Devojke,da li mislite da imate pravo da ne dozvolite Vašem momku da vidi Vaše dete?

i vi ste potrosili 20 strana na raspravu oko zene koja je pre 30 i nesto godina dobila vanbracno dete sa ozenjenim likom, koji joj je to dete skembao dok mu je zvanicna zena bila trudna. vi ste loodi, ja sma jos loodja sto sma citala. :zcepanje:

vragana je napisala da i nije tako lose nekada staviti otac nepozant upravo zbog birokratije. nesto slicno sam i ja napisala na nekoj slicnoj temi, pa onda svaka zena treba da odmeri sta joj je vaznije novac koji bi eventualno izvukla od oca deteta ili mogucnost da samo ona odlucuje o zivotu, bez uplitanja oca koji bi se samim priznanjem sve pitao, a koji bi eventualno, tako primoran stalno nesto kocio i suprotstavljao se. pod uslovom d aotac uopste ne zeli da ima veze sa detetom.
 
a sto ne naskocis sa ovakim zarom na post u kome se tvrdi da je sreca ako zena na prvu loptu nadje sebi muza i skrasi se za ceo zivot
znaci da si u sebi vec ukljucila determinante koje donose srecu zeni bez seksualnog iskustva
ili bolje da kazem sa skromnim s iskustvom
Vrati se pa pročitaj, reagovala sam, možda ne direktnim citatom nego slaganjem sa nekim ko je reagovao pre mene.
 
vragana je napisala da i nije tako lose nekada staviti otac nepozant upravo zbog birokratije. nesto slicno sam i ja napisala na nekoj slicnoj temi, pa onda svaka zena treba da odmeri sta joj je vaznije novac koji bi eventualno izvukla od oca deteta ili mogucnost da samo ona odlucuje o zivotu, bez uplitanja oca koji bi se samim priznanjem sve pitao, a koji bi eventualno, tako primoran stalno nesto kocio i suprotstavljao se. pod uslovom d aotac uopste ne zeli da ima veze sa detetom.
ovo je tacno..imam drugaricu koja ima dete sa nekim likom sa kojim nema aspolutnu nameru da bude, on zna da ima dete i ponekad joj pomogne finansijski ali ona nema nameru da ga prijavi jer kaze da joj vise vredi sloboda oko deteta nego sto bi on bio u obavezi da placa alimetnaciju.
 
i vi ste potrosili 20 strana na raspravu oko zene koja je pre 30 i nesto godina dobila vanbracno dete sa ozenjenim likom, koji joj je to dete skembao dok mu je zvanicna zena bila trudna. vi ste loodi, ja sma jos loodja sto sma citala. :zcepanje:

vragana je napisala da i nije tako lose nekada staviti otac nepozant upravo zbog birokratije. nesto slicno sam i ja napisala na nekoj slicnoj temi, pa onda svaka zena treba da odmeri sta joj je vaznije novac koji bi eventualno izvukla od oca deteta ili mogucnost da samo ona odlucuje o zivotu, bez uplitanja oca koji bi se samim priznanjem sve pitao, a koji bi eventualno, tako primoran stalno nesto kocio i suprotstavljao se. pod uslovom d aotac uopste ne zeli da ima veze sa detetom.
Није, бре, Злози, него о човеку који жели да виђа своје дете, а повређена сујета маме то не дозвољава.
Јер, ако ти ја нисам довољно добра да ме жениш, не можеш ни дете да виђаш.
Или сам ја све погрешно скапирала :rotf:
 
