Dokumentarni film o genocidu nad srbima.

Zg2004:
pa gle ako si ga copio i prosao nekaznjeno..svaka cast majstore..al bojim se da tako nejde u realnom svijetu

Vi ste poceli rat. To su cinjenice. Kamo srece da su srpski patrioti imali vlast. Nego komunjare. Srpski borci koji su ginuli i bili osakaceni na ratistima zbog branjenja srba. Nisu postovana od tadasnje vlasti. Proklinjao sam milosevica za izdajstvo. Ali su ovi sad na vlasti cak i gori. Na dokumentarcu Istina se jasno vidi kad mesic i tudjman se hvale da su unistili jugoslaviju, da bi stvorili hrvatsku. Genocidnu tvorevinu hrvatsku.

Svedok: Kome ne odgovara istina o srpskim žrtvama?

S.P: Srbi su najlaksa meta za odstrel. Srbi su ocigledno idealna žrtva. Ubiti Srbina je najlakse jer niko za to ne odgovara. Tako vam je bilo i u ovom gradjanskom ratu na teritoriji nekadasnje Jugoslavije, a tako je to i sada u Srbiji na Kosovu i Metohiji gde albanska nacionalna manjina terorise i tiranise vecinski srpski narod. Srpski narod ako je dozvolio da tri puta samo u dvadesetom veku i evo četvrti put u dvadeset prvom dozivljava demografsku katastrofu, onda su Srbi idealne žrtve. Film je upravo zato moja pobuna, moj otpor prema teroru i tiraniji, moja pobuna protiv nametnutog rata, nametnutog mira, a posebno nametnutog zaborava. Ovaj film je odgovor antisrpskoj propagandi i upozorenje da se na politickoj sceni kompletnog srpskog prostora dogadja denacifikacija Srba. Film nije u interesu fasistickim hijenama koje kontrolisu medijski prostor okupirane Republike Srpske, okupirane Srbije i Crne Gore. Film je iskljucivo u sluzbi istine.

Svedok: Koliko je logorasa bilo?

S.P: Film „Pobij, pokrsti, proteraj” je svedocanstvo koje govori o stravicnim mukama 55.000 srpskih logorasa u preko 500 logora koje su drzali Hrvati i muslimani u BiH od 1992. Zabelezeno je preko 130 metoda mucenja. O tome u filmu govore srpske žrtve.

Svedok: Nazire li se ko je zapoceo agresiju?

S.P: Film jasno govori o agresiji hrvatske države na BiH, o tajnom naoruzavanju muslimana, mudzahedinima u BiH, o stvarnoj ulozi politickog i vojnog vrha NATO u gradjanskom ratu na teritoriji nekadasnje Jugoslavije, o ulozi Nemacke i Vatikana u secesiji BiH, o kontinuitetu stradanja Srba i ulozi velikih sila, na celu sa SAD, u etnickom ciscenju srpske teritorije. U filmu je takođe prikazan ekskluzivni dokumentarni materijal.
 
Zg2004:
Šta misliš, da li taj isti svet koga pominješ ima relevantne činjenice o stanju u tadašnjoj SFRJ?

Ne boze sacuvaj samo srbi imaju relavantne cinjenice...zato su tu sad gdje jesu...

i btw vecine republike koja se zeli odcjepiti..znaci vecine drzavljana RH
Konstitutivni narodi u bilo kojoj republici su imali pravo da odluce u kojoj ce drzavi ziveti a Srbi su bili konstitutivni narod.
 
jomini:

Ne, jomini, a znaš šta je najveći trip. Gledam po njihovim forumima kako likuju da će isto da zadesi u odnosima Srbije i Crne Gore, zbog pritiska velikosrpstva, agresorstva bla bla bla bla bla bla bla itd :lol: ..... uopšte ne razumeju da mi s njima imamo potpuno različit odnos i da ako zatreba ćemo se bratski i uljudno razgraničiti kako dolikuje modernom svetu po modelu Češka - Slovačka ....
 
Vagrant:
Konstitutivni narodi u bilo kojoj republici su imali pravo da odluce u kojoj ce drzavi ziveti a Srbi su bili konstitutivni narod.
Srbi su bili konstitutivni narod u SFRJ, kao većinski narod Republike Srbije....U Hrvatskoj, pošto njihov broj nije veći od 50% oni su nacionalna manjina i kao takva ne mogu nametati svoju volju većinskom Hrvatskom narodu....Osnovni elemenat demokratije, ne? :roll:
 
analiticar:
Srbi su bili konstitutivni narod u SFRJ, kao većinski narod Republike Srbije....U Hrvatskoj, pošto njihov broj nije veći od 50% oni su nacionalna manjina i kao takva ne mogu nametati svoju volju većinskom Hrvatskom narodu....Osnovni elemenat demokratije, ne? :roll:
il si neobavesten ili namerno precutkujes da su Srbi u hrvatskoj bili konstitutivan narod i samim tim pravo da sami odlucuju o svojoj sudbini-demokratija,zar ne
 
analiticar:
Srbi su bili konstitutivni narod u SFRJ, kao većinski narod Republike Srbije....U Hrvatskoj, pošto njihov broj nije veći od 50% oni su nacionalna manjina i kao takva ne mogu nametati svoju volju većinskom Hrvatskom narodu....Osnovni elemenat demokratije, ne? :roll:

