Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogu naravno, mozda ce znaciti, od dokumenata sam odneo sledece:
1.ugovor original + 2 x kopija ugovora
2.pasos + 2 x kopije
3.listing iz PiO fonda (original) + 2 x kopije
4.Dva informatora sa sajta ambasade
5.Dva zahteva za vizu (zalepio sam slike) - na sajtu ambasade ima da se preuzme u pdf-u
6. 1 slika kao na zahtevu za vizu, stavite je u pasos( ukupno tri treba, dve se lepe jednu nosite sa sobom)
7. Na sajtu imaju i dve,, izjave" da kao pristajete da vas obavestavaju na mail o ishodu vize i slicno, ali su mi to vratili, rekli su da netreba
8.Gewerbe firme ili Handelsregister x 2 kopije
9.Taksa 75€
Dodjete ispred ambasade, sacekate da vas prozovu, udjete unutra, provere vam ranac, jaknu i sl... Na salteru date dokumenta, sloze vam po redosledu iz informatora,(ja sam sam to slozio po redu), sednete i sacekate prvi slobodan salter (A, B, D ili E), kada dodjete do sluzbenice, predajete svu dokumentaciju,ona pregleda papire, ostavite otiske prstiju, platite taksu i to je to... Za jezik me niko nista nije pitao jer mi u ugovoru stoji da cu uciti jezik u Nemackoj.... Sve sam imao spremno tako da nije bilo problema....
P. S. Provereite opet na sajtu potrebnu dokumentaciju, mozda sam zaboravio nesto da napisem...
Srecno!!!

Da li si u ugovoru imao pečat?
Hvala
 
Dobila sam spisak dokumenata potrebnih za ambasadu.NOKS 3-5 medicinari : pasos,ugovor o radu(original),potvrda od ZAV,broj telefona i e-mail adresa,diploma(apostil i prevod),polozen strucni(prevod),nostrifikacija(zapoceta ili zavrsen proces),defizitbescheid,ausbildungplan,sertifikat B1 ili B2,licenca(ako se poseduje) listing iz PIO,gewerbe(registracija firme).E,sad ne trebaju svedocanstva,izvod kao ni potvrde da nisam osudjivana.Jel to-to?Malo mi cudno..Molim kolege/nice koje su bile na terminu da mi odgovore
 
Molim sve za odgovor ako neko zna. Prijavljen sam po NOKS-u 3-5. Posao u administraciji nemacki C2 imam gete diplomu. Imam fakultet ali prijavljen sam sa srednjom ekonomskom opsti smer i administracija. Vise godina iskustva u struci. Da li ce mi traziti za tu diplomu neki anerkennung ili nesto? Takodje da li elektricari ili kuvari moraju da rade neki anerkennung i ostalo da bi mogli da rade u struci sa tom diplomom? Hvala svima na trudu da mi odgovre. Srdacan pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top