Do kraja zivota...

Imao sam dugu vezu, devojku koju sam voleo vise od sebe, veza je pukla, kao casa se razbila ni sam nisam mogao da verujem da ce puci,mislio sam da je ona ta devojka sa kojom cu da zivot provedem, sve je izgledalo tako...
sta sad da kazem, sad se definitivno udaje, znam i termin svadbe... jbg zivot je takav, surov,ponekad i mio, ovaj put vise nego surov...
 
Milan_m:
Imao sam dugu vezu, devojku koju sam voleo vise od sebe, veza je pukla, kao casa se razbila ni sam nisam mogao da verujem da ce puci,mislio sam da je ona ta devojka sa kojom cu da zivot provedem, sve je izgledalo tako...
sta sad da kazem, sad se definitivno udaje, znam i termin svadbe... jbg zivot je takav, surov,ponekad i mio, ovaj put vise nego surov...
Ali realno niste bili jedno za drugo.
Nahvataj ti ipak onu pravu.
 
Milan_m:
Imao sam dugu vezu, devojku koju sam voleo vise od sebe, veza je pukla, kao casa se razbila ni sam nisam mogao da verujem da ce puci,mislio sam da je ona ta devojka sa kojom cu da zivot provedem, sve je izgledalo tako...
sta sad da kazem, sad se definitivno udaje, znam i termin svadbe... jbg zivot je takav, surov,ponekad i mio, ovaj put vise nego surov...
To pitam! I ja sam imala vezu od 2 godine, puno smo se voleli, i stvarno nam je bilo mnogo lepo. Mislim, i sada se puno volimo, ali na drugi nacin...
Pa me zanima, moze li covek 2 puta da voli istom jacinom?
 
Tsutomu:
Ali realno niste bili jedno za drugo.
Nahvataj ti ipak onu pravu.

Vise ja tu nista ne mogu da promenim, pozeleo sam joj srecu i ona je meni, to je sve sto smo mogli da uradimo jedno drugom...

Pravaaaaaaaaaaaaa, ima li te negdeeeeeeeeee? Javi mi seeeeeeeeee :shock:
O, ne ipak moram da je traazim... :roll:
 
Sehnsucht:
To pitam! I ja sam imala vezu od 2 godine, puno smo se voleli, i stvarno nam je bilo mnogo lepo. Mislim, i sada se puno volimo, ali na drugi nacin...
Pa me zanima, moze li covek 2 puta da voli istom jacinom?

E, da to se i ja pitam, da li cu neku drugu da volim koliko sam i nju, ili sam sa njom dao maximum svoje ljubavi... Ipak nekako ona je bila prva prava ljubav... a moja veza je bila jos duza od tvoje...

P.S. Ti i ja mogli bismo da malo vise popricamo o problemu koji imamo... :roll:
 
Sehnsucht:
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot? Ja, iskreno, ne mogu sebe da zamislim sa jednim muskarcem toliko dugo.
Mada, gledam danas moju baku i deku. Ljudi se neverovatno vole, ali nisu birali jedno drugo. Roditelji ih "spojili".
Baka prica price kako su se zavoleli odmah (a inace, bila je zaljubljena u nekog sirotana, pa su je njeni naterali da se uda za dedu, jer nisu mogli da dozvole da se uda za nekog manje imucnog), dok deda kaze da ga je veoma postovala i da ga se "plasila k'o Boga". Kaze da, da bi te zena volela, samo ti treba cvrsta ruka. Naravno, on to ne prica meni, vec daje savete mom bratu.
Pa?

Svi prizeljkuju pravu ljubav,ali ona nije uvijek na dohvat ruke i nije uvijek ljubav na prvi pogled i neka natprirodna strast o kojoj se obicno masta.
I ljubav i strast mora da postoji,ali mora da se gaji,uvijek postoji neka zrtva zbog ljubavi,zato treba puno uzajamnog postovanja i razumjevanja.
Ako se samo jedno trudi i zrtvuje to nije prava ljubav.Obicno su zene te koje po svaku cijenu odrzavaju vezu ili brak.To nije prava ljubav vec strah i navika.
O ovome se moze dugo i nasiroko,i sve djeluje kao neka filozofija,a nije...
Sustina je jednostavna.Mislim da se prava zivotna ljubav osjeti,nema stege,vec sve ide spontano i sve se podrazumjeva...nema nista ljepse od jutarnjeg budjenja pored osobe koju volis i koji tebe voli ;)
 
