Dodik najavio da će sutra Federaciji BiH predložiti miran razlaz

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
28.144

Dodik najavio da će sutra Federaciji BiH predložiti miran razlaz​


Autor: Beta 22. maj 202417:19

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je odlukom o Rezoluciji o Srebrenici u Generalnoj skupštini UN "potpisan kraj Bosni i Hercegovini" i najavio da će sutra sa sednice Vlade Srpske u Srebrenici Federaciji BiH biti predložen mirni razlaz. ...

https://n1info.rs/region/dodik-najavio-da-ce-sutra-federaciji-bih-predloziti-miran-razlaz/
--------------------------------------------
Ovaj predlog predsednika Milorada Dodika idealno je rešenje za krizu koja traje već više decenija u bivšoj SRBiH.
Naši muslimani dobiće svoju državu, a to je za jedanu novonastalu naciju u fazi formiranja, idealna opcija.
Dozvolićemo im luku Nehum kao exteritorijalni deo države sa pravom tranzita robe i ljudi a isto tako i tranzit preko Republike Srpske verovatno preko Brčkog.

Neka naša braća Muslimani dokažu kroz dalji tok istorije da su vredni i sposobni (dostojni) državotvorni narod.

Može se ta država zvati i R Bosna mada bi to bilo nepravedno jer bi se cela dinastija Kotromanića u grobu okretala ... ali nema veze ...

Živela islamska FBiH ... pa ma kako se ona zvala :super:
 
Cemu prisilno zadrzavanje u braku u kojem te nece?
Referendum i tamo i tamo, ako svi zele da ostanu nek ostanu, ako neko ne zeli - nek ide.
Uopste za sve slucajeve vazi.
Ovo je idealna prilika za muslimane da stvore prvu nezavisnu, samostalnu, muslimansku državu u Evropi (Albance ne računam u muslimane jer su oni posebna priča) i da se kao novoformirana nacija dokažu i kao državotvorna.
Da se realizuju i kao država (ma kolika bila) pokažu kao demokratska, prosperitetna, napredna ...
Ovako, unutar granica bivše SRBiH, sa Srbima i Hrvatima, nikada neće ostvariti pun potencijal već će možda u budućnosti rizikovati rat.
Kao mikro nacija (manje od 3 miliona se računa kao mikronacija) ne smeju sebi dozvoliti dalje sukobe jer nakon rata sa Srbima (koji se očigledno priprema) očekuje ih i nesumnjivo rat sa rimokatolicima (Hrvatima) i ma koliko ih malo bilo na prostoru bivše SRBiH to ne treba zanemariti.
 
Ovo je idealna prilika za muslimane da stvore prvu nezavisnu, samostalnu, muslimansku državu u Evropi (Albance ne računam u muslimane jer su oni posebna priča) i da se kao novoformirana nacija dokažu i kao državotvorna.
Da se realizuju i kao država (ma kolika bila) pokažu kao demokratska, prosperitetna, napredna ...
Ovako, unutar granica bivše SRBiH, sa Srbima i Hrvatima, nikada neće ostvariti pun potencijal već će možda u budućnosti rizikovati rat.
Kao mikro nacija (manje od 3 miliona se računa kao mikronacija) ne smeju sebi dozvoliti dalje sukobe jer nakon rata sa Srbima (koji se očigledno priprema) očekuje ih i nesumnjivo rat sa rimokatolicima (Hrvatima) i ma koliko ih malo bilo na prostoru bivše SRBiH to ne treba zanemariti.
Njima bi najidealnije bilo da se prikljuce HR.
Usli bi odma u EU i OTAN; a svakako su Hrvatsko cvece i nikakvi muslimani.
Vuk sit i ovce na broju.
HR bi prosirila granicu i resila zaledje Dalmaciji, plus dobitak na broju stanovnistva koje bi se odma asimiliralo.
 
Njima bi najidealnije bilo da se prikljuce HR.
Usli bi odma u EU i OTAN; a svakako su Hrvatsko cvece i nikakvi muslimani.
Vuk sit i ovce na broju.
Nikada ih Hrvati neće smatrati za sebi ravnopravne a i Bošnjaci (kako se sada zovu ... i nemam ništa protiv) nikada neće pristati da budu "cveće" jer je toliko je samosvest o nacionalnoj pripadnosti, tim ljudima koji tamo žive probuđena.
To je bilo pre 80+ godina ... situacija je sada drugačija.
Pitanje je samo hoće li kol.zapad dozvoliti da se na teritoriji Evrope formira dominantno islamska država?

Možda i hoće, ali će morati da praktikuju tzv "evropski islam" o kome je Makron već govorio.

Dakle, islam sa gej paradama, transdženderizmom itd ... a naša braća Bošnjaci su već dokazali da su za toliko "napredni" i da će te "vrednosti" bez pogovora usvojiti.

Idealna "evroislamska" država !!! ... PRVI PUT na teritoriji Evrope!!!
 

Dodik najavio da će sutra Federaciji BiH predložiti miran razlaz​


Autor: Beta 22. maj 202417:19

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je odlukom o Rezoluciji o Srebrenici u Generalnoj skupštini UN "potpisan kraj Bosni i Hercegovini" i najavio da će sutra sa sednice Vlade Srpske u Srebrenici Federaciji BiH biti predložen mirni razlaz. ...

https://n1info.rs/region/dodik-najavio-da-ce-sutra-federaciji-bih-predloziti-miran-razlaz/
--------------------------------------------
Ovaj predlog predsednika Milorada Dodika idealno je rešenje za krizu koja traje već više decenija u bivšoj SRBiH.
Naši muslimani dobiće svoju državu, a to je za jedanu novonastalu naciju u fazi formiranja, idealna opcija.
Dozvolićemo im luku Nehum kao exteritorijalni deo države sa pravom tranzita robe i ljudi a isto tako i tranzit preko Republike Srpske verovatno preko Brčkog.

