Digimon

DukeofSerbia:
Само пази, VDownloader се с времена на време заглупи, као мени управо сада. :( Избацује грешке ка линковима, па мораш поново. ;) Тренутно могу само два линка паралелно да се скида. Фуј. Јуче сам скидао са по 5 паралелно.
Ha ja bas sad skidam 5 isjecaka nadam se da ce sve biti OK
 
@BELFABIO

Jedno pitanje u vezi Digimona 02.

Negde na pred kraj, na zemlji se pojavio Demon sa tri pratioca: SkullSatamonom, LadyDevimon i MarineDevimonom. Ko je taj Demon, kad on nema veze sa Myotismonom koji je „živeo“ u Oikawi? I opet LadyDevimon, koja je u prvom delu čuvar Piedmona. Ispada da je on nekakva druga zla fakcija pored Myotismona (skrivenog u Oikawi), ali mi njegova uloga uopšte nije jasna.

I u prvom delu koncept zla mi je malo čudan. Ok, prvo ide Devimon, koji je preslikani đavo, i njega ubija Angemon. To je ok. Etemon je komedija od zla. Onda sledi Myotismon i on je faktički vampir, a pomaže mu DemiDevimon, koji je de fakto Rooki nivo Devimona.
Četiri gospodara mraka su očigledna aluzija na četiri jahača apokalipse.
Metal Seadramon je de fakto mega nivo Betamona (Seadramon, MegaSeadramon) i on predstavlja, po meni, zmiju iz Otkrivenja.
Puppetmon predstavlja lažnog proroka iz Otkrivenja, jer stalno laže dok priča, pa otuda i liči na pinokia.
Machine Dramon predstavlja aždaju iz Otkrivenja, i izgleda kao Godzila.
Piedmon mu dođe kao antihrist.
I na kraju Apocalimon, koji je još i najlakše pobeđen (ovo je relativno), a ime mu aludira na apokalipsu. Inače, na njega neverovatno liči Beelzebumon iz Tamersa i tu pre svega mislim na glavu.

Današnja 45. epizoda je pokazala kompletnu apsurdnost i nepostojanost celog prvog serijala. Ali o tome sutra...

Ovako, odgledao sam sledeće Digimone:
Digimon – RTS 2x, i delimično na lokalnoj Spektar TV, sada gledam na Pinku, odgledao sam sve epizode.
Digimon 02 – nemački RTL2 x2, odgledao sam sve epizode.
Tamers – nemački RTL2 x2, nisam pogledao samo jednu oba puta: Renamon ist mein Freund! Ruki's Zögern (kada je IceDevimon napao Tamerse).
Frontier – nemački RTL2, samo na preskoke jedno 10-tak epizoda. Sada gledam na OBN-u i propustio sam 5 od dosadašnjih 20.

Film – 3. film sam odgledao na HRT1. Moram videti kako se zove. I Hrvati su emitovali američku verziju.
 
OBN (ima na sbb kablovskoj)

U pitanju je privatna hrvatska stanica iz Muslimansko-hrvatske federacije BiH. Svakog radnog dana od 10:15 idu Digimon Frontier. Do prošlog petka je išlo u 8:40. Danas je bila 20. epizoda, a iz nekog razloga u ponedeljak nije bila epizoda, a juče su pomerili na 10:15. Sinhronizacija je bolja nego na Pinku, ali ne mnogo, ali su im zato prevodi digimona bolji, i nemaju bisere kao na Pinku (sem dva-tri slučaja). Jedino što mi se ne dopada je što je uvodna audio š**** (kao i krajnja) iz prvog Digimona. Fuj! Potrudili su se da prepevaju, ali što je preterano jeste. U pitanju je japanska verzija, pa osim muzike su i analize digimona ispisane na japanskom.


Večeras na Pinku
su preskočili 44. epizodu! :o Ne mogu da verujem da je preskočena epizoda „Čerimon intrige“. Čak su sinhronizovali kao Čerimon, a ne Višnjamon, što je logično, kad su se već opredilili za bukvalno prevođenje. :lol:
 
DukeofSerbia:
@BELFABIO

Jedno pitanje u vezi Digimona 02.

Negde na pred kraj, na zemlji se pojavio Demon sa tri pratioca: SkullSatamonom, LadyDevimon i MarineDevimonom. Ko je taj Demon, kad on nema veze sa Myotismonom koji je „živeo“ u Oikawi? I opet LadyDevimon, koja je u prvom delu čuvar Piedmona. Ispada da je on nekakva druga zla fakcija pored Myotismona (skrivenog u Oikawi), ali mi njegova uloga uopšte nije jasna.

