Dok Srbija vija vetrenjace.....

A odustajanje od kosova bi pomoglo jadnicicima ,odma bi postali normalna drzava.Nemoj da se lazemo.

zamisli da se svaki dan na forumu otvori po desetak tema o toj deci, zamisli da politicari svaki put kad kazu kosovo, kazu ova jadna deca, zamisli sve te izjave "ne damo kosovu ona je dusa srbije" da bude "ne damo tu tucu da zive u tim uslovima, ona su nasa buducnost" zamisli....
ne govorim ovo kao nesrbin vec kao obican gradjanin bilo koje zemlje ili covek
 
Procitah.
Pod a: link je do vesti sa rts-a koja ne pominje nigde bilo kakve uslove u kojima deca borave vec govori o tome da je neka tamo organizacija dostavila neki tamo izvestaj o losim uslovima...tacka?! Ceo komentar je vezan za izjavu ministra Ljajica o tom izvestaju.
pod b : gde ste bili svih ovih godina, od 70 pa naovamo da vidite u kojim i kakvim uslovima su zivela deca bez roditelja po domovima za napustenu decu? ko im je donosio i davao a ko se od sredstava za njihova usta obogatio i iskolovao svoju decu
pod c: kada sledeci put budete uzimali primere losih uslova vezanih za decu, nemojte zaboraviti onih 12 beba koje su umrle u Banjaluci jer im "neko" nije dozvolio da dodju do kiseonika (bice me sramota sto ih koristim u ovakvoj temi ali greh na moju dusu)
 
Ta "ustanova" je postojala i 40 godina pre toga... šta misliš, da se materijalizovala iz ničega kad je Gentlefuck došao na vlast?

Plitko razmišljanje, plitko...
Strašno da ne može biti strašnije.

Skoro 20 godina mi živimo u vakuumu zvanom Srbija, ni na nebu ni na zemlji.

Skoro 20 godina nas maltretiraju patriJotizmom, toliko, da je već pojam sasvim izlizan.

Sve su uspeli da uprljaju. Sve ono što bi normalnog čoveka trebalo da karakteriše ovde se zove - izdaja.
 
nego
chitam u jednim londonskim novinama kako vezuju decu ko kuchiche u nekim soc-med ustanovama u bgradu i za neshto za shta se zaglavlja dozhivotna a sve vashe glavonje od reda vrishte o tome kako su to samo neki pritisci i loshe namere zapada oche kosovo da nam uzmu ........
 
Ja se vrlo dobro sećam dokumentarca o psihijatrijskoj ustanovi u Toponici.
Bedni uslovi - ispod svakog ljudskog dostojanstva, ljudi koji skoro da ne liče na ljude.
Jedna slika govori iše od hiljadu reči.
Posle tog filma se stanje, navodno, popravilo.
To jest, mrdnulo sa mrtve tačke - u Toponici. U drugim ustanovama je sve isto. Novac od donacija se ulaže u popravku sanitarnih instalacija i opremanje nameštajem. Isto je i sa školama. U gimnaziji mog sina, u centru Beograda, još uvek postoje čučavci. U unutrašnjosti je još gore.
Nema novca u budžetu. Bedni smo i nerazvijeni. Kadar nam je nemotivisan: zbog malih plata i sklon korupciji. O otuđenju i predrasudama da i ne pričam! Pa, pogledajte temu o Romima; šta mislite, kako bi isti, koji su se otvoreno zalagali za proterivanje Roma, izjasnili o retardiranoj deci?!
Ma, mi smo trulež...
Ali zato otvaramo hipermarkete i šoping-molove. Gradimo hram Svetog Save od najskupocenijeg belog mermera. Gradimo, gradimo, gradimo...
Jedna slika govori više od hiljadu reči.
 
Vidi........za pocetak bi pomoglo , da se pare , koje redovno mesecno dobijaju dzabalebarosi i narkomani u severnoj K.Mitrovici, kao platu od Srbije, za "cuvanje mostova"......a to su ogromna sredstva, jer niko u toj Mitrovici nista ne radi, a svi dobijaju pare od Srbije, odu toj deci, umesto magarcima koji su od "odbrane Mitrovice" napravili zanimanje...:evil:
Pomoglo bi, i da se sto hiljada dolara dnevno , koliko je do nedavno placano za siptarske dugove, usmerilo toj deci, umesto sto je neka budaletina , u nadi da ce Kosovo ostati u Srbiji, godinama placalo kosovski dug medjunarodnoj banci za razvoj......itd...

Ma, spremi se ti, batice, da okacis pusku na rame, pa trk u Mitrovicu, na kapucino, i smrk heroina.......ko pravi patriJota:evil:

Slazem se sa tim ali pre bi trebalo hiljade dolara koje dobijaju nekii beogradski dzabalebarosi uzeti a ima ih mnoooogo.Za njih je Mitrovica sitnica .Koliko rece Tianic ima platu ,za rad kako rece iz ljubavi .220 000 dinara malo skupa ta njegova ljubav.
Drzak si prema svakom ko nedeli isto misljenje ko ti tako da necu dalje da razvlacim.
Izgovaras to patriota sa podsmehom ko da je to nekakva sramota ,ako bi mi rekao da sam to je za mene pohvala.
 
