Djacke ekskurzije

Sticajem okolnosti radim kao profesor u srednjoj skoli. Da li vodim ucenike na ekskurzije? Ja ne! Zasto? Kako ja ili bilo koji drugi prosvetni radnik moze da drzi pod kontrolom 50-100-150 djaka? Kako ja mogu da nekog sprecim da se ne napije, ne udrogira, skoci kroz prozor, i sl.? Vremena su se promenila. Nazalost. I deca imaju neke nove modele ponasanja. Nadoknada koju profesori dobijaju za pracenje ucenika je mizerija u odnosu na teret odgovornosti koji nose, ma kolika ta nadoknada bila.



Ko kaze da ekskurzije moraju da se organizuju.I nemojte samo da se sekirate za tudju decu kako nece videti sveta dok ih vi ne odvedete na ekskurziju.Nemojte molim vas samo to! Nema ekskurzija,preveliki rizik i tacka!
 
Neka me neko ispravi ako gresim, ali dnevnice sa profesore se i ZNAJU. Nisu jedinstvene jer roditelji odlucuju koliko su spremni da plate nekome da pazi na njihovo dete. Nego mene vise zanima zbog cega niko ne insistira da se zna koliko dobija direktor skole. A i ne kapiram zasto se roditelji ne bune za to.

Inace, nema mi logike da domaca ekskurzija ima toliko manju dnevnicu... Pubertetlija moze da se napije i ima grupni seks i na Srebrnom jezeru i u Rimu.

Meni to nije jasno, al dobro...
Bas cu da se raspitam u vezi te ekskurzije o kojoj prica...
A pri stavu da to ni za 10000000 e ne bi sebi priustila, stojim. Mozda bi pod uslovom da imam neko mnogo jako odeljenje sa ekstremno kulturnom decom, u kom ne postoji ni 1 problem...
Pitam se sta bi roditelji danas rekli da ja kazem ta 2 ili 3 ucenika ne mogu na ekskurziju, ako idu oni, ne moze niko... moje razredne staresine su bez problema to radile. Znaju koga mogu, a koga ne mogu da povedu preko granice, i prema tome se i postave
 
Mozda na ovu temu ne bih ni dosao da me nije iznerviralo ponasanje profesora koji su uzeli debele pare da bi "cuvali i pazili "decu tokom putovanja.
Naime,dete mi ide u medicinsku skolu na Zvezdari i posto je zavrsna godina to naravno mora da bude putovanje u inostranstvo.Idu u obilazak Italije,Francuske i Spanije.Nekoliko dana pre polaska receno im je da nece moci na ekskurziju ukoliko ne uplate 45 evra za profesore koji ce ih paziti.Pa zar to nije bezobrazluk posto vec besplatno idu i to im je malo.Vec u samom startu,pre polaska desetoro dece je pokradeno,kome novac a kome i pasos.Na hrvatskoj granici opljackano je jos 2-3 dece.Na prvom konacistu u Italiji opljackano je jos 4 dece.Sada meni nije jasno kao roditelju da li smo i mi trebali da idemo sa decom ili su ti famozni profesori imali obavezu za koju su placeni da vode racuna o deci.Pitam se dokle seze bezobrazluk prosvetne mafije?

Pa tu ima vise problema.

Kao prvo da sam profesor nikada ne bih prihvatio da vodim decu u inostranstvo. Posto su danasnja deca prilicno divlja i tesko ih je kontrolisati sto bi se sekirao da ih vodim u inostranstvo i da mi tamo kidaju zivce. Tj prihvatio bi jedino kada bih mogao fizicki da ih kaznjavam pa kad neko napravi glupost da mu zveknem par samara da mu zvoni u glavi citavu eskurziju.
 
Pa tu ima vise problema.

Kao prvo da sam profesor nikada ne bih prihvatio da vodim decu u inostranstvo. Posto su danasnja deca prilicno divlja i tesko ih je kontrolisati sto bi se sekirao da ih vodim u inostranstvo i da mi tamo kidaju zivce. Tj prihvatio bi jedino kada bih mogao fizicki da ih kaznjavam pa kad neko napravi glupost da mu zveknem par samara da mu zvoni u glavi citavu eskurziju.

Sta ti je bre, danas ne smes ni da podviknes...
 
Ko kaze da ekskurzije moraju da se organizuju.I nemojte samo da se sekirate za tudju decu kako nece videti sveta dok ih vi ne odvedete na ekskurziju.Nemojte molim vas samo to! Nema ekskurzija,preveliki rizik i tacka!

I ja bi sve to ukinula, pa nek roditelji lepo vode svoju decu, ionako svi danas rade, nemaju vremena jedni za druge, bar da provedu 10 kvalitetnih dana jedni sa drugima
 
Hajde ovako...

Ko bi besplatno na put u Italiju? (Evo, ja prva).
Ali, ima jadac... Moram da pazim na 30 tinejdzera koji se spremaju na provod svog zivota i sve sto uz to ide. I to ne da ih pazim onako usput, nego 24h. Ko misli da cu se do yaya provesti u Italiji?

