Djacke ekskurzije

vanja55

Početnik
Poruka
1
Mozda na ovu temu ne bih ni dosao da me nije iznerviralo ponasanje profesora koji su uzeli debele pare da bi "cuvali i pazili "decu tokom putovanja.
Naime,dete mi ide u medicinsku skolu na Zvezdari i posto je zavrsna godina to naravno mora da bude putovanje u inostranstvo.Idu u obilazak Italije,Francuske i Spanije.Nekoliko dana pre polaska receno im je da nece moci na ekskurziju ukoliko ne uplate 45 evra za profesore koji ce ih paziti.Pa zar to nije bezobrazluk posto vec besplatno idu i to im je malo.Vec u samom startu,pre polaska desetoro dece je pokradeno,kome novac a kome i pasos.Na hrvatskoj granici opljackano je jos 2-3 dece.Na prvom konacistu u Italiji opljackano je jos 4 dece.Sada meni nije jasno kao roditelju da li smo i mi trebali da idemo sa decom ili su ti famozni profesori imali obavezu za koju su placeni da vode racuna o deci.Pitam se dokle seze bezobrazluk prosvetne mafije?
 
Јесте!

А замисли тек ту шоферску мафију! Ти шофери који возе децу на екскурзије, не само што добију бесплатан пут до Шпаније и Италије - него оће још и плату за то! Стварно нема смисла!!!
 
Poslednja izmena:
Dobro Hellen, kao da profesori za sve to vreme dok su na putu nece dobiti platu?
Ali mene zanima nesto drugo, a to je kako je utvr]eno da treba da se da po 45 e za profesora? Od cega to zavisi? Koliko dana traje ekskurzija, broja djaka koji neko vodi...?
Jel to svi placaju isto za sve ekskurzije ili kako se kome zalomi?
Jel to znaci da je u cenu koju placaju djaci ukljucen i putni trosak za profesora? Jel profesor za taj sluzbeni put dobija dnevnice od skole? I sta ako npr. roditelji nece da to plate ili se bune, jel se desilo da neki profesor nece da vodi decu, sta se onda desava?
 
Ma sta je to.Profesor vodi grupu od 30-oro dece,1350 evrica dnevnica,plus plata koju prima kao da radi!
A to sto decu kradu? Pa ne mogu profesori da budu krivi za to,punoletni su pa neka vode racuna o sebi.To je postala toliko bezobrazna otimacina da tera na povracanje.A profe misle da tako treba!:eek:
 
Po meni je u redu da profesori dobijaju tu kintu kao dnevnicu.
Uzasno je medjutim sto to nije uklopljeno u cenu aranzmana,vec se posebno placa dovodeci profesore u prilicno bedan,ponizavajuci polozaj.
Inace ja licno se ne bih prihvatio te obaveze,nebitno za koje pare.
 
Po meni je u redu da profesori dobijaju tu kintu kao dnevnicu.
Uzasno je medjutim sto to nije uklopljeno u cenu aranzmana,vec se posebno placa dovodeci profesore u prilicno bedan,ponizavajuci polozaj.
Inace ja licno se ne bih prihvatio te obaveze,nebitno za koje pare.


A ko kaze da nije uracunato u cenu aranzmana?! Sve je uracunato,ali posto se zna da svaki direktor mnogo krade dok se ugradjuje u cenu kod agencija,dosetili se i profani kako da pokradu vece pare! Ne moze agencija da da cenu bez dnevnica profesora,radi se o ekskurziji gde je sve propisano! Malo im je to sto daje agencija,ili bi disa da napravi kucu od jedne ekskurzije!
 
Poslednja izmena:
Dobro Hellen, kao da profesori za sve to vreme dok su na putu nece dobiti platu?
Ali mene zanima nesto drugo, a to je kako je utvr]eno da treba da se da po 45 e za profesora? Od cega to zavisi? Koliko dana traje ekskurzija, broja djaka koji neko vodi...?
Jel to svi placaju isto za sve ekskurzije ili kako se kome zalomi?
Jel to znaci da je u cenu koju placaju djaci ukljucen i putni trosak za profesora? Jel profesor za taj sluzbeni put dobija dnevnice od skole? I sta ako npr. roditelji nece da to plate ili se bune, jel se desilo da neki profesor nece da vodi decu, sta se onda desava?

