Dosadni ljudi...

Vidiš,to je i Džordži primetio.

Izgleda da nam se nekako dodiruju ta dva osećanja. Obično ti je dosadan onaj ko te smara, a smara te jer nešto ne voliš kod takve osobe.
pre ce biti da kod sebe nesto ne vole pa traze u drugom lepsu sliku..ovo moze biti ozbiljna tema i veliki problem..toliko toga se sad moze nabrajati i svakakvih nijansi..prosto ne postoji osoba koja se ne ponavlja i koja ne dosadi..dakle samo neciji dozivljaj nekoga cini da je ta osoba zabavna..za vecinu mogu biti duhovit ali to su opusteni ljudi kojima nije primarno da u meni vide zabavu..a onaj koji je trazi nece je dobiti namerno jer me po tome procenjuje
 
pre ce biti da kod sebe nesto ne vole pa traze u drugom lepsu sliku..ovo moze biti ozbiljna tema i veliki problem..toliko toga se sad moze nabrajati i svakakvih nijansi..prosto ne postoji osoba koja se ne ponavlja i koja ne dosadi..dakle samo neciji dozivljaj nekoga cini da je ta osoba zabavna..za vecinu mogu biti duhovit ali to su opusteni ljudi kojima nije primarno da u meni vide zabavu..a onaj koji je trazi nece je dobiti namerno jer me po tome procenjuje

Da, ovo je jako dobro rečeno.

Mislim da isto tako jedna osoba u različitim životnim situacijama i okruženju daje različit utisak. Neko može da bude jako dosadan na poslu kao šef, jer ne meša privatno i poslovno, mora da gradi radnu atmosferu, drži distancu od personala i sl., a privatno je možda najzabavnija osoba na svetu.
 
Evo pitanje za vas, kakve ljude smatrate dosadnim i zasto? Kakvi ste vi, a kako po vasem misljenju izgledaju dosadni ljudi?

Ja sam introvertan, na granici socijalno anksioznog pa su mi svi suprotni manje-vise dosadni.

Smore me ljudi koji nemaju smisla za humor, koji ne znaju da lupe, da se nasale, nasmeju, vec su uvek "korektni", ukoceni, koji ne mogu da se opuste, mozda jer sam ja manje-vise takav, pa mi treba nesto suprotno da me razbudi i prodrma. Opet i namcori me smaraju i onima kojima se vade reci iz usta, jer sam i ja relativno to. Zanimljivi su mi ljudi koji su svestrani, koji uvek imaju temu za razgovor, koji mogu da pricaju o pripremi sosa za spagete, preko toga zasto su cipele ili sta vec dizajnirane kako jesu, istoriji nordijskih bogova pa do apsurda svakodnevnice.
Kakvi su ljudi vama zanimljivi a kakvi dosadni i zasto?


Ljudi koji ne znaju za salu i ljudi koji se previse sale.

Kruti i iskompleksirani (koji u obicnoj sali vide "zaveru") takodje, kao i oni koji su uvek ushiceni, "odusevljeni" i nasmejani (sa cestim smajlijem :D ). I oni koji strogo vode racuna sta ce da napisu ili kazu, kao da su na takmicenju, testu inteligencije, kao da su dosli ovde da se "predstavljaju" za "Zvezde Granda" ili polazu ispit. :lol:

Zabavniji su mi ukratko, ljudi koji "lupaju" od svih takvih "mudraca"... :lol:....naravno, sa ukusom i merom i u sali. ;)
 
I najdosadniji covek na planeti ce se pozaliti na nekog dosadnog coveka.:lol:

Tako i ovde na forumu, svi su kao "zabavni" do bola a da li ste se vi sami, ikada zapitali kome i kada ste vi poslednji put bili "dosadni"?

Prokleti klovn u cirkusu verovatno nekom dosadi, tako da li je neko dosadan zavisi od subjektivnog posmatranja i slusanja.
 
Dosadni su mi oni čija mi priča i način izlaganja ne drže pažnju. Oni koji mnogo i bespotrebno pričaju samo da bi pričali. Oni koji ne poštuju sagovornika, upadaju mu u reč ili ga uopšte ne prate i ne slušaju. Oni koji vrte u krug jednu te istu priču koja je samo njima interesantna. Oni kojima reči treba vaditi iz usta. Oni koji ne znaju za šalu... :roll:
 
Ljudi koji ne znaju za salu i ljudi koji se previse sale.

