Ekskurzije

Зови, али не видео позив - не воле да друштво види да га мама зове.
Дакле само тлф позив, ништа ВотсАп и сл.
 
Moje mlađe je u srednjoj školi i skoro je došla sa dvodnevne ekskurzije.

Kiflice? Deca nose šta im se jede, od smokija do šnicli. Spakuj šta dete želi i ne misli šta je moderno. Kada gooza ogladni sve će da se jede. A uvek je neko u autobusu gladan i veruj mi da će deca pre da se obraduju kiflicama nego grickalicama.
Pare? Zavisi gde idu. Ja sam stavila veto na magnete i poklone. Ako već ne mogu da odole dozvoljeno im je da mi kupe varjaču ili krpu, to barem mogu da iskoristim.
Zivkanje? Ja sam zvala kada sam htela, a oni se uvek jave i nisu nikada bili u fazonu da se nešto stide. Mada, zahvaljujući Viber grupama i pojednim roditeljima, imamo uvid u njihovo kretanje bolje nego da ih MI6 prati.

Ja mojima spakujem Dramamin za put i kesu za povraćanje za nedajbože. Voda obavezno. Pun telefon. Novac. Tvoje kiflice. Sve ostalo nije strašno i ako zaborave.
 
Znaces o kretanje ekskurzije sve od drugih roditelja, pretpostavljam da ste u nekoj viber ili facebook grupi i zbog same skole. Ja sam moje coolirao kad su isli tako, kao cekam da se oni jave a u sustini supruga je sve cula od majke devojcice iz odeljenja. Secam se da je cerka zvala sutradan, u stilu "a zasto vi mene ne zovete?", ja joj odgovorim " pretpostavio sam da si zauzeta i da nemas vremena za nas, pa eto nisi se ni javljala sto znaci da je bilo tako".

A sta da ponese od klope? Grickalice, slatkise svakako a nece se baciti ni kiflice, pojesce se i to.

Koliko novca? Nemam pojma, ne zivim u Srbiji vise ali sracunaj da mu treba za dva soka dnevno, sladoled, pa neke grickalice ili parce pizze, zavisi gde idu na exkurziju...

Exkurzije ti ostaju u secanju ceo zivot, ma gde i ma koliko putovao kasnije, pa nadaj se da ce ostati u lepom secanju. :)
 
Šaljem dete na ekskurziju. Šta je sad moderno, prave li mame kiflice za put? Koliko para je sedmaku dovoljno za ekskurziju sa dva noćenja? Da li da zovem često da vidim gde je i šta rade? Šta još može da se kaže u vezi sa ekskurzijom?

Kiflice obavezno ako stignes jer ce biti HIT, sedmaku za dva kana kao i svakom detetu je sasvim dovoljno 4000din sve preko toga je rasipanje novca.
Sto se tice poziva seti se svojih ekskurzija samo je uciteljica redom javljala "stigli smo" i tisina, uzivanje sa drugarima.
Dakle sto bi moji rekli meni "kevo ne smaraj"

Uvek su ekskurzije bile vreme da se deca odvoje od roditelja, prave zvrcke i razna cuda uz izgovor idemo da upoznajemo lepote nase zemlje u moje vreme SFRJ a danas Srbije. A bi mi zao drugarica i drugara koji nisu mogli da idu na ekskurziju jer su danima nakon ekskurzije zbog zadrtih roditelja bili izuzeti od prepricavanja dogodovstina.

Neka je detetu srecan put.
 
Ova moja je više na "ekskurzijama" nego kući. Takav joj je sport.
Pa ne zivkam je, pošaljem joj na viber poruku, ona odgovori ako hoće. Važno mi da vidim da je aktivna. Pozove kad joj se priča.
U proseku 1000 dinara na dan ponese, ali najčešće ne potroši.
 

Back
Top