Djachka ekskurzija na Kopaoniku u hotelu Olga Dedijer...

E,ovde ni obustava placanja nije moguca-u Krusevcu su "rekreativna nastava"za male i visednevna ekskurzija za velike organizovane u maju,pa dotle mi otplatimo lepo sve,ostane samo jedna rata,a ko je ne plati,kao ne moze da dobije djacku knjizicu!?!Doduse,zadnjih godina nemam neke prituzbe na sve to gde mi deca idu,ali bilo je ranije svega i svacega...ostadose mi duzni 1999 kada deca nisu otisla na rekreativni zbog bombardovanja,organizovele sa moja kuma i ja,drndale direktora,animirale roditelje,ali nista...malo mi je dosadila ta jalova borba...al'opet ne mogu da odolim da se pobunim kad nesto nije u redu,samo se i ne nadam da cu nesto postici!:???:
 
Ovako, djacku knjizicu mogu uskratiti, to je samo nacin plasenja dece, roditelja,Djacka knjizica je bitna deci i roditeljima, radi uvida u ocene, bitno je svedocanstvo i maticna knjiga, u kojoj su upisane ocene i nju niko ne moze da uskrati, a nastavnik mora da je popuni,opet ne zbog sebe nego inspekcije.

Vesna to sto vama ostane zadnja rata rekreativne, pa neka neplate svi roditeljiali to je nemoguce u zemlji Srbiji. Strah je cudo, umesto da stite svoju decu oni idu linijom manjeg otpora, onda nemaju pravo bilo sta da kazu da nije bilo uredu.
 
To ti je ovo:


Ponekad se i ja ne slažem sa tatom i mamom.
Ali ćutim da ne dobijem batine.

Decu ucimo da cute i da ne odgovaraju starijem, da se ne suprostavljaju , da ne kazu svoje misljenje, a to dovodi do toga, da kada porastu ,cute svom pretpostavljenom bez obzira sto su u pravu.Strah, izgubice posao, izgubice polozaj,dobice losije ocene i tako redom, samo cuti.

Ucite decu da razmisljaju svojom glavom!
 
Ja sam jedna od retkih mama koja se bunila u skoli posto su deca bila sedam dana na Zlataru u najgorem, najprljavijem hotelu.
To je bilo pre 3,5 godine, dok je isao u cetvrti razred. (Sada je sedmi)
Nastavnica je isla od sobe do sobe, prala wc solje koje nisu mogle da se operu od stroke i prljavstine koja se mesecima slaze, ne mozete ni da zamislite koje je to izvog zaraze. Sobe su bile bez sijalica, domar je načmestao po jednu sijalicu na sobu, ukljucujuci hodnik, sobu i kupatilo (verovatno zbog toga cistacice ne vide dobro pa ne mogu da ociste sobe). Potpuno razumem nastavnicu koja se godinama protivila vodjenju dece na rekreativnu nastavu, jer nije mogla da zazmuri na javasluk i nemoralnu saradnju skole i agencije. Posto su isli u prolece, hranili su nam decu zimskim zalihama pasulja, krompira i kiselih krastavaca. Dete mi je doslo bolesno kuci sa 80% streptokoka u grlu.
Reakcije skolskog lekara i nastavnice je su bile: vi roditelji treba da preduzmete nesto, zalba treba da dodje od vas. Roditelj, majka, koja je u nastavnickom vecu, glatko je odbila moj predlog da se uputi zalba skoli pod izgovorom da mi tu ne mozemo nista. Razlog za takvo ponasanje, a to se potvrdilo kasnije, jeste slihtanje te iste majke nastavnicima i direktoru skole zbog svoje dece.
Na kraju sam ja napisala pismo skoli, koje su negde zagubili ali su me dve godine za redom opominjali da uplatim preostale dve rate ili ce me tuziti sudu.
Tuzno, ali to je za mene jos jedan dokaz da skolu nije briga za svoje djake.
Vecina roditelja nije ni svesna koliko moze da utice na skole ali je verovatno jos uvek prisutan duh komunizma u svestima mnogih pa se ide linijom manjeg otpora (citaj nikakvog otpora).
D
 

Back
Top