Doživesmo da se snimaju herojski filmovi o četnicima

Meliot

Elita
Poruka
16.907
Doživesmo i to čudo da se četnici u kinematografiji predstavljaju kao heroji i borci za slobodu naročito, imajući u vidu na šta je ličila ta njihova navodna borba. Mislim naravno na film ,,Heroji Halijarda" i na seriju ,,Vazdušni most". Papir, tastatura i kamera zaista sve trpe i pomoću njih se danas u eri modernih tehnologija sve može. Šta reći kada se o saradniku okupatora jednom Milanu Nediću danas pišu hvalospevi i priča o nekom pozitivcu koji nije imao drugog izbora nego da zasedne u nacističku premijersku fotelji i da upregne svoje žandarme da se bore protiv onih koji su sr borili za slobodu. Tako da više ništa ne može da me začudi, ali to ne znači da ne treba da komentarišem ovakve pojave kojih nažalost ima i biće ih sve više. Sad gledamo fazu koja se može nazvati ,,Ustanak poraženih i osramoćenih". Neka sledeća faza bi bila ,,Osveta poraženih i osramoćenih".
 
Cetnici u Velikom ratu i jesu bili heroji.
Možda u Velikom ratu (Prvi svetski rat) ako su uopšte tada postojali ali u Drugom svetskom ratu rekao bih da nisu. Neko je organizovao nakon svega što se dešavalo spašanje savezničkih pilota da bi se dodvorio Saveznicima i izvadio fleke zbog direktne saradnje sa vojskama Osovine. Ali Heroji Halijarda ni to nije pimoglo nakon svega što se izdešavalo.
 
Doživesmo i to čudo da se četnici u kinematografiji predstavljaju kao heroji i borci za slobodu naročito, imajući u vidu na šta je ličila ta njihova navodna borba. Mislim naravno na film ,,Heroji Halijarda" i na seriju ,,Vazdušni most". Papir, tastatura i kamera zaista sve trpe i pomoću njih se danas u eri modernih tehnologija sve može. Šta reći kada se o saradniku okupatora jednom Milanu Nediću danas pišu hvalospevi i priča o nekom pozitivcu koji nije imao drugog izbora nego da zasedne u nacističku premijersku fotelji i da upregne svoje žandarme da se bore protiv onih koji su sr borili za slobodu. Tako da više ništa ne može da me začudi, ali to ne znači da ne treba da komentarišem ovakve pojave kojih nažalost ima i biće ih sve više. Sad gledamo fazu koja se može nazvati ,,Ustanak poraženih i osramoćenih". Neka sledeća faza bi bila ,,Osveta poraženih i osramoćenih".
Немој мислити, не иде ти од руке.
Него, јеси се љубио са оним типом? Нисам испратио тему до краја. :namcor:
 
Па нормално, морамо показати какви су наши претци били хероји и хуманитарци, а један од бољих примера је овај где смо спасили савезнике који ће нас касније у том рату бомбардовати у пар наврата.
A pre toga se šurovalo i sarađivalosa nacistima, fašistuma i možda ustašama da bi se uništilo zlo ,,zlo" zvano komunizam samo da bi se nekako došlo na vlast. Zapadni saveznici su se odužili četnicima tako što su ih primili usvoje države kada je krenula bežanija odavde.

Ok je snimiti realno, koliko je to moguće, šta se dešavalo, ali naziv ,,heroji" mi malo bode oči. Nekako mi ne ide uz četnike kada se setim njihove taktike ,,ležačina dok ne bude situacija za akciju, ali nema veze što ustaše redom kolju sve redom, valjda će neko ostati dok ne dođu saveznici pred našom kapijom".
 
A pre toga se šurovalo i sarađivalosa nacistima, fašistuma i možda ustašama da bi se uništilo zlo ,,zlo" zvano komunizam samo da bi se nekako došlo na vlast. Zapadni saveznici su se odužili četnicima tako što su ih primili usvoje države kada je krenula bežanija odavde.