1. Добиће плату, али плата не подразумева 24-часовно радно време 5 или 7 дана, колико траје екскурзија. И шофер има одређену месечну плату, али за такав екстра пут добија и екстра паре.
2. Износ накнаде за професоре одређују САМИ РОДИТЕЉИ на Савету родитеља! ОНИ су ти који су тако одредили!
3. Накнада зависи од тога колико дана траје екскурзија, наравно. Ја за једнодневну добијем по 300 динара по детету, значи за 12 сати колико траје екскурзија. Ниједна бебиситерка неће чувати дете за двадесет и нешто динара на сат, али наставници то раде.:confused:
4. Професор за тај пут НЕ ДОБИЈА дневнице од школе, нити од агенције! Тачније, када смо ми били ђаци, плаћали смо одређену цену агенцији, а агенција плаћала надокнаду професорима и нисмо знали који је то износ. Сада је разлика у томе што се агенцији плаћају само агенцијске услуге (и не знамо нити одлучујемо о томе колико заради власник агенције, колико заради шофер, колико водич, а колико собарица у хотелу...),а професорска дневница је сада стављена на одлучивање самим родитељима и она се плаћа посебно! И није тачно да су за њу ови родитељи ''сазнали тек пар дана пред пут'', сазнали су је одмах после састанка Савета родитеља. И чуди ме како су тек у 4. разреду срење школе сазнали да треба да се плати и професор који води ђаке. :confused: Биће да нису пуштали дете на екскурзију до тада....:confused:
5. Шта се дешава ако неко унапред каже аутомеханичару да неће платити његов рад? Аутомеханичар му неће поправити ауто! Исто важи за све професије. Деца не могу сама на екскурзију, ако хоћеш да ти дете иде - мораш да платиш некога да га води, или га води сам! ;)
 
A ko kaze da nije uracunato u cenu aranzmana?! Sve je uracunato,ali posto se zna da svaki direktor mnogo krade dok se ugradjuje u cenu kod agencija,dosetili se i profani kako da pokradu vece pare! Ne moze agencija da da cenu bez dnevnica profesora,radi se o ekskurziji gde je sve propisano! Malo im je to sto daje agencija,ili bi disa da napravi kucu od jedne ekskurzije!

Slažem se da se muljavi sa cenom i nameštanjem tendera, ali netačno je da agencija daje dnevnice nastavnicima...tako je bilo nekada.
 
A ko kaze da nije uracunato u cenu aranzmana?! Sve je uracunato,ali posto se zna da svaki direktor mnogo krade dok se ugradjuje u cenu kod agencija,dosetili se i profani kako da pokradu vece pare! Ne moze agencija da da cenu bez dnevnica profesora,radi se o ekskurziji gde je sve propisano! Malo im je to sto daje agencija,ili bi disa da napravi kucu od jedne ekskurzije!

Каже Правилник о организовању екскурзија!!! :rtfm:

Кад већ знаш да је све прописано, не би било лоше да мало и прочиташ те прописе, бајдвеј! :p
 
Каже Правилник о организовању екскурзија!!! :rtfm:

Кад већ знаш да је све прописано, не би било лоше да мало и прочиташ те прописе, бајдвеј! :p


Ko ima obraz,on ume i da se postidi.Ko nema,pendzetira ga i udari blokeje.Danasnji moral prosvete je isti kao i moral sadasnjeg SPS kadra koji je ministar.
Kakav je kadar u prosveti,takav je i moral,ministar je tacka na "i".
 
Slažem se da se muljavi sa cenom i nameštanjem tendera, ali netačno je da agencija daje dnevnice nastavnicima...tako je bilo nekada.



Znaci sada se profesorima daju pare na ruke.Pa kako placaju porez na te dnevnice,ne mogu da verujem da uzimaju pare a ne placaju porez.Pa na sta bi to licilo da tako vrli intelektualci,pedagozi i vaspitaci to rade.Znaci,svaki profesor ide u poresku upravu i izmiruje porez .Cestitam.
Drugo,sta taj profesor radi za 300 evra dnevno dnevnice.To je mesecna plata u Srbiji.Ujedno nema troskove ekskurzije,placeni su,i prima redovnu platu.Sta i ko radi 24 sata?! Bio sam i ja djak,bio i na ekskurzijama,a sad citam ovde decu koji kazu da sede na stepenicama marketa dok cekaju profesore da se nakupuju i nekako potrose te tesko zaradjene dnervnice.
To je pljacka roditelja i cudi me da se o tome vise ne pise.Nadam se da hoce,prevrsilo je svaku meru.
 
