Dr Kaplan Burović: Kosovo će brzo biti vraćeno Srbiji, Albanci nemaju veze sa Ilirima

Razmišljaju, zato su vas i demografski pregazili, jbg, ne možeš držati teritorij ako na njemu nemaš ljudi, jel'...

Problem Kosova iz perspektive Srba je u tome što na Kosovu Srba ima sve manje i manje, to je fakt koji se neće promijeniti nikako, bez obzira šta tko govorio o tome tko su Albanci i otkud dolaze, to nema nikakve veze, oni su tu i oni će tu ostati, ja ne znam kako bi Srbi povratili teritorij na kojem nema Srba, kojom to metodom, kojom logikom, kojom politikom?

Možeš ih jedino istrijebiti ili protjerati, jbg, ali očekuj otpor, a nebuloze o tome da su Albanci zapravo Rumunji ili šta ja znam, pogani, nemaju nikakve veze s realpolitikom, to su obična baljezganja ljudi koji su izgubljeni u vremenu i prostoru...
Tačno !!!

Šiptanze jedino mogu da sa Kosova odu sami. I za to postoji teorija. Bajdenov sin je pre neki dan umro od tumora raka, vojsku je službovao na Kosovu.Dakle radioaktivna kontaminacija može taj prostor da učini bez stanovništva.

Sukobi u budućnosti oko Kosova su neminovni, kako će se dešavati i kako će se završiti niko ne zna. Za sada Šiptanze vode u dobrom pravcu svoju politiku, mi nemamo snage da im se odupremo.
 
Нису Шиптари никог демографски прегазили, већ се ради о томе да на КиМ уназад три века скоро непрестано траје њихово насиље над Србима и протеривање домицилног српског становништва.

Moguće da je i to u pitanju, i kako bi onda trkeljanja ovog Burovića mogla biti relevantna u bilo kojem smislu?

Šta ima veze tko su Albanci i otkud su došli, to neće ni na koji način vratiti Kosovo Srbiji, ma sve da su Albanci prije dvije generacije bili Srbi, to ne mijenja činjenicu da su Albanci sad i tu, i da su većina na Kosovu, jbg, možeš ih samo istrijebiti ili protjerati, ili se pomiriti s činjeničnim stanjem, treće nema, nikakve bljezgarije oko njihovog porijekla to neće promijeniti, neće se sad Albanci vratiti pod Srbiju zato jer je netko rekao da oni zapravo nisu Iliri, ili da su došli iz Rumunjske, gluposti... :hahaha:
 
Moguće da je i to u pitanju, i kako bi onda trkeljanja ovog Burovića mogla biti relevantna u bilo kojem smislu?

Šta ima veze tko su Albanci i otkud su došli, to neće ni na koji način vratiti Kosovo Srbiji, ma sve da su Albanci prije dvije generacije bili Srbi, to ne mijenja činjenicu da su Albanci sad i tu, i da su većina na Kosovu, jbg, možeš ih samo istrijebiti ili protjerati, ili se pomiriti s činjeničnim stanjem, treće nema, nikakve bljezgarije oko njihovog porijekla to neće promijeniti, neće se sad Albanci vratiti pod Srbiju zato jer je netko rekao da oni zapravo nisu Iliri, ili da su došli iz Rumunjske, gluposti... :hahaha:

Његова прича има везе са побијањем СФ теза о илирском пореклу Албанаца.
 
Његова прича има везе са побијањем СФ теза о илирском пореклу Албанаца.

Koga boli kita otkud su i tko su? Misliš da će pobijanje te teze nešto promijeniti u kontekstu povratka Kosova Srbiji?

Eto, Makedonci svojataju Aleksandra Makedonskog, a s njim nemaju nikakve veze, i šta? Ništa... :mrgreen:
 
Сваки детаљ је битан и сваки ради свој посао. Шта мислиш, зашто би Албанци толико трубили да су наследници Илира?
DA bi rekli kako su oni autohtono stanovništvo, dok su se Srbi doselili odnekud, pa po tom aršinu teraj Srbe koji su okupirali njihove toritorije, to isto poukšavaju i hrvati i Nemci....
 
DA bi rekli kako su oni autohtono stanovništvo, dok su se Srbi doselili odnekud, pa po tom aršinu teraj Srbe koji su okupirali njihove toritorije, to isto poukšavaju i hrvati i Nemci....

