Do kraja zivota...

Sehnsucht:
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot? Ja, iskreno, ne mogu sebe da zamislim sa jednim muskarcem toliko dugo.
Mada, gledam danas moju baku i deku. Ljudi se neverovatno vole, ali nisu birali jedno drugo. Roditelji ih "spojili".
Baka prica price kako su se zavoleli odmah (a inace, bila je zaljubljena u nekog sirotana, pa su je njeni naterali da se uda za dedu, jer nisu mogli da dozvole da se uda za nekog manje imucnog), dok deda kaze da ga je veoma postovala i da ga se "plasila k'o Boga". Kaze da, da bi te zena volela, samo ti treba cvrsta ruka. Naravno, on to ne prica meni, vec daje savete mom bratu.
Pa?
Jaooj..I moja baba kaze da je nju udala njena baba, ustvari, dok je ona sirota cekala svog decka iz vojske... njena baba joj nasla "vrednog momka koji ce da joj pravi zdravu decu i gradi qcu"...I sad zena 'oce da umre.. Pije lekove za smirenje..
E,sad, od mene se ocekuje da se bogato udam, ali kako mi se cini nikako da se zalepim za nekog takvog :D .....A i mene mesto ne drzi ....
 
Sehnsucht:
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot? Ja, iskreno, ne mogu sebe da zamislim sa jednim muskarcem toliko dugo.
Mada, gledam danas moju baku i deku. Ljudi se neverovatno vole, ali nisu birali jedno drugo. Roditelji ih "spojili".
Baka prica price kako su se zavoleli odmah (a inace, bila je zaljubljena u nekog sirotana, pa su je njeni naterali da se uda za dedu, jer nisu mogli da dozvole da se uda za nekog manje imucnog), dok deda kaze da ga je veoma postovala i da ga se "plasila k'o Boga". Kaze da, da bi te zena volela, samo ti treba cvrsta ruka. Naravno, on to ne prica meni, vec daje savete mom bratu.
Pa?
uf, ne samo da ne verujem vec i ne razmisljam u tom pravcu... hm... nisam nikada... chak ni u vreme kad sam ushla u brak nisam verovala da ce to biti do kraja (mog-njegovog) zivota... pre bi se moglo reci da me povelo ono "mozda uspe" to sa nama... verovatno me zato i nije neshto posebno slomio razvod...
 
Sehnsucht:
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot? Ja, iskreno, ne mogu sebe da zamislim sa jednim muskarcem toliko dugo.
Mada, gledam danas moju baku i deku. Ljudi se neverovatno vole, ali nisu birali jedno drugo. Roditelji ih "spojili".
Baka prica price kako su se zavoleli odmah (a inace, bila je zaljubljena u nekog sirotana, pa su je njeni naterali da se uda za dedu, jer nisu mogli da dozvole da se uda za nekog manje imucnog), dok deda kaze da ga je veoma postovala i da ga se "plasila k'o Boga". Kaze da, da bi te zena volela, samo ti treba cvrsta ruka. Naravno, on to ne prica meni, vec daje savete mom bratu.
Pa?
.....a mozda ti deda prica shatrovachki ,ono kao chvrsta ruka ..........mislim ne mora da znaci ali ipak deda je mozda u pravu uz chvrstu ruku se baka navikla ....... :lol: :lol:
 
BL_Devil:
Moguce :)
A da li bi zrtvovala svoju slobodu na oltar ljubavi? Ha..? :roll:
heh... ochigledno shvatamo ljubav drugachije... mislim da ljubavi nema bez slobode... ili, konkretnije, bez slobode izbora u pravom smislu te rechi, shto znachi da se ne radi o onom slobodna-zauzeta vec slobodna-sputana, sprechena, blokirana il shta drugo vec...
 
Sehnsucht:
To pitam! I ja sam imala vezu od 2 godine, puno smo se voleli, i stvarno nam je bilo mnogo lepo. Mislim, i sada se puno volimo, ali na drugi nacin...
Pa me zanima, moze li covek 2 puta da voli istom jacinom?

Moze i te kako, cak se i sam zapitash kao si mogao voleti predhodnu osobu i shta te je toliko vezalo za nju, kad je ova sad pored tebe ono shto si trazio.
 
HELENA33:
heh... ochigledno shvatamo ljubav drugachije... mislim da ljubavi nema bez slobode... ili, konkretnije, bez slobode izbora u pravom smislu te rechi, shto znachi da se ne radi o onom slobodna-zauzeta vec slobodna-sputana, sprechena, blokirana il shta drugo vec...