I u prvom delu koncept zla mi je malo čudan. Ok, prvo ide Devimon, koji je preslikani đavo, i njega ubija Angemon. To je ok. Etemon je komedija od zla. Onda sledi Myotismon i on je faktički vampir, a pomaže mu DemiDevimon, koji je de fakto Rooki nivo Devimona.
Četiri gospodara mraka su očigledna aluzija na četiri jahača apokalipse.
Metal Seadramon je de fakto mega nivo Betamona (Seadramon, MegaSeadramon) i on predstavlja, po meni, zmiju iz Otkrivenja.
Puppetmon predstavlja lažnog proroka iz Otkrivenja, jer stalno laže dok priča, pa otuda i liči na pinokia.
Machine Dramon predstavlja aždaju iz Otkrivenja, i izgleda kao Godzila.
Piedmon mu dođe kao antihrist.
I na kraju Apocalimon, koji je još i najlakše pobeđen (ovo je relativno), a ime mu aludira na apokalipsu. Inače, na njega neverovatno liči Beelzebumon iz Tamersa i tu pre svega mislim na glavu.

Današnja 45. epizoda je pokazala kompletnu apsurdnost i nepostojanost celog prvog serijala. Ali o tome sutra...

Ovako, odgledao sam sledeće Digimone:
Digimon – RTS 2x, i delimično na lokalnoj Spektar TV, sada gledam na Pinku, odgledao sam sve epizode.
Digimon 02 – nemački RTL2 x2, odgledao sam sve epizode.
Tamers – nemački RTL2 x2, nisam pogledao samo jednu oba puta: Renamon ist mein Freund! Ruki's Zögern (kada je IceDevimon napao Tamerse).
Frontier – nemački RTL2, samo na preskoke jedno 10-tak epizoda. Sada gledam na OBN-u i propustio sam 5 od dosadašnjih 20.

Film – 3. film sam odgledao na HRT1. Moram videti kako se zove. I Hrvati su emitovali američku verziju.
E sad ovako Daemon nema nikakve veze sa Malomyotismonom vec on samo hoce da uzme one zle spore.Kad su se borili sa njim njega nisu mogli ubiti jer je on jedan od onih "seven demon lords" koji ocuvavaju ravnotezu izmedju dobra i zla, a ako bi njega ubili djeca bi narusila tu ravnotezu pa su ga protjerali u neku drugu dimenziju.Skullsatamon, Ladydevimon, Marinedevimon su samo njegovi sledbenici.A sto se tice Beelzemona i on je jedan od 7 demonskih lordova doduse ne bas onaj is timersa.Apocalimon je stvorio Devimona, Etemona, Vandemona(Myotismona), i gospodare mraka da uniste izabranu djecu.Vjerovatno si primjetio da je dok su se borili protiv njega koristio sve napade od prijasnjih zlikovaca.
Ja sam gledao 1 i 2 sezonu.Ostale sam malo gledao ali nisu mi nesto kao ove.
 
Oh da umalo da zaboravim ako ikada sretnem pinkovog prevodioca ima da zazali sto se rodio:
sila gaje-WTF
Drvomon-??????
Metaloseadramon!!!!!!!!!!!!!!!
Kitomon :shock: :roll: :lol:
Dobro to Borbenigrejmon mogu da prezivim
Repamon :confused: :confused: :confused:
 
PAŽNJA

Ima još bolji način da se skine video sa YouTube-a i sličnih sajtova. Za korisnike Firefox-a, idete na ovaj sajt:http://javimoya.com/blog/youtube_en.php Imate uputstvo kako skinuti. Samo što se može skidati jedan fajl, po svoj prilici. Ali ima dobra vest - video je mnooogo bolji nego preko VDownloadera, jer nema konverzije u .avi ili .mpeg, pa nema ni pikselizacije.

Da biste gledali video format YouTube-a, najbolje je imati K-Lite Codec pack instaliran. Media Player Classic pušta bez problema.

-------

Ili ovaj sajt koristiti: http://www.techcrunch.com/get-youtube-movie/
 
DukeofSerbia:
PAŽNJA

Ima još bolji način da se skine video sa YouTube-a i sličnih sajtova. Za korisnike Firefox-a, idete na ovaj sajt:http://javimoya.com/blog/youtube_en.php Imate uputstvo kako skinuti. Samo što se može skidati jedan fajl, po svoj prilici. Ali ima dobra vest - video je mnooogo bolji nego preko VDownloadera, jer nema konverzije u .avi ili .mpeg, pa nema ni pikselizacije.

