DRAGINJE(jel to blizu vas)

e da, a sto se te cifre o romima u Draginju tice mozda je i tacna. Ali nije sve tako jednostavno - mnogi cigani i po Shapcu se deklarisu kao Srbi na popisu. Kako je mala verovatnoca da ce Srbin da se deklarishe kao Ciganin/Rom/Egipcanin/Brazilac ili kako vec onda je ocigledno da cifra od 320 u Draginju moze biti samo veca. Lepo je CasperW i rekla, ako nemas nista protiv njih onda nemas ni razlog da se prepires oko cifre koliko ih ima u Draginju. Nemoj Nenade bespotrebno gubiti zivce, be cool ;)
 
e da, a sto se te cifre o romima u Draginju tice mozda je i tacna. Ali nije sve tako jednostavno - mnogi cigani i po Shapcu se deklarisu kao Srbi na popisu. Kako je mala verovatnoca da ce Srbin da se deklarishe kao Ciganin/Rom/Egipcanin/Brazilac ili kako vec onda je ocigledno da cifra od 320 u Draginju moze biti samo veca. Lepo je CasperW i rekla, ako nemas nista protiv njih onda nemas ni razlog da se prepires oko cifre koliko ih ima u Draginju. Nemoj Nenade bespotrebno gubiti zivce, be cool ;)

Ma znam nekada i ja neshto pametno da napishem ;) :D
 
jesi li to mislio na Gimnaziju? Ajde mi samo objasni po cemu je ona najelitnija skola u gradu? Tradicijom i drustvom da, ali sadashnje stanje se u mnogome izmenilo. Mozda i generalno odskace pomalo od ostalih ali to je daleko od njene reputacije i zvanja najelitnije skole. Uverices se i sam kada upises fakultet.

pa ispasce da se ja nesto duvam ovde i pravim pametan... ali ako ces posteno u ovom gradu kakav je to jeste najelitnija skola...:wink: i danas... kriza dodje pa prodje traje godinu dve ali kada kazes da si gimnazijalac onda se zna ko je gde :wink:... nemojte sad da se nadju povredjenim ostali zbog ovoga a znam da ce me prozivati i smatrati uobrazenim... ali meni zaista niko ne smeta niti se smatram nesto pametnim...:roll:
 
veoma prepotentno sa tvoje strane...
Pre 10ak godina u gradu se devojci svidi neki momak, krene upoznavanje i ona polako otkida. Sledece njeno pitanje je u koju shkolu ide i kada dobije odgovor "ShUP" ona ga oladi na najbrutalniji nacin. Sutrada se na betonskoj kapiji pojavljuje celom duzinom natpis "Bolje ku*ac u ruci nego riba iz gimnazije" i stajao je tako dugo. ;)
Kod mene su faks u generaciji iz Sapca prvi zavrsili upravo ljudi koji nisu bili gimnazijalci. Ne sporim da je generalno gledano medju najjacima ali ponavljam - to je daleko od onoga sto je bila pre 10-15-20 i vishe godina i daleko je od epiteta najelitnije. Ziv bio pa video :)
 
veoma prepotentno sa tvoje strane...
Pre 10ak godina u gradu se devojci svidi neki momak, krene upoznavanje i ona polako otkida. Sledece njeno pitanje je u koju shkolu ide i kada dobije odgovor "ShUP" ona ga oladi na najbrutalniji nacin. Sutrada se na betonskoj kapiji pojavljuje celom duzinom natpis "Bolje ku*ac u ruci nego riba iz gimnazije" i stajao je tako dugo. ;)
Kod mene su faks u generaciji iz Sapca prvi zavrsili upravo ljudi koji nisu bili gimnazijalci. Ne sporim da je generalno gledano medju najjacima ali ponavljam - to je daleko od onoga sto je bila pre 10-15-20 i vishe godina i daleko je od epiteta najelitnije. Ziv bio pa video :)

pa dobro ja stvarno nisam prepotentan i utripovan kako god to izgledalo stavise nemam predrasude o ljudima iz drugih skola i nikada ne bih ribe svrstavao na one koje idu u gimn i one druge...