Ma salim se malo...naravno, slazem se s tobom. Ljubav i sloboda idu skupa.
Ali znas vec kako ljudi kazu..."slobodna je, nije udata". A da je udata i da zivi u ljubavi bila bi slobodna ;)
Prija li ti tvoja "nova sloboda"? (to sto vise nisi udata)
 
BL_Devil:
Moguce :)
A da li bi zrtvovala svoju slobodu na oltar ljubavi? Ha..? :roll:

Pitanje nije upuceno meni ali da se umesam u pricu..ne bih zrtvovala jer ne verujem u zrtve zarad ljubavi..ako moras da se zrtvujes, patis,odrices i slicne pizdarije emotivne prirode..kakva je to onda ljubav i na sta ona lici .. oltar ljubavi pa jos prinosis zrtvu.Izvini ..nema veze sa tobom ali to su vec otrcane fraze..Ljubav je..Osecaj da pripadas nekome ili negde...Da ti zivot ima smisla..Slusanje muzike po ceo dan..Osecaj da si "lud"i znas i zasto..Cemu onda ikakve zrtve posebno sto to "do kraja zivota" nema smisla i nicim nije zagarantovano
 
BL_Devil:
Ma salim se malo...naravno, slazem se s tobom. Ljubav i sloboda idu skupa.
Ali znas vec kako ljudi kazu..."slobodna je, nije udata". A da je udata i da zivi u ljubavi bila bi slobodna ;)
Prija li ti tvoja "nova sloboda"? (to sto vise nisi udata)
hahaha... valjda se trudimo da nam prija sve u chemu smo, brak, veza, kombinacija ili shto ti kazesh "sloboda"... mislim da je normalno sve to "ziveti"... :D
 
kučka:
Pitanje nije upuceno meni ali da se umesam u pricu..ne bih zrtvovala jer ne verujem u zrtve zarad ljubavi..

Ah, kako bih volio da te ovde mogu razuvjeriti :roll:
Ljubav i zrtvovanje ide ruku pod ruku!
Uzmi koji god hoces primjer...Evo recimo, mati voli svoje dijete i zrtvovace svaku noc nespavanja da bi svom djetetu pruzila ljubav.
Ili recimo, ja tebe volim :) i putujem cijelu noc da bih ti dosao ujutro i donio...cvijet ;)
 
HELENA33:
hahaha... valjda se trudimo da nam prija sve u chemu smo, brak, veza, kombinacija ili shto ti kazesh "sloboda"... mislim da je normalno sve to "ziveti"... :D

:) pa lijepo ako prija, samo nemoj da pretjeras ;)
Treba malo i nekog nezadovoljstva...znas, ono tjera covjeka na akciju, na promjenu nabolje. Hoces li se udati za mene ako te obuzme nezadovoljstvo? :D
 
BL_Devil:
Ah, kako bih volio da te ovde mogu razuvjeriti :roll:
Ljubav i zrtvovanje ide ruku pod ruku!
Uzmi koji god hoces primjer...Evo recimo, mati voli svoje dijete i zrtvovace svaku noc nespavanja da bi svom djetetu pruzila ljubav.
Ili recimo, ja tebe volim :) i putujem cijelu noc da bih ti dosao ujutro i donio...cvijet ;)

Shvatila sam da se radi o ljubai izmedju muskarca i zene..Roditeljska ljubav prema svojoj deci ..nema blage veze sa ovom pricom..to je nesto drugo..i ako bi ti putovanje kroz noc ka meni sa cvetom u ruci zarad ljubavi i dobrog sexa...bila zrtva..Onda pali srce i nemoj ni polaziti na put..:grin:
 
Sehnsucht:
Jel' verujete da cete naci osobu sa kojom cete provesti ostatak zivota i koju cete voleti ceo zivot? Ja, iskreno, ne mogu sebe da zamislim sa jednim muskarcem toliko dugo.
Mada, gledam danas moju baku i deku. Ljudi se neverovatno vole, ali nisu birali jedno drugo. Roditelji ih "spojili".
Baka prica price kako su se zavoleli odmah (a inace, bila je zaljubljena u nekog sirotana, pa su je njeni naterali da se uda za dedu, jer nisu mogli da dozvole da se uda za nekog manje imucnog), dok deda kaze da ga je veoma postovala i da ga se "plasila k'o Boga". Kaze da, da bi te zena volela, samo ti treba cvrsta ruka. Naravno, on to ne prica meni, vec daje savete mom bratu.
Pa?
Ne bi mi bio problem da budem sa 1 osobom dok ne crknem,ali znam da takve za mene nema.
 
kučka:
..i ako bi ti putovanje kroz noc ka meni sa cvetom u ruci zarad ljubavi i dobrog sexa...bila zrtva..Onda pali srce i nemoj ni polaziti na put..:grin:
cek, cek, curo...
pa zar tolike padose glave i toliki postradase kroz istoriju ljudsku...a da nisu ni trebali!? :shock: (mislim na sve muskarce koji su stradali zbog svojih ljubljenih).
Koliko je veca ljubav toliku je u zrtvu ona spremna dati, a da Bog srece pa onaj ko te voli nemorao putovati ni 5 minuta do tebe, vec odmah bio uz tebe ;)
 
Mamina i tatina

Srecna je ova nedelja
ovo je najlepsi dan
sudbina zeli da s tobom
ostvarim zivotni san

Ref.
Mamina sam i tatina
mladost i lepota
al od danas bicu tvoja
do kraja zivota

Mamina i tatina
mladost i lepota
al od danas bicu tvoja
do kraja zivota

Srecna je ova nedelja
muzike cuje se glas
kolo se igra uz pesmu
ljubavi samo za nas

Ref.

Srecna je ova nedelja
srecna ko nikada pre
nista mi vise ne treba
sa tobom dobijam sve
 

Back
Top