Dinkić: nezakonito je da 90 odsto od NIS-a ide Vojvodini

vidi sad ovaj sa banatom :hahaha: znao sam, sad će da se javi severni banat da udari kontru južnom. naebasmo.

Nisi u opste razumeo/la . zao mi je , ne mogu sad da objasnjavam . No, ne zaboravii , da se Canak najvise toga plasi . Skupstina Banata , A banat je lako vezati cvrsto za ostatak Srbije . Pazi , neko namerno , godinama nije hteo da napravi vise ni jedan most , izmedju beograda i Banata , to jest Vojvodine , jer je poznato da dobra infrastruktura , ubija u startu svaki separatizam . A ako prodje gasovod , Cankova i Kostresova prica vise nema nikakvog smisla . U tom slucaju ,nista nam ne treba .
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...c88fb2d864d213e98&dan=18&mesec=12&godina=2008

Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Srbije Mlađan Dinkić izjavio je da je dogovor da Vojvodini pripadne 90 odsto sredstava od prodaje Naftne industrije Srbije (NIS) "protivzakonit".

Dinkić je novinarima na Ekonomskom fakultetu u Novom Sadu rekao da u Zakonu o privatizaciji jasno piše da polovina sredstava od prodaje nekog vojvođanskog preduzeća pripada Republici, a druga polovina Pokrajini i da bi tako trebalo da bude i u slučaju NIS-a.

Prema rečima Dinkića, o načinu preraspodele sredstava trebalo bi pitati one koji su se tako dogovorili, a to su predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić i premijer Srbije Mirko Cvetković.

"Što se tiče tog obećanja, treba pitati one koji su se o tome dogovarali. Mislim da je to nerealno niti je u skladu sa Zakonom o privatizaciji i ne bi bilo ni pošteno, s obzirom na to da se benzinske pumpe nalaze na čitavoj teritoriji Srbije", rekao je Dinkić.


ma dogovorili svi zajedno sa mentorima da naprave novu jogurt revoluciji u vojvodini... prvo obeca a posle kao ko reko? ja? ma ajde.... sad ce jos mladja da ispadne patriJota :hahaha: znaci lalama ima opet da dignu cene za gas i oni ce da povilene na srbiju i kazu danke hungarijo... sve je u funkciji gradjanskih nereda...sve one koje gledate danima u skupstini kako rade naprednim i zajednickim snagama da postanemo protektorat. svi su u funkciji zapada. u srbiji nema nijednog coveka koji misli na drzavu vec samo na sebe i novac. neki bi izasli iz te cele price al se bojedu da ne da dodju na ovaj pdf pod temom ko sho je djika doso...
 
Nisi u opste razumeo/la . zao mi je , ne mogu sad da objasnjavam . No, ne zaboravii , da se Canak najvise toga plasi . Skupstina Banata , A banat je lako vezati cvrsto za ostatak Srbije . Pazi , neko namerno , godinama nije hteo da napravi vise ni jedan most , izmedju beograda i Banata , to jest Vojvodine , jer je poznato da dobra infrastruktura , ubija u startu svaki separatizam . A ako prodje gasovod , Cankova i Kostresova prica vise nema nikakvog smisla . U tom slucaju ,nista nam ne treba .


dodjavola,u pravu si
 
Nisi u opste razumeo/la . zao mi je , ne mogu sad da objasnjavam . No, ne zaboravii , da se Canak najvise toga plasi . Skupstina Banata , A banat je lako vezati cvrsto za ostatak Srbije . Pazi , neko namerno , godinama nije hteo da napravi vise ni jedan most , izmedju beograda i Banata , to jest Vojvodine , jer je poznato da dobra infrastruktura , ubija u startu svaki separatizam . A ako prodje gasovod , Cankova i Kostresova prica vise nema nikakvog smisla . U tom slucaju ,nista nam ne treba .

a ok onda, uplaši' se na momenat da nisi ko lorenco odrastao u buretu, s krizom identiteta teške kategorije. inače, ako tako kažeš, skupština banata je u ovom trenutku vrlo osetljiva tema i vrlo lako bi mogla da se isforsira u nešto potpuno drugo, suprotno početnoj ideji. zato bi bilo bolje da se odradi neka građanska inicijativa, šta znam, pa da se izgradi taj most. uvek je efikasnije bilo i biće ići sporednim putem i držati se one, tiha voda breg roni.
 
a ok onda, uplaši' se na momenat da nisi ko lorenco odrastao u buretu, s krizom identiteta teške kategorije. inače, ako tako kažeš, skupština banata je u ovom trenutku vrlo osetljiva tema i vrlo lako bi mogla da se isforsira u nešto potpuno drugo, suprotno početnoj ideji. zato bi bilo bolje da se odradi neka građanska inicijativa, šta znam, pa da se izgradi taj most. uvek je efikasnije bilo i biće ići sporednim putem i držati se one, tiha voda breg roni.


sta bre lorencio u buretu bre?
 
zato što je u ljudskoj prirodi da -normalan- čovek teži ka ljubavi, miru, ujedinjenju, saradnji, izgradnji, poštovanju, pomaganju, profitiranju, pospešivanju; a razni oblici poremećaja ličnosti, koji u 99, ako ne i 100% slučajeva vuku iz detinstva, asocijalnost (kad neko odraste u buretu), krize identiteta (bolna potreba da se strogo definiše pripadnos nekoj od realno ostvarivih subkulturnih grupa) i tako dalje...teže ka mržnji, haosu, razdvajanjima, ignorisanju, destrukciji, podmetanju...

misim, ne možeš, tj. ne smeš da dozvoliš da digneš ruku na sopstveni narod, zbog političara koji su evo vidimo kontinuirano pre/posle 5og oktobra svi gola gowna. jer ako dozvolimo da nas ponese ta euforija, onda smo stvarno ovce i onda nas stvarno treba šišati.
 
zato što je u ljudskoj prirodi da -normalan- čovek teži ka ljubavi, miru, ujedinjenju, saradnji, izgradnji, poštovanju, pomaganju, profitiranju, pospešivanju; a razni oblici poremećaja ličnosti, koji u 99, ako ne i 100% slučajeva vuku iz detinstva, asocijalnost (kad neko odraste u buretu), krize identiteta (bolna potreba da se strogo definiše pripadnos nekoj od realno ostvarivih subkulturnih grupa) i tako dalje...teže ka mržnji, haosu, razdvajanjima, ignorisanju, destrukciji, podmetanju...

misim, ne možeš, tj. ne smeš da dozvoliš da digneš ruku na sopstveni narod, zbog političara koji su evo vidimo kontinuirano pre/posle 5og oktobra svi gola gowna. jer ako dozvolimo da nas ponese ta euforija, onda smo stvarno ovce i onda nas stvarno treba šišati.


Lorencio je odlicno detinjstvo imao . ja nisam srbin !!
 

Back
Top