Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ali ja NE ZELIM da zivim u nemackoj, meni je ovde lepo. kako ti nesreco to nije jasno?

pola drustva,i neka rodbina su mi preko, imam uvid u blagodeti koje uzivate tamo iz druge ruke.
neka fala, dosta meni ako mi ostane 400 evra mesecno ovde u Srbiji.

a kuci sam, na svome. ne jedem dzunk iz aldija i ne jurim popuste pred isteka roka vec domace dimljeno

posle ti posaljem sliku na pp. samo reci koju ces ruku?
Brate ovako pricaju i objavljuju ljudi koji su ograniceni i koji nemaju pojma kako izgleda evropski asfalt. Pa druze nemamo svi dedovinu, babovinu, ocevinu itd, a i da imamo od toga se nezivi. Ja radim u DRZAVNOJ FIRMI i malo malo pa nas ucenjuju da potpisemo ovo i ono, ako to neuradim dobicu otkaz. Moj brat je sigurniji kod privatnika u Nemackoj nakon 3 godine staza, a ja posle 12god nisam siguran i malo malo pa vrse mobing. A to sto imam 2 srednje a radim isto sto i onaj nepismeni je druga prica. Tako da svi koji misle da nam je ovde dajno i sjajno neka se otprate sa ovog foruma. A da, svi koji mogu neka odu odavde jer bolje tamo da kupe proizvode "pred istekom roka" nego ove ovde proizvode koji su vec istekli. Hvala 😉
 
Brate ovako pricaju i objavljuju ljudi koji su ograniceni i koji nemaju pojma kako izgleda evropski asfalt. Pa druze nemamo svi dedovinu, babovinu, ocevinu itd, a i da imamo od toga se nezivi. Ja radim u DRZAVNOJ FIRMI i malo malo pa nas ucenjuju da potpisemo ovo i ono, ako to neuradim dobicu otkaz. Moj brat je sigurniji kod privatnika u Nemackoj nakon 3 godine staza, a ja posle 12god nisam siguran i malo malo pa vrse mobing. A to sto imam 2 srednje a radim isto sto i onaj nepismeni je druga prica. Tako da svi koji misle da nam je ovde dajno i sjajno neka se otprate sa ovog foruma. A da, svi koji mogu neka odu odavde jer bolje tamo da kupe proizvode "pred istekom roka" nego ove ovde proizvode koji su vec istekli. Hvala 😉


Svaka vam je na mestu
 
Brate ovako pricaju i objavljuju ljudi koji su ograniceni i koji nemaju pojma kako izgleda evropski asfalt. Pa druze nemamo svi dedovinu, babovinu, ocevinu itd, a i da imamo od toga se nezivi. Ja radim u DRZAVNOJ FIRMI i malo malo pa nas ucenjuju da potpisemo ovo i ono, ako to neuradim dobicu otkaz. Moj brat je sigurniji kod privatnika u Nemackoj nakon 3 godine staza, a ja posle 12god nisam siguran i malo malo pa vrse mobing. A to sto imam 2 srednje a radim isto sto i onaj nepismeni je druga prica. Tako da svi koji misle da nam je ovde dajno i sjajno neka se otprate sa ovog foruma. A da, svi koji mogu neka odu odavde jer bolje tamo da kupe proizvode "pred istekom roka" nego ove ovde proizvode koji su vec istekli. Hvala 😉
Hehe videces sta je ucenivanje i mobing kad stignes u Nemacku,ovde toga nema i sve je super a i evrici su po drvecu,stanovi su ekstra i jeftini ali stvarno je idila bozija.
Salu na stranu ali meni ne pada na pamet da se vracam,imam poprilicno lagan i dobro placan posao pa je to jedan od glavnih i kljucnih razloga,ali znam dosta nasih sto se muci i ono bas im je tesko u svakom smislu,pretezno ljudi sa fakultet diploma,osobe na drzavnim klinkama ili u jacim Nemackim kompanijama ili nesto slicno zive bezbrizno,super pre svega jer su dobro placeni i niko ih ono ne zajebava,
tako da mogu da se pohvalim da sam jedan od tih,radis od 7 ili 8 do 15 ili 16.00,do petka 14.00 i to je to,dok kod balkanca, privatnika i drugih zna se kako je ma isto kao i kod nas samo sto si bolje placeni,znam ljude koijima je dobro i u Srbiji a isto tako znam kojima je lose,a tako isto i u Nemackoj poznjem likove kojima ne ide nikako a oni su bogami vecina kao i kod nas a znam bas dosta onih kojima i bas ide,ja sad da biram gde da se preselim sigurno mi Nemacka ne bih bila prvi izbor,naravno svako ima svoj zivot i izbor i zivimo u 21 veku gde je online sve dostupno i sve moze da se vidi,tako da je glupo da neko i komentarise nesto kad se sve zna.
 