Људи су различити. Потребе су различите. Важно је познавати себе. Ако су поштен према себи, поштенији си и према другима.
Мени је ближи тај резон да не мењам што ваља. Не због страха да ћу изгубити из вреће желећи веће, него јер ако ваља остало ме ни не мами.
Теже је наћи квалитетног партнера него квалитетног љубавника, а најлакше је наћи задовољавајућег јеб.ача. А, уосталом, када познајемо себе и своје тело, какав ће нам бити секс највише зависи од нас самих.
Ovo si lepo napisala.
Slazem se.
a sto ne naskocis sa ovakim zarom na post u kome se tvrdi da je sreca ako zena na prvu loptu nadje sebi muza i skrasi se za ceo zivot
znaci da si u sebi vec ukljucila determinante koje donose srecu zeni bez seksualnog iskustva
ili bolje da kazem sa skromnim s iskustvom
Uopste sebe ne smatram skromnom.
Cak naprotiv, dobila sam ono sto sam trazila i sto mi je trebalo.
 
ovo je tacno..imam drugaricu koja ima dete sa nekim likom sa kojim nema aspolutnu nameru da bude, on zna da ima dete i ponekad joj pomogne finansijski ali ona nema nameru da ga prijavi jer kaze da joj vise vredi sloboda oko deteta nego sto bi on bio u obavezi da placa alimetnaciju.
Другарица се опасно зезнула, јер ако тип реши, тражиће днк, и мама ће морати да га упише, а онда слободу одлучивања у вези детета може да окачи мачку о реп.
 
Другарица се опасно зезнула, јер ако тип реши, тражиће днк, и мама ће морати да га упише, а онда слободу одлучивања у вези детета може да окачи мачку о реп.
Tako je mina.

I onda kazete ne treba razmisljati s kim spavas?
 
ovo je tacno..imam drugaricu koja ima dete sa nekim likom sa kojim nema aspolutnu nameru da bude, on zna da ima dete i ponekad joj pomogne finansijski ali ona nema nameru da ga prijavi jer kaze da joj vise vredi sloboda oko deteta nego sto bi on bio u obavezi da placa alimetnaciju.


da....jer pazi moji su se razveli kad sma imala 3 godine i sad moja keva je imala priliku da ode u australiju uz uslov da sa njom moze da podje najuza porodica, a to je podrazumevalo samo muza (ako ga ima) i decu i uz uslov da 5 godina ne dolazi nazad u srbiju tjah tad u jugoslaviju...i ja se secam da se ona dosta premisljala oko toga (odustala je zbog druge familije). ali ona je potpuno bila zaboravila da ukoliko se odluci da ide, za mene bi morala da dobije potpis od oca da mogu da odem u australiju, a pitanje je dal bi on dao ili bi se inatio, kao sto se posle inatio za neke druge stvari...recimo za vizu za putovanja, dok smo bili pod sankcijama. trebala su mi primanja oba roditelja, a sa njihovim primanjima ja sam mogla da dobijem vizu bez problema, kao redovan student. ok, moji su bili u braku, ali zbog mog slucaja ja se pitam dal je zeni koja je zatrudnela vanbracno i odlucila da rodi vanbracno isplativo da petlja muskarca koji ne zeli nista da ima sa detetom ili ne bar onako kako se od oca ocekuje da ima veze sa detetom.
 
Није, бре, Злози, него о човеку који жели да виђа своје дете, а повређена сујета маме то не дозвољава.
Јер, ако ти ја нисам довољно добра да ме жениш, не можеш ни дете да виђаш.
Или сам ја све погрешно скапирала :rotf:

moze on da vidja dete, ali ne moze da bude upisan u registar kao otac da ne bi pravio problem sa birokratijom. :mrgreen:
 
Šta ti sada ovo znači? Neka ironija, sprdnja?
naravno da jeste em
tvrdis da postoji neka posebna duhovna veza medju bracnim partnerima i da u toj konstelaciji nema mesta za nepravilnosti
u tvom sistemu sve je poredjano kao saksije sa petunijama na prozoru
a ja ti kazem da je u zivotu dvoje ljudi ono sto se desava iza scene u njihovim mislima i srcima narocito ako su dugo zajedno sve prisutno osim onog sto zaista žive
 
Другарица се опасно зезнула, јер ако тип реши, тражиће днк, и мама ће морати да га упише, а онда слободу одлучивања у вези детета може да окачи мачку о реп.

nije se zeznula, dok on ne odluci da trazi dnk, mama moze slobodno da odlucuje. a on verovatno taj dnk nece nikada traziti. drugo on ako sam trazi dnk i sam potvrdi ocinstvo, onda on mora da prihvati sve obaveze kao otac, a to nije samo povremeno davanje para. znaci i ona njega moze da uhvati za mooda ako hoce. njemu ocigledno to ne odgovara, vec mu dogovara povremeno da pomogne i povremeno da vidja dete, ali da i on ima svoju slobodu i da kad god hoce moze da prekine kontakt sa detetom.
 
