Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

Sasko86

Zainteresovan član
Poruka
109
jupiiiiiiiiiiii.

Malopre me suprug nazvao….. dobio je poziv od ambasade i u ponedeljak da dodje na viziranje pasosa…………….Sretna…..znaci…. 09.01.19 bio da preda papire za spajanje porodice, 11.02.19 termin za vizu.

Svima se zelim jos jednom da zahvalim i da pozelim brzo resavanje njihovih predmeta…. divno je, sto postoji ovaj forum sa toliko divnih ljudi, koji zele pomoci,

Od srca sve najlepse
Super. Jeste li imali neku dopunu tu u Nemačkoj?

vozacc

Primećen član
Poruka
965
Pozz ako neko moze DA Mi kaze posto ovde vidim, DA ljudi pisu stiglo do 30 januara noks 3-5 vozac gde I kako SE informisu o tome Sa obzirom DA Sam I Sam noks 3-5 vozac apliciran 3ćeg aprila Ali nekontam o cemu pricaju
treba da ociste ceo februar i mart da bi stigli do vas. Ako bude kao do sada to znaci da cete cekati oko 6 meseci da se to desi. Izmedju 6 i 8 meseci jos.

Demi97

Zainteresovan član
Poruka
170
U bogte pa do vozzac po toj logici ja u junu prijavljen necu dodji do sledece godine to ce biti 2 godine cekanja pa oni su pre nebormalni i jos ce onaj zakon da dodje ali dobro ja idem svakako po ovome ali opet katastrofa to sigurno nasi koce ne daju da odemo inace bi mi otisli odavno
Ovo odustati i nista drugo ici u neke druge zemlje i gotovo bre za 2 3 meseca gotovo radis i cao i posle se prebacujes majke mi da sam znao ovo ne bi ni radio jer i sad cekam 7 8 meseci a treba jos 5 meseci do mene nece biti do sledece godine ozbiljno pocinjem da razmisljam da idem u druge zemlje i u ameriku pa ima za vozace smer
Kao fali im vozaca ubilo se i radnika a 2 godine cekanja
Samo medicinski radnici idu brzo po sistemu jer im oni trebaju cak su i noks6-8 kolko vidim usporili
Sta raditi ovo je ludost zaboravicu Nemacku uopste pa kad dodje termin dobro dosao

BUJALICA

Zainteresovan član
Poruka
358
Pozz ako neko moze DA Mi kaze posto ovde vidim, DA ljudi pisu stiglo do 30 januara noks 3-5 vozac gde I kako SE informisu o tome Sa obzirom DA Sam I Sam noks 3-5 vozac apliciran 3ćeg aprila Ali nekontam o cemu pricaju
Ovde se informises i na fb grupu vize-termini info...to ti je to...

- - - - - - - - - -

Mislim da je prica o noksu 1-2.
Napisao je dokle su stigli vozaci a mislio je na Noks 1-2...

mwac

Početnik
Poruka
12
Ovako cemo. Koju diplomu imate a koji cete posao raditi u Nemačkoj?
Prijatelju, hvala ti na trudu, ali ne slušaš sta te pitam, mene zanima taj spisak zanimanja i da li postoji mogućnost eventualnog menjanja profesije u okviru noksa3-5.
Posto imam diplomu srednje elektrotehnicke skole i diplomu ftn-a (dipl. graf. ing.) a posto sam od skoro položio za C i ovih dana trebam da polazem za CE prijavio sam se na noks 3-5 za lkw fahrer-a. Iz razloga sto posedujem znanje nemackog jezika samo A1.

vozacc

Primećen član
Poruka
965
Demi imas pravo, znaci po toj logici oni za mesec Dana ociste 10 Dana uzas,
Ovo sto pisem vazi za noks 3/5 profi vozaci.

Od kako su krenuli po novom 1.11.2017 pa do sada proslo je punih 15 meseci.
Za tih 15 meseci su ocistili jedan mesec po starom (oktobar), novembar, decembar i januar.
To znaci da je izmedju 3 i 4 meseca potrebno da oni ociste jedan ceo. sto mu dodje na 7 do 10 dana termina po jednom mesecu cekanja.

To su cinjenice. da li ce se ubrzati ili ne to niko ne zna, do sada se nisu ubrzali (u poslednjih godinu dana)
Srecno cekanje.