Poslednja izmena:
Brate ovako pricaju i objavljuju ljudi koji su ograniceni i koji nemaju pojma kako izgleda evropski asfalt. Pa druze nemamo svi dedovinu, babovinu, ocevinu itd, a i da imamo od toga se nezivi. Ja radim u DRZAVNOJ FIRMI i malo malo pa nas ucenjuju da potpisemo ovo i ono, ako to neuradim dobicu otkaz. Moj brat je sigurniji kod privatnika u Nemackoj nakon 3 godine staza, a ja posle 12god nisam siguran i malo malo pa vrse mobing. A to sto imam 2 srednje a radim isto sto i onaj nepismeni je druga prica. Tako da svi koji misle da nam je ovde dajno i sjajno neka se otprate sa ovog foruma. A da, svi koji mogu neka odu odavde jer bolje tamo da kupe proizvode "pred istekom roka" nego ove ovde proizvode koji su vec istekli. Hvala 😉
ja da idem sa foruma? gledaj ti da redovno praznis kante u jkp
a to sto si stao u red za brasno i ulje sto su davali PA NIJE DZABA.

da nisi uzeo brasno sad te ne bi cimali pred svako glasanjew.
ali samo napred, seri po Srbiji, to je popularno
 
ja da idem sa foruma? gledaj ti da redovno praznis kante u jkp
a to sto si stao u red za brasno i ulje sto su davali PA NIJE DZABA.

da nisi uzeo brasno sad te ne bi cimali pred svako glasanjew.
ali samo napred, seri po Srbiji, to je popularno
Ajd i ti za Nemacku brate moj,ne znas sta propustas ljubi te brat,znas li ti da praznjenje kanti u Nemackoj ima visoku reputaciju,taj posao mogu samo Nemci da dobiju jer je ekstra placen i dobra ladovina, to ti je opsta borba za radno mesto.
 
ja da idem sa foruma? gledaj ti da redovno praznis kante u jkp
a to sto si stao u red za brasno i ulje sto su davali PA NIJE DZABA.

da nisi uzeo brasno sad te ne bi cimali pred svako glasanjew.
ali samo napred, seri po Srbiji, to je popularno
Vidi lepi, da ti ja "nepraznim" kante ti bi se prvi usmrdeo. A veruj mi da sam stajao u red za brasno nebih se zalio i nebi mi bilo zao svega. Meni nije stalo za brasno i ulje hvala bogu jer za toliko imam. Ti hteo ili ne, jednostavno ti se namecu mnoge stvari a da gresim sad bi me naduvalo ovde bar 5-oro.A da ti prevedem posto srpski ocigledno nerazumes, neserem po Srbiji vec po sistemu u kom zivimo. Izvini ja znam da ni preko nije med i mleko i da,nije lako. Ali burazeru kad ti legne lova na konto znas za sta si radio. A da, ako hoces da imas normalan zivot i da stedis nemoj da zivis u centru ili oko centra burazeru. Tako da volim i ja moju Srbiju ali vise moju decu. Ti si sebi odabrao tako da neseri nama koji smo isto odabrali. Hvala
 
U Regiji Baden Wuttenberg,Mullman ili komunalac ima 3500e bruto,mozes i na gehalt de.da proveris ako ne verujes,brate moj.
Ma ja ti verujem brt, moj rodjeni brt pokusava da upadne tamo, bas u tom delu-heidelberg, ma nema sanse. Moj stric je radio u Koblencu 30god. Plata mu je bila 2200+500 na "sramotu" batice. A vidis meni se ovde ismejavaju. Haos. I kad cujes ovako nesto kako da se neokrenes i produzis dalje. Treba i deca da mi dovekaju ovo... Neeeee
 
sta ima da se ne se**re? duvate istu frulu kako je lose kako ovo ono a decu vam televizor i mobilni vaspitaju
izgovarate se na dobrobit dece dok ste vi razmazeni jer nije kao nekad
Druze, a kako je bilo nekad? Prijatelju niko tebe nevuce da ti ides u De. Tebi je ok meni nije i sta sad hoces da me ubedis suprotno. Nekapiram te stvarno. Nemoj ti da se sekiras ko meni vaspitava decu, jer opet nisi shvatio, nije problem ko ce decu da vaspitava nego koju perspektivu imaju ovde. Da neprolaze kroz neprijatnosti, zbog boje koze, nacinu oblacenja, sela odakle dolaze, cime im se roditelji bave, sta voze bla bla bla... alo kume pun mi k...svega toga. Brate daj iskuliraj. Ovo je forum za deljenje iskustva, pomoc itd a ne da me neko sprda.
 
