Dr Kaplan Burović: Kosovo će brzo biti vraćeno Srbiji, Albanci nemaju veze sa Ilirima

Albanci su autohtoni Iliri i oni su imali jednu veliku drzavu Ilirik koji se prostirao duz cijele bivse SFRJ. Kraljica Teuta je bila Albanka i tu nema sporenja.

Објасни ми онда, како то да албанци у себи немају илирских гена, док су Срби по ДНК анализама народ са највише илирских гена у Европи. Истина боли, али Алабанци су племе са кавказа и са континенталном Европом немају никакве везе.
 
Skoro da je tako.

Nije Srbin ali jeste Srbijanac (iz zemlje Srbije, geografski)

То је твоја конструкција. Држављанин Србије је Србин по држављанству. Као што држављанин Либије чија форма имена је слична имену наше земље није Либијанац већ Либијац.
 
Косово неће бити враћено милом и може се вратити само силом. Уколико српски народ, неки бољи и храбрији од овог данас, то буде хтео, Косово ће опет бити етнички чиста српска територија.

- - - - - - - - - -

Taj nije cuo kada su Amerikanci rekli: "Kosovo vise nikada nece biti Srbija!"

"Никада јужни Вијетнам неће бити комунистички"
"САД никада неће напустити Вијетнам комунистима"
"То је наша највећа војна база изван САД. То никада нећемо напустити" (о Da Nang Air Base)
"Иран је наш савезник и ми чврсто стојимо уз њих"
"Садам Хусеин је највећи амерички савезник"
"Талибани су борци за слободу. САД чврсто стоје иза њих и слободарског народа Авганистана"
"САД неће прихватити комадање Југославије"
"Ирак поседује оружје за масовно уништење"
"Нећемо напустити Ирак, док тамо не буде владао мир, слобода и демократија"
"САД ће бранити Грузију, уколико се Русија умеша у војни сукоб"
"Нема укидања санкција Индији, док не униште атомско оружје"
...

Све су то изјаве америчких званичника, а могло би се накупити на хиљаде, које су САД погазиле.
 
Skoro da je tako.

Nije Srbin ali jeste Srbijanac (iz zemlje Srbije, geografski)[/QUOTE
iz zemlje Srbije, tačnije iz Ulcinja geografski.

Normalno da je Albanac,rođen u Ulcinju, katolik, studirao u Tirani a živi u Ženevi.

To da su Albanci od Rumuna ima logike jer su to dva vrlo slična jezika i imaju puno zajedničkih riječi.
Ima još albanologa koji tvrde, da su Albanci porijeklom od Rumuna.

Kažu da je sličnost kao srpski i makedonski.
 
Poslednja izmena:
Albancima niko ne moze osporiti da su potomci Ilira jer to se vidi po njihovom jezziku i svemu sto oni imaju. Albanci su Iliri i oni su podijeljeni u ilirska plemena tako da su u Albaniji Albanci od plemena Albanoi a na Kosovu su Albanci Dardani. Oni su isti narod Ilirski i to im niko ne moze osporiti.
Netačno.
Albanski je bliži tračkim jezicima.
 
Mislim da je Burović u pravu.


Kaplan Burović je svetski priznati albanolog i balkanolog, koji danas živi u Ženevi. Diplomirao je albanologiju u Skoplju i albanski jezik i književnost u Tirani. Zbog kritike titoizma i enverizma doživeo je životnu golgotu. Proveo je 33 godine u jugoslovenskim i albanskim zatvorima. Objavio je više naučnih knjiga. Ovih dana slavi pola veka od objavljivanja romana “Izdaja”, koji je uvršten je u školsku lektiru u Albaniji. Pre pet godina napustio je albanske i vratio se srpskim korenima, do kojih je došao u naučnom traganju.
Propustio autor da kaze , da i u Skoplje bio u zatvoru dok Enver Hodza , na startu zatvorio UDB poslanike ..
Kad vidim da se i dalje bavite sa ovakvim stvarima ,cinimise da mi idemo napred dok vi ste stali na mestu onako kako pamtimo RTS-a u to vreme .
 
Kad vidim da se i dalje bavite sa ovakvim stvarima ,cinimise da mi idemo napred dok vi ste stali na mestu onako kako pamtimo RTS-a u to vreme .

To što neki okuaciju Kosova smatraju napredkom je njihov problem ili bolje rečeno njihovo bezumlje.

90e su prošle čkode. Biće uskoro nove podele karata...:cool:
 
То што прича Буровић говоре и стари Шиптари на Космету.
И то за новине из Србије...
Па шта.
Боље да их изненадимо...ко бик краву у вицу...

Tako je.
Burović je to ispitivao čitav svoj život odnosno to je 55 godina njegovog istraživačkog rada.
Tako on kaže.
Tako kažu i drugi nezavisni istraživači iz svijeta.
Albanci spadaju u grupu naroda zajedno sa Rumunima i Estoncima.
To je zaključeno po jeziku i mnogim drugim kulturnim običajima i tradiciji da je to nekada bio isti narod.
.
 
