Digimon

Е,да ако неко има дигимоне или југио ули покемоне са синхронизацијом обн-а нека ми се обавезно јави ради размене!
 
Ja ti imam:

Digimon Tamers (serijal 3.) - DivX TvRip sa abc family (znači, američki engleski), i nekoliko epizoda je sa Fox Kids-a (sada Jetix)

Digimon Savers (serijal 5.) - TvRip sa Fuji TV u XviD, vrhunski kvalitet snimka, audio japanski, titl američki engleski
Network Fuji TV
Original run April 2, 2006 – March 25, 2007
No. of episodes 48

Nema van Japana, i tako će još ostati poduže. Najbolji digimoni do sada. Skinuću sve, ali biće na engleskom i japanskom sa titlom. Na OBN slobodno zaboravi. Možda ima neko u privatnoj kolekciji.
 
Какав ЈуТубе. Ја скинуо 3, 4. и 5. сезону са торента и још неког сајта ;), као и све филмове (што на јапанском, што на енглеском). И нема све на ЈуТубеу, јер бришу због ауторских права.
 
DukeofSerbia:
Какав ЈуТубе. Ја скинуо 3, 4. и 5. сезону са торента и још неког сајта ;), као и све филмове (што на јапанском, што на енглеском). И нема све на ЈуТубеу, јер бришу због ауторских права.
Nije Istina.Imaju sve epizode druge sezone,ja sam ih gledao. :twisted:
 
Ма које гледање. Једино признајем колекцију коју могу да гледам увек, и уз то је резолуција мнооого боља него на ЈуТубеу. Кад уплатим ускоро Рапидшер, ћемо скинути и прве две сезоне.

Могао бих да прикажем све дигимон филмове...

П.С.
Брисали су Сејверсе сигурно.
 
Сви сте чули за Дигимон цртане филмове. За оне који не знају, постоји укупно 5 сезона/серијала. Прве две сезоне (Дигимон Авантуре и Дигимон Авантуре 02) су у директној вези, док остале три стоје засебно.

Као што постоји серија, тако постоје и филмови. Њих укупно има 8 у Јапану и 5 у САД. Неке ствари у вези филмова:
- 7 од 8 филмова је везано директно за серијале (углавном се надовезују тј. радња се дешава после оригиналне серије сем 1.)
- 8. филм је потпуно самосталан, урађен је комлетно у компјутерској анимацији, једини се није емитовао по биоскопима у Јапану и нема га ван Јапана
- америчка издања филмова се разликују од оригиналних јапанских – по броју, именима главних јунака и неких дигимона (као и серијама), као и сами наслови (ништа ново), музика и сл. (ко је гледао америчке и јапанске верзије серија знаће о чему говорим)
- 5. сезона једина нема филм

Овде бих представио кратке описе филмове.

Концепт описа
- јапански назив филма/(амерички) енглески назив филма
- припада серијалу...
- кратак опис
- скринови

Ако некоме треба, нека ме контактира (као и серије).
 
1. Digimon Adventure The Movie
- увод у Digimon Adventure (сезона 1.)

Филм је направљен да покаже како су Изабрана деца постала то што јесу. Цртани је одличан. Радња се дешава када су Таичи и Хикари били баш деца, у пуном смислу те речи. Оно што је по мени феноменално јесте музика – свира нека класична, али не могу да се сетим шта је у питању, али је доживљај непоновљив када се боре Грејмон и Паротмон.

Неколико скринова:


2. Children’s War Game!/Our War Game!
- наставља се на Digimon Adventure (сезона 1.)

Изабрана деца, пре свих Јамато, Таичи, Коширо и Такеру се боре против вирус дигимона Диабломона (или у енглеској верзији Диаборомона), који покушава да овлада интернетом да би лансирао нуклерне бомбе на Јапан. Такође се могу видети на пар секунди и неки ликови који ће бити главни у наставку серијала, као и шта се догодило са неком Изабраном децом (увод у Авантуре 02). Прича је одлична, а тек музика...

Неколико скринова:



3. Supreme Evolution! Golden Digimentals/Digimon Hurricane Touchdown
- наставља се на Digimon Adventure 02 (сезона 2.)

Нова Изабрана деца одлазе у САД код пријатеља Вилиса. И тада креће авантура када један зли Дигимон киднапује стару Изабрану децу, а нова, уз помоћ Вилиса, крећу у потрагу у Дигитални свет. Неколико дигимона који се јављају у филму ће у каснијим серијалима бити у главним улогама. Филм није ништа спектакуларно, чак би рекао један од слабије урађених (прича је помало шупљикава и заморна на моменте).

Неколико скринова:



1-3. Digimon The Movie

У питању је комбинација прва три дигимон филма направљен за америчко тржиште. Српски речено, у питању је сарма. Филмови нису буквално спојени, већ је било избацивања сцена, као и неких промена приче (логично због исечених сцена). Сарма ко сарма – волите је или не.


4. Diablomon Strikes Back/Revenge of Diaboromon
- наставља се на Digimon Adventure 02 (сезона 2.)

Годину дана после пораза МалоМиотизмона (из оригиналне серије), Диабломон се вратио и почео поново да прави хаос по интернету. Стара и нова Изабрана деца крећу у нову борбу... Прича је одлична, а визуелни део филма је прави мелем за очи. По мом скромном мишљењу можда и најбољи филм уз 6.

Неколико скринова:
 
5. The Adventurer’s Battle/Battles of Adventurers
- наставља се на Digimon Tamers (сезона 3.)

У питању је индиректан наставак на серију. Такато одлази на Окинаву код рођака и тада почињу да се дешавају чудне ствари... Иако сам велики љубитељ Тејмера, филм је (врло) добар, али не и одличан.

Неколико скринова:




6. Runaway Digimon Express/Runaway Locomon
- наставља се на Digimon Tamers (сезона 3.)

Радња се догађа шест месеци после пораза Ди-рипера. Филм се врти око полуделог дигимон-воза Локомона (да не откривам зашто) који терорише по Јапану. Филм је достојан наставак серије и по мени је одличан.

Неколико скринова:


7. Ornithmon! Ancient Digimon Revive!/Island of Lost Digimon
- наставља се на Digimon Frontier (сезона 4.)

У питању је индиректан наставак на серију. Каква серија (најлошија од свих), такав и филм. Радња се врти око сукоба људских, са једне стране, и зверских дигимона са друге (ко је гледао серију зна о чему говорим).

Неколико скринова:



8. Digital Monster X-Evolution

Филм је комлетно урађен као CG, нема везе ни са једним серијалом, емитован је само у Јапану на Fuji TV. Они који су гледали бар неке серијале, препознаће море дигимонама – овај пут, сви на једном месту. Анимација је празник за очи. А прича – супер компјутер који контролише Дигитални свет решио је да га уништи уз помоћ вируса јер је постао пренасељен. Само мала група дигимона је изузета од смрти...


 
Хвала. Шта кажеш на слику у профилу? :p

Digimon The Movie има одличну музику познатих америчких музичких група. То је одлично.
 
Добро де, 1. и 2. су боља од 4. која је лоша. Али од Тејмера (3.) и Сејверса (5.), нема шансе. ;) Поготово ми се свиђају Сејверси јер концепт изабране деце не постоји, а главни јунаци нису деца из основне школе.

П.С.
Слика је из Сејверса. Леп РајзГрејмон.

П.С.2
Нема ових са Пинка да се појављују, а престали са емитовањем... Да нису одустали због критика. :-P :)
 

Back
Top