Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ta ista porodica moze doci kod njega kao turisti pa nemoraju da se ljubakaju preko vibera.
Samo ti zelim da budes srecan roditelj, pa da vidis kako je to kad dodjes kuci sa posla a kuca prazna bez dece i muza-zene. A oni u Srbiji jedva cekaju da te vide pa makar i na minut. Posto ocigledno ne znas kako je biti roditelj i imati malu decu koja non stop traze mamu ili tatu da su pored njih...
 
Samo ti zelim da budes srecan roditelj, pa da vidis kako je to kad dodjes kuci sa posla a kuca prazna bez dece i muza-zene. A oni u Srbiji jedva cekaju da te vide pa makar i na minut. Posto ocigledno ne znas kako je biti roditelj i imati malu decu koja non stop traze mamu ili tatu da su pored njih...
Vama za informaciju imam troje dece,kao mali moj otac isto je radio u svici tada nisu postojali mob.tel. vec samo pisma pa mi nista ne fali
 
Vama za informaciju imam troje dece,kao mali moj otac isto je radio u svici tada nisu postojali mob.tel. vec samo pisma pa mi nista ne fali
Stoji i to, ali opet koliko ste god. imali tada, dokazite vi deci od 3god zasto majka nije pored njih svako jutro kada idu u vrtic i ostala deca ih pitaju gde je vama mama i odgovor na to ili sl.pitanja. I nikada nece biti isto tata i mama. Moze Tata da zameni majku ali ne u potpunosti. Ako je otac otisao znaci da je majka ostala da vas cuva ako ne gresim. Znam da nije lako ni vama, sto se borite za egzistenciju koju drzava ne moze da vam priusti. Koliko vidim ambasada Sarajevo to bolje radi, najkrace je cekanje za spajanje porodice pa sve ostalo. Svako ima svoje misljenje ako se slazete, niti to neko moze da vam osporiti. Zivi bili i sto manje cekali.
 
Spajanje porodcie Beograd:
https://docs.google.com/document/d/17NKQ50VsPhLDgZdRi8vDSWS6TrY2dTnhNHJfMmWEOBQ/edit?usp=sharing

Stigli su do 13.8.2018. Trenutno čekanje je oko 360 dana. Nedeljno 2 dana su otprilike rezervisana za spajanje porodice i trenutno su podeljeni sledeći datumi: 23,24,29,30.7. i 5,6.8. Sledeće termine za spajanje treba očekivati za 12-13.8. Malo su se ustalili u poslednje vreme sa spajanjem i pokušavaju da održe nivo čekanja nešto malo ispod godinu dana.
 
Niste baš u pravu. Seljakanje na 3 meseca nije nimalo prijatno a Vi isto tako možete naći posao i u Srbiji ili nekoj drugoj zemlji EU (ne mora Nemačka) pa nećete imati problema sa čekanjem vize.
To isto mogu i za Vas da kazem,vas partner je mogao naci posao u Srbiji, pa bi ste bili zajedno i ne razdvojeni.Mislim da nije vise zanimljivo polemisati na ovu temu.
 
Pozdrav,

Imam jedno pitanje na koje mi je potreban brz odgovor. Naime , član porodice u Nemačkoj je bolestan a ja treba da se vratim što pre za Nemačku kako bih istom članu tj. mojoj majci bio u pomoći.
Međutim javlja se problem da u opcijama za zakazivanje na sajtu ambasade nigde nema istovetnog sluučaja kao što je moj. (već sam bio 3 meseca kao turista i sada mi je potrebna viza za ponovni odlazak)
imam pisma od doktora , otpusnu listu moje majke iz Nemačke , popunjen formular za vizu,slike, kopiju prve strane pasoša , da li mi je potrebna još neka dokumentacija?

Da li se neko susreo sa ovakvim problemom ili zna kako da ga rešim?

Zahvalan na bilo kakvom odgovoru.
 
Pozdrav,

Imam jedno pitanje na koje mi je potreban brz odgovor. Naime , član porodice u Nemačkoj je bolestan a ja treba da se vratim što pre za Nemačku kako bih istom članu tj. mojoj majci bio u pomoći.
Međutim javlja se problem da u opcijama za zakazivanje na sajtu ambasade nigde nema istovetnog sluučaja kao što je moj. (već sam bio 3 meseca kao turista i sada mi je potrebna viza za ponovni odlazak)
imam pisma od doktora , otpusnu listu moje majke iz Nemačke , popunjen formular za vizu,slike, kopiju prve strane pasoša , da li mi je potrebna još neka dokumentacija?

Da li se neko susreo sa ovakvim problemom ili zna kako da ga rešim?

Zahvalan na bilo kakvom odgovoru.
Zovi ambasadu i pitaj, znam da postoji varijanta da u Nemackoj produzis turisticki boravak ukoliko ti je potrebno hitno lecenje/ili ukoliko je neko od tebe zavistan, pa nema ko da brine o toj osobi, ali to se radi ovde u Behorde. Neka majka pozove nas konzulat u Nemackoj pa neka pita kako.
 
Imam vizu za trazenje posla, prijavu boravaka, ugovor o radu, zustimmung koji je poslodavac dobio od agentur für Arbeit. Koliko sam upoznat, trebam da se prijavim u ausländerbehörde da dobijem radnu dozvolu. Mogu li raditi odmah po podnosenju zahtjeva za radnu dozvolu ili moram cekati da je dobijem? Prakticno imam sve potrebne papire. Zivim u Offenbahu a posao je u Frankfurtu. Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top