Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da to sad gledaju za sve preko 45 po novom zakonu moraju ti uslovi da se ispune koji su skoro pa nemoguci ako nisi visokvalifikovan a i tada tesko ide,ne gleda se vise po starom nista
Da, tačno tako.Dakle:svi koji su stariji od 45 god. Moraju imati platu 3800 evra. Zakon donet o tome 1.3.ove god. Ukoliko ne možete imati tu platu. A prosto je n9eozvofljivo, tada morate imati nekretninu prepisanu na sebe:kuća, stan... Itd. Ili radni staž. Da bi ste bili obezbedjeni u starosti, odnosno da ne biste(mo) zavilisli od države, u ovom sl. Nemačke. Moj sl.
 
Brojke koje izbacuju vezane za umrle od Korone su vezani samo za virus znaci na tih 3000 dodas ove od korone i to ti je stanje trenutno
A to ne znaci da je od svih bolesti za mesec dana umrlo samo hiljadu
pa nisam ni rekao da je samo 1000 ljudi umrlo za mesec dana, nego samo od korone, ili bolje reci SA koronom! umiru uglavnom matorci od 80-90 godina koji su i inace bili bolesni, odapeli bi i tako i tako (ista prica vazi i za Italiju i Spaniju).
"1000 umrlih" koje sam u prethodnom postu pominjao je bilo samo poredjenja radi… jer ako svakog dana u DE umre u proseku po 3000 ljudi, na tu cifru jos 1000 ljudi za mesec dana samo od korone i nije neko dramaticno povecanje!
 
pa nisam ni rekao da je samo 1000 ljudi umrlo za mesec dana, nego samo od korone, ili bolje reci SA koronom! umiru uglavnom matorci od 80-90 godina koji su i inace bili bolesni, odapeli bi i tako i tako (ista prica vazi i za Italiju i Spaniju).
"1000 umrlih" koje sam u prethodnom postu pominjao je bilo samo poredjenja radi… jer ako svakog dana u DE umre u proseku po 3000 ljudi, na tu cifru jos 1000 ljudi za mesec dana samo od korone i nije neko dramaticno povecanje!

Umiru ljudi svih uzrasta. Ali recimo da umiru uglavnom matorci kako kažete, jel to znači da treba jednostavno da ih pustimo da umiru, slabiji su od nas mlađih pa zato?!

Ne događa se kolaps zdravstvenih sistema širom sveta zbog "izuzetno malog broja" ljudi koji umire, i to onih koji su i inače bolesni pa bi "odapeli i tako i tako" kako tvrdite. I dosad su ti ljudi umirali, pa se nisu povlačili lekari i medicinsko osoblje iz penzije na posao, nije u pojedinim žarištima vojska transportovala umrle nakon što su lokalna groblja i krematorijumi najednom postali prebukirani, niti su se gradile masovne privremene bolnice širom sveta. Mislite da je to bilo preterano? Shvatam da bi bilo mnogo više mrtvih kada biste se vi pitali.
 
Umiru ljudi svih uzrasta. Ali recimo da umiru uglavnom matorci kako kažete, jel to znači da treba jednostavno da ih pustimo da umiru, slabiji su od nas mlađih pa zato?!

Ne događa se kolaps zdravstvenih sistema širom sveta zbog "izuzetno malog broja" ljudi koji umire, i to onih koji su i inače bolesni pa bi "odapeli i tako i tako" kako tvrdite. I dosad su ti ljudi umirali, pa se nisu povlačili lekari i medicinsko osoblje iz penzije na posao, nije u pojedinim žarištima vojska transportovala umrle nakon što su lokalna groblja i krematorijumi najednom postali prebukirani, niti su se gradile masovne privremene bolnice širom sveta. Mislite da je to bilo preterano? Shvatam da bi bilo mnogo više mrtvih kada biste se vi pitali.
nije tema gde treba raspravljati o korona virusu, postoji ceo podforum za to, tako da ne bih ovde vise isao u neke dalje diskusije.
prokomentarisao sam zato sto je neko napisao da je u Nemackoj veliki broj zrtava, da ce biti gore nego u Italiji i slicne gluposti. U Nemackoj situacija nije toliko losa i nadam se da nece i biti jer se vec prica popustanju uvedenih mera i vracanju u normalu, sto ce naravno potrajati mesecima, mozda i godinama, ali nije tako dramaticno kao u drugim zemljama. "izuzetno mali broj" se odnosio na Nemacku. za IT/ES, to sto si napisao su cinjenice… niko to ne osporava.
 
