Dokumentarni film o genocidu nad srbima.

Zg ...shvati jednu stvar...ne znam koliko imas godina, ali u gradjanskim ratovima nema pobednika...svi su gubitnici. To sto mislis da imas drzavu, sutra mozes da obesis macku o rep, kada se uspostavi nova politika prema nama. I ako je sad u Hrvatskoj miomiris lepsi nego u Srbiji, ne znaci da sutra nece biti obratno...a bice veruj mi na rec. I sta cemo onda, koga cemo onda da pljujemo...velike sile...mali smo svi mi za njih
 
marlon:
Zg ...shvati jednu stvar...ne znam koliko imas godina, ali u gradjanskim ratovima nema pobednika...svi su gubitnici. To sto mislis da imas drzavu, sutra mozes da obesis macku o rep, kada se uspostavi nova politika prema nama. I ako je sad u Hrvatskoj miomiris lepsi nego u Srbiji, ne znaci da sutra nece biti obratno...a bice veruj mi na rec. I sta cemo onda, koga cemo onda da pljujemo...velike sile...mali smo svi mi za njih
...

godina imam dovoljno da shvacam ...trece neznam o kojem gradanskom ratu pricas al u nasem obrambenom DOMOVINSKOM ratu ima pobjednika- hrvatska vojska i narod RH ( i hrvati i srbi i madari i talijani i njemci i svi ostali)...sto se tice macke za rep.....meni nije vazno kakav je miomiris u srbiji meni je nedavno bio dobar..nije ko u ZG al hebi ga...a velike sile male sile - apsolutno nevazno
 
Eto ne mozemo nikad da razgovaramo kao ljudi. Ja pricam o globalnoj stvari...a ti usitnjavas, domovinski pa domovinski. A da te pitam ovako iskreno: A koji moj ti dolazis ovde i nama prodajes muda za bubrege? Jel ti stvarno mislis da je stvarnost crno/bela i da smo retardirane budale? Idi na sajtove sa.hr pa se njima zali ako imas problem. Niko odavde ne ide po tim sajtovima i prica kako ste proterali 600.000 ljudi kao zadnju stoku, poklali tolike u Gorskom kotaru..da ne nabrajam dalje. Zato ako imas nesto na temu o filmu, kazi, a ako ces opet da spamujes sa provokacijama, kao sto rece jedan Karlovcanin ...odjebaus.
 
toliko imas srba na hr sajtovima pocevsi od index.hr-a pa nadalje da ne pricam o polovici forumasa s krajinaforce.com koji tamo pokusavaju neke svoje fix ideje rjesit...drugo ja nikog ne vrjedam ovdje pa molim...i mozda je srpski problem sta sve gledaju globalno kao a bolje bi se bilo spustit na lokalnu razinu..jer zapamti nikad mi neke sile necemo biti i malo ce se nas pitat
 
sta kad ne pase odgovor onda alo decak?...ttttt...moje najdublje i blagonaklone isprike....povlacim se s teme jer izgleda da ti razumijes jednoumlje pa onda brale izvoli koliko zelis...

PS.

na krajinaforcu ne mozes diskutirat jer oni hrvate brisu...znas stalo im je do diskusije i misljenja..
 
Ovo je zadnje. Mozes da stavis i Hrkacevu sliku, mene zabole za to. Ja gledam samo sta govoris tj. pises. Niko ti ne preti. Ja ti samo najkulturnije govorim da ODAVDE ljudi ne onanisu po vasim .hr ili krajiskim sajtovima. Ovde se vodi civilizovana diskusija, sve dok se ne pojavi neko iz hrvatske ili iz bosne i pocne sa onanijom i spamuje teme. O tome ti govorim.
 
Hrvatska se protivpravno i protivustavno izdvojila iz SFRJ, pri cemu je flagrantno prekrsen ustav tadasnje SFRJ, organizovanjem refernduma i sl.


