Dokumentarni film o genocidu nad srbima.

Zg2004:
sto se tice filma nazalost sam ga gledao jer btw i mi iz hrvatske mozemo na krajinaforce.com....i to je sav moj komentar na film...

a sto se tice zlocina s hrvatske strane normalno da ih je bilo i ja sam za to da se svi koji su radili zlocine kazne...al tvoje objasnjenje rat je rat ne prihvacam ima i nekih pravila u ratu a rusenje grada i masakar civila u vukovaru to nisu, pa onda uzmi skabrinju, granatiranje zagreba,vinkovaca,karlovca,zadra,šibenika,dubrovnika...pa uzmi ovcaru,pa slunj...itd da ne spamujem temu kako kaze kolega....

ali nazalost mislim da polako dolazi vrijeme da srbi shvate da su na podrucju RH provodili etnicko ciscenje nesrpske populacije

i samo jedna napomena nisu hrvati napali beograd, zemun,novi sad i rusili srpske gradove vec je bilo obrnuto...dakle mislim da imam svako moralno pravo
Rat je rat. Znači rešavanje problema silom, oružjem, sa ciljem da se neprijatelj zarobi i ako se odupire, silom ga terati na to Kao kad bi u fudbalu rekli - nema jako, nema iznenada. Ili si mislio da se grudvaju tamo?
Drugo. Sve se dešavalo unutar JEDNE zemlje i reagovala je Vojska te zemlje, kao i Policija. A njihovi pripadnici, kako na čelu, tako i na delu su bili svi građani TE države!
Zamisli sad u Dubrovniku neko ojača i krene da pravi nered. Ili u Dalmaciji... Kako bi se rešavalo? Prvo dogovor. Ovi neće, teraju svoje. Normalno, šaljete svoju Vojsku i Policiju koji će nositi oružje, zar ne?
 
prije svega da bi se odcjepio moras imat neke razloge za to..a srbi ih u RH nisu imal..drugo moras imat neku pravnu osnovu a srbi nisu ni to imali...trece odcjepljuje se pregovorima a ne postavljanjem barikada, pretresom vlakova, ubijanjem civila druge narodnosti...i sl...

e da zaboravio sam srbi su ipak imali jedan razlog...onaj MITOLOSKI znas o srpskom dubrovniku i kninu...al mitovi su mitovi a realnost i pravi zivot pa cak i povijest ako hoces nesto sasvim drugo..

primjera je milijon
 
ne...sta to znaci ti i ja radimo, posvadamo se, ti meni nedas ono za sta ja mislim da je moje i onda se pobijemo...

ne ne frende...prvo se probamo dogovorit ako nejde sud, vise ne razgovaramo i to je to..ja ne razumijem zasto sve treba rjesavat silom...u takvim situacijama vidis ko je covjek a ko balkanac
 
Doku ko je poceo rat i hoće da dokrajci srbe.

http://shrinkster.com/9ai

Svetlana Petrusic, autor i koproducent politickog dokumentarca „Pobij, pokrsti, proteraj”, čija je premijera nedavno bila u Banjaluci:
Istina o stravicnim mukama 55.000 srpskih logorasa u 500 logora u BiH videce i Hag

Film „Pobij, pokrsti, proteraj”, autora i koproducenta Svetlane Petrusic, zavrsen je početkom novembra 2004. Premijera je bila u Banjaluci 12. novembra. Film je rezirao Ivica Vidanovic u saradnji sa producentskom kucom „Svetlopisno odeljenje”.

- Nema vece sreće za autora nego kada se dogodi da film izazove emociju i natera gledaoca na razmišljanje - kaže za „Svedok” Svetlana Petrusic.- Srećna sam kao autor sto je ovaj film nikoga nije ostavio ravnodusnim. Posle premijere, predstavnici svih institucija Republike Srpske, kao i celni ljudi Saveza udruzenja logorasa RS, slozili su se u jednom, da je ovaj film od izuzetnog nacionalnog i državnog značaja kao i da posle ovog filma mnogo toga vise neće biti kao pre. Takođe je tom prilikom receno da će film posluziti kao dragoceni dokument pred Haskim tribunalom. To je, inače, prvi politicko-dokumentarni film koji se bavi stradanjem srpskih logorasa zatocenim u hrvatsko-muslimanskim logorima u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1996. godine. Na primer, Tarcin je bio jedan od onih logora za Srbe koje je Mazovjecki posetio i registrovao i koji je bio zatvoren tek posle Dejtonskog sporazuma.

Svedok: Kako su posle premijere reagovali ostali?