Retko koji otac zauvek ostane po strani. Pogotovo kada ga stignu godine, pa se seti da tamo negde ima sina ili kcer, koji je vec odrasla licnost, pa odjednom pozeli da se „druzi“.
Ne znam sta je gore po dete...Da od malena ima kontakt sa ocem koji ga zapravo ne zeli, ali je primoran na „saradnju“ ili da u kasnijim godinama odjednom mora da resava emotivno i zakonsko pitanje „otac-dete“.
 
Retko koji otac zauvek ostane po strani. Pogotovo kada ga stignu godine, pa se seti da tamo negde ima sina ili kcer, koji je vec odrasla licnost, pa odjednom pozeli da se „druzi“.
Ne znam sta je gore po dete...Da od malena ima kontakt sa ocem koji ga zapravo ne zeli, ali je primoran na „saradnju“ ili da u kasnijim godinama odjednom mora da resava emotivno i zakonsko pitanje „otac-dete“.


kod nas koliko znam postoje neka zakonska resenja koja omogucavaju detetu da opere ruke od roditelja koji nije brinuo o njemu kao detetu. kazem roditelja, u praksi je to cesce otac, mada moze biti i majka.

ne postoji taj zakon koji moze da te natera da brines o roditelju koga nisi video 30 ili 40 godina. ako odbijes da brines o njemu sva imovina naravno ide drzavi i socijalnim sluzbama, ali i to se da resiti, ako neko iz nekog principa nece da brine o ostarelom roditelju, koji nije brinuo o njemu.
 
Retko koji otac zauvek ostane po strani. Pogotovo kada ga stignu godine, pa se seti da tamo negde ima sina ili kcer, koji je vec odrasla licnost, pa odjednom pozeli da se „druzi“.
Ne znam sta je gore po dete...Da od malena ima kontakt sa ocem koji ga zapravo ne zeli, ali je primoran na „saradnju“ ili da u kasnijim godinama odjednom mora da resava emotivno i zakonsko pitanje „otac-dete“.
nezdrava situacija
 
naravno da jeste em
tvrdis da postoji neka posebna duhovna veza medju bracnim partnerima i da u toj konstelaciji nema mesta za nepravilnosti
u tvom sistemu sve je poredjano kao saksije sa petunijama na prozoru
a ja ti kazem da je u zivotu dvoje ljudi ono sto se desava iza scene u njihovim mislima i srcima narocito ako su dugo zajedno sve prisutno osim onog sto zaista žive
Ja tvrdim da nije pravilo biti neiskren u vezi, da ta neiskrenost nije mudrost kao što si rekla, ništa drugo. Da ne pripremaju svi mudri sledeću vezu za slučaj da ona u kojoj su pukne. Računaju da mogu da prežive i sami ako do toga dođe, da se ne mora odmah ući u sledeću vezu.
 
meni je mnogo zao toga sto joj se desilo
i drago mi je da je imala podrsku porodice
za sredinu nije trebalo da haje
Ja sam u celoj priči osetljiva na osudu tako mlade osobe koja nema mehanizama da se brani od osuda onih čiji se moral temelji na mehanizmima odbrane.

A jeste velika šteta jer je eros pokretačka snaga koja se reflektuje na čitav život i čitavo biće. Drugo je kad se nadomesti nekim duhovnim kompezacijama što retki uopšte žele a još ređi uspevaju.
 

Back
Top