Ali u gradu je teze nego drustveni smer bilo upisati samo farmaceuta a ja to nisam zeleo jer cu najverovatnije studirati pravo, arheologiju ili nesto trece...no to svakako nije merilo ja smatram da je u sapcu najteze zavrsiti prirodni smer pa informaticki pa fililoski pa tek onda drustveni u koji i sam idem... a nisam se upisao u gimn da bih se duvao da sam ja nesto pametan ili ovo ili ono...

O ribama u gimn stvarno imam lose misljenje jer su se dokazale tako u praksi kod mene i mog drustva... Zato ovih dana ces pre primetiti ribu iz gimn da seta sa nekim iz shupa nego sa nekim iz gimnazije... Dok mi je musko drustvo sasvim ok svi su mi carevi...sto kaze imam mnogo prijatelja a svaki ko brat :wink:

Znaci stvarno mislim da u Sapcu nema trenutno elitnije skole [skole koju je teze zavrsiti, skole sa boljom istorijom, sa vecim kadrovima...] od gimn a ti me ispravi...
 
Nije citirala pogresnog:) leba ti.E ljakse blago tvom mozgu.Budi realan pa onda nesto pricaj.Ali stvarno,nema razloga da se sa tobom prepucavam oko ovoga.Nema potrebe da pljujete po Draginju,ali stvarno.Sabac je pun cigana i sta sa tim i oni su narod crn pa sta i ti si zut,ili smedj. A da i u Draginju je osmogodisnja skola za vas koji imate dede u Draginju pa ih posecujete tako cesto.

ja nisam rekla da mi deda zivi u draginju nego da je iz draginja...sledeci put procitaj pazljivo pa onda nesto pisi!!!!!
 
pa dobro ja stvarno nisam prepotentan i utripovan kako god to izgledalo stavise nemam predrasude o ljudima iz drugih skola i nikada ne bih ribe svrstavao na one koje idu u gimn i one druge...

Ali u gradu je teze nego drustveni smer bilo upisati samo farmaceuta a ja to nisam zeleo jer cu najverovatnije studirati pravo, arheologiju ili nesto trece...no to svakako nije merilo ja smatram da je u sapcu najteze zavrsiti prirodni smer pa informaticki pa fililoski pa tek onda drustveni u koji i sam idem... a nisam se upisao u gimn da bih se duvao da sam ja nesto pametan ili ovo ili ono...

O ribama u gimn stvarno imam lose misljenje jer su se dokazale tako u praksi kod mene i mog drustva... Zato ovih dana ces pre primetiti ribu iz gimn da seta sa nekim iz shupa nego sa nekim iz gimnazije... Dok mi je musko drustvo sasvim ok svi su mi carevi...sto kaze imam mnogo prijatelja a svaki ko brat :wink:

Znaci stvarno mislim da u Sapcu nema trenutno elitnije skole [skole koju je teze zavrsiti, skole sa boljom istorijom, sa vecim kadrovima...] od gimn a ti me ispravi...

pa vidis ja mislim da ima...npr medicinska je mnogo elitnija skola od gimnazije...gimnaziju moze da upise bilo ko,ali je treba zavrsiti a med ne moze da upise svako a ni da je zavrsi...amlo sam zamrsila,ali sustina je u tome da je med teza skola od gimnazije!!!!
 
pa vidis ja mislim da ima...npr medicinska je mnogo elitnija skola od gimnazije...gimnaziju moze da upise bilo ko,ali je treba zavrsiti a med ne moze da upise svako a ni da je zavrsi...amlo sam zamrsila,ali sustina je u tome da je med teza skola od gimnazije!!!!

lol e pazi sad ovo je najgluplja stvar koju si napisala na forumu... :-)

medicinska je najteza skola ali posle gimn... znaci evo ti zasto:

Ucimo sve predmete kao da su nam strucni...a vi samo par njih...
Imamo par profesora koje da imate u medicinskoj ne bi neko nego niko zavrsio istu...
Imamo 4/4 smera koja su teski a vi imate samo par...dok imate neke smerove kao npr ekonomska sto ima trgovca i finansijskog administratora...
Imate manju istoriju i losije djake u medicinskoj...

Prijemni je danas formalnost i svaki snob sa placenih 10 casova moze da upise bilo koju skolu... a ja sam vec rekao da je upisati od informatickog, drustvenog i jezickog smera teze samo farmaceuta...

Znas li zasto je prirodni smer lako upisati? Zato sto je tesko zavrsiti...