Svetlana Petrusic: Ono sto me je veoma iznenadilo, to je što se niko sa hrvatske i muslimanske strane nije odazvao pozivu da prisustvuje premijeri. Takođe, pozivu se nije odazvao niko iz diplomatskog kora kao ni iz kancelarije Pedija Esdauna. Ali je zato posle prikazivanja filma na BN televiziji krenula lavina besa i pretnji od strane muslimana i Hrvata. Mene kao autora nazivaju „četnikusom”. Lično, to mi predstavlja kompliment. Četnicki pokret na celu sa Dražom Mihailovicem bio je prvi antifasisticki pokret u Evropi i prvi antikominternovski pokret. Jedno i drugo donelo je, a i danas donosi, najvecu moguću nesrecu srpskom narodu.

Svedok: I TV BN imala je problema?

S.P: Regularna agencija za pracenje rada medija na nivou BiH tražila je od vlasnika BN televizije DVD film. Kako su rekli, uskoro bi trebalo da donesu odluku da li će zbog prikazivanja filma biti kaznjeni novcano ili će im se zabraniti dalje emitovanje programa. Inače, kompletan medijski prostor Republike Srpske je pod drasticnom kontrolom Pedija Esdauna i teško može bilo šta da prođe sa srpske strane, a što ne lici na samoponizavanje Srba. Srpske žrtve su tabu tema; zato se ignorisu. Za Muslimansko-hrvatsku Federaciju bilo je skandalozno i neprihvatljivo da se neko drzne i govori o stradanju Srba. U pripremljenoj strategiji rata devedesetih godina dvadesetog veka sve je bilo do detalja izrezirano – ko je pobednik, ko žrtva, a ko porazen i agresor. U toj prici nije bilo mesta za srpske žrtve. A istina pobednicima u ovom ratu nije ni pozeljna ni zanimljiva.

Svedok: Kome ne odgovara istina o srpskim žrtvama?

S.P: Srbi su najlaksa meta za odstrel. Srbi su ocigledno idealna žrtva. Ubiti Srbina je najlakse jer niko za to ne odgovara. Tako vam je bilo i u ovom gradjanskom ratu na teritoriji nekadasnje Jugoslavije, a tako je to i sada u Srbiji na Kosovu i Metohiji gde albanska nacionalna manjina terorise i tiranise vecinski srpski narod. Srpski narod ako je dozvolio da tri puta samo u dvadesetom veku i evo četvrti put u dvadeset prvom dozivljava demografsku katastrofu, onda su Srbi idealne žrtve. Film je upravo zato moja pobuna, moj otpor prema teroru i tiraniji, moja pobuna protiv nametnutog rata, nametnutog mira, a posebno nametnutog zaborava. Ovaj film je odgovor antisrpskoj propagandi i upozorenje da se na politickoj sceni kompletnog srpskog prostora dogadja denacifikacija Srba. Film nije u interesu fasistickim hijenama koje kontrolisu medijski prostor okupirane Republike Srpske, okupirane Srbije i Crne Gore. Film je iskljucivo u sluzbi istine.


Svedok: Koliko je logorasa bilo?

S.P: Film „Pobij, pokrsti, proteraj” je svedocanstvo koje govori o stravicnim mukama 55.000 srpskih logorasa u preko 500 logora koje su drzali Hrvati i muslimani u BiH od 1992. Zabelezeno je preko 130 metoda mucenja. O tome u filmu govore srpske žrtve.

Svedok: Nazire li se ko je zapoceo agresiju?

S.P: Film jasno govori o agresiji hrvatske države na BiH, o tajnom naoruzavanju muslimana, mudzahedinima u BiH, o stvarnoj ulozi politickog i vojnog vrha NATO u gradjanskom ratu na teritoriji nekadasnje Jugoslavije, o ulozi Nemacke i Vatikana u secesiji BiH, o kontinuitetu stradanja Srba i ulozi velikih sila, na celu sa SAD, u etnickom ciscenju srpske teritorije. U filmu je takođe prikazan ekskluzivni dokumentarni materijal.

Svedok: Vratili ste se i na dogadjaje uoci početka 20. veka?

