Diva ili mučenica

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
pošto blejim i belijam
da postavim jednu sanjamirinkovićevskuversusvesnadedićevsku temu

da li je devojkama danas pametnije da budu, to je kao neki citat iz ljubića ove dedićke, razmažene dive ili karakterne mučenice
koje bolje prolaze
 
pošto blejim i belijam
da postavim jednu sanjamirinkovićevskuversusvesnadedićevsku temu

da li je devojkama danas pametnije da budu, to je kao neki citat iz ljubića ove dedićke, razmažene dive ili karakterne mučenice
koje bolje prolaze

а зашто зи мислиш да су диве размажене а мученице карактерне?
 
Pa da. Danas je tako. Ako si super riba, onda moras da budes zahtevna do iznemoglosti okruzenja koje se vrti oko tebe kao popaljeni roj pcela oko matice, i tada si razmazena diva i uspesan zenski heroj u drustvu. A ako si manje lepa i ne ide ta taktika, onda pises knjige o tragediji zena, i tada si karakterna mucenica.
Mislim da je bolje predefinisati ovo malo u : Razmazena diva ili ti, Tesko licemerje danasnje emancipacije i ne prihvatanje odgovornosti koja ide uz sva prava i slobodu. A ova druga je, razumevanje te odgovornosti iz nedostatka mogucnosti za tim licemerjem. Mada i te karakterne mucenice prolaze vrlo lako kroz zivot zasnovan na drami.
Kao sto je i taj pisac tog clanka....Nema o cemu pametnijem da pise nego o zenama na arogantan nacin.
 
Pa ok, naravno da ima izuzetaka. Ali i ti izuzetci su i te kako iskusavani zbog tog opsteg shvatanja i ponasanja. Cak i normalne devojke cesto razmisle. Pa cekaj, ja se trudim ovde da se snadjem normalno u zivotu, a gledam druge zene oko sebe kako se foliraju i prolaze.
 
pošto blejim i belijam
da postavim jednu sanjamirinkovićevskuversusvesnadedićevsku temu

da li je devojkama danas pametnije da budu, to je kao neki citat iz ljubića ove dedićke, razmažene dive ili karakterne mučenice
koje bolje prolaze
Ček.. da ja vidim da li sam dobro skapirala temu...
Diva je ona što spava do podne i ne zna jaje da ispeče... (stereotipno)
A karakterna mučenica ona što pegla, čisti i čuva se za maksimum trojicu?
 
Како се може бити ''карактерна мученица''?
Мученица је или она која ћути и трпи свачије иживљавање потискујући себе и своје потребе до самопоништења, особа без самопоштовања, па самим тим и карактера...
Или она која је свесно изградила ореол мученице вечито кукајући и својим ''мучеништвом'' емотивно уцењујући своје најближе...што је опет једнако јадно...
 
pošto blejim i belijam
da postavim jednu sanjamirinkovićevskuversusvesnadedićevsku temu

da li je devojkama danas pametnije da budu, to je kao neki citat iz ljubića ove dedićke, razmažene dive ili karakterne mučenice
koje bolje prolaze

Pametnije za sta? Za zivot? Ni jedno ni drugo. Za zivot je najpametnije da znaju sta hoce i kako da dodju do toga. Strategija. A strategiju ne prave razmazene i mucenice, prve su lenje a druge unapred osudjene na poraz.
 

Back
Top