Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, zna li ko kakva je promena zakona od 1.1.2019 godine, po nekim pisanjima nece biti uopste potreban odlazak u ambasadu ukoliko imas ugovor o radu od poslodavca? Imam ugovor od poslodavca, sad ne znam da li da odmah zakazujem termin u ambasadi ili sta?
Zakazuj termin odmah trebace vize,u predlogu novog zakona pise da sve ostaje skoro isto,menja se to sto se nece gledati imali kanditat iz Eu ili Nemacke za to radno mesto,i zbog toga se ocekuju brzi termini u ambasadi.
 
Osecaj je neverovatan, kao da sam cekao samo mesec dana, a ne godinu. Koliko god da sam se spremao, opet sam nespreman docekao sve ovo. Osecam se srecno, a ujedno sam i mnogo tuzan, zao mi je sto odlazim, sto napustam Srbiju, sto cu kasnije i zenu i decu odvesti gore.... i zbog milion drugih stvari. Ali nadam se zarad bolje buducnosti dece.
Pustimo sad sve to. Ko zna sta mi je sledece ciniti kad stignem gore, koji redosled?
Srecno svima i vidimo se tamo daleko.
 
Osecaj je neverovatan, kao da sam cekao samo mesec dana, a ne godinu. Koliko god da sam se spremao, opet sam nespreman docekao sve ovo. Osecam se srecno, a ujedno sam i mnogo tuzan, zao mi je sto odlazim, sto napustam Srbiju, sto cu kasnije i zenu i decu odvesti gore.... i zbog milion drugih stvari. Ali nadam se zarad bolje buducnosti dece.
Pustimo sad sve to. Ko zna sta mi je sledece ciniti kad stignem gore, koji redosled?
Srecno svima i vidimo se tamo daleko.
Redosled ti je odprilike ovaj:
1. Prijava na adresu. Odes u opstinu da se prijavis.
2. Zakazavinje termina u Ausländeramtu kako bi dobio Aufenthaltstite tj. nesto slicno licnoj karti.
3. Otvaranje racuna u banci.
4. Prijaviti se za osiguranje (AOK ili neko drugo), ako ti poslodavac ovo ne sredjuje.
5. Prijava u poreskoj to radi poslodavac

Srecno, svaki pocetak je tezak al posle bude sve lakse.
 
Redosled ti je odprilike ovaj:
1. Prijava na adresu. Odes u opstinu da se prijavis.
2. Zakazavinje termina u Ausländeramtu kako bi dobio Aufenthaltstite tj. nesto slicno licnoj karti.
3. Otvaranje racuna u banci.
4. Prijaviti se za osiguranje (AOK ili neko drugo), ako ti poslodavac ovo ne sredjuje.
5. Prijava u poreskoj to radi poslodavac

Srecno, svaki pocetak je tezak al posle bude sve lakse.
Molim vas,mala pomoc.Zaista ne mogu da se setim odakle mi informacija ali mi je neko rekao kad se ode na termin u ambasadi da sve ovo od navedenog treba vec da se ima: Prijava,osiguranje,bankovni itd..
So,richtig oder Falsch? :)
 
Molim vas,mala pomoc.Zaista ne mogu da se setim odakle mi informacija ali mi je neko rekao kad se ode na termin u ambasadi da sve ovo od navedenog treba vec da se ima: Prijava,osiguranje,bankovni itd..
So,richtig oder Falsch? :)
Za termin u ambasadi vam nije potrebna prijava i bankovni racun u nemackoj. Osiguranje nosite sa vama kada idete po vizu.
Uzmete informator noksa po kojim ste se prijavili i prikupite sve dokumente iz informatora i to nosite na termin u ambasadi.
 