Ma sta je to.Profesor vodi grupu od 30-oro dece,1350 evrica dnevnica,plus plata koju prima kao da radi!
A to sto decu kradu? Pa ne mogu profesori da budu krivi za to,punoletni su pa neka vode racuna o sebi.To je postala toliko bezobrazna otimacina da tera na povracanje.A profe misle da tako treba!:eek:
Ko te to lagao, zivota ti? Odakle ti takva informacija? I obavesti me za koje pare bi ti vodio racuna o 30 tinejdzera u Italiji? A sto se besplatne ekskurzije tice, mislim, to mu vise dodje kao robovanje? Ko trazi 45 evra po detetu za profesora? Imas li ti napismeno da je to za to? Ja ne placam nista dok ne vidim crno na belo. Ako imas, u pravu si potpuno, ali veruj da su dnevnice 20 puta manje od tih 45 e. I 2 stvar, profesori zakonski nisu obavezni da vode decu, to je stvar dobre volje. A vama ne valja kad vode, ne valja kad ne vode.
 
Poslednja izmena:
Kote to lagao, zivota ti? Odakle ti takva informacija? I obavesti me za koje pare bi ti vodio racuna o 30 tinejdzera u Italiji? A sto se besplatne ekskurzije tice, mislim, to mu vise dodje kao robovanje? Ko trazi 45 evra po detetu za profesora? Imas li ti napismeno da je to za to? Ja ne placam nista dok ne vidim crno na belo. Ako imas, u pravu si potpuno, ali veruj da su dnevnice 20 puta manje od tih 45 e. I 2 stvar, profesori zakonski nisu obavezni da vode decu, to je stvar dobre volje. A vama ne valja kad vode, ne valja kad ne vode.



Procitaj nekoliko postova iznad lepo pise,45 evra po detetu.
 
Hajde ovako...

Ko bi besplatno na put u Italiju? (Evo, ja prva).
Ali, ima jadac... Moram da pazim na 30 tinejdzera koji se spremaju na provod svog zivota i sve sto uz to ide. I to ne da ih pazim onako usput, nego 24h. Ko misli da cu se do yaya provesti u Italiji?

I dobro, hajde ljudi budite iskreni i recite ko bi to radio besplatno.

Meni je zao sto su profesori ispali najgori, materijalisti, kradu od dece... A niko se ne buni za procenat koji uzima, recimo, direktor skole koji za te pare ne treba nista da radi.
 
Sad, koliko znam, profesor sme da odbije da vodi decu na ekskurziju i to je ok. A i da se ne lazemo, mnogi ne bi odbili dodatan novac (imaju i oni gladna usta da hrane... A nije kao da su profesorske plate 1000 evra mesecno).

Sve u svemu, to je tezak i nenormalno odgovoran prekovremeni rad i red je da se plati. A to da profesori idu besplatno u Italiju ili vec gde je isto kao da se kaze da sobarice u hotelu u Budvi besplatno borave na moru. (kao, do yaya im je, a jos traze i pare za to, kakav je to bezobrazluk!)

A posle kad se nesto, nedajboze lose desi na ekskurziji, kriv je profesor. A da li moze ovako: da profesor ne dobija novcanu nadoknadu, ali da onda ni ne odgovara za djake?
 
Znaci sada se profesorima daju pare na ruke.Pa kako placaju porez na te dnevnice,ne mogu da verujem da uzimaju pare a ne placaju porez.Pa na sta bi to licilo da tako vrli intelektualci,pedagozi i vaspitaci to rade.Znaci,svaki profesor ide u poresku upravu i izmiruje porez .Cestitam.
Drugo,sta taj profesor radi za 300 evra dnevno dnevnice.To je mesecna plata u Srbiji.Ujedno nema troskove ekskurzije,placeni su,i prima redovnu platu.Sta i ko radi 24 sata?! Bio sam i ja djak,bio i na ekskurzijama,a sad citam ovde decu koji kazu da sede na stepenicama marketa dok cekaju profesore da se nakupuju i nekako potrose te tesko zaradjene dnervnice.
To je pljacka roditelja i cudi me da se o tome vise ne pise.Nadam se da hoce,prevrsilo je svaku meru.

Pa tri posta iznad ti prica o 1350 e.
Neproverene, netacne informacije, od strane neupucene osobe u cilju klasicnog prozivanja...
Sad sam vec pocela da sumnjam da uopste imas dete u skoli...
I jos nesto, ta plata koja ide dok su profesori na ekskurziji, oduzme odredjen broj casova, normalno... A ti te casove posle nadoknadis, opet normalno... Odakle ti ideja da bi drzava platila nerad?
Zivo me zanima tvoja profesija... Sta li ti je struka... Pa da nadjem mane njoj, ko sto se mogu naci mane svemu...
 
Hajde ovako...

Ko bi besplatno na put u Italiju? (Evo, ja prva).
Ali, ima jadac... Moram da pazim na 30 tinejdzera koji se spremaju na provod svog zivota i sve sto uz to ide. I to ne da ih pazim onako usput, nego 24h. Ko misli da cu se do yaya provesti u Italiji?

I dobro, hajde ljudi budite iskreni i recite ko bi to radio besplatno.

