Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne ocekujem termin danas....
Dosta sam cekao i cupkao petkom,umori se covek i od toga sace 8-mi mesec cekanja....
Postaje mi sve jedno i dal ce da bude i kad ce da bude....
Razmisljam se da sam ovih 8 meseci igrao loto,pre bi sedmicu zabo' al jbg...
U svakom slucaju za sve koji cekaju puno srece.

Kolega, rekao bih da cemo se gledati jos! Ali nema odustajanja. Pozdrav.
 
Posto vec mesecima pratim i prognoziram termine da vidimo koliko sam blizu istini, prognoza za sutra :

PO STAROM
Deljenje oktobra po starom, od 1 oktobra do 11-12 oktobra ce biti podeljeni termini maksimum. - 10ak dana

PO NOVOM
Noks 1-2 - nista dok se ne podeli po starom ceo oktobar.
Noks 3-5 od 27 novembra do 2-3 decembra - 5 dana.
Noks 6-8 ne znam. ovo nisam pratio ali neverovatno su brzi, 15 dana je moja prognoza
Spajanje , ne znam

Druga opcija ali realna i losa za sve je da nece deliti nista.

Srecno

Bila je ova druga opcija na zalost. Prva nedelja jula je popunjena terminima.
 
Pre par dana sam dobio prijavu u Essenu na kontu ugovora i na kontu stanova koje imam , koje sam iznajmio kao firma. Da li mogu sa prijavom boravka voziti auto na DE tablama. Svi se cude kako sam dobio boravak bez vize. Znam da sam nosio papir od Finanze gde pise da sam kao firma oslobodjen poreza u DE, ugovor izmedju moje i Nemacke firme, osiguranje i potvrdu za stan.

- - - - - - - - - -

Sto se tice termina prijavio sam se 17.novembra noks 1.2 i jos uvek nema termina a nadam se za mesec dva da ce biti.

Ja sam se isto prijavio 17. novembra preko agencije pomocni radnik noks 1 2, Frankfurt. Ugovor napravljen 20. maja a krece ugovor od 1. juna... Da li ce mi trebati novi ugovor?! Pozdav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top