Evo ti primera u prvoj godini od jezika imam: engleski [sto i vi imate samo deset puta lakse], nemacki/francuski/ruski [nisam upucen ali cisto sumnjam da imate uopste drugi strani jezik], latinski [sto sam cuo da nemate...naime vi ucite samo neke pojmove iz biologije koje i ja ucim i to siguran sam vise nego vi jer mi predaje magistar...] i srpski [koji radimo znaci jedno 20 puta slozenije nego vi u medicinskoj]

O matematici, fizici, informatici necemo pricati jer to sigurno ne znate ni blizu ali ni blizu kao ja ovde u gimnaziji...

Jedino sto mozda znate bolje od nas u gimn je biologija... mada i to zavisi od profesora evo meni predaje magistar i siguran sam da biologiju znam bolje od vas u medicinskoj tj teze je uciti nego kod vas...


E sad rekla si med ne moze da upise bilo ko... lol to je devojko moja smesno...jer znam ko je upisivao medicinsku...


Cinjenice su da je od drustvenog smera [koji je ove godine bio posle informatickog po broju bodova za upis] vi u medicinskoj imate cak 2 smera: zubni tehnicar, i farmaceutski tehnicar... i od toga stvarno je tesko upisait farmaceutskog

a zasto je teze upisati ta dva smera od drustvenog smera u gimn? Zato sto na zubnog i farmaceutskog tehnicara primaju samo po 30 ucenika dok u sam drustveni smer primaju cak 90 ucenika!!

E sad imate jos jedan novi smer tj sanitarno-ekoloski tehnicar iliti cistacica... :lol::lol: to stvarno nije vredno spomena kad su u pitanju bodovi i tezina zavrsavanja...

Idemo dalje, ako si zaboravila kako je to upisati skolu da pojasnim sistem:

60 Bodova se dobija od skolovanja:
- peti, sesti, i sedmi razred uspesi se sabiraju i mnoze sa 4... znaci ako ste zavrsili pretpostavka je da ste imali 1.50 prosek iliti dovoljan... 4.5*4= 18 bodova a ako ste iole dobar djak i hocete da upisete neku skolu uzimamo prosek u osnovnoj skoli 12.9*4=51.6 bodova...

40 Bodova se dobija od prijemnog ispita koji je danas cista formalnost jer jedni od drugih prepisuju [ja sam pustio svima ko god je stigao da prepisu od mene]... a treba provezbati zbirku iz srpskog i matematike koja se moze prevezbati za nekih 10-20 casova da sve znas napamet...

znaci ako ste bili odlican/vrlo dobar djak u osnovnoj i malo ste se vise potrudili mozete upisati 3/4 najteza smera u opstini...verujte mi nije tesko... Opet respect prema ljudima u farmaceutskom smeru jer ako izuzmemo diplome sa takmicenja oni moraju da imaju prosecan uspeh u toku svog skolovanja 4.79 i da urade prijemni perfektno da bi upisali farmaceuta... Ali to je samo 30 ucenika u opstini...

Dakle malo sam oduzio... Gimnaziju je definitivno teze zavrsiti od medicinske skole ali ju je delimicno lakse upisati [nije to mnogo to je par bodova izuzev farmaceuta]... Istoriju nema vecu i ima samo jednu opciju za kasnije tj medicinski fakultet... kraj diskusije i izvinjavam se na duzem postu :wink:
 
E људи, који вам је ђаво ? Гимназија нема ни Г од оне која је била пре неколико десетина година када се знало да не може свако да је упише ... С друге стране, стручне школе у граду су много узнапредовале последњих година. Ал јбг .

Сваком је његова школа ВРХ БРАТЕ , може да прича ко шта хоће, али нека минимална доза потирања других постоји у сваком ...
 
slazem se... Objektivno gimnazija jeste zahtevnija i teza od ostalih ali su razlike sve manje... Naravno da u svakoj strucnoj skoli ima smerova koji su lakshi i rezervisani za nesto loshije ucenike ali ono sto valja u ostalim skolama moze poprilicno dobro da se meri sa gimnazijom. Dakle moje mishljenje je da je gimnazija i dalje najjaca ali daleko od epiteta najelitnije. Sta vishe, u Srbiji skoro da i nema Elitnih shkola....
 

Back
Top