Djacke ekskurzije

Super.Ne mozete da ih kontrolisete,sami kazete.Kako onda smete da rizikujete i vodite ih na ekskurzije.Gde vam je odgovornost kad znate kakvi su.
Sta je vas motiv da idete sa takvom decom na ekskurzije?!
Pare i soping,nista vise.I nemojte da mi pricate o moralu,etici,ljubavi prema profesiji,i sekiraciji sto deca nista nece videti ako ih vi ne odvedete na ekskurzije.Otrcano je vec!

Jel ja lepo rekoh vec 2-3 puta da ja decu na ekskurzije ne vodim?
Kad mi budu odobrili da ja ko moje razredne staresine sto su mogle, kazem, ti mozes, ti ne mozes, vodicu
Lepo ti rekoh, generalizujes previse, i nije sve u dinaru. Ako ti sve gledas kroz dinar, nismo svi takvi
2 stvar je sto ispadas los i ako ne vodis
U sustini, mi smo losi i nikakvi, roditelji su zlatni i uvek u pravu, i dobro ako je tako ja za ovu temu nemam vise zivaca, trebaju mi sutra za decu...
 
Sta reci, sem da iver ne pada daleko od klade... Tako vaspitani i dodju u skolu a onda ja treba da im uteram pamet u glavu...
A ti mi delujes ko neki robovlasnik, zivota mi.
I odakle tolika ljubomora u tebi, ne samo prema necijoj profesiji ili necemu 2, vec i prema rodjenom detetu, nije mi jasno
...


Odakle tebi moja ljubomora prema svom detetu.Znaci,ja ne umem da vaspitavam svoje dete,ljubomoran sam na njega,treba da se ugledam na tebe zato sto ti to znas , ti na svoje nisi ljubomorna?!
Cista komparacija,nista vise! I kultura,ne vredjam!
 
Da li umes da ga vaspitavas, necu ulaziti u to, ruzno je, al ako sam tvrdis da je decu nemoguce obuzdati, iz toga se izvodi prost zakljucak.
Dalje, u vezi ljubomore, nisam ja jedina osoba ovde kojoj tvoje reci u odnosu na tvoje dete odzvanjaju ljubomorom.
I dalje, definitivno mislim, kolko sam naisla na tvoje postove, da si na odradjene profile ljudi ljubomoran.
 
Super.Ne mozete da ih kontrolisete,sami kazete.Kako onda smete da rizikujete i vodite ih na ekskurzije.Gde vam je odgovornost kad znate kakvi su.
Sta je vas motiv da idete sa takvom decom na ekskurzije?!
Pare i soping,nista vise.I nemojte da mi pricate o moralu,etici,ljubavi prema profesiji,i sekiraciji sto deca nista nece videti ako ih vi ne odvedete na ekskurzije.Otrcano je vec!
A koji motiv imaju nastavnici koji vode decu na Rajac?
Koji motiv ima profesor koji vodi jednom mesecno decu u pozoriste?
 
Da li umes da ga vaspitavas, necu ulaziti u to, ruzno je, al ako sam tvrdis da je decu nemoguce obuzdati, iz toga se izvodi prost zakljucak.
Dalje, u vezi ljubomore, nisam ja jedina osoba ovde kojoj tvoje reci u odnosu na tvoje dete odzvanjaju ljubomorom.
I dalje, definitivno mislim, kolko sam naisla na tvoje postove, da si na odradjene profile ljudi ljubomoran.


Generalni zakljucak vas profesora ,ali u tome ste svi slozni,da je danasnju decu nemoguce kontrolisati,da je to jako tesko na ekskurzijama i da je preveliki rizik.Jedino znaci da vas debelo plate,onda nema rizika,svi su dobri i pod nadzorom 24h.
Citaj temu kako se danas odvijaju ekskurzije,na ovoj temi.Deca cekaju na stepenistu profesore dok su u sopingu.Deca nemaju pare,sve platili,ne zanima ih soping,ali njihove vrle nadzornike jedino to i zanima.Bilo je tako uvek!
 
Ja nigde nisam videla da je bilo ko rekao da je preveliki rizik. Samo da je odgovornost velika. I potpuno se slazem sa tim.
Evo mene bas zanima... moja deca bas vole da idu na orijentaciju i idu dva puta u toku skolske godine. Nikad nisam ni dinara platila za tu aktivnost. Dobija li psiholog neke dnevnice za to? I od koga?
 
Ja nigde nisam videla da je bilo ko rekao da je preveliki rizik. Samo da je odgovornost velika. I potpuno se slazem sa tim.
Evo mene bas zanima... moja deca bas vole da idu na orijentaciju i idu dva puta u toku skolske godine. Nikad nisam ni dinara platila za tu aktivnost. Dobija li psiholog neke dnevnice za to? I od koga?


Velika odgovornost je zbog velikog rizika,nije zbog masnih kolaca.
 
Generalni zakljucak vas profesora ,ali u tome ste svi slozni,da je danasnju decu nemoguce kontrolisati,da je to jako tesko na ekskurzijama i da je preveliki rizik.Jedino znaci da vas debelo plate,onda nema rizika,svi su dobri i pod nadzorom 24h.
Citaj temu kako se danas odvijaju ekskurzije,na ovoj temi.Deca cekaju na stepenistu profesore dok su u sopingu.Deca nemaju pare,sve platili,ne zanima ih soping,ali njihove vrle nadzornike jedino to i zanima.Bilo je tako uvek!