Druze, a kako je bilo nekad? Prijatelju niko tebe nevuce da ti ides u De. Tebi je ok meni nije i sta sad hoces da me ubedis suprotno. Nekapiram te stvarno. Nemoj ti da se sekiras ko meni vaspitava decu, jer opet nisi shvatio, nije problem ko ce decu da vaspitava nego koju perspektivu imaju ovde. Da neprolaze kroz neprijatnosti, zbog boje koze, nacinu oblacenja, sela odakle dolaze, cime im se roditelji bave, sta voze bla bla bla... alo kume pun mi k...svega toga. Brate daj iskuliraj. Ovo je forum za deljenje iskustva, pomoc itd a ne da me neko sprda.
pa koju to boju koze imaju tvoja deca? i zasto?:eek:
 
Jel izvodljivo iz Srbije da se odradi nostifikacija diplome ili postoje agencije u Srbiji? Nisam medicinski radnik, u masinstvu sam...
Iz Srbije se i odradjuje,imaju sigurno i agencije a sto bih to njima davao kad mozes sam poslati par papira,sajt anerkenung de.sa jasnim uputama,izabers svoje zanimanje,regiju,grad,stupis sa njima u kontakt i to je to.
 
Dobro veče, situacija je sledeća u Njemačkoj mogu da dobijem posao u fabrici kao pomoćni radnik, nije potrebna nikakva kvalifikacija poslodavac ne zahtijeva.U ovoj situaciji kako predati zahtjev po pravilu za zapadni Balkan ili po ovom novom?Kakve su šanse za dobijanje termina odnosno posle vize?Hvala.
Pradati se ne moze jos nista niti aplicirati.Sanse su minimalnne,kad ce to poceti pravilo za z.balkan da se primenjuje je veliko pitanje,kao kad se virus smiri,a i tad ce biti veoma tesko jer mora se prvo odobrenje od agentur za arbeit izboksovati sto ce biti prava misija,pa tek onda aplicitati za termin,ostaje da se vidi u praksi kako ce to sve ici ako ikad pocne,kao i ovi sto sto su cekali od 2018-ste termin za taj noks i na kraju samo precrtani.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru ali to sam i ja trazio, i nisam uspeo da nadjem. Ne postoji "srednja skola" za frizera :huh:

Isto imam pitanje kako da pomognem nekom da nostrifikuje diplomu trgovacke skole - trgovac... odnosno kako i da li taj ima sanse da ode po novom zakonu. To bi bio neki Kaufmann ali Svabe sve to imaju podeljeno po trgovinskim oblastima, nema opste...

Ja nisam iz ovih profesija pa mi je sve ovo strano bas. Prevodim, i pokusavam da nadjem nesto od informacija za ove poznanike mojih roditelja ali bas mi ne uspeva za sva zanimanja 😂
http://www.skolazanegulepote.edu.rs/ ovo je skola za frizera
 
Jedno pitanje za upućene.
Da li se mora ponovo zakazati termin kad to bude moguće za vozača i ako je već zakazano u oktobru?
Ne kapiram više kojoj grupi pripadaju, nisu bili u grupi nekvalifikovane radne snage već sa IT sektorom pod „ostalo“ pa me je to zbunilo.
Moze i sad sa se aplicira,imas u informatoru sta sve treba,storniras prvo taj i apliciras za novi koji ide dosta brzo.
 
Moze i sad sa se aplicira,imas u informatoru sta sve treba,storniras prvo taj i apliciras za novi koji ide dosta brzo.
Ja sam vec aplicirao u oktobru i po tome je vreme cekanja oko 3 meseca sto bi trebalo da bude uskoro.
Ali me zanima da li nisu te termine ponistili pa da moram ponovo da zakazujem.
Inace po pravilu za Balkan jos nema liste termina ako sam ja dobro video.
 
Ja sam vec aplicirao u oktobru i po tome je vreme cekanja oko 3 meseca sto bi trebalo da bude uskoro.
Ali me zanima da li nisu te termine ponistili pa da moram ponovo da zakazujem.
Inace po pravilu za Balkan jos nema liste termina ako sam ja dobro video.
Idi par stranica unazad imas onog vozaca sa Slovenskom vozackom kojem nije bio potreban b1,pa vidi otprilike kad je on aplicirao pa na osnovu toga mozes proceniti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top