Quantcast

Don't break my heart again....

divIja u srcu

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.447
.... like you did before..."

Slusam Whitesnake i pade mi na pemet da vas pitam, da li vam se desilo da vam ista osoba slomi srce vise puta, ako jeste, kako i zasto se to desilo, vasa losa procena, previse ste dobri ili ste jednostavno....ne znam ni ja....:razz:
Da li postoji osoba kojoj bi oprastali i oprastali, nekog na kog ste slabi i kome bi oprostili ponovo i to svesno?

Julian

Poznat
Poruka
7.990
A jesi li joj oprostio?
Pa naravno da nije.
Da joj je oprostio, ne bi prema njoj osecao to sto je i naknadno osecao.
Osecanja gajis prema nekome u situaciji gde mislis da nesto dugujes (figurativno receno), ili da ti taj neko nesto duguje, da moze i treba jos da se pruzi. Oprostaj podrazumeva da si raskrstio sa svime i pomirio se situacijom, sto prevashodno znaci da covek oprasta sebi sva ocekivanja, misli i dugovanja, a ne drugome.

now or never

Obećava
Poruka
63
uhhhh...valjda je muskaricima na ovoj temi mnogo lakse, oni nekako stvari zovu pravim imenima...
meni se desilo to da mi je slomio srce ponovo i ponovo.... a zasto? pa, pretpostavljam zbog lose procene... ocekivala sam, da posto se vec toliko "ulazem" u tu vezu, nekako mora i da se vrati...
pa, lepo objasnim da me to i to boli, mislim da smo to resili, kad ono- sve ispocetka...
naravno, svi imamo svoje granice...u jednom trenutku sam otisla i nikada nisam oprostila do kraja...ni sebi ni njemu...
mozda je bitno da kazem da smo 7 godina bili zajedno, nije da se nisam trudila...

tara

Buduća legenda
Poruka
32.708
hm,ne znam..taj izraz slomljeno srce mi je nekako prejak i pretezak...ne znam da li mi je ikada neko slomio srce uopste...za to je neophodno da imas jaka osecanja prema nekome i da te taj neko bas povredi...mislim da se srce ne slama u pukoj zaljubljenosti ili gresim :?

divIja u srcu

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.447
Pa naravno da nije.
Da joj je oprostio, ne bi prema njoj osecao to sto je i naknadno osecao.
Osecanja gajis prema nekome u situaciji gde mislis da nesto dugujes (figurativno receno), ili da ti taj neko nesto duguje, da moze i treba jos da se pruzi. Oprostaj podrazumeva da si raskrstio sa svime i pomirio se situacijom, sto prevashodno znaci da covek oprasta sebi sva ocekivanja, misli i dugovanja, a ne drugome.

Julijane, ne znam sta da kazem, osim da se slazem s tobom.:razz:

Cheersy

Domaćin
Poruka
4.494
Ako ne racunam one veze kada sam bila mladja(kada mi je sve izgledalo kao kraj sveta)
ne, nije mi niko slomio srce, sto ne znaci da nece(puj puj)
a sto se tice oprastanja...e pa to zavisi od toga sta treba da se oprosti...
mada cini mi se da sa godinama imam vecu toleranciju,mislim da bih sada oprostila i nesto za sta sam ranije mislila da ne bih ni u ludilu...
oprostila bih, ali zaboravila...e pa to je vec nesto drugo.

Pipi Langstrumpf

Buduća legenda
Poruka
31.628
Ma jeste.
Ali zato shto sam ja to tako dozvolila,tj. nadala sam se i zzelela i ochekivala da se stvari promene.
I oprostila sam jer su moje povrede nastale kao posledica mog stanja duha a ne tudjih akcija.
Tako da vam kazzem...niko vam ne mozze slomiti srce...ako prihvatate realne okolnosti...slama se samo ako tvrdoglavo insistirate na sopstvenom scenariju.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.