Dresura pasa

Di ima ta pasta, da pazarim odmah karton ? :lol:

Pa idi na emdicinski faks, pitaj patologe gde pazare tu pastu.:D

Ma mozes bre i neko ulje sa mentolom ( ima onih mirisljavih ulja u malim flasicama) da imas uvek sa sobom.
Kad gledas krimi filmove, a danas je tema samo patologija i lesevi neki u raspadanju, primetices da imaju iznad gornje usne
(izmedju nozdrva i usne) belu kremu. To je taj mento. Ma zalepi zvaku na brkove:zcepanje:
 
imam zenku kavkaskog ovcara staru 8 meseci i mnogo je velika maza. kad vidi nekog coveka dodje do njega i legne da se mazi. mene zanima da li ja mogu ikako da je odviknem od toga i da je naucim da nedozvoljava nikome da ulazi u dvoriste ili ako vec udje da mu ne dozvoli da izadje
 
Ljudi upomoc :)
Imam sarplaninca 6 meseci i trenutno cekam kraj februara kada pocinje skola za dresuru.
Ne sisa me 5% pokusavam se informisati na ovom forumu i ima Super informacija.
Moj problem je da zivim u nemackoj i vucka drzim na velikom ustakljenom balkonu.
Posto sam muza jedva ubedila da uzmemo psa uglavnom se ja staram o njemu.
Posto ovde psi ne smeju da laju posle 22h ne znam sta da radim. Policija mi je vec
Tri put bila neko nas je prijavljivao da Vucko laje. Istina je da on stalno laje. Ne znam sta
Da radim sa njim. Pomagajte!!!
 
imam zenku kavkaskog ovcara staru 8 meseci i mnogo je velika maza. kad vidi nekog coveka dodje do njega i legne da se mazi. mene zanima da li ja mogu ikako da je odviknem od toga i da je naucim da nedozvoljava nikome da ulazi u dvoriste ili ako vec udje da mu ne dozvoli da izadje

verovatno ce prestati da se umiljava svima, a mozes je dresirati da cuva prostor ili je isprobati ima li to urodjeno u sebi, npr moja Lea (doberman) od 3 meseca nije voliela da neko dira tudje stvari, npr da ja nosim serpu koju je moja majka donela, ili da tata pomera drva koja je deda nacepao... voli da se zna sta je cije :)
 
Pas je, psi tako komuniciraju. Vidite da jedna od tih setnji bude uvece oko 21h, da se dobro umori, onda da dobije veceru i valjda ce da zaspi. ;) A sto se tice lajanja na druge zivotinje, pitanje je kakav je taj lavez, da li komunicira ili preti? Ako preti, treba ga opomenuti pre nego sto uopste zalaje. Opet, The dog whisperer rules! :worth:
 
On komunicira uglavnom. Ne rezi uglavnom. Cuje il oseti druge Pse , macke
I laje. Pokusavam nocu da ga uvedem u spavacu sobu da spava tu al nece. Grebe
Po vratima do besvesti i na kraju ga pustim. Verovatno cemo platiti kaznu jer su nas vec
Nas vec dva puta prijavili za lajanje i policija je dolazila.
Sve mi to ide na zivce jer imam cetvoro dece od kojih mi beba spava kod mene
u spavacoj sobi i budi se kad zalaje. Pored svega toga zelim da ga zadrzim i nadam
da ce pocetku da me slusa kad pocnemo sa skolom dresure. Nismo uspela ranije dobili
nesto u skoli. Nadam se da nece biti kasno sa sedam meseci sa dresurom.
Verovatno je pogresno to sto mu dajem obrok pa ga setam. Kolko vidim na forumu
ide obrnuto.
 
sto mu ne uzmes onaj kao kucni box, pa ga ne drzis nocu kod sebe u sobi? bice pakla prvih par noci, grebace verovatno, vrtece se, ali ce se valjda umoriti i prestati. a ne mroas ni da ga stavljas u box, vec ga drzis zatvorenog u spavacoj sobi. koliko sam razumela, serenada pocinje kad vidi da napolju nesto mrda?
 
Ne sme da jede pre setnje ili igranja, onda je u opasnosti da mu se izvrne zeludac a tad ti je kazna za lajanje najmanji problem, pitaces se 1. da li ce da prezivi i 2. kako da platis troskove veterinara. I jos nesto: 7 meseci je prekasno da se pocne sa radom sa psom tako jakog karaktera, srecno sa tim. Umesto toga, trebalo je da pocnete makar malo da uspostavljate autoritet od samog starta.
 