Poslednji put ti odgovaram, i to je to. OvaKO: NE GENERALIZUJ. Deca kojoj ja predajem mogu da dodju i obrate mi se za bilo kakav problem (i to i rade). Onda ja zovem roditelje da ima kazem za problem. Imam super odnos sa velikom vecinom svoje dece i problem sa malim brojem i PONAVLJAM 1000 PUT DA JA POD SADASNJIM USLOVIMA NE BI VODILA DECU NA EKSKURZIJU NIKAD. Al dok citas moje postove, ti u glavi prebrajas pare, pa nije ni cudo sto pola propustis:neutral::roll:
 
Velika odgovornost je zbog velikog rizika,nije zbog masnih kolaca.
Holesterol moz' da bude opasan !
Ja nisam prosvetni radnik ali mi na pamet ne bi palo da povedem tudje dete na vikend u selo. Drzacu ga na oku da se ne popne na plast` sena.
A sta da dobije neku alergiju ili neko gusenje? Ima dece koja imaju zdravstvenih problema. Ja sam vise mislila na odgovornost u tom smislu.
 
[/U]

Poslednji put ti odgovaram, i to je to. OvaKO: NE GENERALIZUJ. Deca kojoj ja predajem mogu da dodju i obrate mi se za bilo kakav problem (i to i rade). Onda ja zovem roditelje da ima kazem za problem. Imam super odnos sa velikom vecinom svoje dece i problem sa malim brojem i PONAVLJAM 1000 PUT DA JA POD SADASNJIM USLOVIMA NE BI VODILA DECU NA EKSKURZIJU NIKAD. Al dok citas moje postove, ti u glavi prebrajas pare, pa nije ni cudo sto pola propustis:neutral::roll:


I ja tebi: Ne generalizuj.
Znam takve profesore,nema ih vise od 10%.Smem da se kladim!
 
Poslednja izmena:
Ja na ovoj temi ne znam zbog koga najpre gorke suze da ronim...da l' zbog sirote dece, šta sve jadni trpe na tim ekskurzijama, ili zbog sirotih roditelja, koje pljačkaju do gole kože...a i zbog nastavnika mi se glo steglo :sad2:

Bože, bože, ko bi rekao da ekskurzije nisu obavezne ni za dete, niza roditelja, ni za nastavnika...
 
Ja na ovoj temi ne znam zbog koga najpre gorke suze da ronim...da l' zbog sirote dece, šta sve jadni trpe na tim ekskurzijama, ili zbog sirotih roditelja, koje pljačkaju do gole kože...a i zbog nastavnika mi se glo steglo :sad2:

Bože, bože, ko bi rekao da ekskurzije nisu obavezne ni za dete, niza roditelja, ni za nastavnika...

Zato ja preskacem citav taj momenat...
 
Dnevnice za profesore treba da budu jedinstvene i da se znaju.U zemlji jedna cena,za inostranstvo duga i tacka.Grupa djaka je prosecan broj ucenika u odeljenju.Kad radis u prosveti to podrazumeva i ekskurzije.kad radis u medicini,podrazumeva se i nocni rad.Placen si za to,profesija ti je.Ali ne moze od skole do skole da se radi odokativno pa ko koliko koga odere.Zasto

Потпуно се слажем са тобом!
Тренутно се на саветима родитеља дешава најгоре могуће срозавање просветне професије где пада цењкање колико ће ко платити наставнички рад. Ничија зарада се не доводи у питање, нико се не пита колико ће зарадити агенција, колико ће зарадити шофер, колико водич....само се погађамо око надокнаде за наставника.
Стога те најусрдније молим да се обратиш Министарству просвете и да их и у наше име замолиш да одреде већ једном дневницу исту на нивоу целе републике и да се прекине ово мучно пијачарење!
 
Потпуно се слажем са тобом!
Тренутно се на саветима родитеља дешава најгоре могуће срозавање просветне професије где пада цењкање колико ће ко платити наставнички рад. Ничија зарада се не доводи у питање, нико се не пита колико ће зарадити агенција, колико ће зарадити шофер, колико водич....само се погађамо око надокнаде за наставника.
Стога те најусрдније молим да се обратиш Министарству просвете и да их и у наше име замолиш да одреде већ једном дневницу исту на нивоу целе републике и да се прекине ово мучно пијачарење!


Znas i sama da se to nece desiti nikad... A najvise bi bolela, tad bih mozda i vodila ekskurziju
 
[/B]
Konačno neko da pomene suštinu. Ne da ne treba ništa da radi, već treba da ide takođe u Italiju i uzme dnevnice. A zašto, ne znam. Onda dnevnice za lekara, koji, uzgred, nije pedijatar, već gerontolog, dobar sa direktorom. Ljudi, treba da pazite koga birate u Savet roditelja da vas predstavlja, jer posle vam je kasno. Ovako ispada da je odlučio Savet, što naravno nije tačno. Jednom sam vam već pisala, o MOJOJ dnevnici zaista odlučučuje Savet roditelja, i ona je 1500 dinara, ukupno, bez obzira na broj dece, doduše u Srbiji.
A što se poreza tiče, Mirko, ne beri brige. Prvo nam to odbiju.:)

У школи моје деце ја сам у Савету родитеља већ 5 година јер нико други неће....:confused:
Али сви су спремни да галаме, само нико није спреман да нешто ради и да преузме неку одговорност....:roll:
 

Slične teme


Back
Top