Mozes preneti iskustvo odlaska na termin?sta sve traze?posto sam i ja isti noks.
Mogu naravno, mozda ce znaciti, od dokumenata sam odneo sledece:
1.ugovor original + 2 x kopija ugovora
2.pasos + 2 x kopije
3.listing iz PiO fonda (original) + 2 x kopije
4.Dva informatora sa sajta ambasade
5.Dva zahteva za vizu (zalepio sam slike) - na sajtu ambasade ima da se preuzme u pdf-u
6. 1 slika kao na zahtevu za vizu, stavite je u pasos( ukupno tri treba, dve se lepe jednu nosite sa sobom)
7. Na sajtu imaju i dve,, izjave" da kao pristajete da vas obavestavaju na mail o ishodu vize i slicno, ali su mi to vratili, rekli su da netreba
8.Gewerbe firme ili Handelsregister x 2 kopije
9.Taksa 75€
Dodjete ispred ambasade, sacekate da vas prozovu, udjete unutra, provere vam ranac, jaknu i sl... Na salteru date dokumenta, sloze vam po redosledu iz informatora,(ja sam sam to slozio po redu), sednete i sacekate prvi slobodan salter (A, B, D ili E), kada dodjete do sluzbenice, predajete svu dokumentaciju,ona pregleda papire, ostavite otiske prstiju, platite taksu i to je to... Za jezik me niko nista nije pitao jer mi u ugovoru stoji da cu uciti jezik u Nemackoj.... Sve sam imao spremno tako da nije bilo problema....
P. S. Provereite opet na sajtu potrebnu dokumentaciju, mozda sam zaboravio nesto da napisem...
Srecno!!!
 
Mogu naravno, mozda ce znaciti, od dokumenata sam odneo sledece:
1.ugovor original + 2 x kopija ugovora
2.pasos + 2 x kopije
3.listing iz PiO fonda (original) + 2 x kopije
4.Dva informatora sa sajta ambasade
5.Dva zahteva za vizu (zalepio sam slike) - na sajtu ambasade ima da se preuzme u pdf-u
6. 1 slika kao na zahtevu za vizu, stavite je u pasos( ukupno tri treba, dve se lepe jednu nosite sa sobom)
7. Na sajtu imaju i dve,, izjave" da kao pristajete da vas obavestavaju na mail o ishodu vize i slicno, ali su mi to vratili, rekli su da netreba
8.Gewerbe firme ili Handelsregister x 2 kopije
9.Taksa 75€
Dodjete ispred ambasade, sacekate da vas prozovu, udjete unutra, provere vam ranac, jaknu i sl... Na salteru date dokumenta, sloze vam po redosledu iz informatora,(ja sam sam to slozio po redu), sednete i sacekate prvi slobodan salter (A, B, D ili E), kada dodjete do sluzbenice, predajete svu dokumentaciju,ona pregleda papire, ostavite otiske prstiju, platite taksu i to je to... Za jezik me niko nista nije pitao jer mi u ugovoru stoji da cu uciti jezik u Nemackoj.... Sve sam imao spremno tako da nije bilo problema....
P. S. Provereite opet na sajtu potrebnu dokumentaciju, mozda sam zaboravio nesto da napisem...
Srecno!!!

Stavka 8.Gdje se to vadi?
I ovaj listing pio mi nije jasan!
Hvala jos jednom u svakom slucaju!
 
Stavka 8.Gdje se to vadi?
I ovaj listing pio mi nije jasan!
Hvala jos jednom u svakom slucaju!

To dobijate od firme, ako oni ne zele da posalju moze da se kupi preko interneta oko 10tak € kosta... Ima ovde na forumu neko je postavio link sajta koji prodaje...
Listing iz PiO fonda vadite u filijali koja je zaduzena za vas u vasem gradu, nista se ne placa, a za 10 tak min sve gotovo.
 
To dobijate od firme, ako oni ne zele da posalju moze da se kupi preko interneta oko 10tak € kosta... Ima ovde na forumu neko je postavio link sajta koji prodaje...
Listing iz PiO fonda vadite u filijali koja je zaduzena za vas u vasem gradu, nista se ne placa, a za 10 tak min sve gotovo.

I ugovor ne stariji od 6 meseci.ja sam prekojedne agencije u bg predao,mozda ce se oni pozabaviti oko toga!hvala jos jednom!!
 
I ugovor ne stariji od 6 meseci.ja sam prekojedne agencije u bg predao,mozda ce se oni pozabaviti oko toga!hvala jos jednom!!
Ako mislite na termin da ste preko agencije oni nemaju nikakve veze sa ovim papirima koji vama trebaju, moguce samo da ce uraditi formulare i slike kopije pasosa...gewerbe i listing bece sigurno traziti umesto vas....
A ako su posrednici, vi nazovite i proverite, najbolje je da na terminu imate svu komplet dokumentaciju, da ne traze dopunu posle...
 