Neka naša braća Muslimani dokažu kroz dalji tok istorije da su vredni i sposobni (dostojni) državotvorni narod.

Može se ta država zvati i R Bosna mada bi to bilo nepravedno jer bi se cela dinastija Kotromanića u grobu okretala ... ali nema veze ...

Živela islamska FBiH ... pa ma kako se ona zvala :super:

a kao ne znamo da ce predlog biti odbijen
 
Pažljivo sada. Veoma pažljivo, da nama Srbima na Balkanu ne urade ono što bi Rusima da mogu i smeju.

Pitanje je koliko je ovo samo izjava za unutrašnju javnost, populistička, a koliko je iskren u tim namerama.

On daje ovakve izjave, a onda sasvim regularno odlazi na suđenje u Sarajevo koje mu se trenutno vodi.
 
Pitanje je koliko je ovo samo izjava za unutrašnju javnost, populistička, a koliko je iskren u tim namerama.

On daje ovakve izjave, a onda sasvim regularno odlazi na suđenje u Sarajevo koje mu se trenutno vodi.
Meni su presudniji momenti pitanje državne imovine i presuda Dodiku nego ova rezolucija. Očekujem sledeće godine da se zahukta.
 
Pažljivo sada. Veoma pažljivo, da nama Srbima na Balkanu ne urade ono što bi Rusima da mogu i smeju.
Rusi su svoje građane islamske veroispovesti integrisali u svoju civilizaciju ... naši muslimani imaju sada idealnu priliku da stvore svoju državu, pokažu se kao državotvoran narod i integrišu u zapadnu civilizaciju ... DOKAZUJUĆI TIME da i MUSLIMANI MOGU da baštine vrednosti iste :rtfm:
 
Sve je to privremeno ... u skladu sa trenutnom političkom situacijom odigrano.

Ako bismo birali između toga da Dodik zaista ima neki plan i akcije na umu, i toga da se radi o čistom populizmu za prikupljanje jeftinih političkih poena, mislim da je logičniji ishod da se radi ovde o potonjem.

Uostalom, kako neko čoveku koji evo sad 20 godina priča o razlazu sa Bošnjacima, ovog puta zaista to i misli. :D

Mislim, ovo čak nije ni fool me once, no twice, ni fool me 50 times. Ovo je ono da si potpuni idiot ako veruješ čak i da je istina da uskoro sledi proglašenje nezavisnosti RS.
 
Meni su presudniji momenti pitanje državne imovine i presuda Dodiku nego ova rezolucija. Očekujem sledeće godine da se zahukta.

Da, tako je. Dobro razmišljaš.

Kada su pare u pitanju, to su ti momenti kada se ljudi obično ozbiljnije dignu na noge.

Dodik se neće povući sa pozicije, to je evidentno.

Mogu da zamislim blokade na ulicama koje sprečavaju nadležne da ga privedu i u tom momentu formalno proglašenje početka razdruženja sa Federacijom.

Ovo sad je samo zakuvavanje.
 
Pitanje je koliko je ovo samo izjava za unutrašnju javnost, populistička, a koliko je iskren u tim namerama.

On daje ovakve izjave, a onda sasvim regularno odlazi na suđenje u Sarajevo koje mu se trenutno vodi.

Svejedno. Treba biti pametan i veoma oprezan u ovim vremenima. Nevezano samo za ovu Dodikovu izjavu.
 
Rusi su svoje građane islamske veroispovesti integrisali u svoju civilizaciju ... naši muslimani imaju sada idealnu priliku da stvore svoju državu, pokažu se kao državotvoran narod i integrišu u zapadnu civilizaciju ... DOKAZUJUĆI TIME da i MUSLIMANI MOGU da baštine vrednosti iste :rtfm:

Ne zanimaju me mnogo interesi muslimana u BiH.
 
242560091_4420859594656219_7162886622845769949_n.jpg


Na snimku je prikazano svjedočenje Hakije Meholjića koji je tada bio član ratnog predsjedništva opštine Srebrenica, odnosno, uz Nasera Orića i Ibrana Mustafića najznačajniji čovjek u gradu tokom rata.
On govori kako je delegacija iz Srebrenice helikopterom prevezena na aerodrom a potom transporterom do hotela Holidejin u Sarajevu. Tamo se su susreli za Alijom Izetbegovićem, tadašnjim predsjednik Predsjedništva RBiH.

„Uveli su nas u jednu prostoriju gdje je veliki sto, mi kao delegacija smo sjeli za sto, i bio je Alija Izetbegović kao predsjednik Predsjedništva. Reći ću šta je izvorno rekao Izetbegović – ‘Dragi moji Srebreničani, kako ste?’, ‘Dobro je, kako ste vi predsjedniče?’, ‘Nudi mi Klinton da uđu četnici u Srebrenicu i izvrše pokolj 5.000 muslimana i biće vojna intervencija NATO snaga na srpske položaje u cijeloj BiH, šta vi mislite o tome?’ Ja sam skočio i kažem ‘jesi li ti lud’. Ovo je ono što je on rekao“, navodi Meholjić na arhivskom snimku.
 

Back
Top