S.P: Zastrasujuci je podatak da i pored cinjenice da je nad Srbima pocinjen genocid i etnicko ciscenje i u Prvom i u Drugom svetskom ratu, kao i u ovom gradjanskom ratu od 1992, srpske vlasti ni u RS ni u SCG još nisu podnele tuzbu ni protiv države Hrvatske ni Muslimansko-hrvatske federacije, i ne samo to, već iz Beograda marionetske vlasti orkestrirano nastavljaju posao JUL-a i Mire Markovic i rade na propagandi Hrvatske. Beograd je bio i, nazalost, ostao, centar antisrpske propagande i politike. Reci ću samo jedan podatak koji jasno govori zašto smo ovde gde smo. Ministarstvo spoljnih poslova Srbije pripremilo je 1899. dokument o stravicnim zločinima Arnauta nad srpskim stanovnistvom na Kosovu i Metohiji, koje je tada još bilo pod okupacijom Otomanskog carstva. Ovaj dokument nazvan Plava knjiga, trebalo je da bude predstavljen na prvoj konferenciji u Hagu o miru i razoruzanju. Neshvatljivom odlukom kralja Aleksandra Obrenovica, verovatno pod nečijim uticajem, ovaj izuzetno značajan dokument nije bio predstavljen međunarodnoj javnosti, a to je bila izuzetna prilika. Takođe, posle Prvog svetskog rata, odlukom nekog iz vlade kralja Aleksandra Karadjoredjavica, iz izvestaja Arcibalda Rajsa izbrisana su sva imena hrvatskih zločinaca koji su kao saveznici Austro-Ugarske cinili masakr nad Srbima. I umesto da tada Hrvatska bude kaznjena od strane pobednicke Srbije koja je izasla iz tog rata sa preko milion zrtava, tadasnja srpska vlada spasava Hrvatsku pristajuci na zajednicku državu Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca. I tu nije kraj price.

Svedok: Povezali ste Drugi svetski rat i novije dogadjaje?

S.P: U Drugom svetskom ratu samoproklamovana Nezavisna država Hrvatska bila je saveznik nacisticke Nemacke. I pored toga sto je pocinila genocid nad Srbima i etnicko ciscenje srpske teritorije, Srbi ne samo da nisu ništa učinili da se Hrvatska kazni, već je ta Hrvatska blagodareci srpskim Titovim komunistima bila prigrljena i spasena ulaskom u zajednicku državu, komunisticku Jugoslaviju. Nacisticka Hrvatska nije smela da ostane nekaznjena zbog stotina hiljada Srba pobijenih u Jasenovcu, kao i zbog desetina hiljada pobijenih i živih bacenih majki sa decom u jame sirom Hrvatske i Bosne i Hercegovine, kao sto je jama u Prebilovcima. Devedesetih godina dvadesetog veka hrvatska država ponavlja isti scenario. Posle akcija „Bljesak” i „Oluja”, srpski etnicki prostor u Hrvatskoj je totalno ociscen od Srba. Sada, strategijom, koju nazivam „Piton”, Hrvatska preko muslimana, koje naziva „hrvatskim cvecem”, radi na unistenju Republike Srpske zagovarajuci unitarnu BiH kako bi za pedeset godina nekom novom „olujom” zavrsila proces etnickog ciscenja Srba i u BiH. Apetiti Hrvatske za BiH, ne smiruju se.
 
Zg2004:
ne...sta to znaci ti i ja radimo, posvadamo se, ti meni nedas ono za sta ja mislim da je moje i onda se pobijemo...

ne ne frende...prvo se probamo dogovorit ako nejde sud, vise ne razgovaramo i to je to..ja ne razumijem zasto sve treba rjesavat silom...u takvim situacijama vidis ko je covjek a ko balkanac
Hoćeš da kažeš da ako ti ja uzmem auto, ti ćeš tražiti da ti ga vratim. Ja ne vratim, ti me tužiš, ali ja uspem sa boljim advokatom da se izvučem i ostane mi tvoj auto. Zatim ti kažeš: pa, u redu, šta sad? Neću da idem dalje jer bih postao ''balkanac''??????
Da ili ne?
 
Hrvatska je direktno odgovrna za uvlačenje i stavljanje BiH u schizofrenu situaciju. Hrvatska i Slovenija su PRAVNO gledano začetnici secesije SFRJ. Da je pravde i drugačijeg odnosa snaga u svetu Hrvatska bi mogla da se tereti za razbijanje jedne MEĐUNARODNO PRIZNATE DRŽAVE putem puča i državnog udara !
 
Zarathustra:
Hrvatska je direktno odgovrna za uvlačenje i stavljanje BiH u schizofrenu situaciju. Hrvatska i Slovenija su PRAVNO gledano začetnici secesije SFRJ. Da je pravde i drugačijeg odnosa snaga u svetu Hrvatska bi mogla da se tereti za razbijanje jedne MEĐUNARODNO PRIZNATE DRŽAVE putem puča i državnog udara !
Poštujem tvoje osobno mišljenje, mada cijeli civilizirani svijet misli posve drugačije....
 

Back
Top