Poslednja izmena:

AirPop24

Početnik
Poruka
8
Pozdrav svima nov sam na forumu dugo pratim ovu temu i došao je red da i ja nešto pitam.
Ja sam dobio termin 21 januara 2019. A prijava je bila 26 decembra 2017. U pitanju je noks 1-2.
Sa papirima je sve ok. Imam ženu i dvoje dece , pratio sam da se čeka jako dugo na termin pa smo u avgustu 2018 predali za spajanje porodice iako još nisam imao termin. Što bi se reklo na sreću pa ako prodje prodje. Mene zanima šta je sve potrebno spremiti od dokumentacije za nemacku mislim na izvode da li trebaju internacionalni ili da li neko zna specifično šta sve treba neke cake itd. Gde se ide prvo kad se dodje itd.. znači neka procedura korak po korak u kratkim crtama. Stan imam rezervisan tako da to nije problem kad dodjem prijavicu se odmah na adresu. I još jedna stvar imam C kategoriju. I hteo bih da kad budem uzimao nemacku dozvolu da mi prihvate i to zašto da mi propadne. Da li bih morao i ja da vadim taj kod 95 ili kako već. Izvinjavam se na dugačkom postu i unapred zahvalan.
Pozdrav za sve članove i puno strpljenja !

dule truck

Obećava
Poruka
60
Ja sam aplicirao 15.02.2018 za noks 3-5 jos nista mi nisu javili...a kako citam ovde jos januar nisu zavrsili
Ja sam 14.02.2018. Isto nista jos....isto 3-5

- - - - - - - - - -

Zatecen Sam I veoma iznenadjen Pa KO CE me toliko cekati god I po Dana cekanja Pa to nije humano, ja mislio plafon jos mesec I po dva uzas... DA dodam hvala na odgovoru...
U celoj toj takvoj nehumanoj situaciji imas jedan olaksavajuci detalj - posao kao vozac mozes da nadjes gde hoces i kad hoces u Nemackoj. I tako ce ostati u narednih x godina.

Madzar

Početnik
Poruka
46
Evo malo na ovu temu. Ja sam u Karstädt-u, relativno malo selo od oko 3000 stanovnika (oko imaju sela i sa po 80 stanovnika), opstina Prigniz, a pokrajina Brandenburg. Selo je na oko 150km od Berlina i 160km od Hamburga. U firmi sam ja jedini iz bivse SFRJ, a ima nekoliko Poljaka. Koliko sam ja trenutno upoznat (ovde sam tek 2 meseca) ima jos jedna porodica iz Srbije i to je to sto se tice nasih, barem ovde u selu. Redom kako sam sredjivao papirologiju:

1. Firma mi nasla stan, prijavio se u selu na adresu stana (guglao na netu meldebescheinigung i ime mog sela, da vidim gde je adresa mesne zajednice, predlazem da to svako uradi, najsigurnije je).

2. Sa prijavom na adresu (meldebescheinigung) otisao u biro za strance (ausländerbehörde) i podneo zahtev za boravisnu i radnu dozvolu, (ulazna viza koja se dobija u ambasadi svima vazi 6 meseci), jos uvek cekam tu dozvolu, koja je plasticna, kao nasa licna karta, tako da zahtev sto pre podnosite, ocigledno se dugo ceka na karticu.

3. Otvorio racun u banci. Uzeo sam N26 online banku, kod njih moze bilo ko da otvori racun, ne traze cak ni prijavu na adresu, i imaju korisnicki servis na Engleskom. Prijava bude gotova za 5 minuta i racun je odmah aktivan, a za nedelju dana stigne debitna kartica (nemci je ovde zovu kreditna kartica, ali se sa njom ne moze otici u minus na racunu, tj ne mozes se zaduziti a mozes kupovati preko neta), ali ne i EC-kartica (to je debitna kartica ali se sa njom ne moze kupovati preko neta), za to se podnosi zahtev, ne znam da li je besplatna, nije mi potrebna pa je nemam.

4. Prijavu na zdravstveno mi odradila agencija, tako da ne znam kako to ide.

5. Predao zahtev za nemacku vozacku dozvolu (Führerschein) u Fahrerlaubnisbehörde. Nisam nista prevodio (video sam na netu da su neki ljudi uzimali potvrde iz supa o kategorijama i to prevodili na nemacki kod sudskog tumaca, meni nije trebalo), samo otisao sa pasosem i srpskom vozackom i dve slike formata kao za ambasadu, odradite slike u srbiji, dosta je jeftinije. Za dve nedelje otisao da podignem nemacku vozacku, morao da ostavim njima srpsku.