Da biste gledali video format YouTube-a, najbolje je imati K-Lite Codec pack instaliran. Media Player Classic pušta bez problema.

-------

Ili ovaj sajt koristiti: http://www.techcrunch.com/get-youtube-movie/
Hm dovoljan mi je i vdownloader
 
Eh da samo jedno pitanje u prvoj sezoni deca su saznala da su gospodari mraka porazili vladare digi sveta(Zuqiamon,Azulongmon,Baihumon ne znam kako se zove ovaj poslednji).Dakle kako su gospodari mraka porazili vladare od kojih recimo Zuqiamon moze da se nosi sa sve cetvoricom zajedno?
 
BELFABIO:
Hm dovoljan mi je i vdownloader

Ne sviđa mi se zbog pikselizacije. ;)

BELFABIO:
Eh da samo jedno pitanje u prvoj sezoni deca su saznala da su gospodari mraka porazili vladare digi sveta(Zuqiamon,Azulongmon,Baihumon ne znam kako se zove ovaj poslednji).Dakle kako su gospodari mraka porazili vladare od kojih recimo Zuqiamon moze da se nosi sa sve cetvoricom zajedno?

Deca to nisu saznala. Kada si mi odkucao istorijat, otišao sam na Wikipediu, i pročitao to što si mi otkucao. Priča je šuplja. Deca su saznala samo kako su Gospodari mraka porazili Genaije. ;)

Viđe juče Pink? Počeli da emituju unazad epizode. :???: Posle preskakanje epizode u utorak, sad još ovo. :roll:
 
Ne gospodari mraka su porazili i zarobili vladare, a djeca poslije borbe sa apocalimonom dali su svoje plocice da bi ih ponovo oslobodili.A to sa genajiima njih su porazili da ne bi djeca dobila plocice i partnere.
 
Pratio sam dok su ih prikazivali na RTS-u , i opet bih gledao da ovi sa PINK-a nisu napravili svoju sinhronizaciju . Cemu to ? Samo su upropastili savrseno dobar crtani glasovima nekih debila koji zvuce kao da su upravo ustali iz kreveta , ne popivsi jutarnju kafu .
 
Fency_Killer:
ja do sada nisam propustio ni jednu epizodu :mrgreen: sta bre k*njate,simpsonove,prijatelje i domace serije repriziraju sto puta...pa valjda mogu i Digimoni da dodju na red ;)
Repriziraju se sa razlogom shto su Prijatelji, primera radi, daleko kvalitetniji od Digimona, nagradjivaniji eminentnim nagradama (e.g. Emmy), dok Digimoni nisu. I naravno, te serije su radjene sa mnogo vishim budzhetom, i svejedno dobijaju pazhnju mnogo shireg auditorijuma... ;)
Shto se tiche domatjih serija, nisam ZA, ali jednostavno urednici su na ovim prostorima... Ne bih da vredjam...
Pozdrav!
 
BELFABIO:
Oh da umalo da zaboravim ako ikada sretnem pinkovog prevodioca ima da zazali sto se rodio:
sila gaje-WTF
Drvomon-??????
Metaloseadramon!!!!!!!!!!!!!!!
Kitomon :shock: :roll: :lol:
Dobro to Borbenigrejmon mogu da prezivim
Repamon :confused: :confused: :confused:
meni je ubedljivo najzesca fora andjelamon:D:D:D :lol:
 
И то се завршило. Уз
gc-thumbsdown.gif
синхронизацију, са преводима који су лоши, не смем ни да
fortune.gif
шта ће бити у 2. делу.

Сутра следи мој коначни суд.
viking.gif


BELFABIO:
@DoS
Da li je i kod tebe na tubeu kad gledas neki snimak zastajkuje slika nije da steka jednostavno zastajkuje.

Нисам ништа још скидао, па не знам. ;)
 
Evo ja sad gledam americke digimone, sinhronizacija nije losa zapravo je super ali im pjesme nisu ni za ****************************************************************************************************************************.
Japanske epizode su bile do yaya, a pjesme i muzika bozanstvena u najmanju ruku.Japanske epizode su bile prve koje sam gledao sa nasim subtitlovima pa su mi nesto posebno.Sad kad gledam ove Americke jednostavno nije to to.
 

Back
Top