Meni je zao sto su profesori ispali najgori, materijalisti, kradu od dece... A niko se ne buni za procenat koji uzima, recimo, direktor skole koji za te pare ne treba nista da radi.


Dnevnice za profesore treba da budu jedinstvene i da se znaju.U zemlji jedna cena,za inostranstvo duga i tacka.Grupa djaka je prosecan broj ucenika u odeljenju.Kad radis u prosveti to podrazumeva i ekskurzije.kad radis u medicini,podrazumeva se i nocni rad.Placen si za to,profesija ti je.Ali ne moze od skole do skole da se radi odokativno pa ko koliko koga odere.Zasto
 
Sticajem okolnosti radim kao profesor u srednjoj skoli. Da li vodim ucenike na ekskurzije? Ja ne! Zasto? Kako ja ili bilo koji drugi prosvetni radnik moze da drzi pod kontrolom 50-100-150 djaka? Kako ja mogu da nekog sprecim da se ne napije, ne udrogira, skoci kroz prozor, i sl.? Vremena su se promenila. Nazalost. I deca imaju neke nove modele ponasanja. Nadoknada koju profesori dobijaju za pracenje ucenika je mizerija u odnosu na teret odgovornosti koji nose, ma kolika ta nadoknada bila.
 
Imam drugaricu, pozvali je da volontira na djackoj ekskurziji, u pitanju je cetvrti razred osnovne...njih nekoliko volontera bas nagrabusilo, sve svalili na njih. Legali u 3 a budili se u 5 ujutru. Svu brigu o deci im navalili na pleca.
 
Pa tri posta iznad ti prica o 1350 e.
Neproverene, netacne informacije, od strane neupucene osobe u cilju klasicnog prozivanja...
Sad sam vec pocela da sumnjam da uopste imas dete u skoli...
I jos nesto, ta plata koja ide dok su profesori na ekskurziji, oduzme odredjen broj casova, normalno... A ti te casove posle nadoknadis, opet normalno... Odakle ti ideja da bi drzava platila nerad?
Zivo me zanima tvoja profesija... Sta li ti je struka... Pa da nadjem mane njoj, ko sto se mogu naci mane svemu...

Racunaj,30 ucenika po 45 evra je 1350!
 
Sad, koliko znam, profesor sme da odbije da vodi decu na ekskurziju i to je ok. A i da se ne lazemo, mnogi ne bi odbili dodatan novac (imaju i oni gladna usta da hrane... A nije kao da su profesorske plate 1000 evra mesecno).

Sve u svemu, to je tezak i nenormalno odgovoran prekovremeni rad i red je da se plati. A to da profesori idu besplatno u Italiju ili vec gde je isto kao da se kaze da sobarice u hotelu u Budvi besplatno borave na moru. (kao, do yaya im je, a jos traze i pare za to, kakav je to bezobrazluk!)

A posle kad se nesto, nedajboze lose desi na ekskurziji, kriv je profesor. A da li moze ovako: da profesor ne dobija novcanu nadoknadu, ali da onda ni ne odgovara za djake?

i imas dnevnicu 1350 e, jel da?
1oo%
 
Dnevnice za profesore treba da budu jedinstvene i da se znaju.U zemlji jedna cena,za inostranstvo duga i tacka.Grupa djaka je prosecan broj ucenika u odeljenju.Kad radis u prosveti to podrazumeva i ekskurzije.kad radis u medicini,podrazumeva se i nocni rad.Placen si za to,profesija ti je.Ali ne moze od skole do skole da se radi odokativno pa ko koliko koga odere.Zasto

Neka me neko ispravi ako gresim, ali dnevnice sa profesore se i ZNAJU. Nisu jedinstvene jer roditelji odlucuju koliko su spremni da plate nekome da pazi na njihovo dete. Nego mene vise zanima zbog cega niko ne insistira da se zna koliko dobija direktor skole. A i ne kapiram zasto se roditelji ne bune za to.

Inace, nema mi logike da domaca ekskurzija ima toliko manju dnevnicu... Pubertetlija moze da se napije i ima grupni seks i na Srebrnom jezeru i u Rimu.
 
Racunaj,30 ucenika po 45 evra je 1350!

Covece ne mozes tako plitko da razmisljas... Kazem s najboljom namerom... Pa jel ti stvarno mislis da ce sve te pare otici profesorima?
Fala Bogu pa ne idem na ekskurziju, ne bih volela da me ovako sikaniraju roditelji...
Samo mi reci, za koje pare bi ti cuvao u Italiji decu 7 dana? Ja ne bi ni za 13500 e... I vala i necu...Posto ne valjas ni u 1 soluciji, biram onu meni laksu i kraj...
 

Back
Top