Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, registrovao se po noks1-2 ,17.11.2017.
Termin 07.11.2018.
Odbijenica 21.11.2018.
Zalba 18.12.2018.
Zvali na viziranje 25.01.2019.
Zalbu pisala Sonja Soro (razlog nisam imao diplomu elektricara pa smo naveli pomocni elektricar i naravno dobili novi ugovor.Srecno svima koji cekaju.
Zamolio bih ako neko moze i ima vremena da kucne proceduru i sta mi treba od papira dalje.Hvala i srecno.
 
Aplicirala sam za vizu 12.03.2018 noks 3-5 medicinska sestra .....da li da se nadam početkom marta za termin ili se period čekanja produžio. ..Unapred hvala i veliki pozdrav ????

Noks 3-5 med.tehnicari su stigli do 7.2.2018. Videcemo po sledecoj podeli dokle ce podeliti pa prema tome racunajte. Za sada se ceka godinu dana, nadajmo se da nece biti produzenja tog vremena.
 
Da. Mi imamo i srece,mi samo platimo i imamo, ovi posle 2019 ce morati da polazu! Postoji mogucnost da i EU zemlje priznaju, videcemo. Inace u prekrsaju su svi koji voze bez te kartice, ona izlazi u roku od par nedelja.

- - - - - - - - - -

Vidim dosta polemika oko tog "naseg" koda . Ali, ako se usvoji plati i ukucaju ga u vozacku (a nase vozacke priznaju u DE) onda nam je lakse tamo kad vadimo njihovu vozacku imamo automatski kod nema slusanja i polaganja !?
Bilo bi dobro kad bi neko o tome obavestio na forumu sta se sa tim desava tipa kad ce biti i oce li biti sta od toga
 
Dobar dan, dosao sam u Njemacku 01.2018 na 6 mjeseci ulazna viza, koju sa produzio i dobio karticu na godinu dana koja mi vazi do juna. Otisao sam u opstinu da se informisem o papirima sta mi je potrebno za produzenje kartice u junu i sluzbenica mi je dala papir ,zaokruzila stavke i zaokruzila integracioni kurs . Sad je pitanje da li je ovaj integracioni kurs neophodan trenutno za produzenje vize ili je to greska sluzbenice jer sam cuo da integracioni kurs imas rok da zavrsis samo ako trazis stalnu radnu vizu posle 3 godine boravka. Hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top