I dobro, hajde ljudi budite iskreni i recite ko bi to radio besplatno.

Meni je zao sto su profesori ispali najgori, materijalisti, kradu od dece... A niko se ne buni za procenat koji uzima, recimo, direktor skole koji za te pare ne treba nista da radi.


Konačno neko da pomene suštinu. Ne da ne treba ništa da radi, već treba da ide takođe u Italiju i uzme dnevnice. A zašto, ne znam. Onda dnevnice za lekara, koji, uzgred, nije pedijatar, već gerontolog, dobar sa direktorom. Ljudi, treba da pazite koga birate u Savet roditelja da vas predstavlja, jer posle vam je kasno. Ovako ispada da je odlučio Savet, što naravno nije tačno. Jednom sam vam već pisala, o MOJOJ dnevnici zaista odlučučuje Savet roditelja, i ona je 1500 dinara, ukupno, bez obzira na broj dece, doduše u Srbiji.
A što se poreza tiče, Mirko, ne beri brige. Prvo nam to odbiju.:)
 
Cemu sluze te ekskurzije,hoce li ta deca nesto dobiti sa njima.Cist provod,nista vise.Ne vidim svrhu ekskurzija narocito ako je tacno da su deca dosta rizicna danas.Spreciti rizik,umesto ekskurzije neka uce,vise ce im to koristiti.
Resen problem.Da li ce tako biti? Nikad! Mnogo se lepih para tada strpa u dzepove,to je cist biznis i ne ispusta se tako lako iz ruku.Kes pare na gomili.Divota!
 
[/B]
Konačno neko da pomene suštinu. Ne da ne treba ništa da radi, već treba da ide takođe u Italiju i uzme dnevnice. A zašto, ne znam. Onda dnevnice za lekara, koji, uzgred, nije pedijatar, već gerontolog, dobar sa direktorom. Ljudi, treba da pazite koga birate u Savet roditelja da vas predstavlja, jer posle vam je kasno. Ovako ispada da je odlučio Savet, što naravno nije tačno. Jednom sam vam već pisala, o MOJOJ dnevnici zaista odlučučuje Savet roditelja, i ona je 1500 dinara, ukupno, bez obzira na broj dece, doduše u Srbiji.
A što se poreza tiče, Mirko, ne beri brige. Prvo nam to odbiju.:)[/QUOT

Odbiju tebi na dinarsku dnevnicu.Bas me zanima kako placaju porez na evrice.Ne placaju ga uopste!!!
 
Cemu sluze te ekskurzije,hoce li ta deca nesto dobiti sa njima.Cist provod,nista vise.Ne vidim svrhu ekskurzija narocito ako je tacno da su deca dosta rizicna danas.Spreciti rizik,umesto ekskurzije neka uce,vise ce im to koristiti.
Resen problem.Da li ce tako biti? Nikad! Mnogo se lepih para tada strpa u dzepove,to je cist biznis i ne ispusta se tako lako iz ruku.Kes pare na gomili.Divota!

Ajd, ne lupaj. Pa možeš i ti da zalepiš foto tapet sa slikom mora, pa gledaj u zid. Što trošiš pare na letovanje?
 
Da se razumemo, ekskurzije NE MORAJU da se organizuju, ukoliko je roditeljima vec toliko mrsko da ih "pljackaju" profesori.

Ali da vidimo kako ce njihova deca da odreaguju na to da nece ici na ekskurziju.
 
Ajd, ne lupaj. Pa možeš i ti da zalepiš foto tapet sa slikom mora, pa gledaj u zid. Što trošiš pare na letovanje?



Prvo,ne lupam,ne vidim da sam tebi tako nesto rekao? Verovatno radis u prosveti,imas lep recnik.
Na letovanje idu porodice sa svojom decom,ne treba ti da vodis racuna o tome kako ce da se provode tudja deca.Posao ti je da radis u skoli,radi tamo.Nije ti posao da ih vodis po Evropi kako bi se provodili.Rizicni su,promenila se vremena,bolje spreciti nego leciti.
Bilo je i tragedija na ekskurzijama,ne kazem da su profesori krivi,i nisu,ali ni jedan profesor za to nije odgovarao.A 24h nadzorisu decu?! To su price koje ne piju vodu!
 
Ne zasmejavaj me. Koji tinejdžer bi proveo 10 dana sa roditeljima?

