanja? Raspitajte se, ili ne, bolje sacekajte da vam se desi pa cete znati.
 
ovo postaje oldskool :lol: tema...ma ljudi nije sve tako crno-belo...ima sive :lol: i cele palete,neka svako radi shta hoce,naravno da svako ima neki traumatichan primer "za nauk" :lol: ....i taako ipak sve ide u krug
 
Ne valja to.....ali ko sam ja da pricam.
Kada sam imala 17 godina probala sam marihuanu i to ne samo jednom,ali sam zavrsial sa tim.
Dve godine kasnije probala sam i kokain,ali samo jednom!
 
Lepo rece mama-Vesna...Al' izgleda ne vredi. Vole deca sama da sve probaju, ne veruju nikome. Cak sam primeio pitanja tipa "odkud znas,koliki ti je staz".
Super-logika! Znaci, skociti sa 4-5 sprata verovatno nije opasno,jer ja nisam to uradio, pa nemem pravo o tome da pricam. :?:

Bezite od tog nacina "frajerisanja", jer UVEK bude kasno za povratak. "Izleceni" narkosi nisu nikad skroz izleceni!!!! Treba im zamena za drogu,neka druga vrsta zavisnosti,jer im organizam nije navikao da funkcionise samostalno. Moji prijatelji(ex-narkosi), sada su clanovi neke sekte,doduse zivi su ali se vise ne druzimo.

A ovi koji zagovaraju upotrebu narkotika, svi su (potencijalni) narko-dileri. To moraju znati narocito mladji surferi po netu,koji su najugrozenija i NAJPOZELJNIJA ciljna grupa dilera.

Doduse, slicno je i sa alkoholom i cigaretama. Isto stvaraju bolest zavisnosti,isto "pecaju" sto mladje-to bolje! Narocito-cigarete,za koje se zna da u sebi imaju hem.supstance koje direktno stvaraju ovisnike.
Jer, duvan sam po sebi to ne moze!
Na moju zalost, upravo sam pripalio jednu...#*!~#!!
 
jedna od najinteresantnijih tema u poslednje vrijeme,kontroverzna mada oslobodjena sumorne politicke svakodnevnice sto joj daje mali plus.kao i uvijek postoje dvije strane i tesko je biti fleksibilan pa zadovoljiti jednu grupu pritom zamjerajuci se drugoj ali u tome i jeste stos.kao indirektni susretac sa drogom(prvo u laboratoriji na fax-u,zatim postdiplomski rad sa vrlo delikatnom temom)vjerovatno sam iole kompetentan da popricam o tom problemu.sto se tice predrasude tipa''sve sto ne probas ne mozes da znas kako je''ona uvijek moze da bude ispravna do odredjene granice,sve dok ne predje zdrav razum i tada postaje apsurdna.posto su mass mediji uzeli maha u nasim zivotima o psihodelicnim supstancama se prakticno sve zna.u poslednje vrijeme se cak i lansiraju price koje nebi trebalo zanemariti a to su famozni puter od kanabisa i njegova upotreba u medicinske svrhe pa zamislite kako ce prosecan adolescent da reaguje na to,a ako se zna kako je to osjetljiv period u razvoju pa jos potpomognut raznoraznim problemima(porodicnim ili pak druge prirode)eto odlicnih argumenata za odbranu droge.iako je kampanja za borbu protiv droge u punom jeku(bar tako marketinski izgleda)cini se da se niko pretjerano ne trudi da nesto konkretnije uradi.mnogi ce reci:droga je globalni problem,zasto bi nas zaobilazila,i tu donekle ima istine ali niko nije svjestan posledica.neko ce reci dajte ljudi demokratija je,postujmo ljudske slobode,sta fali holandjanima,kod njih su lake droge legalizovane,ali mi dobro znamo nas mentalni,a bogami i intelektualni sklop,iako se silno trudimo da licimo na druge narode sumnjivog morala i vjestacke kulture,dajuci tako (vjerovatno)los primjer mladim generacijama koje bi odjednom da budu odrasle.uz sve to dolazi i pogresan vrjednosni sistem,drustvo bez socijalizacije,prva cigareta....bjezeci od ovakvih tema bjezimo od sebe nesposobni da se uhvatimo u kostac sa problemima danasnjih generacija prepustajuci stvarima da idu,kako mi volimo reci"svojim tokom"
 
Guliverr:
Prvo zelim da cestitam autoru na pitanju. Jedno od najboljih pitanja na svim forumima. Droga jeste nesto strasno i uzasno ali u nju ne treba svrstavati cigarete i alkohil! Drugo ne treba praviti razliku izmedju lakih i teskih droga tjs. vutre i kokaina. Vutra je samo predjelo za kokain! Ovime apelujem na sve da ne pomisle ustavicu se na vutri i apelujem na sve da ne dozvole da ih drustvo sredina ili neko razocarenje odvede do droge. Droga nikome nije donela nista dobro a mnogima je uzela sve!

To je kao da si rekao da je kokakola predjelo za pivo je predjelo za vinjak je predjelo za...
 

MARIHUANA
Mozda je prosao zivot ceo od onog dana kada sam nju sreo,kad prvi put ugledah te oci plave i kosu boje pokosene trave.
Ah,pomislih lepa je ona i ne cuh zvuk tog zvona,sto u smrt zove je polako.
Ruku mi pruza i pita,volis li reke,polja i zita sto zovu te u smrt polako.
I ruku pruzih ruci sto pita,i ruku pruzih u vapaj zita,sto izmucena i bleda provodi dane u dimu grozne marihuane.
Hteo sam ljubavlju da oteram drogu,jer sta je ona zgresila Bogu,zvala je zvezde i mesec da joj sude,htela je da voli i voljena bude.
Umrese oci plave boje i proklinjem odlazak toga dana i zla sto donosi marihuana.
Ana je devojka plavih ociju i zelene kose sto danas na hiljade devojaka nose i sve ce one otici jednoga dana,tamo gde je i moja Ana
Na grobu njenom zaplakah prvi i reci ispisah kapima krvi:"Umrla je u umiraju jednoga dana,bila je lepa i zvala se Ana"
A znala je da narkomani dugo ne zive i da se kratko snovima dive,volela je da bode svoje vene,volela je druge a mozda i mene...

NE DOZVOLI DA DROGA UPRAVLJA TVOJIM ZIVOTOM,NEMOJ DOZIVETI ISTU SUDBINU KAO MOJA ANA. BUDI JAK,RECI NE!



 

Back
Top