Na osnovu Povelje UN i dokumenata medjunarodnog prava "brak" u okviru jedne drzave je vecan jer su drzava SFRJ i njeni narodi preuzeli obavezu iz Povelje UN i drugih dokumenata medjunarodnog prava da su spoljne granice nepromenljive kao i da je teritorijalni integritet drzave nedeljiv. Znaci zakonski ni jedan konstitutivni narod SFRJ nije mogao jednostrano napustiti zajednicu SFRJ. Mogu analiticar i gost iz Hrvatske ovde da lupetaju svasta, ali ovo se ne moze pravno poreci ili negirati. Ne moze, jer je to tako zapisano i ozakonjeno voljom svih konstitutivnih naroda SFRJ i dodatno osigurano u Povelji UN.

Znaci, prostojim recima, po ustavu SFRJ nijedna republika bivse SFRJ nije jednostrano mogla da napusti SFRJ, tj. sve, ali SVE republike SFRJ su morale da se sloze sa odvajanjem tj. istupanjem neke republike iz te drzave.

Dakle, analiticar i Zg mogu da prodaju maglu, samo na vasaru:)
 
Pa u tome i jeste problem...vi ste hteli, ali mininum 2 republike se ne bi slozile sa time.(jer jos crnje i gore niste ni "pitali" nijednu republiku, tj. niste ispostovali proceduru oko svega toga).
Tako da po ustavu(u kome je stajalo da moraju SVE republike da se sloze da istupanjem jedne) niste imali pravo na odvajanje i istupanje iz SFRJ.

Sto o tome niste mislili kad ste ulazili u SFRJ i kad su vasi tadasnji politicari prihvatili ustav SFRJ. Naravno tada ste imali druge ideje i razloge zasto ste to uradili, ali necemo sad o tome.

A sta kazes zapucala JNA, pa tek onda ste vi rekli da necete vise da budete u SFRJ?
Pa decko, malo te zezaju datumi. Kad ste vi doneli odluku o sprovodjenju refernduma i kad ste promenili ustav? a kad je JNA zapucala ? Jel si svesan koliko je vremena izmedju toga tj. koliko je vremena proslo od kad ste doneli odluku o referendumu do vremena kad je pocela pobuna Srba u Hrvatskoj, a da ne pricam o intervenciji JNA?????

Ajde daj tacne datume pa da uporedimo(ima ih provereno na vasim sajtovima), ako ne, ja cu ih ovde staviti pa da vidimo. ;-)

Mnogo si se zaebao u proracunu, samo jos ostaje da mi svi ovde vidimo za koliko
 
urospo:
A sta kazes zapucala JNA, pa tek onda ste vi rekli da necete vise da budete u SFRJ?
Pa decko, malo te zezaju datumi. Kad ste vi doneli odluku o sprovodjenju refernduma i kad ste promenili ustav? a kad je JNA zapucala ? Jel si svesan koliko je vremena izmedju toga tj. koliko je vremena proslo od kad ste doneli odluku o referendumu do vremena kad je pocela pobuna Srba u Hrvatskoj, a da ne pricam o intervenciji JNA?????

Ajde daj tacne datume pa da uporedimo(ima ih provereno na vasim sajtovima), ako ne, ja cu ih ovde staviti pa da vidimo. ;-)

Mnogo si se zaebao u proracunu, samo jos ostaje da mi svi ovde vidimo za koliko

Ma šta se zamlaćuješ sa glupostima (mada,razumem), čovek tuli po svome i džabe mu objašnjavati. I ja sam za tog zg2004 pomislio da može biti objektivan, ali prorade mu kompleksi pa " udri u ploču letnji dan do podne". Stvarno im je najbolje - paljba u EU i ne okreći se sine... Ali ne mogu bez nas , pa to ti je... Nešto ih mnogo yebe...Savest, šta li već...
 
Nema ga nesto drug Zg2004 sa datumima :D A zeljno sam ga ocekivao :lol:

Zg2004 prouci ti malo ustav SFRJ, procitaj vaznije clanove, a evo ti za sada mala pomoc ;-)



...члана 5 и 283 став 4. устава која је гласила:''Граница СФРЈ се не може мењати без сагласности СВИХ република и АП, а на темељу те одлуке одлуку доноси Савезни парламент''



a posle cemo da sredimo da ovaj i jos neke clanove odstampamo, pa da ih delis po "vasoj lijepoj" :D
 

Back
Top