Наравно. Иако таква прича не доноси никакву промену у свакодневном животу обичног човека, на њој се непрекидно инсистира јер се преко ње одрађују државни/национални интереси.
 
Албанци углавном и јесу староседелачко становништво али Албаније. Староседелачко становништво Косова је асимиловано у Словене, ми данас носимо гене тих људи. Ту је фаличност албанске теорије.
 
Албанци углавном и јесу староседелачко становништво али Албаније. Староседелачко становништво Косова је асимиловано у Словене, ми данас носимо гене тих људи. Ту је фаличност албанске теорије.

И то централне Албаније. Север и југ су већ дискутабилни.
 
Gospodin Burović ne razumije šta su politički procesi, uopće nije važno tko su Albanci i otkud su došli, oni su tu, sad, i to se ne može nikako promijeniti. ;)

Ako želiš dobiti Kosovo, možeš ih samo istrijebiti ili protjerati, nikako drugačije ne možeš dobiti Kosovo, a to tko su Albanci i otkud dolaze nema nikakve veze s njihovim političkim ambicijama. Uglavnom, Burović nema veze s realnošću...

Taj nije cuo kada su Amerikanci rekli: "Kosovo vise nikada nece biti Srbija!"
 
Сваки детаљ је битан и сваки ради свој посао. Шта мислиш, зашто би Албанци толико трубили да су наследници Илира?

Oni trube da su nasljednici Ilira iz istog razloga iz kojeg Srbi trube o Kosovskoj bitci, ili Hrvati o kralju Tomislavu, to su nacionalni mitovi koji služe homogenizaciji nacije i stvaranju njezinog identiteta, a malo ili ništa imaju veze s realnošću, osim, kao što sam i napisao, što homogeniziraju naciju i okupljaju ljude oko neke ideje.

Realno, kad bi Albanci bili manjina na Kosovu, mogli bi oni trubiti šta god hoće, to trubljenje ne bi ništa značilo, osim opet samo kao sredstvo homogenizaciji Albanaca kao nacije. To što bi oni trubili da su nasljednici Ilira ne bi značilo apsolutno ništa, to bi bilo u stilu kao kad bi današnji Rimljani tvrdili da su nasljednici Rimskog carstva, pa bi onda kao nešto tražili iz toga... :mrgreen:

Jesu li Albanci potomci Ilira ili nisu uopće nije važno za realno stanje na terenu i neće se Kosovo vratiti Srbiji zavisno od toga jesu li Albanci potomci Ilira ili nisu.
 
Oni trube da su nasljednici Ilira iz istog razloga iz kojeg Srbi trube o Kosovskoj bitci, ili Hrvati o kralju Tomislavu, to su nacionalni mitovi koji služe homogenizaciji nacije i stvaranju njezinog identiteta, a malo ili ništa imaju veze s realnošću, osim, kao što sam i napisao, što homogeniziraju naciju i okupljaju ljude oko neke ideje.

Realno, kad bi Albanci bili manjina na Kosovu, mogli bi oni trubiti šta god hoće, to trubljenje ne bi ništa značilo, osim opet samo kao sredstvo homogenizaciji Albanaca kao nacije. To što bi oni trubili da su nasljednici Ilira ne bi značilo apsolutno ništa, to bi bilo u stilu kao kad bi današnji Rimljani tvrdili da su nasljednici Rimskog carstva, pa bi onda kao nešto tražili iz toga... :mrgreen:

Jesu li Albanci potomci Ilira ili nisu uopće nije važno za realno stanje na terenu i neće se Kosovo vratiti Srbiji zavisno od toga jesu li Albanci potomci Ilira ili nisu.

Албанци трубе о Илирима, јер им треба тапија над КиМ. И та прича није никаква хомогенизација нације, јер просечни Шиптар и нема благе везе ко су уопште и били ти Илири, нити би га та тема икад и занимала.

Али, преко тог трубљења се остварује национални интерес.
 
Албанци углавном и јесу староседелачко становништво али Албаније. Староседелачко становништво Косова је асимиловано у Словене, ми данас носимо гене тих људи. Ту је фаличност албанске теорије.
To nije tačno, U Albaniji ima mnogo Srpskog stanovništva, do sada nisu imali nikakva prava. To srpsko stanovništvo je oduvek bilo tu, to su stare Srpske zemlje. Skadar...itd. Taj Skadar opisan je u Srpskoj epskoj poeziji, gde je Ilirimai Tračanima Ep, poezija i proza, gde je i drama. Nema od te kulture ništa, već sam objasnio kako prevaranti pišu istoriju zasnovanu na bajkama bez kulture.
 