Ako mislite na agenciju za zakazivanje termina, oni nemaju nikakve veze sa ovim papirima koji vama trebaju, moguce samo da ce uraditi formulare i slike, kopije pasosa...gewerbe i listing nece sigurno traziti umesto vas....
A ako su posrednici pri zaposlenju vi nazovite i proverite, najbolje je da na terminu imate svu komplet dokumentaciju, da ne traze dopunu posle, pa da se ceka na odobrenje mesecima...
Za ugovor ne znam, jer je moj stigao sedam dana pre termina, do tada mi nije trebao, da ne bi menjao svaki cas...
 
Ako mislite na termin da ste preko agencije oni nemaju nikakve veze sa ovim papirima koji vama trebaju, moguce samo da ce uraditi formulare i slike kopije pasosa...gewerbe i listing bece sigurno traziti umesto vas....
A ako su posrednici, vi nazovite i proverite, najbolje je da na terminu imate svu komplet dokumentaciju, da ne traze dopunu posle...

Ja prvi put cujem za ovaj gewerbe, da li to pise u informatoru na sajtu da treba?
 
Nisam želeo da da širim dezinformacije i neproverene glasine ,samo sam preneo deo razgovora sa poslodavcem , od reči do reči,niko nije spominjao bezvizni režim ,niti sam ja pitao na koji način će mi biti regulisan rad i boravak od 10. 1. 2019.
Potvrdio sam da sam spreman da od 10.1. 2019. počnem da vozim nedeljne ture po Nemačkoj i izvan Nemačke i ta izmena biće uneta u ugovor koji će mi biti dostavljen.
Zato sam i pitao ima li još neko sličnu informaciju , jer kako se sada dele termini ne verujem da ću vizu dobiti pre februara- marta 2019. a poslodavac me planira za polovinu januara ,verovatno na osnovu nekih informacija koje ima , kako i odakle stvarno ne znam ,niti želim da nagađam niti želim da tvrdim da su tačne ili ne.
Stvarno nisam želeo da pravim pometnju ili lažnu uzbunu

Upravo sam dobio novi - produženi ugovor sa poslodavcem koji važi od 10. 1. 2019.
Šta da radim ako dobijem termin u Ambasadi Nemačke pre tog datuma ,da li da predajem papire ili da storniram termin?!

Zanima me još , ko i gde u Srbiji izdaje potvrdu o osposobljenosti za prevoz [B VANGARARITNIH TERETA] [/B] pošto je predviđeno da prevozim delove vetrogeneratora (turbine i krila vetrenjača)
Unapred hvala na odgovoru!
 
Ja prvi put cujem za ovaj gewerbe, da li to pise u informatoru na sajtu da treba?
To vam pise u informatoru. Ako se ne varam pod stavkom 8.

Upravo sam dobio novi - produženi ugovor sa poslodavcem koji važi od 10. 1. 2019.
Šta da radim ako dobijem termin u Ambasadi Nemačke pre tog datuma ,da li da predajem papire ili da storniram termin?!

Zanima me još , ko i gde u Srbiji izdaje potvrdu o osposobljenosti za prevoz [B VANGARARITNIH TERETA] [/B] pošto je predviđeno da prevozim delove vetrogeneratora (turbine i krila vetrenjača)
Unapred hvala na odgovoru!
Predajte papire, nemojte nikako stonirati. Ako stonirate termin moracete opet cekati na novi termin, a i nije problem da termin bude ranije od pocetka rada.

Drugi deo ne znam gde se moze izvaditi.

- - - - - - - - - -

Hvala na odgovorima, da li postoji ikakva mogucnost dobiti vizu pre 6meseci i jel je dobijam u duzini trajanja ugovora posto sam dobio ugovor od godinu dana i sta je sa agencijama tim cuvenim sto daju termine ranije?
Najbrze ide noks 6-8, oni cekaju oko 5 meseci. Ni agencija vam ne moze srediti da dobijete ranije termin.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top