Samo kazem, jer sustina je da Mirko najmanje prica o sigurnosti svog deteta, a najvise o parama. Pa kad je tako, nek on vodi svoje dete tamo gde nije provod, gde se trosi manje para, nek ga edukuje kako god misli da treba, u kom god gradu/drzavi misli da treba, i problem resen:)
 
[/B]
Konačno neko da pomene suštinu. Ne da ne treba ništa da radi, već treba da ide takođe u Italiju i uzme dnevnice. A zašto, ne znam. Onda dnevnice za lekara, koji, uzgred, nije pedijatar, već gerontolog, dobar sa direktorom. Ljudi, treba da pazite koga birate u Savet roditelja da vas predstavlja, jer posle vam je kasno. Ovako ispada da je odlučio Savet, što naravno nije tačno. Jednom sam vam već pisala, o MOJOJ dnevnici zaista odlučučuje Savet roditelja, i ona je 1500 dinara, ukupno, bez obzira na broj dece, doduše u Srbiji.
A što se poreza tiče, Mirko, ne beri brige. Prvo nam to odbiju.:)[/QUOT

Odbiju tebi na dinarsku dnevnicu.Bas me zanima kako placaju porez na evrice.Ne placaju ga uopste!!!

Ko je rekao da dobijaju u evrima...dobijaju u dinarima na isti način kao i za domaće ekskurzije. I prvo se odbije PDV.
Al pročitah na drugoj temi da si privatnik...živo me zanima kad naplatiš "solarno" dal trčiš u banku da uplatiš državi PDV. Nije red da zakidaš državi njen deo. :zper:
 
Samo kazem, jer sustina je da Mirko najmanje prica o sigurnosti svog deteta, a najvise o parama. Pa kad je tako, nek on vodi svoje dete tamo gde nije provod, gde se trosi manje para, nek ga edukuje kako god misli da treba, u kom god gradu/drzavi misli da treba, i problem resen:)



Te ekskurzije ne sluze nicemu osim za provod.
Deca su se promenila,vremena se promenila,rizik po bezbednost dece veliki.Zasto organizovati ekskurzije?!
Svako dete deli sudbinu svoje porodice,letuje tamo gde i porodica,zimuje...zavisi vec od ze;ka i ekonomskih mogucnosti.nije skola ustanova koja treba da organizuje provod! A to se dosta radi.Mature,male mature,ekskurzije...
Vremena se menjaju,ali se to ne menja,naprotiv,siri se.Ne vidim svrhu!
 
Samo kazem, jer sustina je da Mirko najmanje prica o sigurnosti svog deteta, a najvise o parama. Pa kad je tako, nek on vodi svoje dete tamo gde nije provod, gde se trosi manje para, nek ga edukuje kako god misli da treba, u kom god gradu/drzavi misli da treba, i problem resen:)


Pomenuo sam i sigurnost,jedno dete je stradalo na ekskurziji,procitaj post da se ne ponavljam.
 
Ko je rekao da dobijaju u evrima...dobijaju u dinarima na isti način kao i za domaće ekskurzije. I prvo se odbije PDV.
Al pročitah na drugoj temi da si privatnik...živo me zanima kad naplatiš "solarno" dal trčiš u banku da uplatiš državi PDV. Nije red da zakidaš državi njen deo. :zper:



Pitao sam kako placaju porez kad svako dete donese po 45 evra za dnevnice profesora.Pitam,odgovora nema!
Zivim i radim daleko od srbije,ne brini se za porez,preskupo se da ga "zaobidjes",ne isplati se.:))
 
Te ekskurzije ne sluze nicemu osim za provod.
Deca su se promenila,vremena se promenila,rizik po bezbednost dece veliki.Zasto organizovati ekskurzije?!
Svako dete deli sudbinu svoje porodice,letuje tamo gde i porodica,zimuje...zavisi vec od ze;ka i ekonomskih mogucnosti.nije skola ustanova koja treba da organizuje provod! A to se dosta radi.Mature,male mature,ekskurzije...
Vremena se menjaju,ali se to ne menja,naprotiv,siri se.Ne vidim svrhu!

Tebi mora da su roditelji sve to što si pobrojao uskratili u toku školovanja, čim si toliko ljubomoran na rođenu decu. Uvek možeš da ih ne pustiš, kad ih već toliko "voliš" i brineš. Bez obzira na sve, moja deca su svuda išla i ja sam ponosna na to.
 
Pitao sam kako placaju porez kad svako dete donese po 45 evra za dnevnice profesora.Pitam,odgovora nema!
Zivim i radim daleko od srbije,ne brini se za porez,preskupo se da ga "zaobidjes",ne isplati se.:))

Odgovorih ti da ne donese 45 evra ali ti ne želiš da čuješ. Deca plaćaju ukupnu cenu u ratama a to se uplaćuje blagajniku škole. On dalje raspoređuje pare i uplaćuje PDV i profesorima na tekući.
 
Tebi mora da su roditelji sve to što si pobrojao uskratili u toku školovanja, čim si toliko ljubomoran na rođenu decu. Uvek možeš da ih ne pustiš, kad ih već toliko "voliš" i brineš. Bez obzira na sve, moja deca su svuda išla i ja sam ponosna na to.

Eto, mi smo imali onu glupu perestrojku...kako li su zvali...stabilizacija...i imali ekskurziju samo u 4. srednje. I baš su nas osakatili...
 

Back
Top