Albanci su autohtoni Iliri i oni su imali jednu veliku drzavu Ilirik koji se prostirao duz cijele bivse SFRJ. Kraljica Teuta je bila Albanka i tu nema sporenja.


Римски извори кажу нешто сасвим друго.

ПС
Мингета не изврћи и не лажи. Историја може да се кривотвори али истина увек исплива. Зна се да си ти дошао са Алтаја. Ту ти је постојбина и ту ту је дедовина. Ту ћеш се и вратити. Корени те зову !
 
Ako se ovo tiče mene (a koga bi drugoga, jel', tko je 'genocidniji' od Hrvata :roll:, meni samo nije jasno kako se ovaj otvoreni šovinizam ne kažnjava na ovom forumu), pa eto, imam dosta prijatelja Albanaca, jbg, znam kako ljudi razmišljaju, pa da vam iznesem i njihovo stajalište, jel'...

Ili ne želite čuti drugu stranu?
To nije šovinizam. Šovinizam na forumu je kada dolaze hrvati da trabunjaju mržnju prema Srbima, to je ekstrem koji se na ovom forumu dešava stalno, dok im se dosta i toleriše. Svima nama smeta što na Srpskom forumu dolaze hrvati da ispoljavaju mržnju prema Srbima. Ima časnih koji nomralno pišu, ali malo.
 
Који шовинизам?

Коју то другу страну?

Шта си ти? Мешанац шиптара и хрватице, јеврејске вероисповести?

Како те није срамота да вређаш јевреје???

Omalovažavanje nekoga na osnovu njegove vjerske ili nacionalne pripadnosti je šovinizam. Šta tebe briga tko sam ja i šta sam ja, ako nemaš napisati ništa vezano za temu....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa i Srbi trube o Kosovskoj bitci, kako onda vi ne ostvarujete svoj nacionalni interes preko trubljenja?

Trubljenje je jedno, a realnost nešto drugo.

I Hrvati trube da je Bosna dio Hrvatske, pa od toga nema ništa, najvjerojatnije je da će Hrvati u Bosni nestati...

Мислиш да Француз не би био Француз кад му не би, бар сат времена на дан, трубили о јуришу на Бастиљу, Наполеону... ?

Не, мислим да се прича о Илирима уопште не дотиче свакодневног живота, нити је икаква кохезиона сила, већ је само лаж којом се жели оправдати отимачина. Из сличних разлога и Хрвати лажу о своме Томиславу.
 
To nije šovinizam. Šovinizam na forumu je kada dolaze hrvati da trabunjaju mržnju prema Srbima, to je ekstrem koji se na ovom forumu dešava stalno, dok im se dosta i toleriše. Svima nama smeta što na Srpskom forumu dolaze hrvati da ispoljavaju mržnju prema Srbima. Ima časnih koji nomralno pišu, ali malo.

Apsolutno se slažem, svaki govor mržnje bi trebalo oštro osuditi.
 
Мислиш да Француз не би био Француз кад му не би, бар сат времена на дан, трубили о јуришу на Бастиљу, Наполеону... ?

Francuzi kao nacija ne bi postojali kad ne bi imali neke zajedničke točke,. u koje spadaju i nacionalni mitovi, da, kad bi Francuzi imali druge nacionalne mitove, bili bi druga nacija, jbg, tko priznaje njemačke nacionalne mitove kao svoje, taj je Nijemac, a ne Francuz.

Не, мислим да се прича о Илирима уопште не дотиче свакодневног живота, нити је икаква кохезиона сила, већ је само лаж којом се жели оправдати отимачина. Из сличних разлога и Хрвати лажу о своме Томиславу.

Misliš da Albancima treba opravdanje za to što su većina na Kosovu? Kome bi se to oni trebali opravdavati za to? Oni to ne trebaju opravdavati, to je fakt, činjenica, jbg, ne znam kome bi se trebao opravdavati što si većina na nekom teritoriju?

Kome bi se recimo Srbi trebali opravdavati što su većina u Srbiji? Bizantincima?
 
Poslednja izmena:

Back
Top