Dodik: imam scenario u slučaju da me Lajčak smeni

Ma kakva taktika , to njega kvari on je seljak covjek koji tjera poslanike iz skupstine kao npr. Vukotu Govedaricu iz SDS .

ма баш ме брига што ради са нашима .мислио сам на ове споља.ту треба да мало "мудрује"*******,ја сам давно пролазио кроз крајину и семберјиу.и знам како је изгледала .а лане кад сам прошао угодно сам се изненадио.бања лука је љепша и сређенја од београда а и цео тај регион.
 
Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da ima pripremljen scenario u slučaju da ga visoki predstavnik u BiH "pod pritiskom smeni" i najavio mogućnost da u tom slučaju "povede RS u samostalnost".

U intervjuu Televiziji RS on je najavio i da će institucije RS pokrenuti proces revidiranja do sada prenetih nadležnosti sa entiteta na državni nivo, s ciljem da se Savet ministara BiH svede na tri ministarstva kako je to definisano Dejtonskim sporazumom.

Dodik je rekao da bi u slučaju njegove smene pred zgradu Vlade RS u Banjaluci verovatno došle međunarodne trupe i tenkovi da ga spreče da dođe na posao.

"Verovatno bih se s njima pogurao, a vi novinari bi to snimili. Onda bi otišao stotinu metara dalje i održao sednicu Vlade RS i suspendovao sve zakone BiH", dodao je premijer RS.

On je rekao da bi "onda organizovao nevladinu organizaciju, čiji bi bio predsednik, i poveo RS u samostalnost".

"Ako neko hoće da se igra, neka se igra", rekao je Dodik.

Ma sta se busa kad ga niko ne dira .Sve to u dogovoru opala mu podrska zbog toga sto je podrzao Tadica pa sad to pokusava da nadoknadi sa velikim recima .
 
Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da ima pripremljen scenario u slučaju da ga visoki predstavnik u BiH "pod pritiskom smeni" i najavio mogućnost da u tom slučaju "povede RS u samostalnost".

U intervjuu Televiziji RS on je najavio i da će institucije RS pokrenuti proces revidiranja do sada prenetih nadležnosti sa entiteta na državni nivo, s ciljem da se Savet ministara BiH svede na tri ministarstva kako je to definisano Dejtonskim sporazumom.

Dodik je rekao da bi u slučaju njegove smene pred zgradu Vlade RS u Banjaluci verovatno došle međunarodne trupe i tenkovi da ga spreče da dođe na posao.

"Verovatno bih se s njima pogurao, a vi novinari bi to snimili. Onda bi otišao stotinu metara dalje i održao sednicu Vlade RS i suspendovao sve zakone BiH", dodao je premijer RS.

On je rekao da bi "onda organizovao nevladinu organizaciju, čiji bi bio predsednik, i poveo RS u samostalnost".

"Ako neko hoće da se igra, neka se igra", rekao je Dodik.


postavlja se pitanje zbog čega bi organizirao nevladinu organizaciju,
ako bim, kako kaže,
imao kontrolu nad vladom i na sjednici vlade suspendirao sve zakone bih..

prijeti ali ni sam ne zna kako bi to izgledalo...

u svakom slučaju ne bi mogao učiniti previše, uvijek se nadje dovoljno onih koji su
spremni popuniti prazninu...
 
debilna zamena teza
Umesto da se balija Haris i Mesic brinu za svoje dvorishte mora nekako da se skrene paznja javnosti
samo spomeni Miloshevica i ne mora da se prishe o mafiji u Hrvatskoj ili zashto je federacija bankrotirala
verovatno je u oba slushaja kriv novi Sloba sa Pala lol
neradnici i nesposobni lezilebovici ne mogu da vide ni jedan nachin nego da syebu RS pa i iz nje isisaju sve kao shto su posisali mrseci muda od dejtona sve donacije koje su dobili na rachun toga shto su "zrtve"A shta onda kada se i RS posisa?
 
debilna zamena teza
Umesto da se balija Haris i Mesic brinu za svoje dvorishte mora nekako da se skrene paznja javnosti
samo spomeni Miloshevica i ne mora da se prishe o mafiji u Hrvatskoj ili zashto je federacija bankrotirala
verovatno je u oba slushaja kriv novi Sloba sa Pala lol
neradnici i nesposobni lezilebovici ne mogu da vide ni jedan nachin nego da syebu RS pa i iz nje isisaju sve kao shto su posisali mrseci muda od dejtona sve donacije koje su dobili na rachun toga shto su "zrtve"A shta onda kada se i RS posisa?