Tako je.
Burović je to ispitivao čitav svoj život odnosno to je 55 godina njegovog istraživačkog rada.
Tako on kaže.
Tako kažu i drugi nezavisni istraživači iz svijeta.
Albanci spadaju u grupu naroda zajedno sa Rumunima i Estoncima.
To je zaključeno po jeziku i mnogim drugim kulturnim običajima i tradiciji da je to nekada bio isti narod.
.

A u kakva glupost....
Albanci su srodni sa Albancima sa Kavkaza, i jezik im se podudara 50% kao i obicaji, nosnja...
u10 veku se prvi put spominju na Balkanu, a obalast Severnog Epira se preimenuje Albanija, jer su oni odatle i dosli, iz Albanije - sa Kavkaza
 
Lepo je sto je ponovo u novinama izasao tekst o Dr Burovicu.
....................................................................................................
Ono sto je doziveo Dr Burovic , spremalo se Srbima u nezavisnom demokratskom Kosovu.
Njegov tezak i tragican zivot je opomena svim Srbima da znaju sa kim i kakvim narodom imaju posla ,
Ujedno je i podsecanje sa kim su imali normalni Srbi posla u Titovoj Jugoslaviji i posleratnom Kosovu.
 
Posle objavljivanja moje disidentne poeme BOJANA, Dubrovnik 1952. godine, počela je ne samo titoistička medijska blokada protiv mene, već i intrigiranja, nemilosrdna borba protiv mene i onih mojih dela, koja sam – i pored te blokade – uspeo da objavim tu i tamo, na našen, srpskom jeziku, pa i na kojem stranom. Ovu blokadu i ova intrigiranja, ovu besprincijelnu borbu protiv mene i mog stvaranja prihvatili su i razvili Titoisti albanske dijaspore kod nas, u Jugoslaviji, u službi jugoslovenske UDB-e. U nastavku ove borbe, UDB-a me i uhapsila, a njeni Albanci su mi izašli kao svedoci te njene inscenirane optužnice, tobože za neprijateljsku agitaciju i propagandu protiv narodne vlasti, socijalizma, komunizma, bratstva i jedinstva jugoslovenskih naroda, jer su tobože oni, titoističke vlasti i njeni albanski svedoci Adem Demači i Bahri Brisku, bili za batstvo i jedinstvo, pa i za narodnu vlast, za socijalizam i komunizam, što su nam dokazali (i vlasti i njeni svedoci!) svojom aktuelnom socijal-fašističkom stvarnošću i kriminalnim razbijanjem batstva i jedinstva jugoslovenskih naroda, dovršeno i ostvareno posle ovog mog hapšenja.


Po izlasku iz zatvora, pošto sam emigrirao u Albaniju (na putu za SSSR!) ovu medijsku blokadu i borbu protiv mene i mog stvaranja nastaviće Titov ratni i posle ratni kolega, Albanac Enver Hodža, sa svojom socijal-fašističkom klikom na vlasti, koji su me 10 godina držali interniranog, a zatim me uhapsili (i oni kao disidentnog književnika!) i osudili službeno na 43 godine monstruoznog zatvora, faktički su me osudili na smrt, pa su to i pokušali da ostvare preko zatvorskih vlasti i osuđenika u njihovoj službi. Iako u medijskoj blokadi, pa i u zatvor, ja sam ne samo sa « slobode », već i iz zatvorske ćelije uspeo da objavim, pored ostalog: sa « slobode » roman IZDAJA, zbirku pripovedaka ODJEK KORABA i novelu ZMIJA, a iz zatvorske ćelije sonet DOĆI ĆU!. Sva disidentna dela.


https://iskra.co/reagovanja/akademik-kaplan-burovic-albanski-plagijatori-memoari/
 
Izgleda da dugovečnik ne može da postane kratkovečan. Da istrajem u svakodnevnoj borbi sa smrću pomoglo me upravo ovo stvaranje i tvrda vera da će jednog dana i socijal-fašizmu doći kraj.


Posle preko tri decenije mog teroriziranja u Albaniji, gde mi je od vlasti prostituirana žena a deca, Dušan i Dušanka, i masakrirana, sin je prošao i kroz albanski zatvor, punih pet godina, uspeo sam da prebegnem u Švajcarsku, gde mi je odmah, lično od presednika Švajcarske Konfederacije g. Flavio Kotti, dat status političkog emigranta, a zatim i državljanstvo.


Iako sam pod zaštitom švajcarskih vlasti, i ovde me dan-danas proganjaju Titoisti i Enverovci, koji su organizovali protiv mene mobing i satanizaciju, pa i medijsku blokadu, kao i protiv svih onih koji me na bilo koji način podržavaju. Tako su mobingom primorali albanskog naučnika dr Ardiana Kljosi da izvrši samoubistvo. Druge su ubili svojom rukom, kao Srbina Milana Brajovića iz Skadra.
 

Back
Top