Ok je snimiti realno, koliko je to moguće, šta se dešavalo, ali naziv ,,heroji" mi malo bode oči. Nekako mi ne ide uz četnike kada se setim njihove taktike ,,ležačina dok ne bude situacija za akciju, ali nema veze što ustaše redom kolju sve redom, valjda će neko ostati dok ne dođu saveznici pred našom kapijom".
ЈВуО и јесте била легитимна војска, нису имали шта да долезе на власт, издвојени примери који су у Херцоговини сарађивали са нацистима због спасавања народа од Усташа..
То например је стереотип како то описујеш четнике који је направила комунистичка власт , пропагдним филмовима и реториком, немој мо заборавити
да је скоро цео предратни војни кадар био у четницима што се тиче Срба а било је ти и других нација, тако да многе значајне победе и тактичке потезе су направили четници а сад што се тако одвило да су нас издали до јучерашњни савезници који су само хтели акцију на балкану и топовско месо не марећи за број Српских жртава то је већ друга ствар.
 
ЈВуО и јесте била легитимна војска, нису имали шта да долезе на власт, издвојени примери који су у Херцоговини сарађивали са нацистима због спасавања народа од Усташа..
Bitka na Neretvi. A što se tiče legitimne vojske to su bili samo ostaci legitimne vojske koja je poražena u blickrigu na Jugoslaviju. A i čemu je ona služila? Rakija je mogla ležeći ili sedeći da se pije i bez oružja. Da neki Sovjeti ili Amerikanaci izginu da tuđu slobodu da bi se posle još lepše leškarilo nije moglo da prođe. Ni kod Nemaca a ni kod Saveznika. Zato su i prošli tako kako su prošli.
 
Možda u Velikom ratu (Prvi svetski rat) ako su uopšte tada postojali ali u Drugom svetskom ratu rekao bih da nisu. Neko je organizovao nakon svega što se dešavalo spašanje savezničkih pilota da bi se dodvorio Saveznicima i izvadio fleke zbog direktne saradnje sa vojskama Osovine. Ali Heroji Halijarda ni to nije pimoglo nakon svega što se izdešavalo.
I te kako su postojali. Cetnici su bili elitni odredi. Sto se tice drugog Svetskog rata, mi i ne znamo pravu istinu. Pojavljuje se "drug" Tito austrougarski kaplar koji jedva i da prica srpski.
 
Prosto je neverovatno da je narod koji je živeo u Kraljevini tako lako prihvatio komunizam koji se surovo borio sa državnom vojskom(četnicima) i prešao na stranu istog.Ovo je samo jedan od primera herojstva tih ljudi koji su bili izdani od vrha države a ipak pokušavali na sve načine da zaštite svoj narod.
Ne veruj svemu što se predavalo na kratkim kursevima Titove partijske kumrovačke škole za komesare! :hahaha:
 
Ja se držim istorije koju sam učio, malo sam revidirao u ublažio stavove da su četnici bili zlotvori, ali da su bili saradnici okupatora bili su i oni i Nedić i Ljotić i njihovi žandarmi.
A šta je ovo? Nacrtala veštačka inteligencija Monarhije? :hahaha:
DMihailovic_poternica.jpg
 
Doživesmo i to čudo da se četnici u kinematografiji predstavljaju kao heroji i borci za slobodu naročito, imajući u vidu na šta je ličila ta njihova navodna borba. Mislim naravno na film ,,Heroji Halijarda" i na seriju ,,Vazdušni most". Papir, tastatura i kamera zaista sve trpe i pomoću njih se danas u eri modernih tehnologija sve može. Šta reći kada se o saradniku okupatora jednom Milanu Nediću danas pišu hvalospevi i priča o nekom pozitivcu koji nije imao drugog izbora nego da zasedne u nacističku premijersku fotelji i da upregne svoje žandarme da se bore protiv onih koji su sr borili za slobodu. Tako da više ništa ne može da me začudi, ali to ne znači da ne treba da komentarišem ovakve pojave kojih nažalost ima i biće ih sve više. Sad gledamo fazu koja se može nazvati ,,Ustanak poraženih i osramoćenih". Neka sledeća faza bi bila ,,Osveta poraženih i osramoćenih".
Čudo? Pa ameri su film o herojskoj borbi Dražinih snimili još 1943-e... Dok im Staljin NIJKE lupio šakom o stol i rekao da Jugoslavija pripada NJEMU! I opnda su kukavichke pichkice ameri i britanci podvili rep i počeli da OPSKRBLJUJU Titove partizane! :hahaha:
Titovi se nisu borili za slobodu, nego su vodili krvavu i revolucijonarnu borbu za rušenje Monarhije i uvođenje boljševizma, po Staljinovom receptu, čija je Tito bio podrepna smrdljiva mušica....
 

Back
Top