6. Kupio i registrovao auto. Sto se tice kupovine, otisao sa kesom na plac, malo se cenjako za cenu, pogodili se i oni mi za dva dana sredili TÜV na dve godine, i ostale papire, neki veliki zeleni list, to se drzi u stanu, ko ima taj list je vlasnik auta, to mi je nemacki kolega rekao, i saobracajnu od auta, moja je papirna, nije plasticna kao u Srbiji. Sa TÜV-om i tim velikim zelenim papirom, saobracajnom, prijavom na adresu i pasosem, i eVB brojem (elektronski broj auto osiguranja, uzeo ga preko neta, ubedljivo najjeftinije za mene bilo) otisao u KFZ-Zulassungsstelle, predao papire na uvid, rekao koje tablice hocu, dobio karticu da platim (54e) na automatu za placanje, i papiric sa brojem tablica, otisao u kucicu pored, tu mi napravili tablice (35e) i to je to. Sto se tice tih automata za placanje, ovaj automat gde sam ja placao prima samo kes i EC-kartice a ne prima tzv. kreditne kartice (u tacki 3 objasnjena razlika), ja nisam znao, pa sam moram da idem do bankomata da podignem pare, posto ne nosim vise od 20-30e kesa sa sobom. :lol:

7. Slobodno vreme. Sto se tice slobodnog vremena, nasuprot ovde pre napisanom, ima ga, moja firma radi od 7 do 16h, kancelarije, a 6 do 15h, proizvodnja. Uglavnom svi ostaju pola sata, sat duze do petka. Petkom se radi od 7 do 14:45h, kancelarije, a 6 do 13:45h proizvodnja, tad svi idu kuci. Viken se ne radi. 2 Pauze od 15 i 30 minuta, stoga petkom krace radno vreme. Ja svoje slobodno vreme provodim u skajpovanju sa porodicom i ucenju jezika i ranije u trazenju auta.

8. Deciji dodatak i obdaniste jos nisam resavao posto jos nemamo ni termin u ambasadi, kad budem znao, napisacu, ako neko pre toga ne napise.

Nemacki nazivi stavljeni samo za lakse guglanje.

Prednost manjih mesta je da ti nizasta ne treba termin, samo odes, uzmes broj, sacekas 5-10 minuta i obavis sta ti treba. U vecim gradovima se termin zakazuje na dve do tri nedelje ranije, imajte to na umu, zbog dugog cekanja radne i boravisne dozvole (karica iz stavke br. 2). Naravno, dok cekate, mozete slobodno da radite, i ja radim, i kad budete predavali, isto ce vam, kao sto su i meni rekli, reci i vama.

Ako ne znate dobro nemacki, ponesite telefon za prevod, nemojte placati nekog prevodioca, ljudi su jako ljubazni i sve ce vam pomoci da to uradite sami.

Malo duzi post, ali nadam se da ce nekom pomoci.
Pozdrav svima nov sam na forumu dugo pratim ovu temu i došao je red da i ja nešto pitam.
Ja sam dobio termin 21 januara 2019. A prijava je bila 26 decembra 2017. U pitanju je noks 1-2.
Sa papirima je sve ok. Imam ženu i dvoje dece , pratio sam da se čeka jako dugo na termin pa smo u avgustu 2018 predali za spajanje porodice iako još nisam imao termin. Što bi se reklo na sreću pa ako prodje prodje. Mene zanima šta je sve potrebno spremiti od dokumentacije za nemacku mislim na izvode da li trebaju internacionalni ili da li neko zna specifično šta sve treba neke cake itd. Gde se ide prvo kad se dodje itd.. znači neka procedura korak po korak u kratkim crtama. Stan imam rezervisan tako da to nije problem kad dodjem prijavicu se odmah na adresu. I još jedna stvar imam C kategoriju. I hteo bih da kad budem uzimao nemacku dozvolu da mi prihvate i to zašto da mi propadne. Da li bih morao i ja da vadim taj kod 95 ili kako već. Izvinjavam se na dugačkom postu i unapred zahvalan.
Pozdrav za sve članove i puno strpljenja !
Mozda ne bi bilo lose otvoriti temu zivot u Nemackoj, pa tu sve opisati. Da ne bi morali isto da pisemo svakih 10 stranica.

Dokumenta, trebaju ti:

1. Internacionalni izvod iz knjige vencanih
2. Internacionalni izvod iz knjige rodjenih za svako dete
3. Nekoliko slika formata za ambasadu, mislim da je 8 sasvim dovoljo (moze i u Nemackoj da se slika, ali je u Srbiji dosta jeftinije), za sve clanove porodice. Slike trebaju za radnu i boravisnu dozvolu, zdravstveno, vozacku itd.

Kod priznavanja vozacke, nema tu biranja, radnik uzme tvoju dozvolu, otvori dokument na kome stoje uporedo nase i nemacke dozvole i upise sta se podudara sa nemackim dozvolama. Ja sam imao dozvolu za sve traktore u srbiji, a u nemackoj je podeljeno na dve klase, manji i veci traktori. Predpostavljam na osnovu snage. Nije me zanimalo pa nisam ni proveravao. U nemackoj mogu da vozim te manje traktore. To je jedina razlika koju sam ja video kad sam dobio dozvolu, B i BE su mi priznate. Nemam C pa o tome ne mogu ni da pricam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.