pa pazi tvoj problem je shto mislish da si duhovit a duhovit si ko baba na umoru
tvoje asocijacije o tarzanu su bash na tvom nivou koliko imash 10 god jel

fakat to shto se deshava tamo sramota je za celu evropu zhalost je shto jedna takva zemlja i drushtvo postoji na teritorij evrope
 
pa pazi tvoj problem je shto mislish da si duhovit a duhovit si ko baba na umoru
tvoje asocijacije o tarzanu su bash na tvom nivou koliko imash 10 god jel

fakat to shto se deshava tamo sramota je za celu evropu zhalost je shto jedna takva zemlja i drushtvo postoji na teritorij evrope

sramota Evrope su pedofili koji haraju istom, ti ih branis, znaci i ti si...
sramota Evrope su nacisti koji haraju istom, ti ih branis, znaci i ti si...
qq, nacista pedofil...
komunikaciju sa tobom sam spustio na tvoj nivo jer je to lakse nego da trazim od tebe da nivo komunikacije podignes.
to sta bi ti voleo ili ne da postoji na teritoriji Evrope je samo tvoj problem.
 
sramota Evrope su pedofili koji haraju istom, ti ih branis, znaci i ti si...
sramota Evrope su nacisti koji haraju istom, ti ih branis, znaci i ti si...
qq, nacista pedofil...
komunikaciju sa tobom sam spustio na tvoj nivo jer je to lakse nego da trazim od tebe da nivo komunikacije podignes.
to sta bi ti voleo ili ne da postoji na teritoriji Evrope je samo tvoj problem.

aha, znachi i ti si .... to je jedina glupost i kvaziargument na koji jedan praznoglavac mozhe da se pozove
ali shto mene spominjesh kad govorish o svojoj porodici
rado bi te samo zaobisho sada ali tvoj sluchaj je otelotvorenje teze da je glupost vecha od svemira pa to i nemozhe samo da se tek zaobidze
ne nego je problem cele evrope na zhalost
 
Vidi........za pocetak bi pomoglo , da se pare , koje redovno mesecno dobijaju dzabalebarosi i narkomani u severnoj K.Mitrovici, kao platu od Srbije, za "cuvanje mostova"......a to su ogromna sredstva, jer niko u toj Mitrovici nista ne radi, a svi dobijaju pare od Srbije, odu toj deci, umesto magarcima koji su od "odbrane Mitrovice" napravili zanimanje...:evil:

Pomoglo bi, i da se sto hiljada dolara dnevno , koliko je do nedavno placano za siptarske dugove, usmerilo toj deci, umesto sto je neka budaletina , u nadi da ce Kosovo ostati u Srbiji, godinama placalo kosovski dug medjunarodnoj banci za razvoj......itd...

Ma, spremi se ti, batice, da okacis pusku na rame, pa trk u Mitrovicu, na kapucino, i smrk heroina.......ko pravi patriJota:evil:

брате лепо нам свима признај да си Шиптар или бар да си заљубљн у њих па има ли и један твој пост у коме кажеш е Косово је Србија, Косво је Српско не дајмо оно за шта су нам дедови гинули у реду тешко је деци хоће ли им бити лакше кад чују да су сви колективно као народ понижени, хоће ако су шиптари. За сваки проблем који имамо ти кажеш продајте душу (Косово) биће нам лакше е неће ни тој деци ни нама бити боље без Кососва
 
Sto se Kosova tice, jedva cekam da se odvoji od Srbije, da mi se vise vi patriJote ne penjete na qraz......

Ne znam samo sta ces da preduzmes u vezi toga??......da neces da preseces vene??:roll:
Mozda ces da se bacis kroz prozor:D:D:D......ili ces ipak samo da otreses majmuna , popijes mleko i odes na spavanje.....:roll:

Ако се Косово одвоји ја ћу сваки трен свога живота посветити томе да га вратим а надам се да ће ми живот трајати доста, још сам млад. Упоредо са дахом својих плућа и ритмом свога била ја ћу се борити против вас Шиптара али не брините ко зло чини зло му се враћа на.ебаћете и ви и ваши илирски преци и Американци и Шбаве и Усташе а ти се лепо затвори у собу лези на онај ваш тепих за молитву и кличи Алаху да побије нас Србе и спаси вас јадне Шиптарчиће. Вама Бранковићима 21. века поручујем и ово и даље међу некима Душанова, Милошева, Лазарева, Немањина и Савина крв тече е па страдао је Мурат, Турака смо се ослободили, Фердинанда убили, Немце 2 пута до ногу сатрали, издржали Нато... Успећемо и са вама на крај да изађемо тако нм Бог помогао!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ако се Косово одвоји ја ћу сваки трен свога живота посветити томе да га вратим а надам се да ће ми живот трајати доста, још сам млад. Упоредо са дахом својих плућа и ритмом свога била ја ћу се борити против вас Шиптара али не брините ко зло чини зло му се враћа на.ебаћете и ви и ваши илирски преци и Американци и Шбаве и Усташе а ти се лепо затвори у собу лези на онај ваш тепих за молитву и кличи Алаху да побије нас Србе и спаси вас јадне Шиптарчиће. Вама Бранковићима 21. века поручујем и ово и даље међу некима Душанова, Милошева, Лазарева, Немањина и Савина крв тече е па страдао је Мурат, Турака смо се ослободили, Фердинанда убили, Немце 2 пута до ногу сатрали, издржали Нато... Успећемо и са вама на крај да изађемо тако нм Бог помогао!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Auuu, kakav feš!!!!:shock::shock::shock:
 

Back
Top