Pozdrav svima !
Potreban mi je savet . Ovako , imam ugovor od poslodavca za posao elektricara , prijavio sam se za termin 11.05.2019 po starom , e sad poslodavac mi je rekao pre mesec dana da uradim priznavanje diplome , da bih ubrzao proces po novom. I to nije problem , pokrenucu taj proces , ja imam diplomu Elektro tehnicar energetike 4.stepen ,jezik A2 , uskoro i B1 , samo imam problem taj , sto ja od kako sam zavrsio skolu radio sam na crno ,oko 7-8 god, sa iskusnim elektricarima naravno , i uz njih sam naucio mnogo toga .. E sad , zanima me kako to da navedem u procesu priznavanja ? Postoji li neka sansa da ja njima dokazem nekako da sam radio 7 godina i sta sam sve radio ? Posto mislim da su mi male sanse za priznavanje ako navedem da nemam radno iskustvo.. Postoji li ikako neka sansa , da mi na primer neka firma koju poznajem i koja radi taj posao, napise neki papir da sam radio kod njih ,honorarno na primer , ili kako vec , i navede sve sto stvarno znam i sto sam radio , a da ne napravim toj firmi problem naravno ili postoji li neko drugo resenje, mozda je neko imao slicna iskustva ?
Hvala unapred na odgovoru , veliki pozdrav svima:)
 
Pozdrav svima !
Potreban mi je savet . Ovako , imam ugovor od poslodavca za posao elektricara , prijavio sam se za termin 11.05.2019 po starom , e sad poslodavac mi je rekao pre mesec dana da uradim priznavanje diplome , da bih ubrzao proces po novom. I to nije problem , pokrenucu taj proces , ja imam diplomu Elektro tehnicar energetike 4.stepen ,jezik A2 , uskoro i B1 , samo imam problem taj , sto ja od kako sam zavrsio skolu radio sam na crno ,oko 7-8 god, sa iskusnim elektricarima naravno , i uz njih sam naucio mnogo toga .. E sad , zanima me kako to da navedem u procesu priznavanja ? Postoji li neka sansa da ja njima dokazem nekako da sam radio 7 godina i sta sam sve radio ? Posto mislim da su mi male sanse za priznavanje ako navedem da nemam radno iskustvo.. Postoji li ikako neka sansa , da mi na primer neka firma koju poznajem i koja radi taj posao, napise neki papir da sam radio kod njih ,honorarno na primer , ili kako vec , i navede sve sto stvarno znam i sto sam radio , a da ne napravim toj firmi problem naravno ili postoji li neko drugo resenje, mozda je neko imao slicna iskustva ?
Hvala unapred na odgovoru , veliki pozdrav svima:)
Moras da im posaljes listing i kopiju radne knjizice,uz to ti poslodavac gde si radio napise potvrdu koje si poslove obavljao i jedino tako radno iskustvo uzimaju kao relevantno.Ne mora u opste da znaci ako nemas radno iskustvo u toj struci da ti nece priznati diplomu ako ne skroz onda ce delimicno sigurno,to sve pored radnog iskustva zavisi i od rejtinga same skole,diplome,dodatnih certifikata,oblasti rada.
 
Pozdrav svima,

Zna li neko kome mogu da se obratim u Nemackoj radi provere statusa obrade vize?

Hvala.
Probao ja sve moguce i nemoguce, sve je na cekanju. Mi cekamo vizu za spajanje jos od oktobra da obrade u KVR Muenchen, ali ne daju informacije. Zadnje sto sam cuo je da se ceka po osam meseci. Opet, ovo je u Minhenu. Zavisi za koje mesto, ali mrka kapa da vam neko nesto kaze.

probajte na https://www.auswaertiges-amt.de/en

mozda vam nesto odgovore iz minstarstva.
 