znaš kako...
neprijatelj nikada ne spava, unutranji, spoljni... domaći izdajnici i okupatori:)
bar tema za zamlaćivanje naroda ima uvijek ...

ali nije ni dodik daleko od te iste ideologije...
i on tupi o odcjepljenju tek toliko da održava u životu nacionalnu garnituru u federaciji..
njemu je prvi saveznik haris silajdzic, koji je izgubio na izborima, moguce je da mu daje vještačko disanje...
 
znaš kako...
neprijatelj nikada ne spava, unutranji, spoljni... domaći izdajnici i okupatori:)
bar tema za zamlaćivanje naroda ima uvijek ...

ali nije ni dodik daleko od te iste ideologije...
i on tupi o odcjepljenju tek toliko da održava u životu nacionalnu garnituru u federaciji..
njemu je prvi saveznik haris silajdzic, koji je izgubio na izborima, moguce je da mu daje vještačko disanje...

Vama poturicama smeta Dodik jer brani RS, i to je jasno i vrapcima na grani. Nema medija u kojem ne spomenete Dodika bar jednom u toku dana.
 
Dodik samo kaže što misli.možda nekad nema takta al je više do grla svima u RS.
gdje su presude muslimana i hrvata? stalno je govor mržnje iz federacije u kojima su srbi agresori ili genocidan narod.toliko mržnje u medijima koje kontrolišu muslimani i hrvati mora da izazove reakciju.dodik nije sds,nema ratnu prošlost i to mu daje prostor da može reći što misli.On je drznik koji ne ide po mišljenje u srajevo.takav ne odgovara sarajevskim političarima.evo primjer.na lokalnim izborima u sarajevu sve stranke imaju 100% muslimanski sastav sem sdp koji je za nevolju stavio nekoliko i ostalih. da li je to multi....gdje nestadoše srbi i hrvati.
dodik je jedino što nam daje nadu da nas neće brojčano nadjačati.ako ga slome i nas će ugušiti.:(
 
znaš kako...
neprijatelj nikada ne spava, unutranji, spoljni... domaći izdajnici i okupatori:)
bar tema za zamlaćivanje naroda ima uvijek ...

ali nije ni dodik daleko od te iste ideologije...
i on tupi o odcjepljenju tek toliko da održava u životu nacionalnu garnituru u federaciji..
njemu je prvi saveznik haris silajdzic, koji je izgubio na izborima, moguce je da mu daje vještačko disanje...

mislim da će sve više da bude neko ekonomsko a ne nacionalno razmimoilaženje jer kod vas u federaciji stvari brate nikako neštimaju previše imate te birokratije to vas pojede dok je kod nas to sve puno puno jednostavnije.Mislim i da ste se zaebali što niste prodali telekom kad i mi a tu opet nema dogovora
 
Da se razumemo, Dodik priču o referendumu čuva kao argument pri ucenjivanju. To ne veruje niko iole razuman da on može tek tako da otcepi Srpsku.
Dodik i Silajdžić se mogu tumačiti kao najbolji politički saveznici, s tim što Dodik ima uspehe iza sebe, a Silajdžić nema, za šta su obojica nagrađeni na prošlim izborima.

Što se Krajne i Semberije tiče, ja kad odem tamo pitam se u koju sam to zemlju došao. Razvoj je tamo odličan. Još sada stižu novi putevi...
Istok je još uvek nerazvijen, ali to nije Dodikova krivica, već krivica nas sa istoka što ne znamo da se saberemo i krenemo da iskorišćavamo ono što imamo, a ne da čekamo da se neko smiluje na nas.

Što se same teme tiče, ovo su Dodikove famozne ucene. Nije sklon ovakvom jeziku u poslednje vreme, može biti da se nešto čudno dešava.
 
mislim da će sve više da bude neko ekonomsko a ne nacionalno razmimoilaženje jer kod vas u federaciji stvari brate nikako neštimaju previše imate te birokratije to vas pojede dok je kod nas to sve puno puno jednostavnije.Mislim i da ste se zaebali što niste prodali telekom kad i mi a tu opet nema dogovora

rs je centraliziran, i normalno je da bolje funkcionira..
telekom ne mogu prodati jer su se navikli da svako malo zavuku ruku u taj džep,,,
previse rodjackih veza, previse stranackih ljudi a premalo strucnjaka..
recept za neuspijeh..
 

Back
Top