Kruti i iskompleksirani (koji u obicnoj sali vide "zaveru") takodje, kao i oni koji su uvek ushiceni, "odusevljeni" i nasmejani (sa cestim smajlijem :D ). I oni koji strogo vode racuna sta ce da napisu ili kazu, kao da su na takmicenju, testu inteligencije, kao da su dosli ovde da se "predstavljaju" za "Zvezde Granda" ili polazu ispit. :lol:

Zabavniji su mi ukratko, ljudi koji "lupaju" od svih takvih "mudraca"... :lol:....naravno, sa ukusom i merom i u sali. ;)
Tebe dozivljavam ko krutu bez smisla za humor i bez mere.
 
Sam sebi sam dosadan,mada se stalno zajebavam i očigledno drugima nisam...
A dosadni su glupi smarači koji ponavljaju priče i kukaju na državu...
Družim se ,isključivo,sa zajebantima-ostali su dosadni...:lol:
 
I najdosadniji covek na planeti ce se pozaliti na nekog dosadnog coveka.:lol:

Tako i ovde na forumu, svi su kao "zabavni" do bola a da li ste se vi sami, ikada zapitali kome i kada ste vi poslednji put bili "dosadni"?

Prokleti klovn u cirkusu verovatno nekom dosadi, tako da li je neko dosadan zavisi od subjektivnog posmatranja i slusanja.

Ovde nijednu reč ne bi trebalo ni oduzeti ni dodati.....
 
I najdosadniji covek na planeti ce se pozaliti na nekog dosadnog coveka.:lol:

Tako i ovde na forumu, svi su kao "zabavni" do bola a da li ste se vi sami, ikada zapitali kome i kada ste vi poslednji put bili "dosadni"?

Prokleti klovn u cirkusu verovatno nekom dosadi, tako da li je neko dosadan zavisi od subjektivnog posmatranja i slusanja.

U tome je lepota, jer je naveći dosadnjaković-sebi zabavan, ali ne samo sebi, nego i sebi sličnima.
Dokaz da smo socijalna bića :D
 
Ne postoje dosadni ljudi vec dosadne teme. A sta je dosadna tema zavisi od individue.

Recimo jedan navijac ce biti dosadan sa pricom o fudbalu nekom ko fudbal i ne prati a da je tema o necemu zajednickom za obojicu e tu nema prostora za dosadu. A dva navijaca nikada nece biti dosadni jedan drugom kad krene tema o fudbalu.

Veoma je vazno u drustvu naci temu gde svi mogu da se ukljuce u razgovor, ako ti sebicno forsiras svoju neku temu naravno da ces ispasti dosadan nekome ko te ne razume ili ne poznaje tu "materiju" o kojoj pricas.
Postoje i dosadni ljudi koji nemaju teme ili imaju par bizarnih tema za razgovor.
A postoje i klovnovi koji svima pokusavaju na silu da budu interesantni a zapravo smaraju.
 
U danasnje vreme ljudi generalno smaraju, valjda zbog teskog zivota, tako da - vecina me smara, ne mogu bre vise da slusam nicije zalopojke, imam potrebu da se opasno distanciram. Nastojim da se druzim sa onima koji mi nisu dosadni.
 
Poslednja izmena:
ljudi koji verglaju jedno te istu priču
a to su uglavnom ljudi
kojima se priča svodi na opseg njihovih dnevnih aktivnosti
ne znaju da pričaju na neku opštu temu
zatim sve popularniji tip
oni uzdržani i blazirani
kojima je sve na note i ništa ne otkrivaju
a imaju itekako šta
i normalno ljudi bez inicijative
koji očekuju da im ti serviraš neku zabavu


Ukratko, dosadni su mi maltene svi
jer muka mi je da ja nekoga animiram više
a nikako da upoznam nekog zanimljivijeg i pametnijeg od mene
pa da čujem nešto normalno i neka drugačija iskustva
a veruj mi nisam na vrhu lestvice zanimljivosti
pa kakvi su tek onda ostali

ja ovo zovem Gnjavator.:neutral:
 

Back
Top