Ti nisi cuo za izraz komplementarna demokratija ? Pri tako krupnim pitanjima kao sto je NEZAVISNOST naravno da se treba konsultovati s manjinom.
 
analiticar:
Srbi su bili konstitutivni narod u SFRJ, kao većinski narod Republike Srbije....U Hrvatskoj, pošto njihov broj nije veći od 50% oni su nacionalna manjina i kao takva ne mogu nametati svoju volju većinskom Hrvatskom narodu....Osnovni elemenat demokratije, ne? :roll:

takoje je...jer zasto onda nebi imali talijansku krajinu,madarsku krajinu i sl...ili oni nisu htjeli raditi paradrzave na tudem teritoriju...

srpska pobuna u RH rezultat je samo velikosrpske propagande i niceg drugog
 
Zg2004:
takoje je...jer zasto onda nebi imali talijansku krajinu,madarsku krajinu i sl...ili oni nisu htjeli raditi paradrzave na tudem teritoriju...

srpska pobuna u RH rezultat je samo velikosrpske propagande i niceg drugog

Kako možeš reći na "tuđem teritoriju" ? Jesu li krajiški ( i ostali ) Srbi pali sa neba pravo u nezavisnu Hrvatsku ili su MOŽDA vekovima živeli na tom prostoru ? Zar njihova država nije Hrvatska, već samo pripada Hrvatima ?

A o srpskoj pobuni i propagandi ( pa još + NIČEG DRUGOG ) samo ovoliko :
Verovatno su onomad Špegelja & co. snimali kako kupuje oružje za dobrovoljna lovačka društva, je l ? Da te podsetim, to beše pre "srpske pobune", ne ?
 
Arhangel NS:
Kako možeš reći na "tuđem teritoriju" ? Jesu li krajiški ( i ostali ) Srbi pali sa neba pravo u nezavisnu Hrvatsku ili su MOŽDA vekovima živeli na tom prostoru ? Zar njihova država nije Hrvatska, već samo pripada Hrvatima ?

A o srpskoj pobuni i propagandi ( pa još + NIČEG DRUGOG ) samo ovoliko :
Verovatno su onomad Špegelja & co. snimali kako kupuje oružje za dobrovoljna lovačka društva, je l ? Da te podsetim, to beše pre "srpske pobune", ne ?

Naravno da je isto njihova zemlja hrvatska...al ne pod zastavom nekakve krajine i 4 krsta nego pod suverenitetom REPUBLIKE HRVATSKE pod hrvatskom zastavom...

A normalno da je špegelj kupovao oruzje...pa koje oruzje je HV imao da se brani...s cim da se brani od velikosrpskih TERORISTIČKIH napada...marticevih barikada i sl...pa covjece daj vise da otvorite oci...pa nije RH proglasivala drzavu na necijem tudem teritoriju nego na SVOM..koji je od uvijek imala...halooo...i zato ne dozvoljavam da mi se spominje nekakva krajina...to je za mene kao hrvata i gradanina RH UVREDLJIVO
 
Zg2004:
Naravno da je isto njihova zemlja hrvatska...al ne pod zastavom nekakve krajine i 4 krsta nego pod suverenitetom REPUBLIKE HRVATSKE pod hrvatskom zastavom...

A normalno da je špegelj kupovao oruzje...pa koje oruzje je HV imao da se brani...s cim da se brani od velikosrpskih TERORISTIČKIH napada...marticevih barikada i sl...pa covjece daj vise da otvorite oci...pa nije RH proglasivala drzavu na necijem tudem teritoriju nego na SVOM..koji je od uvijek imala...halooo...i zato ne dozvoljavam da mi se spominje nekakva krajina...to je za mene kao hrvata i gradanina RH UVREDLJIVO

Prvo, nemoj da se dereš ( to halooo i sl. ). ok ? A to što si uvređen kao Hrvat i građanin me neodoljivo podseća na ono " kao čoveka i kao komunistu". To je tvoj problem...

I opet ti kažem (ne čitaš pažljivo) da su PRVO Špegelj&co. počeli sa naoružavanjem, a potom su počeli sukobi, a ne velikosrpski teroristički napadi.

A da je tako kako ti kažeš, ne bi kamen na kamenu ostao na VAŠEM teritoriju. Da vam nije bilo smrdljive JNA, a kasnije i NATO logistike nikad rat dobili ne bi.

Ali, rat ste dobili i šta sad... Samo mi nemoj opet ono oko propagande i sl. please.:cool:
 
Zg2004:
ma slazem se stobom..mi smo krivi za rat i za pobunu srba...za sve smo mi krivi..mi smo proglasili paradrzavu i granatirali sami sebe....rješeno frende ok?
Slazem se i ja sa tobom...jedino za ovo zadnje ne, to smo uradili mi tj. JNA, koja nije bila samo nasa vec i vasa....a to sto ste je vi napustili i izdali, a polozili ste zakletvu da cete braniti granice SFRJ, dovoljno govori o davanju reci i obraza kakav vam je.
 

Back
Top