Sehnsucht:
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot? Ja, iskreno, ne mogu sebe da zamislim sa jednim muskarcem toliko dugo.
Mada, gledam danas moju baku i deku. Ljudi se neverovatno vole, ali nisu birali jedno drugo. Roditelji ih "spojili".
Baka prica price kako su se zavoleli odmah (a inace, bila je zaljubljena u nekog sirotana, pa su je njeni naterali da se uda za dedu, jer nisu mogli da dozvole da se uda za nekog manje imucnog), dok deda kaze da ga je veoma postovala i da ga se "plasila k'o Boga". Kaze da, da bi te zena volela, samo ti treba cvrsta ruka. Naravno, on to ne prica meni, vec daje savete mom bratu.
Pa?
lepse je kada si sa jednim do kraja zivota... :-D
 
# zamisli #:
nesto sumnjam da sa ovim stavom mislis da postoji za tebe JEDNA ali prava osoba jel dok ih ti sve isprobas debele,tanke,dugacke,kratke nezne, vickaste ..... pa tome nikad kraja - ne znas bre sta hoces ustvari koga hoces kraj sebe ( ne postoje idelni partneri vec samo manje ili vise prihvatljivi )
...i dok tim svojim probanjem dodjes do zakljucka prodje zivot i onda i cak i da nadjes odgovarajuceg suvise malo vremena ti ostaje da uzivas u tome
Haha! Pa nisam planirala bas sve da ih isprobam :lol: Ali svakako da neka iskustva koriste u zivotu, koriste da izgradis svoj stav, da promenis postojeci, da vidis sta ti odgovara... I hocu da uzmem ono sto meni najvise odgovara. By the way i ti mislis isto sto i ja. Pogledaj podebljan tekst ;)
 
Sve je stvar kompromisa. Koliko ste spremni da zrtvujete deo sebe da bi neko zrtvovao svoj deo sebe zarad zajednickog zivota? Onda nista nije nepremostivo.
A zivot je 100x lepsi u dvoje.

PS
Jos lepse je u troje ili cetvoro sa nekoliko tajlandjanki koje zivot hvataju sa obe ruke... ali to samo dok ne dodje zivot u dvoje
 
Sehnsucht:
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot?
Verujem da sam nasla, a da li sam u pravu pokazace vreme.
Imam osecaj da se znamo i od ranije, (ne znam da li postoje prethodni zivoti...)jednostavno smo se prepoznali.
Kada smo proslavljali mesec dana veze i jeli kolace u "Moskvi" secam se da sam imala osecaj savrsenstva.
U braku smo 14 godina i privlacnost i strast je ista, a emocije sve dublje.
Toliko je sve prevazislo sva moja ocekivanja da se ponekad uplasim (ne znam da li cete me razumeti).
Pri tom smo sasvim obicni po mnogim kriterijumima.
Sta ce biti u buducnosti pokazace vreme. Imam 35 godina, nadam se da je jos rano za rezime.

Da ne bude zabune, uzasavam se "mitova", ukljucujuci i ovaj o vecnoj ljubavi ili ljubavi na prvi pogled, drugoj polovini... Oni koji me poznaju znaju da nisam sklona idealizaciji bilo cega, dakle ovo nije jos jedna prica "ma sva sam fenomenalna" Ipak ovo je moje autenticno iskustvo.
 
Harmony:
Verujem da sam nasla, a da li sam u pravu pokazace vreme.
Imam osecaj da se znamo i od ranije, (ne znam da li postoje prethodni zivoti...)jednostavno smo se prepoznali.
Kada smo proslavljali mesec dana veze i jeli kolace u "Moskvi" secam se da sam imala osecaj savrsenstva.
U braku smo 14 godina i privlacnost i strast je ista, a emocije sve dublje.
Toliko je sve prevazislo sva moja ocekivanja da se ponekad uplasim (ne znam da li cete me razumeti).
Pri tom smo sasvim obicni po mnogim kriterijumima.
Sta ce biti u buducnosti pokazace vreme. Imam 35 godina, nadam se da je jos rano za rezime.

Da ne bude zabune, uzasavam se "mitova", ukljucujuci i ovaj o vecnoj ljubavi ili ljubavi na prvi pogled, drugoj polovini... Oni koji me poznaju znaju da nisam sklona idealizaciji bilo cega, dakle ovo nije jos jedna prica "ma sva sam fenomenalna" Ipak ovo je moje autenticno iskustvo.
Ovo je stvarno diiiiivno!!! :) :)
Valjda cu i ja naci neku "srodnu dusu"...
 
# zamisli #:
deda je u pravu - samo sto vecina nakon izvesnog vremena izgubi u ocima zena poziciju za poshtovanje (svojim glupostima) i onda veza puca...
tacno.
tako su pukle sve moje veze. izgubila sam postovanje za njih.

a sto se tice "za ceo zivot" - ne treba misliti o tome teorijski... kad dodje covek koji ti odgovara, godine samo lete...
 

Back
Top