Probao ja sve moguce i nemoguce, sve je na cekanju. Mi cekamo vizu za spajanje jos od oktobra da obrade u KVR Muenchen, ali ne daju informacije. Zadnje sto sam cuo je da se ceka po osam meseci. Opet, ovo je u Minhenu. Zavisi za koje mesto, ali mrka kapa da vam neko nesto kaze.

probajte na https://www.auswaertiges-amt.de/en

mozda vam nesto odgovore iz minstarstva.
Hvala puno. Slala sam ovima ovde, ali niko nista ne odgovara.
 
Probao ja sve moguce i nemoguce, sve je na cekanju. Mi cekamo vizu za spajanje jos od oktobra da obrade u KVR Muenchen, ali ne daju informacije. Zadnje sto sam cuo je da se ceka po osam meseci. Opet, ovo je u Minhenu. Zavisi za koje mesto, ali mrka kapa da vam neko nesto kaze.

probajte na https://www.auswaertiges-amt.de/en

mozda vam nesto odgovore iz minstarstva.
Ovo bas zvuci surovo.
Da li znate za jos nekoga sa slicnim iskustvom, da toliko ceka?
 
Mene zanima radio sam za Hrvatsku Firmu i dobio sam vizu u Zagrebu inace sam iz Bosne
I sada sam nasao Njemacku firmu i zanima me mogu li sada promjeniti tu vizu da predam ovdje za Njemacku radnu dozvolu ili vizu kako vec to ide pa me zanima ako neko ima odgovor
Hvala puno
Ne moze nikako promena radne dozvole. Jedino mozes da radis preko hrvatske firme u Nemackoj ali sve ti ostaje na Hrvatsku i prijava i penzijsko a kad se zavrsi posao moras nazad iz Nemacke.
 
Mene zanima radio sam za Hrvatsku Firmu i dobio sam vizu u Zagrebu inace sam iz Bosne
I sada sam nasao Njemacku firmu i zanima me mogu li sada promjeniti tu vizu da predam ovdje za Njemacku radnu dozvolu ili vizu kako vec to ide pa me zanima ako neko ima odgovor
Hvala puno
Ako imas vizu ulaznu u Bosanski ili Srpski pasos sto bi trebalo da imas,pobaj pronadji nekog advokata jer su pre ove situacije u regiji Bayern tacnije u Minhenu uspevali mnogi da se prebace sa datesmanske radne vize na nemacku radnu dozovolu tj.aufenthalt.
 
Poslednja izmena:
Mozete li napisati za koju ste kategoriju aplicirali?
Koliko ste dugo cekali na termin i zatim na obradu?
Hvala :)
U decembru 2019. sam aplicirala za termin - kategorija "plava karta". Dodeljen mi je termin 21.02.2020. Zatim dopuna dokumenata 03.03. posto mi je plata nije bila odgovarajuca, pa su mi morali da mi posalju novi ugovor.
Diploma IT smer, Beogradska Poslovna Skola - priznata bez slanja na procenu.
Posao takodje iz oblasti IT-a, ali moram da naglasim da ce mi to biti prvi posao u struci, tako da u nekim slucajevima iskustvo nije vazno.
 
U decembru 2019. sam aplicirala za termin - kategorija "plava karta". Dodeljen mi je termin 21.02.2020. Zatim dopuna dokumenata 03.03. posto mi je plata nije bila odgovarajuca, pa su mi morali da mi posalju novi ugovor.
Diploma IT smer, Beogradska Poslovna Skola - priznata bez slanja na procenu.
Posao takodje iz oblasti IT-a, ali moram da naglasim da ce mi to biti prvi posao u struci, tako da u nekim slucajevima iskustvo nije vazno.
sta je tacno plava karta?
 
da li je plava karta = NOKS 6-8 ili visokoobrazovani mogu da traze jos neku vizu koja nije plava karta?
Viosoko obrazovani mogu da apliciraju tj.imaju dve opcije po noksu 6-8 i za plavu kartu,razlika je samo sto je za plavu kartu propisana minimum godisnje zarade i sto plava karta ima ogromne prednosti.
Za plavu kartu mogu da konkurisu i oni bez ikakve diplome ako je njihovo zanimanje od posebnog znacaja,plavu kartu mogu da uzmu ljudi bez diplome pre svega iz IT sektora ako dokazu minimum 5 godina rada u toj struci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top