Moras prvo biti pas,pa onda vodja svog psa i da radi ono sto ti radis,ono sta hoces,naravno nemoj ga prisiljavati da bude robot i na neke vidove maltretiranja drugih zivotinja.Ako potera macku djaba ti vikanje,to se radi posle ili po mogucnosti pre,kad usmeri paznju.Lajanje ima znacenja,danas kad vracam film unazad,mog djukca sam cuo,lajao je na mog brata i ispustao neke zvukove,a ustvari hteo je da ide sa njim moj brat,jer je video da su naseg macka napali psi,da sam ja bio kod njega vani,znao bi sta hoce i spasio macka.Mnogo puta zele da pokazu sta hoce,sta vide,sta boli,nervira...itd.
 
verovatno ce prestati da se umiljava svima, a mozes je dresirati da cuva prostor ili je isprobati ima li to urodjeno u sebi, npr moja Lea (doberman) od 3 meseca nije voliela da neko dira tudje stvari, npr da ja nosim serpu koju je moja majka donela, ili da tata pomera drva koja je deda nacepao... voli da se zna sta je cije :)
ja sam nju uzeo kada je imala 4 meseca, a ovi ljudi kod kojih je bila su je razmazili toliko. Ona mene slusa sve i ukoliko neki pas zarezi ili zalaje kada je pustim da se seta po parku ona odmah dotrci i brani me, tj otera tog psa dalje od mene. Dok je u dvoristu ona bi samo da se mazi, i kada je u boksu ona laje kada vidi neku macku ili psa da prolaze pored dvorista, a tek kad nesto udje u dvoriste mislim da ce da preskoci ogradu boksa i da izadje. Jednom prilikom sam je pustio iz boksa dok je lajala na nekog psa koji je usao u dvoriste i ona je jurnula ka njemu i igrala se sa njim, nije vise uopste zalajala na njega. Jel mozes samo malo da mi pojasnis to oko dresure da cuva prostor?
 
kako se ti ponasas prema pridoslici najverovatnije ce tako i pas, ako pokazes da neko nije pozeljan.... sumnjam da ce se ona igrati, ako vec ima u sebi to ta te brani... npr setam psa i prolazimo pored drugog ja ga ignorisem i ona ga ignorice, ja trupnem i kazem mars! ona pocne da vuce i laje i pojela bi ga samo kada bi pustila :D
kljuc u ponasanju psa je tvoje ponasanje, moras da znas sta hoces tacno i nikako nekad ovako nekad onako, pas ce biti zbunjen, znaci niko sa strane ne mazi psaako ne zelis da se taj slobodno krece po dvoristu....
 
:amen: Osim nas, ukucana, samo jos od moje majke moja kuja sme da uzme hranu. Na mamu ne kidise, ostali ne smeju ni da udju ni da izadju od nje. Po savetima Saptaca psima sam je rehabilitovala od trauma sa kojima je dosla. Da se razumemo, svaki pogresan tretman, ne samo traumatsko iskustvo, moze da se sanira primenom njegovih metoda.
 
Imam Akiti Inu, staru 3 meseca, naucila sam je osnovnim komandama, sedi, lezi, puzi, daj sapu, i dodji kad je unutra, u kuci ili u dvoristu, ali cim je pustim van dvorista, ne cuje me ni 2 %, sta da joj radim? kako da je pustim bez povodca, a da ona dodje kad joj kazem dodji?
 
isčitao sam temu, pitao ljude koji gledaju onu emisiju 'šaptač pasa' i neće. mešanac ima odprilike 5-6 meseci, ima jedno mesec dana kako ga učim da dođe kada ga pustim sa povodca i jok. sad sam ga jurio pa jedno pola sata. štap, loptica, granule, dođi, moli, čučni i neće. ranije ga uhvatim tako što priđe drugom psu pa zamolim ljude da ga uhvate za ogrlicu i ja ga vežem, a sad je provalio i to pa im ne prilazi kad neko hoće kao da ga pomazi.

pas je inače mnogo temperamentan ali u kući sluša. međutim da se vrati na povodac nemoguća misija. sad sam ga pustio da se istrči po snegu i zajedno smo trčali, kontam izmoriće se, doći će ali jok. na kraju sam ga gađao povodcem i tad je valjda ukapirao, stao, sačekao da mu priđem i da ga vežem.

e sad moje pitanje naravno glasi kako da ga naučim da dođe. s jedne strane ne bih da ga držim na povodcu kad je napolju jer je hiperaktivan i non stop trči, a sa druge strane mi je frka da ga ne udare kola, jer je par puta sam izletao na ulicu i prelazio je. da li je mesec (i više) dana malo za temperamentnog psa, da li da istrajem na toj metodi sa garanulama dok je na povodcu, nemam pojma šta da radim
 
Fixa, ja mislim da on mora da zasluži poverenje da bi išao bez povodca. Ne znam da li sam u pravu ali ne bih ga puštala da sam istrči nego samo samnom, dok ne nauči da se vrati . Kad je na flexiju ili nekom dugačkom povodcu, uvek možeš da proveriš da li se vraća, a i on da shvati da ne može da ode i da se pravi blesav, budi istrajan, mora da nauči, baš zbog saobraćaja.
 
pa jest na flexiju i fora je da hoće tada da dođe, jer ga ja ili malo cimnem ili namamim granulama, uz "dođi";
ali kad ga pustim to je ćao zdravo, ne konstatuje me ni 2%.
 

Back
Top