Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
tudjina ubija polako ali sigurno, treba izdrzati 5 godina za dobijanje stalne boravisne vize...
Zar je toliko lose,znam taj osecaj boravio sam dosta puta u Nemackoj par puta na duzi period,u Svabiji je najvaznije naci drustvo evrici su tu na zadnjem mestu,uradi nesto ako ne ide tu gde si,promeni firmu ili grad,pokrajinu,ne znam gde si ali na jugu je dobro konkretno bayern i baden-wuttenberg ima dosta nasih,razna desavanja i mentalitet svaba je drugaciji u pozitivnijem smislu.
 
Zar je toliko lose,znam taj osecaj boravio sam dosta puta u Nemackoj par puta na duzi period,u Svabiji je najvaznije naci drustvo evrici su tu na zadnjem mestu,uradi nesto ako ne ide tu gde si,promeni firmu ili grad,pokrajinu,ne znam gde si ali na jugu je dobro konkretno bayern i baden-wuttenberg ima dosta nasih,razna desavanja i mentalitet svaba je drugaciji u pozitivnijem smislu.
bas istocna nemacka nasih nema skoro uopste. promenicu pokrajinu, samo cekam da dobijem aufenthalt
 
pa ja iskreno razmisljam da li da se vratim, ja sam imao 700e platu u Srb. obzirom da ovde placam stan a u Srb ne, mala je razlika u novcu da bi se ostalo ovde. ne znam sta drugi kazu ali ovo ti je moja prica.
Pa dobro to u Srb i nije tako losa plata, sad sta znam.
Ja ovde sa faksom radim za duplo manju platu, tako da mislim da je ipak tamo bolje, ovde se nista ne ceni, niciji trud i rad.
 
Ja sam aplicirao za termin noks 3-5 prosle godine u februaru. Da li se ti termini po starom zakonu i dalje dele ili je pametnije odma stonirati i predati po novom? Hvala 👌


izvini zakacila sam se na vaš komentar, nova sam i zelim samo podeliti srecu... nova kao korisnik prijavljeni, i ne znam gde se pise komentar🤣

Dragi moji dobila sam termin za 30.06.2020 cekanje od 24.11.2019 spajanje porodice.

Srecno svima...

Mene samo zanima posto ne radi ambasada hocu li ih zvati i videti kad treba doći? Hvala ❤
 
izvini zakacila sam se na vaš komentar, nova sam i zelim samo podeliti srecu... nova kao korisnik prijavljeni, i ne znam gde se pise komentar🤣

Dragi moji dobila sam termin za 30.06.2020 cekanje od 24.11.2019 spajanje porodice.

Srecno svima...

Mene samo zanima posto ne radi ambasada hocu li ih zvati i videti kad treba doći? Hvala ❤
Cestitam Vam i puno srece :)
Mozete li nam reci sa kojom kategorijom radite spajanje porodice?
Hvala :)
 
Hteo sam Vas zapravo pitati kojoj NOKS kategoriji pripada Vas supruznik? :)
Kada ste se prijavljivali za termin za spajanje porodice odabrali ste neku od podkategorija. Koju?
Hvala :)
Izviniiite 😃 on je tamo rodjen... nije preko noks-a... Nem. državljanin ... ali kad sam aplicirala termin receno mi je da cemo cekati kao i svi ostali. Eto cekali smo 7 meseci
 
A jel moguca registracija novih termina na ambasadi trenutno? Ja koliko sam cuo zbog ovog virusa i svega na prihvataju nove zahteve? Hvalaa
Ma kakvi to nece oni proraditi dok se ne pronadje nekakva vakcina ili ako sam virus ne nestane budi siguran, samo nece to niko da kaze,evo juce samo preko 1500 zarazenih u jednoj fabrici mesa,stavili celi gradic u karantin i okrivili upravo radnike iz ovog dela Evrope gde i mi spadamo koji su tu vecina.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi to nece oni proraditi dok se ne pronadje nekakva vakcina ili ako sam virus ne nestane budi siguran, samo nece to niko da kaze,evo juce samo preko 1500 zarazenih u jednoj fabrici mesa,stavili celi gradic u karantin i okrivili upravo radnike iz ovog dela Evrope gde i mi spadamo koji su tu vecina.
Ma da jasno sve, nadam se da kada ambasade prorade, nece opet biti dugorocno cekanje na termine. Hvala na info 👌
 
Sto se tice spajanja porodice juce su se na fb grupama javljali da su dobili termin za 29.6. Najvise je bilo termina za spajanje sa osobom koja ima nemacko drzavljanstvo i koliko sam video jedna se osoba javila da je aplicirala 21.11.2018 a spajanje je sa osobom sa srpskim drzavljaninom...
Tačno je tako kako si odgovorio RR13 za spajanje porodice.
 
A jel moguca registracija novih termina na ambasadi trenutno? Ja koliko sam cuo zbog ovog virusa i svega na prihvataju nove zahteve? Hvalaa
Nije moguce aplicirati i potpuno je sigurno da se ove godine nece ni moci aplicirati radi virusa i velikog broja nezaposlenih u Nemackoj i EU,ostalo je da podele termine eventualno za spajanje i sigurno medicnarima jer im preko trebaju i to je za ovu godinu sigurno tako,a za ostale ako se ne desi neko cudo ali sve ide u tom smeru da toga nece doci.
 
Juce imao termin u ambasadi. Vozac kamiona. Registrovao se 25.06.2018. Videcemo odgovor ambasade za 14 radnih dana. Bez sertifikata B1 nivo znanja jezika nema potrebe da se trudite. Goethe institut preporucen.
A na koju je foru on uopste dosao na termin kada ambasada ne prima obrade zahteva pogotovo ne po starom,i nisu uopste dosli do tog termina ja sam registrovan 05.06.2018 pa nisam jos uvek pozvan.I pojasni mi moilim te sta si hteo reci sa jezikom b1?hvala
 
A na koju je foru on uopste dosao na termin kada ambasada ne prima obrade zahteva pogotovo ne po starom,i nisu uopste dosli do tog termina ja sam registrovan 05.06.2018 pa nisam jos uvek pozvan.I pojasni mi moilim te sta si hteo reci sa jezikom b1?hvala
Druze, da li si ti ustvari bio juce na terminu? A registrovao si se 25.06.2018.? Ja sam se registrovao 5.6.2018. I nisam pozvan na termin, nemam ni info da je ambasada pocela da deli termine za vozace. A mislim da , ako ti poslodavac napise da on od tebe ne trazi sertifikat B1, da sa tobom moze da komunicira dobro na nemackom, a to prodje u Nemackoj na odlucivanju, nema ambasada nista sa odlucivanjem, tj. odbijanjem zahteva zbog neposedovanja sertifikata B1.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top